Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird - sonar boczny, lewa strona zawsze gorsza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 maj 2016 - 20:40

Cześć. Zauważyłem dziwne zachowanie sonaru i trochę mnie ono niepokoi. Chodzi o to, że lewy odczyt z sonaru bocznego jest zawsze gorszy. Czasem zdarzy się tak, że nie widać linii dna po lewej stronie dopiero jak zwiększę czułość to się ono pojawia. Próbowałem, przekładać przetwornik z lewej na prawą burtę, obracałem przetwornik o 180 stopni. Obserwowałem obraz w spokojnym dryfie na wyłączonym silniku i nic to nie pomogło. Zawsze lewa strona daje gorsze odczyty - bez wyraźniej linii dna (mam na myśli pływanie w miejscach o płaskim dnie itd.). Czy ktoś może napotkał u siebie podobny problem i wie co może być przyczyną tego zjawiska. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Załączony plik  sonar_boczny.jpg   68,75 KB   11 Ilość pobrań



#2 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 maj 2016 - 21:00

Proponuję pożyczyć inny przetwornik i sprawdzić czy to zjawisko będzie się powtarzało. Na 90 % jest to spowodowane nieprawidłowym działaniem przetwornika lub jego złego umiejscowienia



#3 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 maj 2016 - 21:09

Dzięki za odzew. Tak przypuszczałem, że to może być on.



#4 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 29 maj 2016 - 22:18

Może to sprawa wtyczki. Ostatnio też tak miałem i okazało się, że niedokładnie włożyłem wtyczkę. Docisnąłem, przykręciłem wtyczkę i zadziałało. Może coś Ci niełączy na stałe we wtyczce. U mnie objawy były identyczne.

#5 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 maj 2016 - 20:43

Wtyczki nie mam przykręcanej a próbowałem ją kilka razy montować zestaw od nowa. Niestety echo ma tak od nowości i trochę mnie to irytuje. Gdyby, ktoś w okolicach Poznania miał echo z przetwornikiem XNT 9 SI 180 T i chciałby mi pomóc bardzo prosiłbym o informacje. Chętnie był podjechał i przetestował działanie z innym przetwornikiem. Oczywiście odwdzięczę się :).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych