Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
INNE

Okulary Polaryzacyjne z korekcją



379 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 kwiecień 2020 - 20:16

Udało mi się skompletować cały zestaw okularów. Długo chodził mi po głowie taki zestaw.
Astygmatyzm, nadwzroczność, jedno oko bardziej chore ale jakoś się udało.
Marudny nie jestem, także szybko poszło.
Zwykłe korekcyjne też kupiłem, ale są na nosie.

Od góry. Pełne lustro na mocne słońce, z "ciepłą barwą" jak się patrzy.
Środkowe, je zrobiłem jako pierwsze kilka lat temu, normalne przeciwsłoneczne z polaryzacją na ryby i do jazdy autem,
Na dole, super wypas okulary na prawie każda pogodę, fotochromatyczne idealne do pstrągowania, pochmurne dni, słoneczne dni, coś wspaniałego.
 

Lepiej uzbroić się nie da :) 



#302 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 08 maj 2020 - 18:06

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem okularów progresywnych i zarazem polaryzacyjnych.

Komfort niesamowity,komputer, telewizor ,i jazda samochodem to zupełnie inna bajka.

Widzenie w wodzie rewelacja.

Okulary oczywiście wykonał Kolega@ Wiktor.

Wykonanie i obsługa klienta super profesjonalna.

Wielkie dzięki ,Wiktor.

Pozdrówka Wojtek :)

Przepraszam że spytam. Jak cena takiego cuda ?



#303 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 12 maj 2020 - 19:29

Hej.

 

Czy jako wersja bardziej ekonomiczna warto kupić jakieś nakładki polaryzacyjne na normalne okulary korekcyjne? 



#304 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 maj 2020 - 19:41

Przepraszam że spytam. Jak cena takiego cuda ?

Ceny są indywidualne jak to w optyce, różne opcje szkieł, różne opcje oprawek, zapraszam na PW udzielę wszystkich odpowiedzi po ustaleniu parametrów.

Pozdrawiam

 

Hej.

 

Czy jako wersja bardziej ekonomiczna warto kupić jakieś nakładki polaryzacyjne na normalne okulary korekcyjne? 

Hej

To zawsze jakaś opcja, sam jej kiedyś używałem jednak nic nie zastąpi dedykowanych okularów.

Pozdrawiam



#305 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 maj 2020 - 06:55

Jakościowo z pewnością nie, jednak taka opcja ma swoje zalety: po pierwsze nakładki można zwykle podnieść, by np. zawiązać agrafkę, coś tam sprawdzić na telefonie itp., a po drugie to znacznie tańsza opcja: można zakupić kilka różnych kształtów czy kolorów, mniejsza strata w przypadku uszkodzenia czy zgubienia. Dobre oxy przy chodzeniu po krzakach i tak zarysujesz w ciągu sezonu czy dwóch, nie ma na to siły, jak AR jest obustronnie to tym bardziej.
Jak priorytetem jest jakość widzenia - to tylko dobre szkła, mimo wysiłków od wielu lat nie spotkałem oferty naprawdę dobrych optycznie nakładek. Tylko poliwęglan z folią polaryzacyjną, bez powłok. Choć w praktyce to czasem wystarcza.
  • Wiktor lubi to

#306 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 13 maj 2020 - 07:02

Jakościowo z pewnością nie, jednak taka opcja ma swoje zalety: po pierwsze nakładki można zwykle podnieść, by np. zawiązać agrafkę, coś tam sprawdzić na telefonie itp., a po drugie to znacznie tańsza opcja: można zakupić kilka różnych kształtów czy kolorów, mniejsza strata w przypadku uszkodzenia czy zgubienia. Dobre oxy przy chodzeniu po krzakach i tak zarysujesz w ciągu sezonu czy dwóch, nie ma na to siły, jak AR jest obustronnie to tym bardziej.
Jak priorytetem jest jakość widzenia - to tylko dobre szkła, mimo wysiłków od wielu lat nie spotkałem oferty naprawdę dobrych optycznie nakładek. Tylko poliwęglan z folią polaryzacyjną, bez powłok. Choć w praktyce to czasem wystarcza.


A co z nakładek by się w takim razie nadało?
Nigdy nie używałem i jestem zielony 🤪...

#307 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 13 maj 2020 - 07:57

Jakościowo z pewnością nie, jednak taka opcja ma swoje zalety: po pierwsze nakładki można zwykle podnieść, by np. zawiązać agrafkę, coś tam sprawdzić na telefonie itp., a po drugie to znacznie tańsza opcja: można zakupić kilka różnych kształtów czy kolorów, mniejsza strata w przypadku uszkodzenia czy zgubienia. Dobre oxy przy chodzeniu po krzakach i tak zarysujesz w ciągu sezonu czy dwóch, nie ma na to siły, jak AR jest obustronnie to tym bardziej.
Jak priorytetem jest jakość widzenia - to tylko dobre szkła, mimo wysiłków od wielu lat nie spotkałem oferty naprawdę dobrych optycznie nakładek. Tylko poliwęglan z folią polaryzacyjną, bez powłok. Choć w praktyce to czasem wystarcza.

Tak po po pierwsze to ja nie muszę niczego podnosić żeby zawiązać czy zobaczyć na telefonie ;) takie rzeczy tylko oferuje poliwęglan.

Po drugie nigdy nie porysowałem ani nie zgubiłem okularów, jedyne zgubione okulary to po pijaku 20 lat temu :)

Okulary się nosi na nosie nie na czapce wtedy się nie gubią :)

Okulary się same nie rysują, trzeba je porysować, nadrzeczne krzaki nie mają prawa porysować szkieł.

to musi być naprawdę gruby cios konarem w twarz żeby okulary poległy ale wtedy możemy być im wdzięczni za uratowanie wzroku :)

Pozdrawiam :)



#308 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 maj 2020 - 07:42

Chodzi mi o fakt, że w okularach polaryzacyjnych mogą być problemy z widocznością obrazu na ekranach lcd pod pewnymi kątami, bo też są spolaryzowane. Zdecydowanie lepiej się odczytuje czy pisze smsa bez polaroidów na nosie. Ale jak ktoś ma duża wadę to zdjęcie oxów tez nie jest komfortowe.

Co do zarysowań - bardzo się staram przedzierając się przez krzaki zachować w integralnej całości siebie, wędkę i okulary też. Niemniej jednak zawsze kilka razy na wyprawie dostanę gałęzią w facjatę, tego chyba nie da się uniknąć. Porysowanie szkieł niestety w mojej opinii prędzej czy później jest nieuniknione przy intensywnym wędkowaniu "traperskim". A porysowanym szkłom ani optyk, ani nawet najbardziej żarliwa modlitwa nie pomoże.

Okulary zawsze na nosie? Hmmm... W okularach śpi się raczej średnio. A podczas wielodniowych, biwakowych wypadów zgubić okulary, zegarek, telefon, kluczyki od samochodu, samochód, czy kolegów to normalka :-)

Zgadzam się z oczywistą oczywistością - lepiej np. odstrzeloną przynętę zatrzymać na najdroższych nawet okularach, niż na oczach. Pzdr
  • Wiktor lubi to

#309 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 maj 2020 - 18:24

Chodzi mi o fakt, że w okularach polaryzacyjnych mogą być problemy z widocznością obrazu na ekranach lcd pod pewnymi kątami, bo też są spolaryzowane. Zdecydowanie lepiej się odczytuje czy pisze smsa bez polaroidów na nosie. Ale jak ktoś ma duża wadę to zdjęcie oxów tez nie jest komfortowe.

Co do zarysowań - bardzo się staram przedzierając się przez krzaki zachować w integralnej całości siebie, wędkę i okulary też. Niemniej jednak zawsze kilka razy na wyprawie dostanę gałęzią w facjatę, tego chyba nie da się uniknąć. Porysowanie szkieł niestety w mojej opinii prędzej czy później jest nieuniknione przy intensywnym wędkowaniu "traperskim". A porysowanym szkłom ani optyk, ani nawet najbardziej żarliwa modlitwa nie pomoże.

Okulary zawsze na nosie? Hmmm... W okularach śpi się raczej średnio. A podczas wielodniowych, biwakowych wypadów zgubić okulary, zegarek, telefon, kluczyki od samochodu, samochód, czy kolegów to normalka :-)

Zgadzam się z oczywistą oczywistością - lepiej np. odstrzeloną przynętę zatrzymać na najdroższych nawet okularach, niż na oczach. Pzdr

Od jakiegoś czasu nie widzę problemów z ekranami czy to w telefonie, echu czy navi w samochodzie. Pewnie to wynika z coraz nowszych ekranów bo w polaryzacji nic się nie zmieniło. Jeszcze raz powtórzę nic mi nie przeszkadza przy czytaniu, nie mam szkieł jak spawacz więc wszystko widać :)

Co do zarysowań, łowię pstrągi regularnie i żadnych rys, poważnie, mało, nie mam zgłoszeń od Klientów o takim problemie.

Teraz z tym gubieniem, mam polaryzację z fotochromem, progresywne więc chodzę w nich i czytam, wiążę muchy, przypony itp. Ściągam je do spania, mogę w nich funkcjonować nawet w nocy :) więc nie widzę możliwości zgubienia. Okulary muszą być tak dobrane i zrobione żeby po założeniu o nich zapomnieć, mają być i robić swoje :) a my mamy łowić :)

Pozdrawiam



#310 OFFLINE   dario69

dario69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 28 czerwiec 2020 - 08:50

Witam!
Wysłałem priv w sprawie zamówienia okularów. Pozdrawiam, Darek.

#311 OFFLINE   dario69

dario69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:19

Ktoś ma jakąś wiedzę, czy ten wątek jest ciągle aktualny?



#312 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 czerwiec 2020 - 12:01

Ktoś ma jakąś wiedzę, czy ten wątek jest ciągle aktualny?


Jak najbardziej aktualny :)
Pracy dużo wiec nie zawsze odpowiadam na bierząco.
Pozdrawiam
Wiktor

#313 OFFLINE   soyerek

soyerek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczeciński

Napisano 17 lipiec 2020 - 21:36

Poproszę o ofertę szkła plus oprawki. Ma to służyć wedkowaniu i jeździe autami.
  • dreadknight lubi to

#314 OFFLINE   soyerek

soyerek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczeciński

Napisano 17 lipiec 2020 - 21:37

soyerek@go2.pl oczywiście może być na @

#315 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 lipiec 2020 - 17:45

soyerek@go2.pl oczywiście może być na @

wysłałem wiadomość 



#316 OFFLINE   soyerek

soyerek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczeciński

Napisano 22 lipiec 2020 - 07:28

Dziękuję

#317 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 22 lipiec 2020 - 18:04

Ja także poproszę ? Pozdrawiam
  • bartekmaj lubi to

#318 OFFLINE   bolomistrz7

bolomistrz7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bolesław

Napisano 23 lipiec 2020 - 10:30

Również przyłączam się do prośby o ofertę.

Dziękuje i pozdrawiam



#319 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 24 lipiec 2020 - 20:53

Córka ma taką samą wadę jak ja i jak założyła okulary od Wiktora to mówi że ma wrażenie że może dotknąć chmur.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 24 lipiec 2020 - 21:06

  • Wiktor lubi to

#320 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 02 sierpień 2020 - 11:55

Witam,czy Twoje okulary progresywne o których piszesz kilka postów wyżej sprawdzają się też przy jeździe w nocy,?
Czy w ogóle jest możliwość zrobienia takich progresywnych uniwersałów,żeby w dzień trochę mniej raziło słońce,miały polaryzację a jednocześnie znacznie ograniczały by odblaski świateł i oślepianie przy jeżdzie nocą,a może nawet by rozjaśniały?



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych