Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 25 październik 2017 - 18:11

Ja również stelaż wklejam na kropelkę, tak na szybko. Potem w kilka miejsc Distal i na koniec szpachla.
A stery na Distal Rapid.

#1262 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 26 październik 2017 - 20:57

A czy klej eposydowy nada się do oczek 3D gotowa mieszanka w tubie jak sądzicie?

#1263 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 26 październik 2017 - 21:21

Panowie więc po pierwszych prubach żel uv clear do paznokci utwardzany pod lampa od Żonki do paznokci oczka wyszły tak
95cfdbbb0ce0ce22med.jpg

#1264 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 28 październik 2017 - 18:09

A czy klej eposydowy nada się do oczek 3D gotowa mieszanka w tubie jak sądzicie?

nadaje się żywica tylko trzeba trochę odczekać z nakładaniem od razu się rozlewa ja nakładam od razu na woblerze

#1265 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 02 listopad 2017 - 11:06

A czy mamy tu specjalistów od woblerów na brzany? Chciałbym popytac Co I jak oraz z czym się to je bo chciałbym kilka sztuk zrobić dla siebie ale kompletnie nie mam pojecia jaka praca najlepsza bedzie dla woblera oraz wielkość I czy smukłe czy pękate.
  • MarcinZ lubi to

#1266 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 04 listopad 2017 - 21:36

Może i odpowiedź na to pytanie jest, ale mi się szukać zbyt nie chciało  :) .  Jakim klejem smarować wobler przed oklejeniem "amelinum"? Na jednym filmiku u znanego na forum Irasa widziałem przyklejanie Pattexem Classic. Ale chciałem wiedzieć co jeszcze się nadaje i czy po oklejeniu standardowo lakierujemy?



#1267 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 listopad 2017 - 22:04

Jak my lubimy leniuszków :)

Nie chce mi się szukać, dajcie na tacy :P

 

No cóż, proszę bardzo B)

http://jerkbait.pl/t...ii-aluminiowej/

http://jerkbait.pl/t...ak-jakie-kleje/

http://jerkbait.pl/t...r-na-folie-alu/

http://jerkbait.pl/t...lu-ktoś-używał/

http://jerkbait.pl/t...lią-aluminiową/

 

To na początek powinno wystarczyć.

:)


  • cyprys19 i kooper82 lubią to

#1268 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2017 - 10:36

Ja polecam klej do glazury...

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
  • kooper82 i ugly-hml lubią to

#1269 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 05 listopad 2017 - 11:36

Jak my lubimy leniuszków :)

Nie chce mi się szukać, dajcie na tacy :P

 

No cóż, proszę bardzo B)

http://jerkbait.pl/t...ii-aluminiowej/

http://jerkbait.pl/t...ak-jakie-kleje/

http://jerkbait.pl/t...r-na-folie-alu/

http://jerkbait.pl/t...lu-ktoś-używał/

http://jerkbait.pl/t...lią-aluminiową/

 

To na początek powinno wystarczyć.

:)

Dzięki Ci Panie i Mistrzu! :) Zresztą lenia to ja nawet w nazwisku mam  :D


Użytkownik LuNaTic edytował ten post 05 listopad 2017 - 11:43

  • woblery z Bielska i Muszka lubią to

#1270 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 05 listopad 2017 - 21:45

No dobra. Z odpowiedzi pana Janusza oczywiście skorzystałem, ale w wątkach tego nie dojrzałem. Przed oklejaniem caponujemy korpus czy nie?

#1271 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 listopad 2017 - 21:47

Jeśli z drewna, to tak. Piankowych lub żywicznych nie ma potrzeby.



#1272 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2017 - 14:50

Jeśli z drewna, to tak. Piankowych lub żywicznych nie ma potrzeby.

Dziękuję bardzo :) 



#1273 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 06 listopad 2017 - 15:58

Jeśli z drewna, to tak. Piankowych lub żywicznych nie ma potrzeby.


A jaki capon kupić w niemczech jak brzmi dokładnie nazwa tego lakieru czy on jest na zasadzie inpregnat do drzewa? Jakąś nazwę innego caponu

#1274 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 listopad 2017 - 19:40

Capon jest nazwą własną lakieru firmy Domalux.

http://www.domalux.p...lux-capon-extra

 

Nie wiem, czy w Niemczech lakier ten jest dostępny. Ale bez paniki ;) Podobny można wykonać samodzielnie. Bierzesz dowolny bezbarwny lakier Nitro i rozpuszczasz go w proporcji 1 część lakieru + 3 części rozpuszczalnika. Mieszasz dokładnie i masz lakier, którym możesz zastąpić Capon :)


  • Damian83 lubi to

#1275 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2017 - 21:14

Capon jest nazwą własną lakieru firmy Domalux.

http://www.domalux.p...lux-capon-extra

 

Nie wiem, czy w Niemczech lakier ten jest dostępny. Ale bez paniki ;) Podobny można wykonać samodzielnie. Bierzesz dowolny bezbarwny lakier Nitro i rozpuszczasz go w proporcji 1 część lakieru + 3 części rozpuszczalnika. Mieszasz dokładnie i masz lakier, którym możesz zastąpić Capon :)

O! To ciekawy bajer. Może skorzystam. Kiedyś :)



#1276 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 20 listopad 2017 - 08:57

Panowie,

 

mam spory zapas żywicy epoksydowej E6011 i w związku z tym mam kilka pytań co do jej wykorzystania przy produkcji woblerów.

 

1) Zauważyłem, że w UK większość twórców używa do lakierowania epoksydu właśnie, natomiast w PL standardem jest używanie lakieru do parkietów poliuretanowego. Skąd wynika ta różnica i jakie zalety i wady ma jedno i drugie rozwiązanie?

2) Do odlewania wobków w formach silikonowych większość twórców używa żywicy Feather Lite. Czy żywica epoksydowa wymieszana z mikrobalonem ( dla uzyskania odpowiedniej masy przynęty) sprawdzi się w tym zastosowaniu? Gdzie jest wyższość Feather lite nad epoxy, bo epoksyd jest dużo lepiej dostępny/tańszy?



#1277 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 listopad 2017 - 09:28

(...)

 

1) Zauważyłem, że w UK większość twórców używa do lakierowania epoksydu właśnie, natomiast w PL standardem jest używanie lakieru do parkietów poliuretanowego. Skąd wynika ta różnica i jakie zalety i wady ma jedno i drugie rozwiązanie?

(...)

Dostępność materiałów do pokrywania woblerów? Warunki lokalowe?

Z tego, co pamiętam, lakiery do parkietów nie są łatwo czy powszechnie dostępne poza granicami Polski. Może w byłych demoludach. Sam wysyłałem puszki do Anglii i do Niemiec, bo koledzy byli w potrzebie... Zalety lakierów - szybkość nakładania, brak konieczności posiadania suszarki. Wada - smrodek i konieczność wielokrotnego nakładania warstw. W przypadku jerków nawet i 15 warstw, dla uzyskania odpowiedniego efektu. A każda warstwa twardnieje średnio 12 godzin... Zaletą żywic jest, poza zapachem i grubością warstwy, również szybkość żelowania nakładanej warstwy. 

Każdy wybiera to, co mu pasuje :)

 

 

(...)

2) Do odlewania wobków w formach silikonowych większość twórców używa żywicy Feather Lite. Czy żywica epoksydowa wymieszana z mikrobalonem ( dla uzyskania odpowiedniej masy przynęty) sprawdzi się w tym zastosowaniu? Gdzie jest wyższość Feather lite nad epoxy, bo epoksyd jest dużo lepiej dostępny/tańszy?

Nie wiem, skąd masz takie informacje. Nie znam nikogo, kto stosuje tą żywicę do odlewania woblerów. Jest to nieekonomiczne. Wszyscy znani mi twórcy stosują mikrobalon, gdyż umożliwia on prawidłowe wyważenie woblerów. Feather Lite, po dodaniu niewielkiej nawet ilości obciążenia tonie. Czyli byłoby zastosowanie wyłącznie do tonących woblerków. Można, ale jak pisałem wcześniej, jest to ekonomicznie bezzasadne.



#1278 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 20 listopad 2017 - 10:08

Nie wiem, skąd masz takie informacje. Nie znam nikogo, kto stosuje tą żywicę do odlewania woblerów. Jest to nieekonomiczne. Wszyscy znani mi twórcy stosują mikrobalon, gdyż umożliwia on prawidłowe wyważenie woblerów. Feather Lite, po dodaniu niewielkiej nawet ilości obciążenia tonie. Czyli byłoby zastosowanie wyłącznie do tonących woblerków. Można, ale jak pisałem wcześniej, jest to ekonomicznie bezzasadne.

Feather lite stosują do odlewania : Mel, Solar i Mr handmade fisherman  - wszyscy których filmy oglądałem. To tak z youtuba najbardziej popularni i jedni z niewielu mający dobrze nagrane filmy. Jeszcze nie widziałem na YT filmu, żeby ktoś stosował epoxy z mikrobalonem do odlewania, stąd pytanie. Wg specyfikacji Feather lite ma gęstość około 670kg/m3 czyli jak twarde drewno mniej więcej. Mój plan jest taki żeby doprowadzić epoxy za pomocą mikrobalonu do podobnej gęstości. Czyli się da, o to mi chodziło. A wydzielane ciepło w zwartej bryle jaką jest wobler nie zniszczy formy? Epoxy potrafi wydzielić sporo ciepła jak nie jest rozprowadzone na większą powierzchnię.

 

Dostępność materiałów do pokrywania woblerów? Warunki lokalowe?

Z tego, co pamiętam, lakiery do parkietów nie są łatwo czy powszechnie dostępne poza granicami Polski. Może w byłych demoludach. Sam wysyłałem puszki do Anglii i do Niemiec, bo koledzy byli w potrzebie... Zalety lakierów - szybkość nakładania, brak konieczności posiadania suszarki. Wada - smrodek i konieczność wielokrotnego nakładania warstw. W przypadku jerków nawet i 15 warstw, dla uzyskania odpowiedniego efektu. A każda warstwa twardnieje średnio 12 godzin... Zaletą żywic jest, poza zapachem i grubością warstwy, również szybkość żelowania nakładanej warstwy. 

Każdy wybiera to, co mu pasuje :)

 

Ja suszarkę mam więc pójdę w epoxy, zobaczymy co z tego wyjdzie. To w Niemczech nie mają Harzlacka? W końcu sami go produkują...



#1279 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 listopad 2017 - 11:18

(...)A wydzielane ciepło w zwartej bryle jaką jest wobler nie zniszczy formy? Epoxy potrafi wydzielić sporo ciepła jak nie jest rozprowadzone na większą powierzchnię.

 

(...)

Niszczy.

Jest to główny powód zużywania się form. To nie są wieczne rzeczy.

 

(...) To w Niemczech nie mają Harzlacka? W końcu sami go produkują...

Wysyłałem Domalux :)



#1280 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 20 listopad 2017 - 12:08

Niszczy.

Jest to główny powód zużywania się form. To nie są wieczne rzeczy.

 

Wysyłałem Domalux :)

 

Cudze chwalicie swego nie znacie Germany edition :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych