Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do lekkiego spiningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
470 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   thymallus92

thymallus92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Irsak

Napisano 01 luty 2011 - 20:44

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum chciałem się ze wszystkimi przywitać :mellow:

Chciałem zakupić jakiś multiplikator do lekkiego spinningu tzn żeby można rzucać jak najmniejszymi przynętami (takimi do 10-15g max) pieniądze jakie mogę przeznaczyć na zakup to 350-400zł. Nie wiem jeszcze czy będę używał plecionki czy żyłki. Jeżeli zdecyduję się na plecionkę to taką 0,10-0,14mm, a jeżeli żyła to max do 0,20mm. Jeżeli może mi ktoś coś doradzić będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Mateusz


#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2011 - 20:52

Mateusz,
Witaj na forum.

Po pierwsze - plecionka. Zdecydowanie ułatwi to Tobie operowanie multiplikatorem - na starcie pozbędziesz się wielu problemów.

Po drugie - o ile górna granica 10-11g to obsłuży Tobie wiele multiplikatorów o tyle najbardziej nas będzie interesował dolny zakres stosowanych przynęt. To on wyznaczy odpowiedni dobór.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   thymallus92

thymallus92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Irsak

Napisano 01 luty 2011 - 21:00

Tzn wiem że na początku nie będę perfekcyjnie rzucał przynętami 2 gramowymi ale myślę że właśnie 2-3g to będzie takie minimum.
  • bubas lubi to

#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 01 luty 2011 - 21:03

To musisz swoją deklarowaną kwotę pomnożyć i to raczej więcej niż przez 2. No chyba, że zdecydujesz się na wagę od 4-5 gram to wtedy jakieś używki możesz już kupić.
Casting jest piękny ale na początek spróbuj z kimś kto już jakiś sprzęt posiada i da Ci pomacać :D

#5 OFFLINE   thymallus92

thymallus92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Irsak

Napisano 01 luty 2011 - 21:09

Czyli w takich pieniądzach nic nie da się poszperać?? Ja znalałem coś takiego ale nie wiem czy się nada:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-crossfire-150l -g17-a75-p572-k9002.html

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-red-arc-baitcas t-g17-a75-p1351-k7474.html

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-black-arc-baitc aster-g17-a75-p1351-k7519.html

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-team-dragon-h s200il-g17-a75-p1612-k9255.html

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 01 luty 2011 - 21:17

Nie pilnuję nowości ale obstawiam, że można nimi rzucać komfortowo raczej od Twojej górnej granicy wyrzutu, czyli 9-10 gram.
Multiki to lekkiego castingu są dosyć drogie i jak na razie ekonomicznymi rozwiązaniami są shimaniaki (curado seria 51 i 101, oraz równoważny scorpionik 1001). Nie dostrzegłem by ktoś odnalazł jakiś nowy i tani multik do takiego celu.

#7 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 01 luty 2011 - 21:20

W tych multiplikatorach które pokazałeś, to komfortowy zakres rzutu będzie się zaczynał tam gdzie twój ma się kończyć,
czyli jakieś 10 gr. W tej cenie, w której podałeś to możesz szukać curado 101d, scorpiona 1001 używanych oczywiście.
One sobie poradzą z lekkimi przynętami.

Sławek był szybszy.. :D

#8 OFFLINE   thymallus92

thymallus92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Irsak

Napisano 01 luty 2011 - 21:21

To jakie gramatury musiał bym użyć żeby strzelać z takich tańszych multi ??

#9 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 01 luty 2011 - 21:24

Przynęty szczupakowe :D czyli od 10 gram do 40-50, więc nie ten przedział o którym myślałeś. Ale gramatura 15-20 gram jest bardzo fajną do nauki rzucania :D

#10 OFFLINE   thymallus92

thymallus92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Irsak

Napisano 01 luty 2011 - 21:25

Kurdę to nie fajnie ;/ A tak mi się te kołowrotki podobają ;/ Czyli nawet nie próbować ??

#11 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 01 luty 2011 - 21:27

Czasami można znaleźć tanio i te do lekkiego casta, niestety rzadko.
Te które pokazałeś komfortowo będą rzucały wabiki od 10 gr. W sumie jeżeli to będą Twoje pierwsze kroki z castem to może nawet lepiej zacząć od trochę cięższych przynęt, łatwiej się nauczyć rzucać.

Znów mnie Sławek wyprzedził... :lol:

#12 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 01 luty 2011 - 21:33

Czyli nawet nie próbować ??


Jasne, że próbować. Jeśli tak bardzo chcesz zacząć od lekkiego casta musisz śledzić aukcje i dział sprzedam naszego forum,
czasem można znaleźć coś ciekawego.

#13 OFFLINE   thymallus92

thymallus92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Irsak

Napisano 01 luty 2011 - 21:33

To nic na razie się wstrzymam z zakupem, to powiedzcie mi jaki z takiego przedziału cenowego będzie najtrwalszy takich gramatur o jakich pisaliście :mellow:

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 luty 2011 - 21:43

tak jak wiśnia pisze - calkiem niedawno ktoś mial do spredania scorpiona mg 1001 za jakies 450 pln. maszynka ktora na dobrym (ladujacym sie kijku) zejdzie do lotnych 4 gram bez tunningu
  • tomasz196209 lubi to

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 luty 2011 - 21:44

To nic na razie się wstrzymam z zakupem, to powiedzcie mi jaki z takiego przedziału cenowego będzie najtrwalszy takich gramatur o jakich pisaliście :mellow:



wszystkie wyzej wymienione maszynki maja podobna trwalosc. Szczegolnie w podanym przez Ciebie zakresie rzutowym...


aha i jeszcze jedno zdecydowanie polecam najpierw porzucac takim zestawem. To nie jest korba. nie wszedzie da sie ot tak hop siup rzucic... i trzeba byc tego swiadomym...

#16 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 01 luty 2011 - 21:51

To zależy czy używka czy nówka. Poszukaj po prostu wymienionych w dobrych cenach. To trwałe młynki zwłaszcza, że nie używa się ich do 40 gramowych klocków.

#17 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 luty 2011 - 21:57

a ja Ci zamieszam w głowie a co mi tam :mellow:
chcesz mieć 2 w jednym?
kup sobie Citicę 201E na ebay chodza po 307zł z wysyłka do pl i wtedy masz do cięzkiego multik(tj max mysle 80-100gr) oraz tuningowaną szpulkę do owego citikacza i masz wtedy kręciek do UL.

w sumie koszt +/- 600-650 zeta

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 14:10

...i tu Hasior ma rację a na UL-cast to ta maszynka to raczej nie do zajechania będzie.

#19 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 03 grudzień 2011 - 14:21

Trochę wątpię w to prawdziwe UL jeśli chodzi o multik w rozmiarze 200. Bardziej bym się skłaniał do L. Co prawda ludzie różnie odbierają co to jest UL. Dla jednych będzie to już dolana granica 4-5g, dla innych to 2-3g. Dla mnie UL jest od 1-3g. I tu raczej citika się wyłoży. Uważam, że w rozsądnych pieniążkach nie ma nic lepszego niż curado 51E + szpulka Avalia i magnetyk. Dobrze i rozsądnie wydane pieniądze.

#20 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:47

Posiadam Citicę ze szpulką availa oraz Curado 101D i szczerze mówiąc citica wypada lepiej.To znaczy dolny zakres gramatur obsługuje bardziej komfortowo.Testowałem je z takim samym kijem i obrotówką w rozmiarze 0 (to chyba 3g)

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych