Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do lekkiego spiningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
483 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 sierpień 2021 - 22:33

Problem multika właśnie się chyba sam rozwiązał bo
wygrzebałem w swoich zasobach sprzętowych ABU Revo STX gen 2, który to podobno startuje od 7-8g ;)

#282 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 sierpień 2021 - 05:40

http://jerkbait.pl/t...ć-daiwa-tatula/, dokup szpule 11g i 5,6g i masz multiplikatory do trzech zestawów, statystycznie wyjdzie około 200.- zł na zestaw.



#283 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 24 sierpień 2021 - 08:09

Spróbuję najpierw z odpowiednim kijem i fabryczną szpulką, waży chyba 16g i chłopaki na multiplikator.pl pisali, ze od tych 7-8g już ładnie ogarnia. Jeżeli nie da rady i rzuty nie będą komfortowe i zadowalające, to wtedy będę coś kombinował dalej.

#284 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 24 sierpień 2021 - 10:23

rozsądne rozwiązanie,Alexspin prawi dobrze,trzeba tylko uważać z doborem lekkich szpul bo na te najlzesze wchodzi naprawdę mała ilość linki

w tatuli tych szpul jest już niemały wybór 


  • Alexspin lubi to

#285 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 sierpień 2021 - 11:04

@didi ma rację, te szpulki są dość płytkie, ale nie jest to jakaś tragedia. Na tę najlżejszą wchodzi ciut ponad 100m MIKADO Fine 0,06mm. Średnia (pomyliłem się, sprawdziłem, waży 10,3g) mieści tyleż samo MIKADO Fine 0,08mm. Przy wędziskach z jakimi są sparowane (4-10g i 7-21g) w zupełności wystarczają. Przy rzutach na odległości 15-30m, biorąc pod uwagę "rozmiary" ryb najczęściej spotykanych w wodach PZW i tak zostaje na szpuli spory zapas na ich wybryki. Standardowa szpula Tatuli CT100 waży 16,7g i jest bardzo pojemna.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 24 sierpień 2021 - 11:26


#286 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 24 sierpień 2021 - 11:09

W tym momencie poszukiwania kija: http://jerkbait.pl/t...l/#entry2942427

#287 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 wrzesień 2021 - 15:41

Panowie, zastanawiam się nad kupnem nowego multika.

Co Waszym zdaniem bardziej się sprawdzić do przynęt w gramaturze  7-21 g ?

Antares czy Steez ? :)

Zakup jednego z nich wiązać będzie się też prawdopodobnie ze sprzedażą metanium dc ;D



#288 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 wrzesień 2021 - 19:53

Mam obydwa.
Stez jakby lepiej w dolnej gramaturze

#289 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 19 wrzesień 2021 - 20:36

Dla mnie żaden, bo odległości np. 1 g główka z 6 g mało aerodynamiczną gumą mogą być niezadowalające, No chyba, że 6 g ma główka i 1 g przynęta. Tak samo wahadełko z cienkiej blachy (nieźle szybuje z wiatrem, gorzej jak wieje w ryło!), bądź http://riomes.pl/skl...-22-kolory.html również.  Ale ... jest jeszcze Steez CT SV, ten może wydolić. 

 

15 g główka i 6 g guma będzie latać super z obu - to tak względem 21 g.

 

Daleki jestem od kryterium gramatur, bo lotność przynęt, z brzegu, czy pływadła oraz wiatr mocno weryfikuje "od ilu gada".



#290 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 wrzesień 2021 - 19:30

Dla mnie żaden, bo odległości np. 1 g główka z 6 g mało aerodynamiczną gumą mogą być niezadowalające, No chyba, że 6 g ma główka i 1 g przynęta. Tak samo wahadełko z cienkiej blachy (nieźle szybuje z wiatrem, gorzej jak wieje w ryło!), bądź http://riomes.pl/skl...-22-kolory.html również.  Ale ... jest jeszcze Steez CT SV, ten może wydolić. 

 

15 g główka i 6 g guma będzie latać super z obu - to tak względem 21 g.

 

Daleki jestem od kryterium gramatur, bo lotność przynęt, z brzegu, czy pływadła oraz wiatr mocno weryfikuje "od ilu gada".

No a co z kulturą pracy itp ? Czy to już taka półka, że różnicy nie ma za dużej ?



#291 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2023 - 19:35

Panowie czy Curado DC 151 z plecionką 12-15lb ogarnie mi komfortowo dołem 7g masy łacznej przynety?

#292 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 28 marzec 2023 - 20:46

Panowie czy Curado DC 151 z plecionką 12-15lb ogarnie mi komfortowo dołem 7g masy łacznej przynety?

Nie...10g to minimum i linka max 12lb.Druga sprawa,to łożyska szpuli które farbrycznie sa za-smarowane stałym smarem...multik zaczyna rzucać tak jak powinien,po czyszczeniu i zalaniu łożysk oliwką.


Użytkownik Paavo edytował ten post 28 marzec 2023 - 20:49

  • Alexspin lubi to

#293 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 29 marzec 2023 - 05:26

Linka 12lb to jaka średnica ?
Mógłbyś coś napisać więcej o czyszczeniu oliwka.tych łożysk nie będą szumieć ?
Zastanawiałem się nad sprzedaża mojego curado ale po odchudzeniu może nadal by się do ciut lżejszego lowienia

#294 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 marzec 2023 - 05:49

Linka 12lb to jaka średnica ?(...)

Po pierwsze, plecionka nie ma średnicy, każda, nawet najwyższej jakości jest bardziej lub mniej zbliżona do tasiemki, więc w przybliżeniu można mówić o jej grubości, a o średnicy tylko po spożyciu.

Producenci, w zależności od wyobraźni podają na etykiecie przybliżoną średnicę, a to przybliżenie jest zależne od marketingowych celów producenta/dystrybytora. Na przykład Sunline Siglon 4x 12Lb (5,443kg) ma deklarowaną średnicę 0,15mm, natomiast MIKADO dla plecionki Nihonto Fine Braid dla 4,95kg deklaruje 0,08mm, a dla 7.7kg podobno 0,10mm. Przy organoleptycznym porównaniu tych plecionek, gołym okiem widać, że Siglon 12Lb jest co najmniej o 1/3 cieńszy od Fine 4,95kg i o połowę od Fine 7,7kg.
Wnioski należą do Ciebie.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 marzec 2023 - 06:16


#295 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 29 marzec 2023 - 05:51

Dla tego 12lb to również nie skala grubości .
1.2 pe coś takiego czy jeszcze cieniej

#296 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 marzec 2023 - 06:13

Siglon 4x 12Lb to PE 0,8.

 

Ps
Oznaczenie LB to wytrzymałość plecionki.

 

Ps

Tutaj masz dobry materiał poglądowy http://jerkbait.pl/t...romocja-p-line/


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 marzec 2023 - 06:23


#297 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2023 - 20:50

Linka 12lb to jaka średnica ?
Mógłbyś coś napisać więcej o czyszczeniu oliwka.tych łożysk nie będą szumieć ?
Zastanawiałem się nad sprzedaża mojego curado ale po odchudzeniu może nadal by się do ciut lżejszego lowienia

Łożyska płuczę acetonem lub xylenem, zalewam oliwką...czy szumią, niewiem bo przecież przy rzutach słychac tylko jęczenie DC.



#298 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 luty 2024 - 23:35

Czy istnieją multiplikatory, które obsługują komfortowo przynęty 3-18g? Jeśli istnieją to jakie konkretnie modele?, chodzi mi o topowe produkty. 



#299 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 luty 2024 - 06:34

Nie moge wprost odpowiedziec na Twoje pytanie Kuba, bo sam od niedawna eksprymentuje z multikami, wiec sie nie zanm, ale podpowiem Ci z wlasnego doswiadczenia, ze musisz/powiniennes okreslic Twoj indywidualny "Komfort",- w sensie co on oznacza dla Ciebie w stosunku do konkretnych typow przynet jakich uzywasz.

Dla kazdego opertora maultika oznacza on bowiem co innego np: i tak,-ten co lowi pstragi bedzie zadowolony z celnego rzutu 3g przyneta na 10m i to bedzie dla niego komfort w tym zakresie.Dla lowiacego w otwartej wodzie, obojetnie czy stojacej czy plynacej bedzie to ewidentnie za malo. Taki ktos, bedzie mowil o dyskomforcie w rzucaniu 3g przyneta.

Zeby moj wpis nie byl "slowem na niedziele" powiem Ci ze doskonale rzcalo mi sie i lowilo w podanym przez Ciebie zakresie rzutowym moim ukochanym 9' Lamiglasem RR 10lb z Aldebaranem 22.

Rzuty 3g przyneta o skupionej masie w moi przypadku Rapala CD-3 na 20m przy lince PE 1 nie byly niczym nadzwyczajnym. Pewnie jak mi przybedzie doswiadczenia, umiejetnosci i moze jeszcze szpuli Availa ;)  to kto wie czy jeszcze dalej nie poszybuja  :rolleyes:

W gornym zakresie rzutowym podanym przez Ciebie,- na pewno beda tacy to napisza, ze tak ciezkie przynety zajada Ci ten mlynek.

Ja lowilem jesienia (niestety krotko-pare wyjazdow) tym kombo sandacze gumami o lacznej masie ok 18-20g. Rucalem tez, ale bez skutku w postaci brania boleniowymi popperami i innymi slizgaczami w okolicacj 15-18g. Jak dla mnie pelen komfort i odleglosci jak ze spinningu.

Mowic krotko,- multik dawal rade i daje nadal. Musisz jednak wiedziec, ze opinia lepiej znajacych sie ode mnie operatorow multika glosi, ze to multik max do 15g.  

Wiedzialem o tym zanim go kupilem ale z przekory bede go uzywal tak jak mi rzeka bedzie pozwalala i podpowiadala. Na pewno podziele sie informacja gdy w ten nieodpowiedni sposob uzytkowania zajade go. Jestem jednak pewnien, ze to nie nastapi :lol: a jak nastapi to wyrzuce go do smietnika i kupie inny :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 luty 2024 - 07:05

  • skius, guciolucky i HaDe lubią to

#300 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 luty 2024 - 07:22

Czy istnieją multiplikatory, które obsługują komfortowo przynęty 3-18g? Jeśli istnieją to jakie konkretnie modele?, chodzi mi o topowe produkty. 

W ubiegłym sezonie nabyłem DAIWA Alphas CT SV SHL (używany), ze szpulą 5g obsługuje w pełnym komforcie przynęty od 3g.


  • guciolucky lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych