Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz trollingu na Wiśle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 18:34

No kill jak najbardziej słuszna inicjatywa , szkoda że odległa jak mistrzostwo dla Polski na euro .
Czyli jakieś 0% szans .


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 20:43


#42 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2016 - 19:17

Sporo rzeczy mi się w naszym kraju nie podoba, ale jakoś nie mógłbym się zmusić do pisania małą literą...

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 19:18


#43 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 19:41

Ja sie do niczego nie zmuszam po prostu pisze i popełniam błędy nie sprawdzając dokładnie czy wszystko jest tip top . Jeśli kogoś uraziło przepraszam , niestety nie mogę już zmienić , no chyba ze któryś z moderatorów bedzie na tyle uprzejmy aby poprawić .

 

Proszę bardzo. :) 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 20:41


#44 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2016 - 20:24

A kłusowników nie można karać? Miałeś kiedyś kontrolę na ZZ? A na Wiśle? Co da zmiana przepisów?

Co do no kill - to chyba wątek o tym co realnie można zrobić/postulować/poprzeć; chyba nie wszyscy się zorientowali.

 

Jeszcze niedawno czytałem twoje posty o rezygnacji z przynalezności do PZW. Ewakułowałeś się do Szwecji czy Laponi (?).  Wszystko co było dotychczas nie przyniosło skutków dlatego logiczna jest zmiana- może czas pomyśleć z czego my sami możemy zrezygnować? I wtedy zaczyna się temat wolności. Nie chce tu moralizować ale każdy wie, że całkowita wolność to koniec wolności. W tym przypadku koniec mojej wolności do łowienia w rzekach OM bo nie mam po co tam jechać.

Jakiś czas temu cytowałem fragment twojego artykułu z wyprawy do Szwecji pisałeś tam o rybach które przestają regaować na przynęty po kolejnym holu. Jeśli skuteczność technik wędkarkich pozwala na wielokrotne łowienie tych samych, dzikich ryb to szansa na pełne rzeki i jeziora w Polsce przy zastosowaniu tych samych technik jest zerowa. 


  • marb_2005 lubi to

#45 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2016 - 20:29

No kill jak najbardziej słuszna inicjatywa , szkoda ze odległa jak mistrzostwo dla polski na euro .
Czuli jakieś 0% szans .

 

Polski... . Aż zabolało choć sam pewnie nie raz popełniam błędy. Ale istota trafiona w 100%. Lobby silnikowo-echosondowe (;)) przefosowało zmiany w RAPR. A potem weszła idea C&R. Idea która miała pokazać , że nie każdy musi rybę zabierać i ani trolling ani echosonda w nicznym nie przeszkadza. Idea która w zderzeniu z rzeczywistością posypała się jak ryby z Wisły czy ZZ. 



#46 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 20:44

Lobby silnikowo - echosondowe dobre dobre . Janie cieżko mi zrozumieć twoje podejście , chyba , ze aż tak Cię to boli ze chłopaki co inwestują w sprzęt łowią większe ryby niż Ty . A wiadomo ja nie mogę to czemu oni łowią .
Dla twojego spokoju wewnętrznego powiem ze 80% kolegów łowiących i szukających dużych ryb przy użyciu tak bardzo diabelskiego sprzętu śmierci ( mowa o echosondowe) , jednak łowi sportowo i puszcza ryby także moze skończmy już ten wywód na temat śmiercionośnej echosondy i wróćmy do meritum wątku .
  • Maciej W. lubi to

#47 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 20:51

Jan używałeś kiedyś echosondy? To mi opowiedz jak likwidujesz te duże wyrośnięte drapieżniki z tą echosondą? Bo ja przerobiłem już kilka i jakoś rzadko łowię te wyrośnięte drapieżniki. Jak to robisz? napływasz, widzisz byka na echu- rogal jak z biedronki. stajesz, rzucasz kotwicę i jeeeeeep wisi? może akumulatorem weń ciśniesz. Podziel się, bo jam głupi jedna polibuda to za mało.


  • olo86 lubi to

#48 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 czerwiec 2016 - 21:34

      Najlepiej zabronić wszystkiego począwszy od echa,łódki, kołowrotków i wszelkich innych wędkarskich wynalazków.

Wrócić do wędek z leszczyny i kopanych robaków!!!


  • Tomas81 lubi to

#49 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2016 - 21:43

@Krzysiu te 80% to wśród twoich znajomych, w Polsce, na jakimś konkretnym zbiorniku? Kurcze jak łowiłem nad ZZ to może ze dwa razy widziałem wędkarza co wypuszczał wymiarową rybę. Widać łowiłem nie wtedy lub nie tam  gdzie łowiło te 80%. . Natomiast przy zdawaniu łodki -jakieś 80% miała coś w łodzi (w dobry dzień jak brały). Ale to stare czasy teraz pewnie z 10% ma - tylko czy to C&R ;)

 

@rózgaś

jak może działać echosonda

 

 

 

 

@zybi - jak wspominasz tamte czasy? Mniej łowiłeś? Mniejsze ryby? Na yt jest taki fanatyk co mówi, że spędza 300 dni w roku nad Wisłą. I gada też jak to było za czasów prostego sprzętu a jak jest teraz. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 21:45


#50 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 21:52

Jan mam nadzieje ze nie używasz przynęt gumowych gdyż zanim sie u nas pojawiły ryb było więcej , daj spokój . Ja odpuszczam zycze miłego wieczoru.

#51 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 05 czerwiec 2016 - 07:21

Temat echosondy był już kiedyś poruszany przez @Jan76

 

http://jerkbait.pl/t...9791-echosonda/

 

Łowię we Włoszech , w czasie łowienia nie można używać echosondy , jedynie przy przemieszczaniu się. W ciągu ostatnich lat ilość łowionych ryb na rzece na której łowię drastycznie spadła. I stało się to po stworzeniu strefy no kill. I to nie przez echosondy czy kormorany ale przez popularność tego odcinka. Jest tam ogromna presja i nie wszyscy stosują się do obowiązujących zasad.


Użytkownik jbk edytował ten post 05 czerwiec 2016 - 07:21

  • hlehle i mariusz79 lubią to

#52 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2016 - 10:59

Temat echosondy był już kiedyś poruszany przez @Jan76

 

http://jerkbait.pl/t...9791-echosonda/

 

Łowię we Włoszech , w czasie łowienia nie można używać echosondy , jedynie przy przemieszczaniu się. W ciągu ostatnich lat ilość łowionych ryb na rzece na której łowię drastycznie spadła. I stało się to po stworzeniu strefy no kill. I to nie przez echosondy czy kormorany ale przez popularność tego odcinka. Jest tam ogromna presja i nie wszyscy stosują się do obowiązujących zasad.

 

Sam ten temat przypominałem. Warto poczytać posty które tam były i porównać do tych co są dziś. @krzysiek na przykład już ma trochę inne spojrzenie

 Tak jak PZW nie widzi problemu z rybakami, wędkarze nie widzą problemu z braniem po kilka szczupaków za jednym razem używając do tego najnowocześniejszych technik połowu, kłusownicy mają niską szkodliwośc społeczną czynu. Ogólnie nikt tak naprawdę nie ma zamiaru oddawać nic ze swojej "wolności". Każdy ma swoje racje a ryb jest coraz mniej. Bije to w innych ale to trzeba chcieć  zauważyć. 

Zakaz trollingu do Wiśle czy połowu z łodzi do końca maja jest jak najbardziej dobrym pomsyłem. 



#53 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 11:14

Na majowym rozpoczęciu sezonu trafiłem ładna rybkę 99 cm szczupły miałem echo na pokładzie i ryba trafiła do wody , panowie lowiacy na łódce bez echosondy tez trafili ładne dwie ryby , jedna miała ponad 100 i zgadnij co sie z nimi stało . Także drogi Janie .
A wracając do meritum sprawy trolling jak najbardziej za , echo jak najbardziej za , kłusownictwo wszelkiego rodzaju jak najbardziej nie .
Pozdrawiam wszystkich , którzy łowią sportowo nie zabierają okazów a i tych którzy czasem wezmą rybkę ( czasem nie oznacza skrupulatnego wypełniania rejestru ale jedna na dwa miechy) rowniez serdecznie pozdrawiam.
  • PLECIONA i homax lubią to

#54 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2016 - 20:30

@Krzysiu - jak u Ciebie na Wiśle będzie tak jak nad ZZ czy ogólnie w OM wrócimy do romozwy. Wiem, że na Wiśle to dłużej potrwa z wielu powodów. W każdym razie ryby o których piszesz świadczą, że nie jest tak źle także nie ma także woli zmiany. Ja to rozumiem.  Też tak miałem łowiąc nad ZZ najpierw na blachy czy trupka, na przynęty miękkie a na końcy na super skuteczny tam trolling i woblery. 

Myślenie pojawiło się gdy nie było po co jechać.  Jak zwykle Polak ... . Jak u Ciebie będzie podobnie czyli taką rybę o jakiej piszesz złowisdz raz w sezonie albo i nie zaczniesz kombinować. 

Na razie nie widze powodu... . Oby nie pojawił się wcale. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 05 czerwiec 2016 - 20:31


#55 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 22:28

Powiem tak im bardziej sie rozwijam tym lepsze ryby lowie , choć od starszych dłużej łowiących kolegów słyszę o tych pięknych złotych czasach jak to było 20 lat temu .
Cos sie łowi troche tu troche tam .
Wiesz mnie bawi cała ta rozkmina echosondy , pontony , łowienie w miejscach niedostępnych z brzegu , troling ,cała ta otoczka klimat takiego łowienia , bo jak byś mi kazał stać pod mostem i czesać wodę w nocy przez 6 godzin to bym chyba zdziczał z nudów .
  • godski lubi to

#56 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 22:39

@Krzysiu - jak u Ciebie na Wiśle będzie tak jak nad ZZ czy ogólnie w OM wrócimy do romozwy. Wiem, że na Wiśle to dłużej potrwa z wielu powodów. W każdym razie ryby o których piszesz świadczą, że nie jest tak źle także nie ma także woli zmiany. Ja to rozumiem.  Też tak miałem łowiąc nad ZZ najpierw na blachy czy trupka, na przynęty miękkie a na końcy na super skuteczny tam trolling i woblery. 

Myślenie pojawiło się gdy nie było po co jechać.  Jak zwykle Polak ... . Jak u Ciebie będzie podobnie czyli taką rybę o jakiej piszesz złowisdz raz w sezonie albo i nie zaczniesz kombinować. 

Na razie nie widze powodu... . Oby nie pojawił się wcale. 

 

Nie wiem o jakiej Wiśle piszesz, ale na mazowieckiej to od dawna jest gorzej niż na Zegrzu.



#57 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 23:27

Panowie wszyscy macie jakąś zbiorową amnezje.Do Ciebie Danielu kto pisał na jerku i na blogu jaki to troling jest skuteczny i jakich ryb połapał, a ile miał itd.

Doskonale wiecie ze nie tylko wasi znajomi czytają posty.Więc pytam sie po co ten zbiorowy ekshibicjonizm,wiadomo Remek nie będzie szczęśliwy.

Co do echosond to proszę was nie bądźcie śmieszni może 2 -3 procent wędkarzy potrafi aktywnie łapać ryby z echosondą.

Większość nie potrafi z tego urządzenia poprawnie korzystać.Moim zdaniem trolingu na rzece powinno się w ogóle zabronić byłby łatwiejszy do egzekwowania.

Wtedy dopiero będzie krzyk że dlaczego i po coz takiego samego powodu co chcemy zakazu echo i vertical bo jest skuteczny.

Na szczęście postępu nie da się zahamować ale proponuje wam mniej fotek i pokazywania na forach metod i ryb i po roku mniej chama będzie umiejącego skutecznie beretować rybki.


  • Jopek1971 lubi to

#58 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:05

Na majowym rozpoczęciu sezonu trafiłem ładna rybkę 99 cm szczupły miałem echo na pokładzie i ryba trafiła do wody , panowie lowiacy na łódce bez echosondy tez trafili ładne dwie ryby , jedna miała ponad 100 i zgadnij co sie z nimi stało . Także drogi Janie .
A wracając do meritum sprawy trolling jak najbardziej za , echo jak najbardziej za , kłusownictwo wszelkiego rodzaju jak najbardziej nie .
Pozdrawiam wszystkich , którzy łowią sportowo nie zabierają okazów a i tych którzy czasem wezmą rybkę ( czasem nie oznacza skrupulatnego wypełniania rejestru ale jedna na dwa miechy) rowniez serdecznie pozdrawiam.

 

Nie umiem już inaczej więc napisze najprościej jak się da. Jakby był zakaz połowu z łodzi w okresie wiosennym te dwie ryby miałyby szanse przeżyć. Po tarle ryba często trzyma się znanych rejonów stąd pewnie w jednym dniu trzy takie ryby. 2 już strawione. 

Zakaz używania echosndy i trollingu póżniej utrudniłby zadanie szukania i łowienia tych największych sztuk. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 08:11


#59 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:10

Panowie wszyscy macie jakąś zbiorową amnezje.Do Ciebie Danielu kto pisał na jerku i na blogu jaki to troling jest skuteczny i jakich ryb połapał, a ile miał itd.

Doskonale wiecie ze nie tylko wasi znajomi czytają posty.Więc pytam sie po co ten zbiorowy ekshibicjonizm,wiadomo Remek nie będzie szczęśliwy.

Co do echosond to proszę was nie bądźcie śmieszni może 2 -3 procent wędkarzy potrafi aktywnie łapać ryby z echosondą.

Większość nie potrafi z tego urządzenia poprawnie korzystać.Moim zdaniem trolingu na rzece powinno się w ogóle zabronić byłby łatwiejszy do egzekwowania.

Wtedy dopiero będzie krzyk że dlaczego i po coz takiego samego powodu co chcemy zakazu echo i vertical bo jest skuteczny.

Na szczęście postępu nie da się zahamować ale proponuje wam mniej fotek i pokazywania na forach metod i ryb i po roku mniej chama będzie umiejącego skutecznie beretować rybki.

 

A kolejne 2-5 procent używa do połowu łodzi i łowi na trupka czy żywca. Obie te grupy mają największy wpływ na stan wody w ZZ i Wisły jeśli chodzi o największe drapieżniki. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 08:12


#60 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 08:55

panowie tylko robak bron boze kupny i rekwirowac sprzet wyprodukowanu po 89 bo jest zbyt skuteczny , brak mi słów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych