Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery JAZ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1092 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 21:42

Woblery "JAZ" łowią, np. dzisiaj

Załączony plik  P1300866_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   258,55 KB   11 Ilość pobrań


  • J A Z, Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#1062 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 13 marzec 2018 - 23:06

Powinienem jeszcze nagrać filmik pracy Żuków 3 , bo ten z twojego foto ma jeszcze stary układ. Teraz oczko tylne, jest przesunięte do przodu (tak jak Chrabąszcz DR), daje to stabilniejszą pracę i wobler inaczej w siedzi w wodzie.


  • grzesiekp. lubi to

#1063 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 23:58

Mam jeszcze kilka innych, jeszcze nie wszystkie sprawdzone w boju.

Najbardziej pasował mi Minnof 3.

Uwielbiam łowić klenie i ten wobler na przedwiośniu, w najbardziej bryndzowatych dniach dawał radę, łowił. 

Po inne nawet nie sięgałem.

I z ich udziałem miałem szczęście złowić pierwsze w życiu trocie. To był wtedy bardzo udany początek sezonu.

 



#1064 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 14 marzec 2018 - 09:00

Kilka lat temu dostałem od @... woblera, którego Salmo przestało już produkować. Chodziło o Salmo Hornet SR, który miał (nadal ma) przepiękną pracę, nie "X", tylko kolebanie na boki. Dostałem ten wzór, żeby wprowadzić pracę tego Horneta, w moim Minnow 3 Classic. Dzisiaj to się wydaje proste, mam wzór, podrabiam i jest, no niestety to nie takie proste, bo trzeba dobrać coś, co nie pasuje do pierwowzoru i trzeba wszystko samemu wymyślić, dopasować, tak żeby choć trochę było w wodzie podobne. Poprawki trwały dobry rok (testy nie były robione codziennie - hihihi), aż w końcu udało się. Niczego nie zmieniam w tym woblerze od momentu jak go wymyśliłem. To zwykły kawałek woblera, bez łusek, bez zaznaczonych łuków skrzelowych, bez płetewek, malowany w zwykłych kolorach, a wiem, że cholernie skuteczny. Wiele razy podaję go jako pewniaka na klenie, a ludzie nie zawsze wierzą, bo z zewnątrz nic ciekawego, wobler jak inne. Podobny układ steru jest w Banan 5, w tym roku zmieniłem, czyli trochę podniosłem do poziomu ster w Bączek 4 Classic i dostał podobną pracę.
Jestem z niego zadowolony, bo od jego pracy biorę przykład do innych większych wzorów ze sterem "Classic".

Hornet SR - jako wzór, który ma swoje miejsce już na tablicy w pokoju.

Załączony plik  Salmo Hornet DR.jpg   26,38 KB   13 Ilość pobrań

 

 

Minnow 3 Classic - Black Silver. Jak widać na fotkach, to dwa różne woblery:kształt, układ steru (kąt, wielkość), dwie kotwice, inny układ przedniego oczka

Załączony plik  Minnow 3 Classic.jpg   14,28 KB   13 Ilość pobrań

 

- dł. -  3,3cm

- waga - 2,2g.

- gł.pracy - 0,5 - 1,0 m

- kotwice 2 x 14


  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, urasenty i 3 innych osób lubią to

#1065 OFFLINE   XTR

XTR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaZielona Góra / Słubice

Napisano 17 marzec 2018 - 21:51

Niekiedy trzeba poświęcić czas, żeby komuś zrobić dobrze.
@Kielo to dla Ciebie. Myślę, że niczego nie muszę pisać, na filmie jest wszystko :-)

Bzyczki po kilku treningach, mogą startować w konkurencji "pływanie synchroniczne".

 

 


 

BRAWO Jacku :clappinghands:

Niesamowite nagranie i piękny "taniec woblerków"

Pierwszy raz coś takiego widzę aby ktoś ukazał pracę kilku woblerów w jednym kadrze.

Przyglądając się pracy można by rzec, że rzeczywiście nadałeś im takie samo DNA ;)

Ten film jest potwierdzeniem Twojego KUNSZTU RZEMIOSŁA WOBLEROWEGO (dopracowanie produktu w każdym detalu i dbałość o wszystkie szczegóły)

GRATULACJE !



#1066 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 23 marzec 2018 - 23:44

Coś z serii "małe jest piękne". Praca jednego modelu z dwoma różnymi sterami, wklejonymi pod różnym kątem.
Ghost (biały) - praca smużąca, nawet na tak silnym przelewie

Black Silver (ciemniejszy) - praca do 10 cm pod lustrem wody.

 




Załączony plik  Flea 1 F & Classic.jpg   108,13 KB   13 Ilość pobrań


Użytkownik J A Z edytował ten post 23 marzec 2018 - 23:56

  • Mariano Mariano, guciolucky, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#1067 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 24 marzec 2018 - 10:24

Cykadka 3 Classic "F

 

Praca Cykadki pływającej na szybkim przelewie.


 

 

 

 

Bączek 4 Classic Jointed "F"

 

Praca dwóch identycznych woblerów z różnym malowaniem. Jak widać, Hot Tiger (czerwony) wydaje się, że mocniej pracuje, ale jest to taka sama praca jak tego ciemnego (Black Silver).

Wzór bardzo skuteczny na klenia.

 

 

 

 

 



#1068 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 24 marzec 2018 - 20:44

Bączek 4 SDR Jointed "F"

 

Tylko wpadł do wody i już szuka jak wściekły glonów na kamieniach. Nie ma ich, dlatego nie może stać w jednym miejscu, tylko musi uciekać na boki. Jeszcze jest bezpieczny, ale niedługo po takie bączki, klenie chętnie będą zaglądać na przelewy, bo one je kochają

 

 


  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, woblery z Bielska i 2 innych osób lubią to

#1069 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 25 marzec 2018 - 22:53

Minnow w 3 Classic Jointed "F"
Zwariowana praca małego minnow, ale to przez ten szybki przelew. Wobler idealny na opaski, spokojną wodę.



#1070 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 23:35

Flea 2 "F" i trzy sztuki z jednego miejsca.

Dwa większe miały ponad 40 cm.

 

Załączony plik  2018.04.12 Widawa (4).jpg   340,66 KB   21 Ilość pobrań Załączony plik  2018.04.12 Widawa (3).jpg   255,95 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2018.04.12 Widawa (1).jpg   417,28 KB   21 Ilość pobrań

 

Jak złowię jeszcze coś ciekawszego, to napiszę w jaki sposób stałem się posiadaczem woblerów Jacka;)


  • J A Z, Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#1071 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:20

Jakoś tak dziwnie to brzmi - "...w jaki sposób stałem się posiadaczem..."
Hihihi

#1072 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 12:36

Zdaję sobie sprawę, że dziwnie, ale taka jest prawda. Jakaś mega historia z tym się nie wiąże, jednak gdy sięgam po któregoś z nich, to ciepło wspominam, skąd one u mnie się znalazły. Dwa-trzy zdania napiszę, jak coś jeszcze złowię. Mam chrabąszcza majowego i boleniówki. Jak nie złowię, to nie powiem:)



#1073 OFFLINE   kris73

kris73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 02 maj 2018 - 18:37

Poproszę o kontakt skrzynka chyba pełna.

Użytkownik kris73 edytował ten post 02 maj 2018 - 18:39


#1074 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 czerwiec 2018 - 18:31

Wczoraj na cztery złowione bolenie , trzy na moją ulubioną od lat boleniówkę :) .Na ten sam wobler dołowiłem fajnego szczupaka i największe zaskoczenie klenia :o .  Kolega z którym łowiłem po zakończeniu spływu, zapytał gdzie można kupić tego woblera. :D

Oczywiście "Ukleja 7 SS" tak namieszała. :highfive:



#1075 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:10

Obiecałem, to do dzieła. Historia jest taka, że kiedyś w necie działał portal naklenie.pl i ja nie mogłem tam uczestniczyć w dyskusjach. Czemu? Przyczyna bardzo prosta. Mało łowiłem na spinning i nie widziałem sensu tam się rejestrować. Jednak bardzo mnie motywowało, aby zmienić coś w swoim wędkarstwie. Kleń to u mnie ryba nr 1 i postanowiłem sięgnąć do tej metody. Później przyszedł czas nawet na muchę.

Na portalu był wątek dla rękodzielników i postanowiłem też spróbować. Tym bardziej że lata świetlne temu o tym marzyłem.

Wiele ciepłych i motywujących "poklepywań" otrzymałem w swoim wątku za wystrugane cudaki. W jednym  z konkursów w edycji LURE FACTORY 2015 zostałem nawet doceniony trzecim miejscem za kilka zadań, które mieli wykonać uczestnicy. To była bardzo dobra lekcja dla takiego jak ja strugacza. Różna tematyka i różny stopień trudności powodował, że fajnie się bawiłem. Na dokładkę zostałem nagrodzony przez Przemka (Admin naklenie.pl) woblerami JAZ. To był całkiem pokaźny pakiet przynęt. Nie zmarnował się, nie utknął głęboko w pudełkach z przynętami. Staram się maksymalnie wykorzystać swoje umiejętności, jakie nabywam przez ostatnie lata i w sprzyjających warunkach łowię JAZ-ami. Panie Jacku a Jacki to fajne chłopaki, bo też tak mam na imię :), wielkie dzięki i te kilka wpisów niech będzie podziękowaniem za tamtą miłą niespodziankę. 

 

Cykadka SS. Nie wiedziałem, nie umiałem, ale i na nią przyszedł w końcu czas. Ostatnie kilka dni jest nie do przecenienia. Gdy przestaje działać obrotówka, przestaje działać popperek, czy gumka, to działa cykadka. Ja naprawdę nie wiedziałem, że można łowić okonie w ten sposób. One to uwielbiają. Bardzo szybkie prowadzenie w trudnej, płytkiej, pełnej zaczepowych w kamienie rzece i cykadka jest rewelacyjną przynętą. W każdym razie to kolejna przynęta, która daje poczucie, że nazwa JAZ będzie się dobrze kojarzyć. W dobrej miejscówce, bolenie, takie zawodnicze do 50 cm to nie rzadki przypadek.  

pzdr.

Załączony plik  2018_07_30 Odra 2 (59)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   182,37 KB   21 Ilość pobrań Załączony plik  2018_07_30 Odra 2 (41)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   327,75 KB   20 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2018_07_30 Odra 2 (21) - Kopia_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   308,82 KB   21 Ilość pobrań Załączony plik  2018_07_30 Odra 1 (7)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   285,9 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2018_07_30 Odra 1 (8)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   341,65 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  2018_07_30 Odra 1 (12)_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   268,2 KB   22 Ilość pobrań

 


  • J A Z, Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#1076 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 31 lipiec 2018 - 20:21

Dzięki bardzo za opinię :-)

Naklenie.pl - tak zgadza się, poszło trochę tego na nagrody i kto mógł, to skorzystał - to cieszy.

Cykadka 3 SS - jest dobra, jest warta używania. Dlatego chyba od dwóch lat jest już kilka wersji "F", czy "SS" ze sterem normalnym, Classic czy DR. Jak będzie trochę wolnego czasu (o czym ja marzę?), to chcę zrobić delikatnie mniejszą wersję, z taką samą pracą. Cykadka 3 SS ma długość 2,8cm, a jej mniejsza wersja 1,5cm i nie zadowala mnie tak jak "3", dlatego posiedzę przy wersji 1,8cm, bo takie coś już testowałem i miało podobną pracę.



#1077 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 24 październik 2018 - 11:56

Czy ktoś ma kontakt mailowy do Pana Jacka?



#1078 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 24 październik 2018 - 14:22

Czy ktoś ma kontakt mailowy do Pana Jacka?

 

Na FyBy znajdziesz Jacka :)



#1079 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 październik 2018 - 19:19

Ktoś pewnie ma ;)



#1080 OFFLINE   XTR

XTR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaZielona Góra / Słubice

Napisano 24 październik 2018 - 21:35

Czy ktoś ma kontakt mailowy do Pana Jacka?

Wysłałem Tobie na prv


  • asp lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych