Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

szpieguski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 marzec 2011 - 18:17

..Grzesiu, uwierz w swoje możliwości ;) :mellow: ...

......i podeślij mi ze 2 szt. bym mógł, na dunajeckich dołkach przetestować :D Wszak to prawie SDR-y
  • ORKA i joni lubią to

#22 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 16:32

nie było czasu się zabrać za robotę parę na nadchodzący sezon sprawdzone w bojach od wielu wielu lat na odrzańskich rewirach :)

Załączony plik  ciezkie.jpg   54,29 KB   351 Ilość pobrań
Załączony plik  korpusy.jpg   29,71 KB   325 Ilość pobrań

  • Karas06 lubi to

#23 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2013 - 16:45

Bardzo lubię takie stonowane malowanie boleniówek. Jaka długość, waga?


  • ORKA lubi to

#24 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 16:49

 długość około 8 cm waga od 14 do 18 gr na chwilę obecną dojdzie ster oraz kotwice i może podskoczyć o około 1,5 gr



#25 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 luty 2013 - 17:02

..@szpiegu, do czasu tajnos zlotos widzę te kleniowe SDRy ukończone ;)



#26 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2013 - 17:10

 długość około 8 cm waga od 14 do 18 gr na chwilę obecną dojdzie ster oraz kotwice i może podskoczyć o około 1,5 gr

 

Grubo, grubo, o ile mnie pamięć nie myli to chyba dość leciwa konstrukcja? Od dawna ten wzór robisz? Pytam, bo zwyczajnie lubię woblery z tradycją, najlepiej takie co to już te lat kilka (naście B) ) przynajmniej się rybom we znaki dają ;) .


  • krystiano1981r lubi to

#27 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 17:20

ogólnie to strugam z przerwami od 15 lat ten wzór może mieć około 10 lat albo lepiej do tych wobków dojdą stery 1,5 mm poliwęglan na kleju który nie powoduje ich pękania 



#28 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2013 - 17:29

Staż solidny, woblerki kojarzę chyba nawet z WŚ, a i przewijają się dość mocno od czasu istnienia j.pl, zawsze chwalone. Pogratulować własnej, dopracowanej konstrukcji.



#29 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 17:39

pierwsze wzmianki o tych woblerach poszły chyba w wedkarzu polskim chyba w 2002 , kalkowscy brothers zachwalali je na narwi z tego co pamiętam oni mieli wobki bardzo ciężkie z dużymi sterami żeby je uruchomić stary sprawdzony oldschool potwierdzony łowionymi rybami przez mnie oraz moich znajomych który posiadają moje przynęty w swoich pudełkach  



#30 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2013 - 21:19

To, że te boleniówki przetrwały taką próbę czasu dobrze świadczy o ich łowności, przynajmniej na Odrze, cieszą mnie takie klasyki z lat gdy do pracy woblera więcej się uwagi przywiązywało jak do jego wyglądu. To niestety już za nami, powrotu nie ma, za to jest ciężka praca i wydana spora gotówka nieraz, by z zalewu przepięknych boleniówek wychwycić te łowne. Ubolewam nad tym, że coraz większa liczba strugaczy pracę nad woblerem zaczyna od tego jak on będzie wyglądał, tobie chyba to nie grozi i dobrze ;) .



#31 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 22:29

poza malowaniem obklejałem jeszcze woblery sreberkiem od papierosów też fajne i łowne woblery wychodziły były niesamowicie łowne w pochmurne dni oraz na granicy dnia i nocy  natomiast w słoneczne zlewka totalna za mocno błyszczały w słońcu, obecnie zrobiłem sobie parę oklejonych materiałem i alufolia w celu utwierdzenia się w tej teorii ;)

Załączony plik  oklejanki.jpg   73,13 KB   220 Ilość pobrań


  • wildriver lubi to

#32 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 luty 2013 - 22:39

Teoretycznie właśnie te jasno-srebrne powinny być mniej widoczne niż ciemne



#33 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 22:47

wszystko możliwe ale było parę akcji ze ryba stała jedziesz woblerem a ona się odsuwała zakładało się taki sam wobler z identyczną pracą malowany ciemniejszy jak na moje oczy i były brania.



#34 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 luty 2013 - 23:02

Ja chciał bym posiadać Twoją wiedzę i doświadczenie w połowie boleni bo moje doświadczenia w tej materii można uznać przy Twoim za żadne ale mimo to może i ja będę mógł wytłumaczyć coś Tobie?

 

Strategia obronna uklei polega właśnie na "błyszczeniu" zbijają się w "ławicę" (ryby słodkowodne ławic nie są w stanie tworzyć ale wiemy o co kaman) tworząc mieniącą się i błyszczącą powierzchnię, która zwyczajnie płoszy i dezorientuje drapieżcę dlatego czasami boleń woli twój wobler (wobler sunie samotnie, nie błyszczy tak okrutnie a w jasny słoneczny dzień jest doskonale widoczny i nie płoszy) ja większość swoich boleni złowiłem na czarny wobler.



#35 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 23:14

na czarne wobki łowiłem w nocy przy pełni oraz pod oświetlonymi mostami tam zawsze działały chyba polegało to na tym że kontrastowały ze światłem z góry,  rozbicie "ławicy" przejeżdżając po niej woblerem powoduje dość często że rapciaki zaczynają robić się aktywne 

 

 

dobrze porozmawiać czasem z kimś kto na ryby patrzy także z innego punktu widzenia ;)


Użytkownik szpiegu edytował ten post 17 luty 2013 - 23:15


#36 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 luty 2013 - 23:18

Grzechu-co za nagłe przebudzenie, napisałeś że działasz już 15 lat-znak to że z nas już stare luje są ;) No i te oklejanki sreberkiem-to były czasy,niestety u mnie minęło właśnie 15 lat jak już nie robię wobków i zaczynam tęsknić za ty "dłubaniem",tyle że ja strugałem głównie pod szczupaka i nocne sandacze,czasem udało się przez zimę kilka smużaczków wystrugać....ech piekne czasy ;)



#37 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 23:24

2 tygodniowy urlop :)


  • patu lubi to

#38 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 luty 2013 - 23:27

2 tygodnie wolnego to ja nie pamiętam kiedy miałem............wiem-jak mi wyrostek wycieli.


  • krystiano1981r lubi to

#39 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 luty 2013 - 23:39

Słyszałem kilka razy takie opowieści jak to boleń z ukrycia obserwuje ukleje i szachuje którą to pacnąć lub, że ściga jedną sztukę aż ta wpadnie w stado i znowu szachuje a jak się ona nagle odsunie to łup. Prawda jest taka, że boleń tylko szuka okazji żeby ukleje pływały w pojedynkę potem pozostaje mu tylko zassać rybę dokładnie tak samo jak robi to okoń  :lol:

 

Jak już bolenie są głodne a ukleje cały czas zbite to nie pozostaje boleniom nic innego jak trochę je porozganiać co każdy uważa za żerowanie a to nie do końca prawda bo żerowanie jest wtedy jak efekt zostanie osiągnięty a że o efekty trudno to i bolenie łupią dość często.

 


Użytkownik guciolucky edytował ten post 17 luty 2013 - 23:40

  • woblerwz i krystiano1981r lubią to

#40 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 luty 2013 - 00:08

O cho cho co to się teraz będzie działo :D , długo czekałem na kontynuowanie tego wątku :lol: .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych