Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polska firma Salmo sprzedana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 12 czerwiec 2016 - 21:43

Ale panika ,tak naprawdę to może nic się nie zmienić w standardach salmo bo to że firma ich kupi jeszcze nic nie znaczy .Zwykle wszystko zostaje po staremu czyli na papierze jest inny właściciel a reszta idzie swoim torem bo po co niszczyć coś co jest dobre i się sprawdza .Tak naprawdę to jest super rozwiązanie dla właściciela bo dostanie super kasę za firmę plus normalną czyli wysoką wypłatę za prowadzenie dalej firmy pod innym szyldem. 



#42 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 czerwiec 2016 - 07:40

Świat na Salmo się nie kończy, w razie "co" jest wiele równie dobrych polskich produktów :) Choć przyznam, że łezka się kręci w oku, coś pękło, stara, dobra polska firma z pod Olsztyna jak dla mnie przestała istnieć. Nawet jak jakość się nie zmieni to już nie jest to samo :(


  • Łukasz.W lubi to

#43 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 czerwiec 2016 - 08:13

Myślę że płaczą tylko wędkarze i to nieliczni. Przynęt tyle że nie wiadomo w czym wybierać. A Salmo czy tak naprawdę było polską firmą? To że produkowali w Polsce to się zgodzę, większość woblerów i tak szło za granicę, u nas często ciężko było dostać podstawowe przynęty, ale sam bym słał tam gdzie płacą lepiej. Myślę że w obecnych przynętowych czasach zrobili dobry ruch. Na pewno Piotr Piskorski bardzo dobrze się zna na tym biznesie i jego decyzja była przemyślana.


Użytkownik wujek edytował ten post 13 czerwiec 2016 - 08:14


#44 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2016 - 08:31

Świat na Salmo się nie kończy, w razie "co" jest wiele równie dobrych polskich produktów :) Choć przyznam, że łezka się kręci w oku, coś pękło, stara, dobra polska firma z pod Olsztyna jak dla mnie przestała istnieć. Nawet jak jakość się nie zmieni to już nie jest to samo :(

Idąc tym tropem, powinieneś zrezygnować z jedzenia 90% - jeśli nie więcej - "polskiego" jedzenia.
W tym kraju niewiele zostało polskich rzeczy i taki jest urok systemu, w którym żyjemy.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#45 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 czerwiec 2016 - 11:15

Idąc tym tropem, powinieneś zrezygnować z jedzenia 90% - jeśli nie więcej - "polskiego" jedzenia.
W tym kraju niewiele zostało polskich rzeczy i taki jest urok systemu, w którym żyjemy.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Dobra rada zawsze w cenie :) Na ile mogę to staram się iść tym tropem, tzn jeść jak najczęściej kilka prostych, zdrowych produktów  :P  I na ile mogę to staram się żyć poza systemem, którego uroki nie wszędzie dostrzegam :)

A nawiązując do woblerów to nawet tu na j.pl można kupić świetne polskie wyroby ;) Więc ruchy Salmo poza nutką nostalgicznej goryczy nie wiele mi robią. Działa to oczywiście w dwie strony. Taki wielki gracz jak FOX na pewno się nie wywali z powodu mojego niezadowolenia :)


  • Dano. lubi to

#46 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 13 czerwiec 2016 - 13:39

W obecnych czasach tylko kasa się liczy,wędkarze z pierwszych stron gazet sprzedają się i to reklamują,woblery firmy x,za miesiąc już coś innego,a jak dobrze ktoś zapłaci to i pomidorową Knora.Podstawą jest mieć swoją godność,pracuje w firmie która jest na rynku 43 lata przekazywana z ojca na syna i to jest super.Pracownicy nie są oszukiwani,zatrudnia ok.350pracowników wszystko jest tak jak powinno być,a tu płakanie nad firmą która zatrudniała "nastu "pracowników i najniższa krajowa.Proszę was koledzy bez przesady...jest wiele ciekawszych firm np.JAKSON nie mylić z jaxonem.Przepraszam muszę iść do pracy
  • wujek lubi to

#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 czerwiec 2016 - 05:46

Nie ma co popadać w skrajne myślenie, tak faktycznie nie znamy co skłoniło Piotra Piskorskiego do sprzedaży firmy. Różnie w życiu ludziom się układa, może ma nowy pomysł na biznes?



#48 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 15 czerwiec 2016 - 13:10

Bardzo smutna wiadomość. Trzeba zamówić  zapas Fatso i sterowych Perch. Najlepsze przynęty na zębatego.



#49 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 czerwiec 2016 - 17:38

Z tego wątku, sens ma tylko tytuł. 

Reszta to bezproduktywne bicie piany.



#50 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 czerwiec 2016 - 18:50

Z tego wątku, sens ma tylko tytuł.
Reszta to bezproduktywne bicie piany.

Teraz bicie piany a za chwilę historia Polskiego spinningu

#51 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 czerwiec 2016 - 18:57

To już jest historia POLSKIEGO spiningu, nie potrzebująca bicie piany



#52 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 17 czerwiec 2016 - 08:35

Pieniądze to nie wszystko...

 

Rozumiem, nawiązanie współpracy w celach rozwoju, modernizacji i wprowadzania nowych pomysłów, ale, żeby tak od razu sprzedawać ?

 

Czekamy na Salmo Made in China.....



#53 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 czerwiec 2016 - 11:37

Pieniądze to nie wszystko,a bez kasy to h.j nie życie.Pracowałem kiedyś w Polskiej firmie,została sprzedana, właściciel został"PREZESEM" 50 tys zwijał co miediąc i miał w nosie wszystko😊na stare lata.
  • TomekSudety lubi to

#54 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 15:40

Pieniądze to nie wszystko,a bez kasy to h.j nie życie.(...)

To słowo, co - jak się domyślam - miałeś na myśli, zapisuje się przez "ch", a nie przez samo "h". 

Wiesz, chodzi o to, by był dłuższy ;)



#55 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 czerwiec 2016 - 16:16

Panowie, na tej słusznej uwadze na temat "ch" zakończcie, bo "ch" wam do pieniędzy Piotra Piskorskiego. Poznałem a właściwie spotykałem Piotra w latach 80-tych na stadionie Skra w Wawie (dla młodych, niezorientowanych, co niedzielą odbywał się tam handel wszystkim czego normalnie nie można było kupić a więc była i strefa wędkarska). Piotr przynosił tam swoje woblery, pomysły i plany. Czy ktoś z nas wtedy zaryzykował wszystko aby zaproponować mu wsparcie w tym niepewnym, przyszłym biznesie? Oczywiście , że nie! Więc teraz wara nam od stawiania ocen!!! (tam również poznałem innego kolesia, obecnie właściciela chyba najbardziej liczącej się na naszym rynku firmy wędkarskiej... wymieniałyśmy towary: ja mu dawałem Kanadyjskie smoczki kauczukowe bo własnie urodziła mu się córka a on dawał mi twistery ...jakoś jeszcze nie wiedziałem co z nimi robić :P ) Ci, którzy są największymi wielbicielami woblerów Salmo, niech  zapylają teraz do sklepów i wykupują ostatnie, prawdziwie Polskie produkty (okazując postawy patriotyczne) zamiast tracić czas na pisaninę


Użytkownik BOB1 edytował ten post 17 czerwiec 2016 - 16:22


#56 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 17 czerwiec 2016 - 17:49

Robert, trzeba było wpaść do mnie po spodnie, albo ubranka jeansowe dla dzieci :D


  • Hesher i BOB lubią to

#57 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 czerwiec 2016 - 17:53

Gdybym wtedy wiedział, że to Ty tam jesteś ... :D



#58 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:00

To słowo, co - jak się domyślam - miałeś na myśli, zapisuje się przez "ch", a nie przez samo "h".
Wiesz, chodzi o to, by był dłuższy ;)

Bardzo inteligentny człowiek z ciebie.Dziękuje za lekcję ortigrafi.

Użytkownik Marioo edytował ten post 17 czerwiec 2016 - 18:03


#59 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1051 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2016 - 22:39

Ortografii, Marioo, ortografii. Robert, nie ma co się denerwować. Można zrozumieć wędkarzy, którzy często od początku spinningowej przygody związali się z Salmo. I jedną z pobudek była ta, że to polska firma. Mogą się czuć rozgoryczeni i zawiedzeni. Bo zaglądając do sklepów wędkarskich na Zachodzie czy w Stanach odczuwało się dumę z tego, jaki sukces osiągnęła. Z sentymentalnego punktu widzenia możemy czuć się słabo. Jednak biznes to nie sentymenty. I tu dochodzimy do przyczyny zdenerwowania Boba. Zaglądanie w kieszeń PP mija się z celem i jest nie w porządku. Facet zbudował od postaw i ciężką pracą firmę, osiągając ogromny sukces. To co z nią zrobił to jego prywatna sprawa. Wszelkie pretensje są nie na miejscu i pozbawione wyczucia.
  • Jano i bayrt lubią to

#60 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 czerwiec 2016 - 23:00

Pan Piskorski zapracował sobie na spokojną emeryturę i nie dziwię się, że postąpił tak, jak postąpił . Myślę że marka Salmo jest bezpieczna tak jak i jej produkty,w przeciwieństwie do wielkich przedsiębiorstw budowanych latami za nasze wspólne pieniądze ,a poźniej sprywatyzowane  "jednym podpisem".


  • Zwierzu i Little Wing lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych