Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polska firma Salmo sprzedana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2020 - 13:05

Patrząc na ceny Salmo na znanym portalu aukcyjnym można się nabawić schizofrenii - ta sama przynęta potrafi kosztowac obecnie 20+ i 40 złotych. Czy to znaczy, ze niektórzy sprzedawcy mają jeszcze stare zapasy?
Ceny Dorado tez podskoczyły. Przy okazji Dorado - na stery narzekać nie mogę, natomiast kotwice to dramat. Nie odstrasza mnie to od kupna woblerów, ale od strony finansowej patrząc, czasem Shad Rap wychodzi w tej samej cenie, co Invader, jak się uwzględni dodatkowy koszt dwóch dobrej jakości kotwic...
  • Piastun, Dokuś i ASAPfishing lubią to

#142 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 22 listopad 2020 - 13:22

Narzekałem na ceny rapali zawsze a teraz praktycznie tylko je kupuje😂 bo cenowo nie wychodzą tak źle.

#143 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 23 listopad 2020 - 07:41

... ale od strony finansowej patrząc, czasem Shad Rap wychodzi w tej samej cenie, co Invader, jak się uwzględni dodatkowy koszt dwóch dobrej jakości kotwic...

Powiem tak, nasze ceny a ceny w sklepach... pamiętaj równa się do góry

Jak pisałem wcześniej z kotwicami jesteśmy w trakcie zmian, zamówiliśmy "pakiet próbny" z VMC dobraliśmy wielkości, zamówiliśmy i przyszły zupełnie inne (w tych samych rozmiarach) niż próbne. Trochę czasu jeszcze minie ale będą zmienione.


  • nalewator i Piotrek Milupa lubią to

#144 OFFLINE   Irek_D

Irek_D

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:D

Napisano 24 listopad 2020 - 18:16

Zwróćmy uwagę że nasza ocena danego woblera często opiera się na dodatkach. Kotwice dobrej jakości lub do wymiany, kółka łącznikowe słabe lub dobrze dobrane, wypadający ster bo ktoś niepoprawnie dobrał klej. 
Co do samej skuteczności danej przynęty to są  te woblery które kuszą masowe ryby /okonie, szczupaczki, kleniki/ i te są oceniane jako łowne i te które potrzebują od wędkarza większej wiedzy jak je prezentować aby skusić często okazałe ryby.
Rozmawiamy tu o Salmo i różnorodność ofert którą przedstawił nam producent przez wiele lat pozwala nam powiedzieć że to przynęty łowne. Łowne bo każdy z nas je miał, to Salmo wyznaczało trendy w Polsce w ofertach sklepowych, była jeszcze Rapala ale droga i dostępna w bardzo wąskiej ofercie /mówię tu o czasie przeszłym czyli kilka-kilkanaście lat temu/. Zdobycie woblera innej marki było prawie niemożliwe.
Twórca Salmo Piotr - serdecznie pozdrawiam poza tworzeniem ciekawych konstrukcji starał się aby dodatki, czyli wcześniej wspomniane kotwice, kółka i stery spełniały nasze oczekiwania i ten standard trzymany jest niezmiennie od lat. Dzisiaj w większości woblerów Salmo montowane są kotwice VMC z serii 75 które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających wędkarzy. 
Na Polskim rynku produkcyjnym mamy kilku świetnych producentów woblerów w tym dwóch znaczących którzy z pewnością mogą dorównać udziałowi w rynku Salmo a nawet ugryźć większy kawałek tego rynku. Są to na pewno Dorado i Siek. Udało mi się poznać twórców wymienionych producentów, ludzie z przeogromną wiedzą i pasją. Tworzą przynęty które złowią każdą rybę jednak często słyszymy głosy z rynku właśnie o dodatkach w przynęcie, tych wspomnianych kotwicach czy sterach, Niby dodatek do łownej przynęty ale tak znaczący że może kogoś zniechęcić. Nie każdy chce wymieniać kotwice, nie każdy ma ze sobą klej aby wkleić ruszający się ster.
To jest idealny moment aby podjąć odważne decyzje nawet kosztem podniesienia cen aby dopracować szczegóły do wymagań naszego lokalnego rynku, Polski i części Europy. Czas aby wejść w projekty z których wycofują się globalni właściciele marek. Przegapicie ten moment, ktoś inny go wykorzysta, rynek nie lubi próżni a świadomość wędkarzy rośnie z każdym sezonem. 
Liczę że przynajmniej jedna osoba myśli podobnie  ;)



#145 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 03 grudzień 2020 - 18:15

Którzy to przyznawać sie 😂😂🤣😂🤣.

Załączone pliki



#146 OFFLINE   guma87

guma87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNisko
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2020 - 19:18

Taka "ciekawostka". Firma Salmo Polska nie może sprzedawać swoich produktów pod nazwą Salmo na Ukrainie.

Użytkownik guma87 edytował ten post 03 grudzień 2020 - 19:19


#147 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2774 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 03 grudzień 2020 - 19:26

A nie na Łotwie?


  • BOB lubi to

#148 OFFLINE   guma87

guma87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNisko
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2020 - 21:47

Żeby nie pisać głupot jeszcze raz sprawdziłem na spokojnie źródło tej informacji. Do Ukrainy dodaję jeszcze takie kraje jak Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i ...Rosja(a to jest na pewno duży cios) Oczywiście cała sprawa ma związek z łotewską firmą Salmo, która przez wiele lat(do 2018 roku)była dystrybutorem woblerów polskiej firmy we wszystkich wyżej wspomianych krajach. Współpraca dobiegła końca. A że Łotysze zarejstrowali wcześniej swoją firmę na Ukrainie to...Teraz woblery które są tam sprzedawane są opisywane tylko nazwą danego modelu. Bez napisu Salmo. Szkoda. Nie chcę podawać tutaj żadnych fake newsów. Jeśli coś to proszę skorygować.

Użytkownik guma87 edytował ten post 03 grudzień 2020 - 21:51


#149 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2774 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 03 grudzień 2020 - 21:57

Może tak być jak prawisz. też mi się kiedyś obiło o uszy. Tylko myślałem o woblerach z napisem na sterze: Salmo Latvija.



#150 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 grudzień 2020 - 22:06

Łotewska firma Salmo powstała przed naszą i zarejstrowała jako pierwsza swoją nazwę w krajach byłego ZSRR. Ich marki to np. Lucky John i Norfin. Mają mocną pozycję na rynkach wschodnich.
  • Friko i BOB lubią to

#151 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2020 - 22:26

I to jest właściwe wyjaśnienie. Polskie Salmo mogło sprzedawać na rynku wschodnim pod jednym warunkiem ... musiałoby zmienić nazwę i logo na opakowaniach



#152 OFFLINE   guma87

guma87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNisko
  • Imię:Michał

Napisano 03 grudzień 2020 - 22:47

Warto jeszcze wspomnieć, że to polska firma jako pierwsza wkroczyła na rynek ukraiński. Z tego co słyszałem to firma Flagman sprzedawała a być może nadal sprzedaje polskie woblery...bez nazwy Salmo oczywiście.

Użytkownik guma87 edytował ten post 03 grudzień 2020 - 22:48


#153 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 09 grudzień 2020 - 17:19

Czy jest ktoś w posiadaniu katalogu na 2021 salmo (fox).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych