Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygoda z wędką – przelotki” – cz.IV

artykuł przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 czerwiec 2006 - 00:31

Cześć,
Skoro wybraliśmy już blank, wyznaczyliśmy jego kręgosłup oraz osadziliśmy rękojeść, czas „uzbroić” naszą wędkę, czyli znaleźć dla niej odpowiednią ilość i wielkość przelotkek. Niniejszy, ostatni już, odcinek „Przygody z wędką” poświęcamy na dokończenie produkcji kija. Opisuję zasady doboru przelotek oraz ich umiejscowienie na blanku.. Dzisiaj kolejny odcinek już niestety ostatni z naszego cyklu Przygoda z wędką. Zapraszam serdecznie do lektury i do dyskusji.

Jeszcze dzisiaj zostanie rozstrzygnięty konkurs, w którym nagrodą jest opisywana wędka. Czekajcie na ogłoszenie wyników.

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować Friko, za bardzo metodyczne podejście do tematu. Rzeczywiście, i nie boję się tego powiedzieć, to pierwszy taki cykl artykułów w historii. Myślę, że każdy z nas wiele z tego skorzystał i już dzisiaj po lekturze tych czterech odcinków nasze wymagania jako klientów znacznie wzrosły.

Chciałbym również podziękować Irkowi Matuszewskiemu, właścicielowi Fishing Center, za udostępnienie fantastycznej wiedzy, którą byliśmy, podczas tworzenia kolejnych odcinków dosłownie bomardowani. Nie mam wątpliwości, że trafiliśmy na fachowca pierwszej klasy. Wędka, którą Irek razem z Friko zbudowali należy do tych, którymi łowi się z wielką przyjemnością. Dziękuję!

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 czerwiec 2006 - 07:43

To jest to, co tygryski lubią najbardziej :D. Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie samodzielne zmontowanie wędziska, jednak braki pieniężne jak na razie mi na to nie pozwalają. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł się w taki sposób pobawić.
Wielkie dzięki za tak przydatną wiedzę.
Pozdrawiam

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 10:06

Łowię kijami seryjnymi, ale to co mi sie podoba w takich artykułach to z jaka pasją i pietyzmem można zrobić w zasadzie dzieło sztuki rzemieślniczej. życzyc tylko szczęśliwemu właścicielowi tego kija rekordowej ryby.

;)

#4 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 15 czerwiec 2006 - 15:57

@Friko, muszę jeszcze raz napisać, że odwaliłeś kawał dobrej roboty. Przekazałeś mnóstwo wiedzy jednocześnie sprawiając, że czytało się to z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością.
Gratulacje!

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2006 - 19:48

Bardzo sie ciesze ze sie podobalo, bo narobiłem się przy tym reportażu po pachy :mellow:
Mam nadzieję, że artykuł będzie przydatny nie tylko dla osób zainteresowanych rodbuildingiem, ale także dla tych którzy np. planują zakup gotowej wędki w sklepie, albo wybór jednej z kilku gotowych wędek seryjnych
Nie ukrywam jednak, iż jeżeli tylko mam taką możliwość to wsyzstkich namawiam na zrobienie kija na zamowienie kosztem zakupu gotowizny. Przyjemnośc korzystania z kija skrojonego na miarę indywidualnych potrzeb jest naprawdę ogromna a koszty można ograniczać i/lub rozłożyć w czasie :D


@Remek,
czas juz rozstrzygnac konkurs :mellow: ... i zrobić coś jeszcze

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2006 - 20:28

@Remek,

ależ jesteś szybki. Już przenoszę



#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 czerwiec 2006 - 20:30

@Remek,
czas juz rozstrzygnac konkurs :mellow: ... i zrobić coś jeszcze


Friko, rozstrzygnięcie już jest w wątku konkursowym :D Można gratulować zwycięzcy!

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 czerwiec 2006 - 20:51

@Friko gratuluje za caloksztalt artow na temat budowy wedzisk :D

Interesuje mnie jeszcze technika wykonywania napisow na wedzisku i w jaki sposob sciagnac stary lakier z wedziska/omotki itp.


#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2006 - 06:48

@Shad,

dzięki za miłe słowa. Z Twoimi pytaniami zapraszam do nowej zakładki na forum:

Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie.

Nowej bo jest to w istocie stara zakładka zrób to sam tyle że w zmienionej i rozszerzonej formule.

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 16 czerwiec 2006 - 22:07

Niestety krótki film o nawijaniu nie chce się u mnie otworzyć.
Nie wiem co jest przyczyną? Czy ktoś też miał takie kłopoty.
Ewentualnie jakim programem trzeba go otworzyć?

#11 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 czerwiec 2006 - 22:22

@Waci film jest w formacie*.mov wiec do jego odtworzenia potrzebny jest quicktime. Ja Ci proponuje zebys zainstalowal quicktime alternative ktory ma wiecej funkcji i np mozesz ogladac filmiki mov na calym ekranie czego nie oferuje quicktime.

Mozna sciagnac np stad: http://www.free-codecs.com/download/QuickTime_Alternative.ht m

#12 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 16 czerwiec 2006 - 22:23

Witam
Mam ten sam problem, film nie chce się otworzyć :(
Pzdr.
TARŁO$

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2006 - 05:21

Hmmm... mi się odtwarza w programie Windows Media Player rowniez... wczoraj jeszcze sprawdzalem czy aby na pewno wszystko z linkiem umieszcoznym na forum jest ok - i jest ok, chodzi

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 czerwiec 2006 - 09:15

Cześć,
To format QuickTime a nie Windows Media playera. Spróbuję to dzisiaj przekonwertować.

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 17 czerwiec 2006 - 10:58

Tak w ogóle to serdecznne dzieki panowie za ciekawy artykuł.
Tego brakowało na pewno wielu forumowiczom. Ja ze swej strony chciałbym się trochę dowiedzieć na temat utrwalaczy kolorów stosowanych do omotek. Tego niestety artykuł nie objął. Może ktoś doświadczony uchyliłby rąbka tajemnicy na ten temat.

#16 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 czerwiec 2006 - 12:25

@Friko gratuluje za caloksztalt artow na temat budowy wedzisk :D

Interesuje mnie jeszcze technika wykonywania napisow na wedzisku i w jaki sposob sciagnac stary lakier z wedziska/omotki itp.

Najlepszym wyjściem jest chyba nadruk na kalkomanii, albo transparentnej folii. O ile na obu nośnikach można drukować w pełnym kolorze cyfrowo (laser) o tyle pojawia się problem jasności wydruku. (zakładam, że nie będziesz pod wydruk dawał podkładu białego, tylko ciemny, naturalny kolor wędziska). I tu jest problem, ale niewielki. Wystarczy zaprojektować napisy w jasnych kolorach - żółty, jasno-niebieski, pomarańczowy itp. Postulowałbym za kalkomanią bo jest bardzo bardzo cienka i wystarczy mgiełka lakieru, żeby nie było jej widać zupełnie.

Te rozwiązania poleciłbym jeśli zależy Ci na ładnym, wielokolorowym druku. Jeśli np zadowoliłoby Cię napisanie w 1 kolorze - np srebrnym, niebieskim metalicznym itp to masz znowu 2 opcje. Albo sitodruk na ww nośnikach (nie ma problemu z jasnością, sito jest bardzo sycące kolorem i nawet ciemno-czerwony wydruk będzie pięknie wyglądał na czarnym blanku...
...albo tampodruk. Dla jednej wędki użycie sita albo tampodruku jest dość drogie, bo przygotowanie folii, naświetlenie sita, czy wyżarcie płytki dla tamponu kosztuje około 50-80zł w obu przypadkach. (myślę o takim malutkim projekcie około 15mm/50mm. Korzyść jest taka, że za obie przygotowalnie płacisz tylko raz a możesz wykonywać mnóstwo odbitek za grosze (i sito i tampon około 13gr/szt nadruku dla tzw minimalki, czyli 100-200 sztuk. zależy od firmy. A nawet mniej)

Reasumując. Dla jednej wędki kup folię transparentną i zanieś ją do drukarni cyfrowej, albo zdobądź (bo kupić nie jest łatwo) arkusz czystej kalkomanii i zrób to samo.

Jeśli w Chinach już, już schodzą Twoje wędki nieopisane z linii produkcyjnej :D to dawaj je tu, zadrukujemy tamponem bezpośrednio na blanku, albo nawet offsetowo na kalkomanii. :D

P.S.1 Po jedną sztukę kalkomanii podobno można się zgłosić do niejakiego Lasso z jerkbaita :mellow: Cena Cię i tak powali :mellow:

P.S.2 @Friko, również gratuluję i dziękuję. Kawał dobrej roboty o której nie mam zielonego pojecia. To musi być cudowna praca budować wędki pod konkretne zamówienie...

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2006 - 16:59

@Waci
zakonotowałem, jak zdobędę jakieś info postawię nowy wątek w nowej zakładce m.in. o konstrukcji wędzisk. W przypadku tej konkretnej wędki z tego co pamiętam color preserver nie był stosowany, bo nić była minimalnie jaśniejsza od blanku tak więc akurat ściemniał po wchłonięciu lakieru i nie ma kontrastu :D

Niestey, blanki RX7 nie będą już dostępne w kolorze olive green :(

@Lasso
Też tak myślę że to musi być przyjemna sprawa :mellow:

Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 18 czerwiec 2006 - 07:35

Zrobiłem wg. rady @Shada i obejrzałem filmik.
Rzeczywiście krótki. :wacko:

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2006 - 07:52

@Waci
7,5 MB - i tak się bałem czy nie za duży i czy artykuł będzie się otwierał użytkownikom z wolniejszymi komputerami :huh: jak by był dłuższy, to byś narzekał że nie możesz sciągnąc bo za duży plik

#20 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 czerwiec 2006 - 08:14

@Friko to moze nastepnym razem dwie wersje: krotka dla tych co maja wolne lacze i mega dluga dla reszty

@Waci ciesze sie ze wkoncu sie udalo :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych