Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy blank okoniowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
261 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:49

Hehe . Czasami fajnie się "Tu" humorek poprawi. Łowi sie świetnie a kazdy 4dziestak gnie taka wędeczkę w najlepsze. Lowiąc z bregu uważam taki kij za najlepszy i uniwersalny w moim odczuciu i moim sposobie łowienia okoni. Jeżeli mowimy o zawodniczym dłubaniu okonków z pod pomostu to już inna liga , jeżeli mowimy o łowieniu z łodzi to już inna liga.... Ja łowie kijem o blanku szybkim pracojącym po rękojeść, a z powodzeniem pozwalającym mi podbijać przynęty o 20- 25max gramach skupienia. Ot tyle .


  • mariusz! i Otto lubią to

#222 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:56

Największe okonie 40+ siadały mi jako przyłów przy zębatych na gumy 4-5" gumy.Ale kiedy się celowo człowiek nastawił na grubo pod duże oksy to przeważnie o kiju spływał.
Zdecydowanie wolę dłubać często te 30+ na kijek do 5g :)

A wracając do tematu to Suzuki 4lb :) czekam z niecierpliwością na nowe ich blanki bo mam chęć coś jeszcze zbudować przez zimę :)

#223 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 12 grudzień 2017 - 12:24

Polecam blanki suzuki sam użytkuje 2 szt. 4lb 601-pro i 6lb.Naprawde świetne blanki pod okonia bardzo wytrzymałe.Z tańszych poleca blasa slxf604-1N.Wszystkie w jednoskladzie.

#224 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:03

Wędziska Robinsona serii Sashima,  są dwa modele dedykowane pod okonia, Perch Jig i Prech Spin, jestem pod urokiem tej serii, świetnie mi się łapie Trout Spinem, a Perch Jiga miałem w ręce i przez chwilkę łowiłem, miodzio.



#225 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 kwiecień 2018 - 05:58

Witam,

 

Chcialbym sobie skrecic kijek. Koniecznie 2-czesciowy. Dlugos 2-2.4. Te 2.4 to preferowane. Taki lekki uniweral rzeczno-jeziorowy. Przede wszystkim pod 2,3 i 4’ jaskolki na glowkach 4-8 gram oraz na  4’ kopyta na glowkach 3-5 gram. Chce czuc opad (praca przynety) na kiju, przynajmniej dla tych kopyt. Ogolnie okon. Bardzo czestym przylowem so klenie I bolenie po 60-70 cm, a takze sandacze, tez 50-60 cm. Komfortowe, dynamiczne rzuty bez ogladania sie na szczytowke.  Ktory  z tych blankow by sie najlepiej nadal?

  • TR76 Super Shore L          2-Put-Over          230cm        3-11  6-12lb        Fast  L        41g
  • TR76 Super Shore ML       2-Put-Over          230cm        5-14  8-14lb        Fast  ML    43g
  • TR78 Super Nimble Minnow 2-PutOver         234cm        3-14 5-12lb        Fast  ML    39g

 

Moze jakies FXy 2-czesciowe? Normalnie bralbym  jakiegos TX lub MX do 10lb ale nie ma w 2 kawalkach.

 

pozdr


  • kasperek lubi to

#226 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 17 kwiecień 2018 - 06:36

Masz tak szczegółowe pytanie i oczekiwania, że lepiej byłoby porozmawiać bezpośrednio z pracownią. Przejdź do działu "rodbuilding".



#227 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2018 - 19:06

Witam,

 

Chcialbym sobie skrecic kijek. Koniecznie 2-czesciowy. Dlugos 2-2.4. Te 2.4 to preferowane. Taki lekki uniweral rzeczno-jeziorowy. Przede wszystkim pod 2,3 i 4’ jaskolki na glowkach 4-8 gram oraz na  4’ kopyta na glowkach 3-5 gram. Chce czuc opad (praca przynety) na kiju, przynajmniej dla tych kopyt. Ogolnie okon. Bardzo czestym przylowem so klenie I bolenie po 60-70 cm, a takze sandacze, tez 50-60 cm. Komfortowe, dynamiczne rzuty bez ogladania sie na szczytowke.  Ktory  z tych blankow by sie najlepiej nadal?

  • TR76 Super Shore L          2-Put-Over          230cm        3-11  6-12lb        Fast  L        41g
  • TR76 Super Shore ML       2-Put-Over          230cm        5-14  8-14lb        Fast  ML    43g
  • TR78 Super Nimble Minnow 2-PutOver         234cm        3-14 5-12lb        Fast  ML    39g

 

Moze jakies FXy 2-czesciowe? Normalnie bralbym  jakiegos TX lub MX do 10lb ale nie ma w 2 kawalkach.

 

pozdr

 

Poważnie jedna wędka która obsłuży jaskółki 2' + 4g i kopyto 4'+5g?

 

Jeśli odzucisz te kopyta to Super Shore LL będzie idealny



#228 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:26

mam super shore LL

kopyt 4" (relax itp) nie wieszałem

przy łowieniu z brzegu najwięcej ile zawiesiłem i łowiłem to 10g główka plus keitech 4"

najlepiej było przy 8g plus keitech 4"

do tych większych przynęt urzywałem plecionki dragon fishmaker-a 0,06mm

jaskółki 4" plus 10g kiwał dobrze

2g plus 5cm jaskółka czy keitech też daje rade z prowadzeniem i czuciem tylko że przy cienkiej plecionce (momoi 4,5lb)

 

ostatnio przy przyłowie karpia ok 6kg łowiłem na główki ok. 1g z robalem 4cm i tu trzeba było skupienia żeby czuć przynęte, ale da się.

 

ogólnie super shore LL jak dla mnie bardzo uniwersalny jeśli chodzi o gramaturę przynęt pod większego okonia.

nie pamiętam żebym gubił okonie na tym kiju. 

moc w dolniku jest spora , co pokazał mi sum ok 1,5m i ww karp. z zacięciem sandacza nie powinien mieć problemu.



#229 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:53

Czesc Marcin,

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Bardzo pomocna.

 

Powiedz mi jeszcze jak zachowuje sie czesc szczytowa w tej LL? Kiedy podbijasz z nadgarstka, pracuje sam szczyt czy obciazenie rozklada sie bardziej po calym blanku, np: do polowy blanku? Jest opisana jako FAST ale przy tej gramaturze chce sie upewnic.

 

No i ostatnie pytanie, zakladam, ze na wodzie o malym uciagu, prowadzac opisane przez ciebie przynety, szczyt nie siada?

Kupe kasy kosztuje ten blank, wiec chce byc pewien co biore.

 

pozdr!


Użytkownik karolmax edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 18:53


#230 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 19:03

Ja polecam Suzuki 4lb, idealna do glebokosci do 5 metrow, obsluzguje jigi od 1-6g. Czasami tez fajnie jest zrobic drop-shota z ciezarkami 4-5g. Jest jeszcze

Justace od 0.9-9g i ponoc faktycznie pracuje w takim przedziale


Użytkownik horac edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 19:04


#231 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2018 - 19:28

Ciut za lekko. Czasami chcialbym zalozyc te 4" koptyko. Nawet na tej malej glowce, to juz jest kilka gram max C.W tej suzuki. Dlatego mysle ze taki 10-12lb bylby optymalny.



#232 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 18 kwiecień 2018 - 19:32

Najlepsze blanki pod okonia jakie miałem to tylko G.Loomis 1-7g.



#233 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2018 - 19:44

imx?



#234 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:11

Ciut za lekko. Czasami chcialbym zalozyc te 4" koptyko. Nawet na tej malej glowce, to juz jest kilka gram max C.W tej suzuki. Dlatego mysle ze taki 10-12lb bylby optymalny.

 

 

Wszystko zalezy od przynet i glebokosci, nie da sie jedna wedka nawet okoni obskoczyc na kazdym lowisku. 10-12lb to mocny kij


  • "Paweł" lubi to

#235 OFFLINE   michał263

michał263

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:25

Kolego, zobacz sobie talona tx professional, ten słabszy, i masz temat w pełni ogarnięty...


Witam,
 
Chcialbym sobie skrecic kijek. Koniecznie 2-czesciowy. Dlugos 2-2.4. Te 2.4 to preferowane. Taki lekki uniweral rzeczno-jeziorowy. Przede wszystkim pod 2,3 i 4’ jaskolki na glowkach 4-8 gram oraz na  4’ kopyta na glowkach 3-5 gram. Chce czuc opad (praca przynety) na kiju, przynajmniej dla tych kopyt. Ogolnie okon. Bardzo czestym przylowem so klenie I bolenie po 60-70 cm, a takze sandacze, tez 50-60 cm. Komfortowe, dynamiczne rzuty bez ogladania sie na szczytowke.  Ktory  z tych blankow by sie najlepiej nadal?

  • TR76 Super Shore L          2-Put-Over          230cm        3-11  6-12lb        Fast  L        41g
  • TR76 Super Shore ML       2-Put-Over          230cm        5-14  8-14lb        Fast  ML    43g
  • TR78 Super Nimble Minnow 2-PutOver         234cm        3-14 5-12lb        Fast  ML    39g
 
Moze jakies FXy 2-czesciowe? Normalnie bralbym  jakiegos TX lub MX do 10lb ale nie ma w 2 kawalkach.
 
pozdr


#236 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:27

Wszystko zalezy od przynet i glebokosci, nie da sie jedna wedka nawet okoni obskoczyc na kazdym lowisku. 10-12lb to mocny kij

Podzielam zdanie kolegi- dlatego uważam tego typu wątki za nie właściwie sprecyzowane- nie ma czegoś takiego jak najlepszy blank okoniowy. Wszystko zależy od dziesiątek wytycznych ...

 

Pozdrawiam



#237 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:39

Zgadzam sie w zupelnosci ale bede mial w plecaku 2 wedki :). Dla mnie to i tak o jedna za duza :)

Przynety i obciazenia dobralem dokladnie pod to jak i gdzie lowie. Stad takie precyzyjne wytyczne. 

Jezeli te totalne CW ok. 15 gram, ta L-ka uciagnie (nie LLka) to super. Od 15 gram w gore mam juz M.

 

pozdrawiam



#238 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:40

Zgadzam sie w zupelnosci ale bede mial w plecaku 2 wedki :). Dla mnie to i tak o jedna za duza :)

Przynety i obciazenia dobralem dokladnie pod to jak i gdzie lowie. Stad takie precyzyjne wytyczne. 

Jezeli te totalne CW ok. 15 gram, ta L-ka uciagnie (nie LLka) to super. Od 15 gram w gore mam juz M.

 

No i sprawdze tego TXa. Dzieki.

 

pozdrawiam


Użytkownik karolmax edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 20:41


#239 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:20

Na rzece nie próbowałem łowić z większymi gramatura mi przynęt. Może w piątek uda mi się wyskoczyć nad rzekę to zapakuje większe przynety i zobaczę jak ten kij się zachowuje.
Na wodzie stojącej 8g plus keitech 4" wędka dalej pidbija szczytem.

#240 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 kwiecień 2018 - 18:55

Dzieki.

 

pozdr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych