Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

obławianie raf na niżówce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 lipiec 2016 - 23:27

to może spróbuj na maleńkie poppery albo jakąś muszkę z kulą wodną albo spirubilo



#22 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 lipiec 2016 - 06:15

Ja zastosowałbym jednak wobler, wobler bardzo płytko schodzący i dobrze pracujący.

Takim woblerem jest Jackson Dead Float 80 Shallow Lure - produkowany w Japonii, zanurza się na ok. 30-35 cm , uzbrojony w cynowane kotwice Owner Cultiva Treble Hook ST-46TN #8, przeznaczony do połowów morskich.

Wobler ten to typowy minnow, którym w dodatku bardzo daleko się rzuca (dzięki zastosowaniu znakomitego systemu transferu środka ciężkości).

Pomimo, że typowy minnow posiada pracę własną przy równomiernym prowadzeniu (twitching przy łowieniu sandaczy się nie sprawdza), po zatrzymaniu w wodzie ustawia się pod kątem 45 stopni tylną kotwicą w dół, co przy zastosowaniu techniki prowadzenia stop&go ułatwia rybie pochwycenie przynęty.

Jedyną jego wadą jest cena.

 

Pozdrawiam



#23 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 12 lipiec 2016 - 06:37

... Brodzić się boję. Łowisko strasznie zaczepowe, wobler zaraz się urwie, gumy po paru-parenastu rzutach mają stępione od kamieni groty....

Ja zastosowałbym jednak wobler, wobler bardzo płytko schodzący i dobrze pracujący.

Takim woblerem jest Jackson Dead Float 80 Shallow Lure - produkowany w Japonii, zanurza się na ok. 30-35 cm , uzbrojony w cynowane kotwice Owner Cultiva Treble Hook ST-46TN #8, przeznaczony do połowów morskich.

Jedyną jego wadą jest cena.

Chyba żal byłoby puszczać wobler za 50-70 złotych (lub więcej) w łowisko pełne zaczepów, z perspektywą zerwania go w pierwszym rzucie... Jak najbardziej jestem za zastosowaniem woblerów, ale jest przecież tańsza alternatywa...



#24 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 lipiec 2016 - 07:32

Jak je uzbroisz w pojedyncze haki, perspektywa zaczepu znacząco się obniży, zwłaszcza, że wobler zanurza się bardzo płytko....



#25 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 12 lipiec 2016 - 07:35

Też poleciłbym drobno pracującego wobka...
Przykładowo Dorado Classic 4/5cm lub Hegemon Zandi.
U mnie na podobnym poligonie się sprawdzają.
Tyle, że miejsce nie tak nuklearne- ,,ubrane" jedynie w kamienie i zatopione spore pnie.
Ktoś może pomyśli, że taki wabik to zbyt drobny kąsek...
Pamiętajmy- małą Rybke zeżre wszystko!;-)

#26 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 lipiec 2016 - 11:26

Są także Jackson Dead Float 60 Shallow Lure, uzbrojone w cynowane w tej samej wielkości kotwice Owner Cultiva Treble Hook ST-31TN #8, a nie jak wyżej pisałem ST-46TN #8. 

​Te mniejsze zanurzają się jeszcze płycej 0,2 m jak podaje producent.

Ja jednak obławiając płytkie rozległe płycizny, Dead Float 80 kotwice te wymieniam na Owner Treble ST-21BC L #6, są one większe ale wykonane z cieńszego drutu, więc dają się rozgiąć w przypadku twardego zaczepu (trzeba tylko dobrać plecionkę o odpowiedniej wytrzymałości), a realizacja brań jest dużo większa.

W Dead Float 60 wymieniam kotwice na Owner Treble ST-21BC L #8 z tego samego powodu.

Gdy łowię na małych rzekach prowadząc woblera z prądem, przynęty te uzbrajam w pojedyncze haki Gamakatsu Single Hook 53 Salt nr 2 Dead Float 80 i nr 4 Dead Float 60.


  • Friko lubi to

#27 OFFLINE   ROBERT666

ROBERT666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaBYDGOSZCZ
  • Imię:ROBERT
  • Nazwisko:DONIECKI

Napisano 12 lipiec 2016 - 21:14

Czy jesteś pewny ze to sandacze wychodzą na ta płycizne? ?? Sam kiedyś miałem na Wiśle podobny przypadek, tylko taki ze nie mogłem sprecyzować gatunku ryby która gonila na rybek pomiędzy dwoma ostrogami. Tez płytka woda i zero reakcji przez dwa dni na każdą przynętę, trzeciego dnia jakiś dziadek boleniowka na białego robaka, kosil w tym miejscu jazie kolo dwóch kilo każdy. ...

#28 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 12 lipiec 2016 - 21:24

Edytuję bo mięsiarze też zbierają przydatne info.


Użytkownik Jopek1971 edytował ten post 12 lipiec 2016 - 21:40





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych