Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gosp. rybackie "Mikołajki"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 czerwiec 2016 - 11:12

Cześć Wam !

Z racji tego że w tym roku wybieram się na urlop na parę dni na mazury, zamierzam zabrać ze sobą oprócz mojej kobiety spinning :) Jedziemy do Mikołajek więc planuje wykupić sobie licencje na gospodarstwo rybackie Mikołajki.  Dostępne wody na których będę mógł łowić to : (Tałtowisko, Ołów, Orle, Tałty, Bełdany, Zęłwążek, Mikołajskie, Płociczno, Ryńskie, Jorzec, Kanały: Grunwaldzki, Tałcki, Mioduński, Szymoński, Rzeka Krutynia). Czy ktoś z Was łowił bądź łowi na tych wodach i mógłby podpowiedzieć, poradzić na którym warto rekreacyjnie porzucać za szczupłym, okoniem czy sandaczem ? Dziękuje za wszystkie wypowiedzi i opinie. Pozdrawiam Adam.



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2016 - 12:18

Adaśku, a może weź ultralajta i pobaw sie wzdregami ? To taka akurat ryba na upały :)

Załączony plik  IMG-20160609-WA0000.jpg   44,05 KB   17 Ilość pobrań

Zeby nie byc goloslownym - wzdrega z rejonow o ktorych piszesz

#3 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 czerwiec 2016 - 22:34

Dla mnie Tałtowisko, Bełdany i Płociczno. Tylko nie licz na proste "włożył i wyjął", trzeba popracować, ale warto. 



#4 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:38

zdecydowanie Bełdany i  Tałtowisko, tam z tego co znam to się jeszcze co uchowało. Śniardwy zbyt duże na łowienie z doskoku. 

Jak pisze @Friko, żeby na pewno wziąć UL'a i okonie z wdręgami idzie połowić, czasem zażre i leszcz albo szczupły.

Bez pływadła i echo będzie ciężko inaczej niż UL w strefie przybrzeżnej i z pomostów.

Pochodzę z nad Tałt, co rok tam wracam i coraz słabsze wyniki :( prywatny gospodarz nawpuszczał tam nawet sumów, a opłaty za łowienie kosmos. W ich rocznej to mam Krk, Katowice i Krosno na cały rok :P



#5 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 czerwiec 2016 - 15:01

Jak będziesz miał dobra łódź to Sniardwy. Miejscówki namierzysz dobra lornetka. Plywaj za miejscowymi, nie musisz znać Śniard,w w znanych miejscowkach zazwyczaj stoi po 10-15 lodek w wekendy potrafi do 30 dobić albo i lepiej. Jak będą lowili na zywce i szarpaki to tam stawaj i próbuj ;)

#6 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 16:02

Witam

Czy ktoś może wie i podzieli się tą informacją, który odcinek rzeki Krutyni należy do Gosp. Ryb. Mikołaki? Na ich stronie na mapie coś tam widać, ale nie wiem jak rozpoznać ten odcinek na żywo. Chcę tamtejsze klenie zaatakować w majówkę, ale nie wiem jak dokładnie tam dojechać/dojść.

Z góry dzięki.



#7 OFFLINE   jacenty75

jacenty75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria

Napisano 24 kwiecień 2018 - 09:56

Swego czasu regularnie w czerwcu sandacze na Bełdanach poławiałem ale od momentu jak poczciwy ośrodek PTTK gdzie miałem baze wypadową przeistoczył się w kurort motorowodny to to miejsce jak dla mnie straciło "klimat"



#8 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 21:10

Już sobie jakoś ogarnąłem. Na mapie google sobie porównałem.
W zeszłym roku łowiłem na Bełdanach. Do lipca trochę okoni połowiłem, ale żadna rewelacja- taki mazurski standard. Im później tym było słabiej. Szczupaki i sandacze to w ogóle lipa. Na szczupaka większość trolinguje pomimo zakazu, a okonie są łowione na zestaw z dwoma twisterami.
Z powodów ww. chcę spróbować na Krutyni z brzegu- z perspektywy kajaka ładna rzeka. Ciekawe czy coś się uda wydłubać. Mam nadzieję na klenie, chociaż nie widziałem żeby ktoś łowił w ubiegłym roku.

#9 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 25 kwiecień 2018 - 11:16

Płociczno można spróbować. Byłem rok temu ale nie nastawiałem się na nic grubego. Tylko i wyłącznie okonie. Ilościowo było całkiem ok. Jakościowo gorzej ale przez 4 dni udało mi się wydłubać 6 szt. powyżej 35 cm. Niemniej jednak żadnej 40-stki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych