Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biała Lądecka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 luty 2011 - 22:00

Koledzy przepraszam że zakładam nowy temat ale nie namierzyłem nic o tej rzece jak w tytule. Mam takie pytanie czy są tam jakieś wymiarowe pstrągi?? Szczerze powiem że łowiłem tylko od Radochowa w duł i to oczywiście nie każdy metr rzeczki, słyszałem że są tam ponoć nawet lipienie i to nie małe również pstrągale jakieś większe ale łowiąc w zeszłym roku od lipca do września nie natrafiłem ani razu na chociaż jednego wymiarowego pstrąga nie wspominając już o lipieniu którego widziałem tam ostatni raz 5 lat temu... Pamiętam kiedy stawiałem tam moje pierwsze kroki w muszkarstwie i jak wchodziło się do wody na wysokości zamku na skale w bodajże Trzebieszowicach to normalnie chodziło się po rybach, dosłownie stadami pstrągi uciekały i przepływały pod nogami i nawet kilka lipieni się złapało owszem małych bo małych ale były. Raz gadałem z jednym gościem to pisał mi w mailu że przy samym Lądku są duże lipienie i pstrągi co mnie bardzo mocno zdziwiło i chciałbym po prostu wiedzieć czy w ogóle kto kolwiek z was drodzy koledzy natrafił tam w zeszłym roku na jakieś okazy albo słyszał o takowych i mniej więcej w jakim rejonie. Z góry dziękuje za odpowiedź. A interesuje mnie ta rzeczka ponieważ jestem w Stroniu Śląskim praktycznie co weekend. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!

#2 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 luty 2011 - 22:31

Chciałbym coś połapać oczywiście nie zjeść tylko że tak powiem od stresująco:) albo jakieś ciekawe odcinki Nysy Kłodzkiej powyżej ujścia Białej Lądeckiej z w miarę łatwym dostępem do wody??

#3 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 10 luty 2011 - 22:43

kolego w tych okolicach co piszesz masz kilka fajnych odcinków Nysy kłodzkiej,Ścinawki,Orlica,z rybostanem jest z roku na rok coraz gorzej ale jeszcze coś tam pływa

#4 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 luty 2011 - 22:47

a możesz kolego powiedzieć mniej więcej jakie to odcinki Nysy kłodzkiej i jak z dostępem do wody?? Skradać się trzeba czy raczej dobrze jest??

#5 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 11 luty 2011 - 22:47

nie wiem co masz na mysli mówiac że trzeba sie skradać ;)
odcinek np gorzanów-krosnowice podtynie -morzyszów

#6 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 12 luty 2011 - 19:46

jadąc od Stronia w kierunku Lądka po lewej stronie w miejscu gdzie rzeka dochodzi do drogi masz kilka dołków z lipieniami pod wymiar ale raczej nie wiecej - jeszcze. Niestety w tamtym roku dowiedziałem się od tubylca gdy zobaczył iż wypuszczam takie po 20-24 cm, iż one są najsmaczniejsze bo młode, więc sądzę iż powyżej Lądka trudno będzie spotkać większe, starsze i niesmaczne!

#7 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 12 luty 2011 - 19:58

Biała Lądecka lata swietnosci ma juz za soboa , Smutne to ale coż takie Polskie Realia. :( oj w Zelaznie Byly piekne ryby :(

generalnie Biała ladecka juz sobie darowałem a bywałem tam często jeszcze 6 lat temu.

Nysa klodzka ponizej Kłodzka praktycznie bez Lipienia a były , nawet Ładne sie trafialy :(

Scinawka Fajna Rzeczka :D Ale tez dawno sprzatnieta z ryb. jeszcze nie tak dawno jakies 3 lata temu bylo sporo Lipienia ale coz ..... Muszkarska elita sie dopadla z Miasta o nazwie świdn....

i po rybach. :(

Orlicy nie znam wiec nie wypowiadam sie

Pozdrawiam



#8 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 luty 2011 - 21:27

Szczerze powiem, że od Stronia do Lądka nigdy nie łowiłem ale może w tym roku spróbuję. Co do lat świetności to zgadzam się w 100% niestety:( Od pięciu lat odkąd zacząłem na tej uroczej rzeczce nigdy nie wziąłem ani jednej rybki. Nie wiem jak można brać nie wymiarowe:( A potem się dziwić że nie ma po co jeździć:( Szkoda że nikt nie opiekuje się tak fajną rzeczką:( Dzisiaj byłem i przez 5 godzin ani jednego brania i nawet rybki nie widziałem:( Mam tylko nadzieje że jest to spowodowane tym że nie spłynęły z tarła jeszcze....

#9 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 12 luty 2011 - 22:35

Przysłowia mądrością narodu, proszę się nie obrazić nadzieja matką głupich, sądzę iż niestety tarło było ostatecznie na talerzu,wszak wtedy najłatwiej pozyskać, i nie ma co oczekiwać na cuda. Moja przygoda z Białą Lądecką rozpoczęła się w 1978 roku podczas praktyki wakacyjnej w Lądku kiedy wymiar wynosił aż 25 cm, a komplet 5 szt/dziennie, a na rzece wędkarzy łowiących na muchę widziało się 1-2 za cały dzień. Łapali wówczas tylko na mokrą muchę zaś za linkę używali plecionej nici chirurgicznej barwionej na zielono, na widok mojej oryginalnej linki DT 6 twierdzili iż to kabel a linkę to mają oni.Sucha mucha w tedy nie istniła, więc szybko zaadoptowała się nimfa z tchórzofretki i powoli zaczął się upadek rzeki. W tych latach zawodnicy okręgu wałbrzyskiego to był
top w Polsce, wygrywali jak chcieli głównie nimfą. I mimo iż dbali o rzekę choć byli skuteczni jak odkurzacz, to niestety znależli naśladowców ale jedynie w technice a nie etyce. W tej chwili nieliczne niedobitki okołowymiarowe tak do 28 cm można spotkać raczej poniżej Żelazna, na górze sporadycznie 24-25 cm, choć z pewnością może kilka sztuk wymiarowych na te kilkanascie km rzeki może jeszcze żyje.

#10 OFFLINE   sniegu

sniegu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLZ

Napisano 14 luty 2011 - 18:25

Witam,
Na Białej Lądeckiej jest kilka ciekawych miejsc gdzie siadają przyzwoite pstrągi.Ale wg mnie poniżej Lądka nie ma co próbować...
Strachocin-Stójków to bardzo ciekawy odcinek :mellow:

#11 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 luty 2011 - 19:20

Witam!
Masz na myśli kolego ten odcinek co przebiega pod tym mostkiem drogowym??? a pod nim płynie dość ostro i wąsko a potem rozlewa się szeroko przy tym takim pensjonacie??? Powiem że łowiłem tam tylko raz w lecie i nie mam doświadczeń:) ale w tą sobotę się skusze:) A co powiecie mi o Nysie Kłodzkiej?? chodzi mi o praktycznie bezpośredni podjazd autem:) Lenistwo:)

#12 OFFLINE   sniegu

sniegu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLZ

Napisano 15 luty 2011 - 00:04

Tak,dokładnie o ten.Choć i ciut poniżej mostku tuż za małym rozwidleniem rzeki jest też ciekawe miejsce.Znajduje się ono naprzeciw Gwarka.Dość ciekawa długa płań na której można trafić kropka z 4 a może i 5 z przodu.
P.S. dziś tam zszedł mi taki ładny trzydziestaczek :(

#13 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 luty 2011 - 07:47

Siemka! Właśnie będę chciał się wybrać w tą sobotę nad wodę:) A to Ty kolego z tamtych okolic jesteś?? Chętnie się wybiorę na ten odcinek:) Żeby coś pociągnąć normalnego:) (bez skojarzeń) A podzielisz się kolego na co pociągnąłeś te rybki?? nimfki czy jakaś mokra?? Dzięki za pomoc kolego:)

#14 OFFLINE   sniegu

sniegu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLZ

Napisano 15 luty 2011 - 11:15

No tak mieszkam w Lądku.Pstrąg skusił się na nimfę nr.12 w kolorze czerwonym.A co do techniki to można powiedzieć,że była to mieszana mokra mucha :wacko:

#15 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 luty 2011 - 11:54

czyli dokładnie robisz Kolego tak jak ja styl mieszany:) Fajni poznać kogoś z okolic co zna rzeczkę:) jak zobaczysz w sobotę jakiegoś matoła w wodzie to ja:) o ile nie będzie padać śnieżek:) bo co chwila inaczej gadają:(

#16 OFFLINE   sniegu

sniegu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLZ

Napisano 15 luty 2011 - 15:16

Ja nie odważyłbym się wejść do wody przy takiej temp. ;)
Dziś przynajmniej przelotki nie zamarzały,a i rybki nieźle skubały

#17 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 luty 2011 - 15:27

W sobotę jak byłem to mi zamarzały ale zero brania nic nie skubało kompletnie:( a tam -5 to żaden mróz:) chyba że będzie bardziej ostro:) Pożyjemy zobaczymy:)

#18 OFFLINE   sniegu

sniegu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLZ

Napisano 16 luty 2011 - 15:18

Wymiarowych jeszcze trochę jest : dzisiejsze 27 cm na nimfę :unsure:

#19 OFFLINE   RandOm

RandOm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 luty 2011 - 17:16

a co myślisz o tym odcinku w Radochowie?? nad i pod wodospadem?? Przy tech byłej hodowli. Miałeś tam jakieś sukcesy?? Ja tam jednego wymiarka tylko złapałem a tak to podrostki po 20- 24:)(

#20 OFFLINE   sniegu

sniegu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLZ

Napisano 16 luty 2011 - 18:52

Hmm...Poniżej hodowli nie ma nic.A powyżej coś tam moze skubnąć,choć lepsze łowienie już w Lądku jest.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych