Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cover,którego ponoć nie ma,a będzie jeszcze wiekszy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:23

SSB jak pisałem wyżej. Zielona seria. Brałem w dobrzej cenie z poniższej aukcji:

 

http://allegro.pl/ak...ars_rule_id=201



#22 OFFLINE   pwizer

pwizer

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, kilobear
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wizer

Napisano 29 czerwiec 2016 - 14:52

SSB jak pisałem wyżej. Zielona seria. Brałem w dobrzej cenie z poniższej aukcji:

http://allegro.pl/ak...ars_rule_id=201

Wchodzi ci ten aku w skrzynke standardową od covera?

#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2016 - 15:40

Nie. Poza tym echo 9 cali nie wchodzi do typowego covera. Dopasowałem skrzynkę narzędziową.

 

Ale z tego co wiem po wyjęciu tej plastikowej skrzynki echo i aku 18 Ah wchodzi. Tylko dno trzeba kawałkiem płyty usztywnić. 



#24 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 czerwiec 2016 - 06:44

Wchodzi elegancko za ekran, nawet miejsca trochę z boku zostaje na kable.



#25 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 wrzesień 2016 - 13:13

Obiecane fotki uszytego "Covera,którego ponoć nie ma,a będzie jeszcze większy",niestety odbiło się to na egzemplarzu(pamiątce),który prezentowałem na fotkach zakładając ten temat,musiał zostać rozpruty i rozłożony na części pierwsze,żeby powstał tu obecny.

Myślę,że nie ma echa ,które w niego nie wejdzie,na fotkach akurat humminbirdy,które z kolegą posiadamy,chętnie umówię się jak ktoś ma 12 cali ,żeby zrobić fotkę jak się prezentuje,bo w sklepach raczej nie mają na półce.

Zdjęcia przedstawiają uszyte demo,oczywiście uprzedzę,tak będzie łatka z wejściem na wtyk do ładowania,klapa jest za sugestią jednego z kolegów z forum do góry,kwestia,usztywnienia i zapięcia ,aby powstał daszek ,żeby nie kapało na ekran.

Wraca sprawa nieszczęsnego pudełka na akumulatory,niestety nie znalazłem nic co by nie pływało(było większe i mogły być 3-y sztuki 7ah),a namiary na skrzynkę co jest w coverach standardowych są też tajne,więc będę musiał posiłkować się zakupem,przez już nie pierwsze ręce.

Oczywiście,jeśli są jakieś pomysły chętnie poznam,niestety wyrzucenie 30000 złotych na formę do wtryskarki mi się nie uśmiecha.

Jeszcze jedna rzecz,która po zdjęciach wydaje się,że jest brakującym elementem,jakie logo według szanownych forumowiczów powinno się znajdować na takim coverze,mam też coś swojego,ale inne chętnie też poznam.

Załączone pliki


  • malinabar, ManieQ i Dano. lubią to

#26 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 04 wrzesień 2016 - 15:29

Toś zrobił co było niemożliwe. Pięknie wyszło. Teraz czekać na oferty. A znasz przybliżoną cenę. Bo i mi by się pewnie przydało.

I teraz całkiem blisko wątku Twórców.



#27 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 wrzesień 2016 - 17:40

Super wyszło . Zdecydowanie chciałbym mieć odpowiednio dopasowaną do tematu zawartość , coby zamówić u Ciebie rzeczony cover  ;) .



#28 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 wrzesień 2016 - 17:42

Spokojnie wątek twórców to z moimi obrotówkami i wahadłówkami,tu z coverem to po prostu wyczucie braku takiego produktu,który jako jedyny miałem i pomysł zrobienia go dla większej rzeszy użytkowników,bo 9 cali to już jest kłopot włożyć,oczywiście mam też zamiar zrobić oczko niżej,bo jak widać z 10" humminbirda to jest po bokach spory luz,jeszcze tylko ta nieszczęsna skrzynka na akumulatory.Co do ceny to z pudełkiem na 2-a akumulatory nie więcej niż 200zł.



#29 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2016 - 23:15

przydałby się średniak, bo moje 998, to w tym utonie :)



#30 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 wrzesień 2016 - 06:25

Właśnie tak się zastanawiam,bo też mam 998 i jak tam jest to pływa,więc jest też decyzja o lekko mniejszym,bo kolega się śmieje ,że tu 14 cali tv też da radę wejść przy tych 41cm szerokości,bo tak naprawdę to 12 cali echo to już grubą kasę trzeba wywalić,a 9-10" to jeszcze trochę się sprzedaje,zamysł jest,żeby jeden cover ogarnął do 12" echo włącznie.



#31 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 05 wrzesień 2016 - 07:34

Nie wiem czy znacie torby firmy Condor http://www.sklepsumo...dor-p-1805.html

 

Miałem do Garmina 70dv. Bardzo wygodna torba, dno zrobione i kilku warstw sztywnej pianki w której jest wycięty otwór na akumulator ( wchodzi pionowo z tyłu za echem, u mnie był 18ah). Do tego przydatny daszek z osłonką przed deszczem z grubej przeźroczystej folii. Echo z podstawką przykręciłem wkrętami do drewna do tej podstawki z pianki i trzymało bardzo dobrze. Niestety torba tylko do 7cali.



#32 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2016 - 08:35

może się mylę, ale z moich doświadczeń wynika, że osoby posiadające echo powyżej 10" (często 9") są mało zainteresowane coverem, bo posiadają "odpowiednią" łódkę z zamontowanych echo na stałe

część z nich do "migracji" posiada drugie echo, zazwyczaj 5-7", czasem właśnie 9"

zresztą ten na 12" , to strasznie wielki, jeśli migrujemy, wynajmujemy łódkę, to często jest to mniejsza łódź, często mało wędkarska, na której jest mniej miejsca na wygodne i bezpieczne postawienie cover'a

często tą łódką jest ponton i tu taka kolumbryna, to już całkowita pomyłka

odnośnie pontonu , to pomyślałbym o paskach od dołu do montażu na ławeczce, musiałby mieć min 5cm szerokości , zaczepione przy frontowej i tylniej krawędzi dna, i mieć długość prawie całego dna (zachodzić na siebie) z rzepem na połowie swojej długości , wtedy jeśli nie montujemy na ławeczce, to można je do siebie złożyć lekko naciągając na rzepie i praktycznie nie będą odstawać od dna, a dzięki swojej długości i rzepowi na większej powierzchni będzie można cover zamontować na różnej szerokości ławeczek

 

więc ja bym został przy max 10", myślę, że potencjalna baza klientów będzie większa dla echo 8-10" niż do 12", coś tam klientów dla 12" by doszło, ale więcej odpadnie od dołu


Użytkownik BazyL edytował ten post 05 wrzesień 2016 - 08:37

  • wsw1515 lubi to

#33 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 wrzesień 2016 - 08:57

też tak mi się wydaje,12" to nie widziałem ,żeby ktoś miał mobilną,ja swoja 998(czyli 8") z łodzi z Zegrza,gdzie mam na stałe,biorę na mazury do drugiej łódki właśnie w coverze,ale 12" to kiepska wizja nosić,bo to prawie neseser i to strasznie ciężki.Czyli widzę,że 8-10" to będzie wystarczająco duże.



#34 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 wrzesień 2016 - 08:58

Do wypowiedzi @bazyla

Nie do końca to tak jest. Mam dużo zapytań o drugi przetwornik, zasilanie i montaż. Wynika to z tego, że ekran jest wykorzystywany na wielu łódkach. Też zresztą tak robię, z tą jednak różnicą, że zabieram kompletny zestaw przenośny na różne łódki a ten sam ekran potem montuję na dużej łodzi. Czyli jak najbardziej średni cower się sprawdzi i będzie na niego zapotrzebowanie.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 05 wrzesień 2016 - 08:58


#35 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2016 - 09:01

Ale to pytają osoby mające 12" ?

#36 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2016 - 11:57

Rób na max. 9-10 cali. Inaczej Ci z 7 calami nie kupią takiej kobyły do 12 cali.


  • michcio lubi to

#37 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 wrzesień 2016 - 12:18

Ale to pytają osoby mające 12" ?

Nie, takich jest zbyt  mało. Przeważnie 8-10 cali



#38 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2016 - 12:38

dokładnie i dlatego coverów (większych niż te ogólnie dostępne) szukają głównie właściciele 8-9" i czasem panoramicznych 7", gdzie obudowa jest większa



#39 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 wrzesień 2016 - 12:41

Pytałem kolegów z Normarku oni nawet nie mieli na stanie 12",żebym mógł to przymierzyć,a kolega "Paprzykarz" dużo już takich sprzedał.

Może zostawić sobie tego olbrzyma w odwodzie,a faktycznie zmniejszyć to do 8-10",bo inaczej to te sondy w tym coverze się utopią.

Pytanie do wszystkich jakie są wymiary waszych sond 10" licząc z zamontowaniem na uchwycie i z obudową ekranu,interesują mnie wszystkie Garminy,Lowrance,Humminbirdy,dylemat jest taki o ile go po szerokości zmniejszyć,bo ma 41cm jak widać na zdjęciach,odliczjąc margines na suwak i materiał do jego przyszycia okno ma około 36-37cm.



#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2016 - 12:52

Garmin 9 cali 91/92SV 30 cm z osłoną ekranu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych