Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowisko Unichowo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Andrzej

Andrzej

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZielonka k/ Warszawy

Napisano 12 wrzesień 2005 - 21:52

Czy łowił ktoś z was na tym łowisku? Ostatnio był program na Discovery z Matt'em Hayes'em. Widoki ładne ale miał cienkie wyniki.

Pozdrawiam Andrzej :D

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 wrzesień 2005 - 07:13

Niestety nie pomogę. Z rozmów ze znajomymi wiem, że to faje łowisko dla karpiarzy ale ... o drapieżnikach niestety nic nie słyszałem dobrego.

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 08:14

Oglądałem ten program i tarzałem się ze śmiechu, bomba!!! Wreszcie ktoś pokazał realia polskiego wędkarstwa.
Najpierw nagadywanie że Polacy wszystkie żrom i ryb nie ma wcale, z wyjatkiem tegoż unikatowego jeziora (jednego z 3 czy 4 w kraju na którym jest stosowany C&R jak głosiła wypowiedz). Potem wiazanie much szczupakowch z rozpadającym sie fiatem 126P w tle (no moze nie byl taki rozpadajacy sie ale brzmi barwniej jak tak pisze). A potem.... caly dzien na muche - nic. Wieczor na spinning - nic. Nastepny dzien od rana zasiadka na karpia - nic. Dramatyczne proby zlowienia karaska w grazelach (!) - nic. Trzedzi dzien znowy machanie mucha - i wreszcie - po przelceniu ponad tysiaca kilometrow, wywaleniu kupu szmalu, w balsku fleszy, po 3 dniach bez owocnego machania - usiadl !!!!!! Szczupacze 30 cm....

Bu-ha-ha-ha-ha, dawno sie tak dobrze nie bawilem :lol: :lol: :lol:

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 11:25

Oglądałem ten program i tarzałem się ze śmiechu, bomba!!! Wreszcie ktoś pokazał realia polskiego wędkarstwa.

Ja musialem walnac browar jak to zobaczylem, z poczatku (wlaczylem w trakcie) przygladalem sie z zaciekawieniem bo wyglad lowiska jakis taki znajomy, to otoczenie, rozsypujacy sie palacyk...(myslalem, ze to jednak nie w Polsce)

Tu sie nie ma co smiac....przeciez ten region umiera..kto tam przyjedzie? Zwlaszcza po tej reklamie Hayes'a, w ktorego glosie drgala ironia, i slusznie...
Jakie szanse ma przecietny, przyjezdny wedkarz, skoro takie warunki polowu mial gosc, na ktorego sie specjalnie przygotowano bo mial byc program (chyba zalozenie bylo ze beda promowac miejsce i w ogole Polske)?
Domostwo z walacymi sie z wegla ceglami, lodka cieknaca, brak ryb i co najwazniejsze brak szansy na rybe.

W jakim celu byl ten program?odnioslem wrazenie, ze niosl takie przeslanie: nie przyjezdzajcie tutaj bo co najwyzej was okradna.
Wspaniala promocja z tego wyszla!

A niedawno jeszcze przyjezdzala na Polskie jeziora grupa trolingowcow z zachodu, placac slono bo troling byl zakazany....
Nie tak dawno widzialem w Rajgrodzie Dunczykow...
Gumo :wacko:


#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 13:09

@Gumo

nie wiem jak Ty ale ja odnosze wrazenie ze Matt Hayes to nie jest raczej kandydat na wedkarski survival... ostatnio ogladalem z nim program z irlandii i tez cienko poszlo.... moze to po prostu nie jest najlepszy wedkarz zeby sie wyrazic .... :mellow: <_<

pozdrawiam

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 wrzesień 2005 - 13:51

Polska pokazała się z najgorszej strony!! Bezrybie na jednym z najlepszych (bo zarybianych i jakos dbanych) łowisk w Polsce. Już lepiej jakby na Piaseczno lub Wygonin pojechał!!! Wstyd. Mucha - nic, spinning - nic (wędkarze z Polski wyśmiali by go, przynajmniej wiekszość, przez to że stosuje woblery o dł. chyba 20 cm i większe :lol: ), karpiówka - nic. Ale najbardziej nie podobało mi się to co powiedział na zakończenie programu. Cytuję ale nie słowo w słowo:
W ostatnich latach Polska przeszła wiele zmian [...] Niedawno ten kraj wstąpił do Uni Europejskiej [...] Może jak w Polsce zmienią się warunki bytowe ludzi to wędkarze zaczną traktować swoje hobby bardziej sportowo i nie będą zabierać złowionych ryb [...]
Polska przedstawiona jako kraj biedny gdzie jednym ze sposobów zaspokojenia głodu jest wędkarstwo... Bez komentarz :wacko:

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 14:10

Polska przedstawiona jako kraj biedny gdzie jednym ze sposobów zaspokojenia głodu jest wędkarstwo...


czyli zgodnie z prawda - moze nie w 100% obiekywnie, bo sa i inne aspekty polskiego wedkarstwo ale zasadniczo tak to wlasnie wyglada - mpim zdaniem tez

pozdrawiam

ps. najbardziej komiczne byly jednak desperackie proby lowienia karaskow - komizm oczywiscie nie odnosci sie do tego ze karaski, tylko do tego ze bez rezultatu :lol:

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 14:14

Niestety mial racje, do tego ktos z naszych go na to naprowadzil bo po kilkunastu godz. lowienia skad by wiedzial...
Gumo

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 14:15

po trzech dniach @Gumo, po trzech dniach :mellow:

ps. a, bylbym zapomnial, niezly byl tez motyw ze sklepem wedkarskim gdzie z tego co pamietam dosyc slono mu policzyli za jakis kolowrotek sraxona i garsc akcesoriow na biala rybe - 50 czy 60 funtow chyba - gosc zachwycal sie ze tak tanio

czad
:o

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 14:33

Niby samorzady rozumieja, ze niektore rejony kraju moga sie rozwijac tylko z nastawieniem na turystyke, ba, ta cala Unia miala plan stworzenia zielonych pluc w rejonie jezior, miala byc na to kasa...a moze kasa jest tylko trzeba cóś zrobic, zeby ja dali...
A najprosciej jest wyciagac z wody ryby i sprzedawac na pniu i przymykac oczy na to, jak inni wyciagaja.Przeciez skoro wszyscy to robia to jest o.k...

Gumo

#11 OFFLINE   Andrzej

Andrzej

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZielonka k/ Warszawy

Napisano 13 wrzesień 2005 - 17:53

:mellow:
to fakt, nic tylko się śmiać z tego programu!
Dzięki wszystkim, poszukam czegoś ciekawszego!



#12 OFFLINE   fario

fario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2005 - 19:03

Na Wygoninie czy Piasecznie też nie zawsze się złowi... Byłem dwa lata temu w weekend, kiedy łowiła kadra spinningistów. I co? I łącznie wyjęli kilka nie za wielkich szczupaczków. Bo tego dnia nie żarły. A już od następnego ranka żarcie im się włączyło...
Podobnie było z filmowym Uniechowem. Tomek Bogdanowicz naprawdę dba o ryby...

Paweł

#13 OFFLINE   Andrzej

Andrzej

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZielonka k/ Warszawy

Napisano 13 wrzesień 2005 - 19:06

Miło czytać takigo pozytywa.

Fario,

a byłeś tam?







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych