Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Opis / napis na blanku

tech-rb opis naklejka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 05 lipiec 2006 - 16:17

Witam.Mam jeszcze dwa kijaszki przerobione całkowicie przez siebie. Pierwszy to Mikado Mystic.


Obydwa kijki były oskurowane i pomalowane na nowo.
Pozdrawiam

Załączone pliki



#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2006 - 16:52

Zebco Microbite?

Mam go :mellow: jeszcze z dawnych lat, uzywam czasem do paprocha, miłe wspomnienia związane z tym kijkiem. Jeszcze dzielnie się trzyma!

Ale, ale, mam pytanie - bo mnie zaintrygowało - jak to kijki były oskurowane ? Co Pan w nich zmienił/przerobił/ dodał ?

Pozdrawiam

#23 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 05 lipiec 2006 - 17:08

Friko po pierwsze nie Pan bo na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze. Po prostu Piotrek lub Pietrus ;)
Oskurowane tzn.obdarte do prawie samego grafitu. Potem pomalowane czarna akrylową farbą kupioną w mieszalni lakierów.
Farba jest na tyle elastyczna że nie pęka na blanku. Farbe nakładałem aerografem, ale można i innymi sposobami. Komponenty zakupiłem u Pana Irka Matuszewskiego którego pozdrawiam serdecznie.
W przygotowaniu mam Mistica 3 metrowego już oskurowanego, ale nie wiem kiedy go wykończe. Jak to zrobie napewno fotki będą na forum.

Pozdro

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2006 - 18:16

Jak to zrobie napewno fotki będą na forum.


Podoba mi się taka postawa :mellow: @pietrus
Te wędeczki przerabiane to rozumiem jakies starsze nabytki były? Bo przy obecnych cenach blankow np. Batsona nie ma chyab potrzeby odzyskiwania blankow z wtornego rynku?

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 05 lipiec 2006 - 22:36

Fajna zabawa @Pietrus.Możesz powiedzieć że też mam kije Hand made :mellow: :D

#26 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 06 lipiec 2006 - 08:39

Masz racje Friko. Zdecydowałem sie na przeróbki tylko z tego powodu że kijaszki mi sie podobały, tzn akcja nie wygląd :D . Z Batsona czy innej klasowej firmy nie dostane np. fajnej wklejki.
Napewno jeśli chodzi o jakieś cięzsze patyki to napewno z Batsona bym coś wybrał. Mówie tak o Batsonie bo są naprawde w przystępnej cenie :mellow: .

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2006 - 09:07

Zwłaszcza RX6. U Irka w pracowni stoi piękniutka wędeczka na blanku SB780 lub 781, w piance, split grip na gryfie, lekko uzbrojona - finezyjny jednoczęsciowy spinnerek.

Czy robisz na swoich kijach jakies dekoracje? Np. jakies okraszane omotki, metalowe winding checki, wyplatanki, naklejki, kalkomanie, rysunki etc? Pytam bo mamy temat miesiąca więc jak masz jakieś zdjęcia to zapraszam do wrzucenia :mellow:

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 06 lipiec 2006 - 18:43

To co zrobiłem do tej pory to pokazałem już na forum.W sumie nie narobiłem tego duzo.Najładniej wygląda ten Batson na zdjeciu powyżej.Moge zrobić fotki z bliska jeśli ktoś sobie życzy.
Pozdro.

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2006 - 08:37

A pewnie że zrób, jeśli mnie oczy nie mylą to widzę że jest tam gdzieś metalowy winding check, chętnie posłucham jak dobierasz średnicę - czy redukujesz to po prostu długością foregripu?

Pozdrawiam

#30 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 08 lipiec 2006 - 14:47

@friko oczy cie nie mylą, to jest pierscionek z aluminium lotniczego.Jakoś dla mnie podstawa to metalowy winding check.
Kijek z daleka prezentuje sie świetnie :mellow: :mellow:



Rozmiar dobieram do średnicy blanku, lepiej troche za duży niz za mały. Nigdy nie dobieram długości korka do pierścionka raczej odwrotnie. Rozmiary pierscionków są co pół milimetra i nie ma z tym problemów.
Dobrze jest metalowy pierścionek najpierw przykleić do blanku a to dlatego że po lakierowaniu omotki lakier może wypłynać na korek. Nie trzeba tego robić przy gumowym pierścionku.
Na zdjęciu, zaczep do przynęt zrobiłem sam z dentalu 0,8 mm.

Pozdr.PIETRUS

Załączone pliki



#31 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 27 kwiecień 2008 - 09:49

Jak wyżej w temacie interesuje mnie zagadnienie opisywania blanków.Jakie sa sposoby i jakich najlepiej używać do tego celu markerów ,piór czy innych materiałów.
Gdzieś na zagranicznych stronach poswieconych rodbuildingowi widziałem w sprzedaży marker olejowy firmy pilot ,czy macie panowie jakeś doswiadczenia z tym produktem.
Czy opisy na blanku wpierw utwardzacie,zabezpieczacie przed położeniem lakeru epoxydowago do omotek :D


#32 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2008 - 18:28

Witaj @Trout :D W rodbuildingu nie mam żadnego doświadczenia , za to poszperałem troche w starych topicach i znalazłem to
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=1025& ;amp ;amp ;start=0&

Jest tam kilka ciekawych pomysłów na opisanie blanku. :D
A od siebie moge dodać , że też kiedyś próbowałem zdobyć wymieniony przez Ciebie biały marker ... powiem krótko - każdy sprzedawca u którego szukałem życzył mi powodzenia w DALSZYCH poszukiwaniach :lol: . W Polsce... rzecz trudna do zdobycia.
Pozdrawiam gringo15 :D

#33 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 27 kwiecień 2008 - 18:34

Można również skorzystać z allegro :D
http://allegro.pl/item346927340_profesjonalny_marker_olejowy _tuning_opon_markery.html

Pozdrawiam
Slider

#34 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 27 kwiecień 2008 - 18:40

Dzięki @gringo tego mi było trzeba.Wiedziałem że gdzieś bylo o tym tylko niemiałem zbytnio czasu by poprzeglądać forum.

#35 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2008 - 21:14

Nie ma sprawy :D

#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2008 - 22:00

Do tej pory jakos nie bylo czasu - wedki bez opisu łowia podobnie jak z opisem :D ...potwierdzam...kluczowa sprawa jest tusz rotringa bialy. Uzylem jakiejs starej stalowki zamiast isografa. Calosc polał lakier Trondak...jako ze powierzchnia lakierowania w porownaniu z omotkami bardzo duza, sczegolna dbalosc polozylbym w rownomiernym naniesieniu go na powierzchnie blanku z opisem...

Gumo

#37 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 kwiecień 2008 - 09:14

Taki marker robi się samemu.Do tego celu weźmy igłe od strzykawki jej średnica da nam szerokość lini jaką chcemy mieć.Teraz jak już posiadamy daną igłę odcinamy ją jakieś 10mm od oprawki pod kątem prostym i montójemy ją do jakiegoś uchwytu za oprawkę. Wkładamy orginalny drucik do jej przepychania z zagiętą końcówką w oczko do jego wyciagania w celach mycia i mamy gotowy areograf własnej roboty do malowania,stosujemy farby jakie nam się podoba takimi igłami modelarze wykonóją różne lamówki itd. jest to prosty ale bardzo skuteczny sposób malowania jedynie pamiętajmy że drucik powinien się znajdować w środku podczas malowania.Powodzenia Tornado
PS.Lakierem zalewamy oprawkę jakimś zaostrzonym patyczkiem aby nie upaprać naszego areografu na zewnątrz zalewając jedynie oprawkę która stanowi nasz zbiorniczek na lakier.

#38 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 kwiecień 2008 - 17:03

Ciekawe :D będę musiał spróbować.

#39 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 kwiecień 2008 - 17:57

A nie prościej kupić rapidografy 0,4-0,6 mm ?

#40 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 kwiecień 2008 - 19:37

Owszem prościej jest to zrobic gotowym kupnym rapidografem tylko czy jest sens wyłozenia około 100zł albo i wiecej by opisać dwa kijki?
Myśląc poważniej o rodbuildingu to zakup jest uzasadniony a ja dopiero postawię pierwszy krok w tym kierunku i niewiem jak to będzie dalej.
A tak z drugiej strony to potrzeba matką wynalazku :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, opis, naklejka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych