Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik elektryczny ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2016 - 22:37

Dobrze napisane. Jeśli ktoś chce sobie raz na jakiś czas przemieszczać się z miejsca na miejsce to śmiało można to robić za pomocą Osapiana. Ja natomiast, podobnie jak kilku innych kolegów wypowiadających się w tym wątku trollinguję często na dużych akwenach objętych strefą ciszy bądź koszę zielsko na płytkim zafalowanym Drużnie, do tych celów potrzeba już silnika o dużej mocy, ze stabilnym mocowaniem i trymami tak skonstruowanymi, żeby nie utrudniały życia. W mojej subiektywnej ocenie Osapian nie należy do tego grona. 

 

To nie tak, że coś jest lepsze a coś gorsze, każdy powinien dobrać sobie coś wg własnych potrzeb i wymagań i chwała rynkowi za to, że daje nam taką możliwość.

 

Chociaż i tak wiadomo, że Minn Kota lepsza ;)

 

 

Nie rób z siebie Hemingwaya, kilku z nas pływa po jeziorze większym, głębszym i (co ważne) bardziej wietrznym niż Solina. Tam Osapian którego miałem wcześniej sobie nie radził.

 

 

Pewnie pływasz po Bajkale....skoro na większym i głębszym a bajki że Osapian nie radzi sobie te bajki z mchu i paproci pociskaj laikom...

 

 

Nie trzeba Bajkału, jest w kraju kilka jezior większych niż Solina objętych strefą ciszy.

 Akurat kolego @Delux pomyliłeś się srogo. Trafiła kosa na kamień. Łukasz @Pumba ma ogromne doświadczenie poparte tysiącami kilometrów zrobionych w trollu na różnych wodach i z różnymi silnikami. Troluje od wielu,wielu lat. I to nie na forach jak niektórzy  ;)

Często podpieram się jego wiedzą .

Ale ja jestem tylko laikiem chętnie chłonącym bajki z mchu.... .



#42 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 lipiec 2016 - 06:51

Guzik mnie interesuje gdzie kol Pumba pływa,dla mnie może nawet po Amazonce lub Orinoko,ja też nie jestem z pierwszej łapanki i wiem co napisałem,Osapian doskonale dawał  radę na zalewie Solińskim i wiem  z doświadczenia że na innych jeziorach  też....potwierdza to ogromna większosć  użytkowników swoimi pozytywnymi wpisami i filmikami  między innymi w necie.... :)


Użytkownik delux64 edytował ten post 10 lipiec 2016 - 07:13


#43 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 07:13

Ludzie, na jakich Osapianach plywacie że takie bzdury wypisujecie. Przepłynołem setki kilometrów tym silnikiem i wcale nie służy tylko do przemieszczania się z miejsca na miejsce od czasu do czasu. Odstaje trochę od Mk ale bez przesady.

#44 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2016 - 07:33

Guzik mnie interesuje gdzie kol Pumba pływa,dla mnie może nawet po Amazonce lub Orinoko,ja też nie jestem z pierwszej łapanki i wiem co napisalłem,Osapian doskonale dawał  radę na zalewie Solińskim i wiem  z doświadczenia że na innych jeziorach  też....potwierdza to ogromna większosć  użytkowników swoimi pozytywnymi wpisami i filmikami  między innymi w necie.... :)

Kolego @delux64,rozumiem,że większość to dla kolegi jest wyznacznik jakości i jedynej słuszności,

chcę przypomnieć,że już w historii było dość sporo przykładów jak to większość miała racje i do czego to doprowadziło.

Prosiłbym,aby kolega troszkę się zreflektował,to jest forum koleżeńskie("Guzik mnie interesuje"),a nie portal narcystyczny.

Czy MK czy Ospian bądź inny,myślę ,że ilu użytkowników tyle opinii,proponuję jednak choć to może być trudne,ale chyba wykonalne poszukać statystyk i opinii serwisów ,które naprawiają silniki pogwarancyjnie(bo gwarancyjnie to żaden się nie pochwali dużą ilością napraw,

bo im "sprzedaż" siądzie)ile i jakie marki najczęściej się psuja,czy będzie tam MK myślę ,że również,

ale to nie będzie "większość" a "promil" co do pozostałych marek,ich opinii o jakości materiałów z jakich zostały zrobione.

Pozdrawiam mniejszościowych użytkowników,chyba dlatego "gorszych" silników MK.



#45 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 lipiec 2016 - 08:36

Dla mnie wyznacznikiem opini są MOJE doświadczenia z Osapianem,a te są POZYTYWNE i tyle w tym temacie! A skoro zdecydowana większosć posiadaczy pisze dobrze o tym silniku to tak widocznie jest,czego zwolennicy MK nie mogą przełknąć.. :D .i nie muszę szukać opini wykresów statystyk bo zanim kupiłem Osapiana to spędziłem ŁADNE parę miesięcy zimowych na szukaniu wszelkich opini o tym silniku,.....i jest to uważam na chwilę obecną zdecydowanie NAJLEPSZY silnik za TĄ kasę z serwisem gwarancyjnym .


Użytkownik delux64 edytował ten post 10 lipiec 2016 - 08:37


#46 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 09:09

Koledzy nie ma co kruszyć kopii, to tak jak wybòr samochodu, jak chcesz mieć niezawodny wybierasz coś z marki japońskiej, jak wersję tańszą to i Dacia będzie dobrym wyborem.Nie ma co skakać sobie do gardeł, osobiście uważam, że zbyt duża różnica jest w cenie między osapianem a MK, dlatego kupiłem Osapiana bo mało będę pływał i nie ma sensu przepłacać.Nie ma co bronić MK bo to już nie ta jakość, jak mam opinie od ludzi że maxi potrafi się skopcić po 2 latach to dzięki serdeczne za taką jakość.

#47 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2016 - 09:15

Oczywiście i bardzo się z tego cieszymy "nie zwolennicy Ospiana",poczekamy,aż skończy się gwarancja

lub trzeba go będzie użyć w ekstremalnych warunkach,no życzę,żeby służył jak najdłużej i nigdy cię nie zawiódł.

Na pewno wszyscy z największym rynkiem świata,na który chce wejść i sprzedawać każdy producent są niedoinformowani i jak barany na rzeź kupują MK,choć mogli by kupić tak samo niezawodną i sprawdzona od lat inną markę.

Ale co ja gadam ,przecież po prostu nie mogę przełknąć tego ,że jest najlepszy , w najlepszej cenie i z gwarancją(KIA też ma "gwarancje" i "jakość" oraz cenę),ale przecież jestem jak amerykanie i popełniłem straszny błąd,bo ostatnio po 14-u latach sprzedałem koledze MK i znów kupiłem nową. :)

Reasumując każdy może i powinien mieć swoje zdanie,pytanie tylko czy warto uczyć się na swoich czy może innych błędach,doświadczeniach i dzięki temu uniknąć rozczarowań i nerwów.

Mam pytanie,czy to jest twój pierwszy silnik elektryczny,który kupiłeś czy miałeś już kiedyś inny ?

 


  • Pumba lubi to

#48 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 10 lipiec 2016 - 10:23

Porównywanie osiągów i niezawodności różnej maści silników na podstawie tylko opinii użytkowników danego silnika, do niczego nie prowadzi.

Na tej samej łódce, w tych samych warunkach i w tym samym (prawie) czasie, aby nie zapomnieć efektów, należy  sprawdzić osiągi różnych silników.  Inne warunki, inna łódź i nasze odczucia mogą być zupełnie inne.

Pływam od kilkudziesięciu lat na robionych własnoręcznie katamaranach wędkarskich. Strasznie to ciężkie, ale bezpieczne i wygodne. 

Kiedyś żona załatwiła wczasy, gdzie  niestety nie miałem swojego katamarana. Była za to plastikowa leciutka,  malutka, smukła łódka. Sądziłem, że moja MK wprawi tą skorupkę w zawrotną prędkość. Okazało się jednak, że nic z tego. Pływałem z prędkością podobną do katamarana. Wniosek taki, że MK  posiada dużą moc, nie przekładającą się na prędkość. Podobnie jak traktor. Nie za duża prędkość, ale duża moc. Jak pisałem już kilkakrotnie mam Mikado 86 i MK 80.  Przy flaucie oba silniki rozpędzają mój katamaran do podobnej prędkości. Jednak płynąc pod wiatr czuć, że MIkado86 ma połowę mocy MK80. Sprawę jakości wykonania,  zastosowanych materiałów  i komfortu obsługi tym razem, aby nie przynudzać, pomijam.



#49 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 10:26

Użytkowałem z kolegą starą mk 36 z maxi z anodexu.Ma chyba 14 lat i dalej kręci.To z tej starej produkcji.Maxi osobiście zakładałem..

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

#50 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2016 - 12:02

Użytkowałem z kolegą starą mk 36 z maxi z anodexu.Ma chyba 14 lat i dalej kręci.To z tej starej produkcji.Maxi osobiście zakładałem..

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

A czemu zakładasz że te nowe są dużo gorsze ?  I o ile gorsze? 



#51 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 10 lipiec 2016 - 12:19

A czemu zakładasz że te nowe są dużo gorsze ?  I o ile gorsze? 

Wymieniłem starą(ale jarą) MK na nowy model i nie zauważyłem, aby nowa była gorsza. Wprost przeciwnie. Szata graficzna o wiele lepsza, a bebechy? Co tam można sknocić?

Pewnie uzwojenia i przewody z chińskiej miedzi zastosowano :)

U mnie dmucha teraz żeński wiatr, a ja zaraz wsiadam w auto i jadę ze swoją MK trollingować na Wigry. Nawet nie biorę pod uwagę, że moja MK nie poradzi sobie :)


  • Pumba lubi to

#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 12:28

Andrzej a te przypadki padaczki maxymizerów to co to jest?Właśnie o to chodzi, dość droga rzecz i bywa awaryjna.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

#53 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2016 - 13:19

Pamiętaj że mamy erę internetu. 10-15 lat temu nie było tyle opinii. 



#54 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 14:24

Pamiętaj że mamy erę internetu. 10-15 lat temu nie było tyle opinii.

Bardzo dobrze, że obecnie można poczytać opinie, wymienić się informacjami.Dlatego podjąłem decyzję o zakupie Osapiana, jak dostałem informację od kolegi o sfajczonym maxi w MK.Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ja nie chcę mieć tej drugiej jaskółki.

#55 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2016 - 14:44

Bardzo dobrze, że obecnie można poczytać opinie, wymienić się informacjami.Dlatego podjąłem decyzję o zakupie Osapiana, jak dostałem informację od kolegi o sfajczonym maxi w MK.Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ja nie chcę mieć tej drugiej jaskółki.

Wybrałeś Osapiana bo jest tańszy a nie lepszy czy nawet równy MK. Tylko dlatego . Po co dorabiać do tego ideologię ? ;)



#56 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 14:53

Wybrałeś Osapiana bo jest tańszy a nie lepszy czy nawet równy MK. Tylko dlatego . Po co dorabiać do tego ideologię ? ;)

Andrzej ale ja wcale nie twierdzę, że Osapian jest lepszy albo co najmniej równy.Jest jednak dużo tańszy, 1000zł to nie małe pieniądze a swoją rolę będzie spełniał.

#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2016 - 14:58

Andrzej ale ja wcale nie twierdzę, że Osapian jest lepszy albo co najmniej równy.Jest jednak dużo tańszy, 1000zł to nie małe pieniądze a swoją rolę będzie spełniał.

I tutaj zgoda.



#58 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 15:02

I tutaj zgoda.

Do ciężkich główek i golenia miałem wybór tpsw 2009-1500zl albo Stella św 2008-2500zł, wybrałem tańszą opcję, podobnie jak z silnikiem.

#59 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 lipiec 2016 - 15:46

Waszym silnikom czerwienią się uszy :P

Na ryby Panowie, na ryby. Zostawcie już ten temat...



#60 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2016 - 15:48

Do ciężkich główek i golenia miałem wybór tpsw 2009-1500zl albo Stella św 2008-2500zł, wybrałem tańszą opcję, podobnie jak z silnikiem.

Wszystko fajnie,tylko pamiętaj,że przy wyborze kołowrotka można się kierować kryterium cena,ale już przy wyborze silnika,radziłbym się zastanowić,tu nie chodzi już tylko o cenę,może czasami chodzić o zdrowie i życie.

Podam przykład,popłyneliśmy z kolegą na dwie łodzie 9 km za drugie jezioro na Krutynię,ja miałem tą wtedy 13-o letnią MK,

on nówkę sztukę,Ospiana,oczywiście ekscytacja,że dał o 1000 zł mniej,a jest taki jak mój,zaczęło wiać widzimy,

że z oddali idzie burza,decyzja uciekamy,te same lbs-y,łodzie identczne,moja idzie jego nie bardzo i silnik się spalił,

decyzja,zostawiamy,jego łódkę i płyniemy tylko moją,udało się,MK jak wół roboczy idzie jak burza,zdążyliśmy uciec.

Kolegi decyzja i konstatacja po oddaniu silnika do naprawy gwarancyjnej został sprzedany i kupił MK,przestał kupować tanie,

to nie kołowrotek jak się popsuje to tylko nerwówka,że nie ma na co łapać,właśnie o takie ekstremalne warunki mi chodziło,

jak podany tu przykład,nie życzę żadnemu z kolegów takich przygód,akurat dobrze,że byliśmy na dwie łodzie,a co jak płyniecie sami i taki silnik wam pada,albo nie daje rady płynąć pod wiatr,dziękuje wole mieć 1000zł mniej i pewność,że nie będzie mi dana walka o przeżycie,bo o tym tu mówimy.


  • godski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych