Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Drukowanie naklejek na blank

tech-rb opis naklejka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 lipiec 2016 - 09:35

Witam szanowne grono

Powszechnie wiadomo że do kaligrafów sie nie zaliczam, dlatego chciałem skorzystać z dobrodziejstw druku na folii. 

Od pewnego czasu staram sie ugryźć temat...bezskutecznie.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii i podzieli się na forum, jaka folia, jaka drukarka, JAKIE USTAWIENIA ITD. ITP.

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 02 lipiec 2016 - 10:06

A kalkomania? Coś takiego co stosują niektórzy do oklejania woblerów.

#3 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 02 lipiec 2016 - 10:28

mógłbyś podpytać w Fishing Art, oni wykonują naklejki na blanki i wędki dla siebie. Pan K. Zieliński ma też drukarnię, nazywa się Linea, więc mają w tym doświadczenie i najprawdopodobniej będą w stanie zrealizować Twój projekt ;)



#4 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 02 lipiec 2016 - 11:49

W Art-Rod również stosują naklejki... Może coś doradzą...


  • Franc i parada95 lubią to

#5 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 12:09

Pomijając fakt, że naklejki na customowych produktach to trochę obciach, :) najwięcej informacji o tworzeniu nadruków na kalkomaniach można znaleźć u modelarzy. Oni od wielu lat "walczą" z tym tematem. W dawnych czasach kalkomanie i rysunki wykonywało się ręcznie z dostępnych wtedy materiałów - klej typu guma arabska, sprzęt do nanoszenia rysunków i bezbarwny lakier.


  • TomekSudety lubi to

#6 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 02 lipiec 2016 - 14:46

Pomijając fakt, że naklejki na customowych produktach to trochę obciach, :)

Pierwsze słyszę o takich rewelacjach ...



#7 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 02 lipiec 2016 - 14:57

Pierwsze słyszę o takich rewelacjach ...

Przyznam, że dla mnie to również nowość... Przecież naklejki są powszechnie stosowane, również w renomowanych wędziskach znanych producentów.


Użytkownik Dokuś edytował ten post 02 lipiec 2016 - 14:57


#8 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 02 lipiec 2016 - 17:38

Ja to różnie mam opisane wędki. Żadna jednak nie ma prawa posiadać foliowej nalepki dołączonej przez producenta blanku.
Kiedyś robiłem nalepki. Arkusz foli przezroczystej samoprzylepnej. Jeśli masz laser do folia do laserowej, atrament to do atramentowej. W ustawieniach drukarki trzeba zaznaczyć że druk na foli. Inna temperatura utrwalenia. Jedyny problem to brak białego tuszu w domowych drukarkach a taki jest najbardziej widoczny na różnych blankach. Nie słyszałem by chemia rozpuscila druk.

#9 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 02 lipiec 2016 - 18:03

Ja też odusciłem sobie ozdabianie kulfonami kijków i nie uważam ,że naklejki czy kalkomanie szpecą customy...mówię tutaj o własnoręcznie zaprojektowanych i wykonanych logach i opisach,bo te naklejki które są dodawane do blanków nie oferują nic ciekawego.

 

Najlepszą opcją będzie tak jak to napisali już inni kalkomania i drukarka laserowa.



#10 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 18:34

Może ja jakiś staroświecki jestem, ale ręczna robota z dbałością o szczegóły słabo mi się kojarzy z drukowaniem naklejek :)

Pewnym paradoksem są naklejki które zaczynają się " hand made by .... itd " ;)


  • skalek-77 i TomekSudety lubią to

#11 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 02 lipiec 2016 - 19:19

Hubertus mam  kijek Twojego wykonania , i to co jest na nim  jest niepowtarzalne jedyne TAKIE i o to w tej zabawie chodzi , kije są nie powtarzalne , z duszą  TWÓRCY , i tak niech pozostanie, pozdrawiam   :)


  • Hubertus lubi to

#12 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 19:39

Hubertus mam  kijek Twojego wykonania , i to co jest na nim  jest niepowtarzalne jedyne TAKIE i o to w tej zabawie chodzi , kije są nie powtarzalne , z duszą  TWÓRCY , i tak niech pozostanie, pozdrawiam   :)

 

... bo to jest czasami tak, że niepotrzebnie szukamy w wykonaniu jakiegoś "fabrycznego" ideału, zamiast uwierzyć trochę w swoje możliwości ;)


  • TomekSudety i marek_moto lubią to

#13 OFFLINE   Halls

Halls

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁÓDŹ

Napisano 02 lipiec 2016 - 20:42

Hubcio nic nie zmieniaj chłopie(chyba ze kobietę ;) ), jednemu pasuje drugiemu nie...ale jest Twoje !
  • Hubertus i marek_moto lubią to

#14 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:57

Najlepszą opcją będzie tak jak to napisali już inni kalkomania i drukarka laserowa.

--------------
Kalkomania to nie taka prosta sprawa. "Folia" musi być idealnie przeźroczysta, nie wspominając już o pęcherzykach powietrza ktore czasami zostają pod folią.
Nigdy nie próbowałem zrobienia czegoś takiego na żywicy do omotek. Może by to przeszło. Nadrukować w "lustrze" na transferze i "maźnąć" cienką warstewka żywicy. Po wyschnięciu dociąć i na blank.
Ewent. przenosić sam napis z foli transferowej na posmarowany żywicą blank i po wyschnięciu usunąć folię.

#15 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:58

Do ładnego opisu trzeba mieć po prostu rękę. Nie każdy ma ,,rękę,, Daniela Tanony czy Wojtka Grocholi...


  • Jozi lubi to

#16 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 03 lipiec 2016 - 20:53

Do ładnego opisu trzeba mieć po prostu rękę. Nie każdy ma ,,rękę,, Daniela Tanony czy Wojtka Grocholi...

Ale o to chodzi w czymś co jest hand made czy to kij czy wobler żeby było niepowtarzalne i ręka autora daje tą jedyną niepowtarzalność i nawet jak ktoś pisze jak kura pazurem to dla mnie jest to atut bo mam coś czego nie mają inni i w sumie o to w tej zabawie chodzi wg mnie.

#17 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:49

Można połączyć kalkomanię i gustowny opis,w dawnych czasach Shimano bardzo dobrze sobie z tym radziło,choć tam to raczej był sitodruk:

http://pesca.all.ing....it/?t=70354848



#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 lipiec 2016 - 06:51

Do ładnego opisu trzeba mieć po prostu rękę. Nie każdy ma ,,rękę,, Daniela Tanony czy Wojtka Grocholi...

No to absolutni mistrzowie w opisach, co nie znaczy że pozostali koledzy gorzej opisują, po prostu inaczej. To jest hand made, ma być opisane ręką twórcy, to jest sedno wykonania kija.Piękno, pojęcie względne, można się wina napić.........



#19 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2016 - 06:54

Witam szanowne grono

Powszechnie wiadomo że do kaligrafów sie nie zaliczam, dlatego chciałem skorzystać z dobrodziejstw druku na folii. 

Od pewnego czasu staram sie ugryźć temat...bezskutecznie.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii i podzieli się na forum, jaka folia, jaka drukarka, JAKIE USTAWIENIA ITD. ITP.

Pozdrawiam

Witam

Pracuję i mam dostęp do druku cyfrowego laserowego,na ploterze solwentowym,pigmentowym oraz do plotera tnącego.

Sam robię sobie naklejki na listki do obrotówek,które robię i chcę mieć wzory,desenie,których nie uświadczysz na rynku,

a mogę wymyślić i nanieść na skrzydełko,bo widział  ktoś longa black fury(rzadko kiedyś "hobby reflex" to miał)

albo skrzydełko agli w takim wzorze,a ja takie robię.

Generalnie podstawą jest bardzo dobra folia,czy transparentna(przeźroczysta),czy biała,chodzi o jej klej i nie może być zbyt gruba i sztywna.Dodatkowo,jak ma być trwałe sugeruję druk laserowy,ja z racji małych obiektów i chęci odwzorowania szczegółów drukuję laserowo,nie pamiętam,aby mi się naklejka odkleiła i zniszczyła na obrotówce,ale od miesiąca robię próby na ploterze drukującym tuszami uv i 3d,jest bardzo ładnie tylko tu muszę sprawdzić zabezpieczenie ogólnie preferowanym lakierem do przynęt ,żeby nie odpryskiwało,wrażenia super.Więc kwestia przygotowania projektu i można wszystko,twój podpis też można zeskanować,bardzo dobrze obrobić i umieścić w naklejce obok danych o kijku.Przykłady na zdjęciach naklejka(comet 1) druk laserowy,ploter uv(long 4 ten z lewej to zaokrąglony hobby reflex i bez białego podkładu),aero (aglia 3 i 4) kółeczka doklejone,wydrukowane na folii i wycięte na ploterze,niestety ploter uv jeszcze nie zabezpieczony twardym harcem lub innym lakierem,który nie wejdzie w reakcje,dopiero będą próby.

Przepraszam za jakość fotek,ale to z telefonu.Rozdzielczość druku 600dpi i to zupełnie wystarcza.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   kacziega

kacziega

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:03

Ja korzystałem z naklejki A4 bardzo cienkiej permanentnej do druku laserowego.

Najwazniejsza rzecz to posiadanie dojscia do drukarek ktore maja biały tusz....

Napisy na przewaznie ciemnych blankach inne niz biale sa malo widoczne.

Po polakierowaniu i wycieciu napisu po obrysach nic nie widac.
Folia do kupienia na portalach aukcyjnych.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, opis, naklejka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych