Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Drukowanie naklejek na blank

tech-rb opis naklejka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:09

--------------
Kalkomania to nie taka prosta sprawa. "Folia" musi być idealnie przeźroczysta, nie wspominając już o pęcherzykach powietrza ktore czasami zostają pod folią.
Nigdy nie próbowałem zrobienia czegoś takiego na żywicy do omotek. Może by to przeszło. Nadrukować w "lustrze" na transferze i "maźnąć" cienką warstewka żywicy. Po wyschnięciu dociąć i na blank.
Ewent. przenosić sam napis z foli transferowej na posmarowany żywicą blank i po wyschnięciu usunąć folię.

Wydruk z laserówki na papierze transferowym typu waterslide daje radę w starciu nawet z poliuretanem,więc lakier epoxydowy do omotek nie ma możliwości zrobieniu ''kuku'' tak wykonanej ''naklejce''.Kalkomania ma jeszcze jedną zaletę jest ultra cienka i nie trzeba walić tony lakieru ,aby pokryć różnicę między gruboscią naklejki a blankiem.



#22 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:30

Sprawę drukowania nalepek też staram się zgłębić ,na razie trwają testy naklejek "na sucho" bez lakieru i są  obiecujące prognozy .Jak dotrą blanki to wykonam i wstawię foty .

Testowe nalepki wyglądają tak:

 

f9fc5ec539297b2f.jpg8e393f2b7e363746.jpg

 

Oczywiście można wykonać dowolny nadruk ,obraz ,napis itp,itd 

Jak klej wytrzyma i polakierowana naklejka nie będzie odłazić to opiszę sposób (dość tani) drukowania i wykonania takich nalepek


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 lipiec 2016 - 07:34

  • Friko i Paavo lubią to

#23 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:33

Kalkomania ma przede wszystkim tę zaletę, że można skorygować jej położenie. Można też taką kalkomanię wykonać ręcznie, bo tak naprawdę największą trudnością jest pisanie po śliskiej okrągłej powierzchni blanku. Opanowanie ładnego napisu na płaskiej powierzchni jest dużo łatwiejsze. No ale to trzeba trochę chcieć, :) a nie zaraz po chińsku  -  dużo i tanio.


  • TomekSudety, trout master i biker1 lubią to

#24 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:35

Artur zdecydowanie lepiej by wyglądało jakbyś ręcznie to opisał, tak to wygląda jak silikonowe cycki u panienki :D .

Picasso też malował "brzydkie" obrazy :) .


  • Pluszszcz i biker1 lubią to

#25 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 lipiec 2016 - 08:08

Artur zdecydowanie lepiej by wyglądało jakbyś ręcznie to opisał, tak to wygląda jak silikonowe cycki u panienki :D .

Picasso też malował "brzydkie" obrazy :) .

Józiu ja niestety nie jestem Picasso , jemu to uszło a nawet były ochy i achy a mnie skromnemu wyrobnikowi RB raczej nie przejdzie  i kulfony zawsze będą potraktowane jak kulfony .Osobiście jestem zwolennikiem nalepek bo nawet doskonały estetycznie projekt można załatwić "napisami małego Kazia" :) i nie przekonają mnie żadne twierdzenia "że oryginalne" "prawdziwie ręczny wyrób" "prawdziwy custom "i inne idiotyzmy .Kulfon zawsze zostanie kulfonem ! 



#26 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 08:39

Artur, Picasso nie zaczynał od znanych dzieł sztuki. Może tylko uwierzył, ze to co robi ma sens. Masz rację kulfon będzie zawsze kulfonem, a drukowany napis zawsze będzie drukowanym.... rodem z puszki po dezodorancie.


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 04 lipiec 2016 - 08:53

  • mrWhite7 i TomekSudety lubią to

#27 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:16

Można te drukowane napisy stylizować na "odręcznie pisane" , przynajmniej pracownia (Hubertus) ,którego charakter pisma niestety nie preferuje aby nim sygnować wędki może stworzyć przyjemne projekty ,które nikogo nie będą razić . Ja też mam brzydki charakter pisma i pewniej czuję się w nalepkach .Pozostaje sprawa Logo i aby było rozpoznawalne konieczne są nalepki ,. Zwróć uwagę że taka rekomendowana pracownia Kawalec też ma swoje nalepkowe Logo i piękne odręczne napisy . Nie każdy tak umie i dlatego jestem zwolennikiem nalepek....rodem z puszki po dezodorancie lub też rodem z .....Hardy'ego 


  • biker1 lubi to

#28 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:22

Artur.

Te testowe nalepki są ładne. Niestety tylko ładne bo prób z nimi bedzisz miał jeszcze co niemiara.
Już widać krawędź ciecia i pewnie zawsze bedzie widoczna. Jak na folii jest dobry klej to może mniej "odstanie" od powierzchni.
Gorszą wadą takich oznaczeń jest to że żywica potrafi ładnie z nich odpryskiwać. Delikatne stuknięcie i już pęka. Nawet przy mocnym ugięciu kija mogą powstać rysy. Żywica niestety nie jest "zbrojona" a trzyma sie gładkiej elastycznej powierzchni ktora jest najgorszym z podłoży.

Najlepszym rozwiazanie wg mnie byłoby przeniesienie nadruku na odpowiednio przygotowany blank (na wzór sito- czy tampono-druk) i wtedy polakierowanie. Za mało robie kijów wiec nie mam takiej potrzeby żeby kombinować. Swoje wystarczy że opiszę "bazgrołami". :)

#29 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:13

Ja swoje opisy robię w troszkę inny sposób...padła mi jakiś czas temu laserówka ,a na zabawę z kalkomanią na atramentówce nie mam zdrowia (wytruk trzeba odpowiednio utrwalić ,cieniutką warstwą opowiedniego lakieru w spraju).Swoje opisy najpierw projektuję a później drukuje na najcieńszym papierze jaki można dostać.Następnie wyruk powiedzmy ''laminuje'' (przesączam) lakierem poliuretanowym (nadmiar usuwam),po wyschnieciu wycinam i za pomoca kleju chlorokauczukowego kontaktowego przyklejam na blank...na spodniej stronie zostawiam zawsze miejsce na ręczne opisanie c.w. oraz sygnaturę tak ,aby kij nie wyglądał zbyt ''fabrycznie''.Jedyną wadą takiej procedury jest to ,że ''nakjeki nie są transparentne,ale przy fajnie dobranym tle samego projektu przestaje mieć to znaczenie.

 


Załączony plik  Bez tytułu 50.jpg   20,82 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  WP_20160513_11_40_24_Pro.jpg   107,04 KB   23 Ilość pobrań

 

Załączony plik  pike 1c.jpg   34,06 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  WP_20160620_10_26_24_Pro.jpg   77,75 KB   21 Ilość pobrań

 

...tutaj przed lakierowaniem...

Załączony plik  combat.jpg   35,09 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  WP_20160704_12_07_42_Pro1.jpg   26,94 KB   24 Ilość pobrań



#30 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:39

Ja swoje opisy robię w troszkę inny sposób...padła mi jakiś czas temu laserówka ,a na zabawę z kalkomanią na atramentówce nie mam zdrowia (wytruk trzeba odpowiednio utrwalić ,cieniutką warstwą opowiedniego lakieru w spraju).Swoje opisy najpierw projektuję a później drukuje na najcieńszym papierze jaki można dostać.Następnie wyruk powiedzmy ''laminuje'' (przesączam) lakierem poliuretanowym (nadmiar usuwam),po wyschnieciu wycinam i za pomoca kleju chlorokauczukowego kontaktowego przyklejam na blank...na spodniej stronie zostawiam zawsze miejsce na ręczne opisanie c.w. oraz sygnaturę tak ,aby kij nie wyglądał zbyt ''fabrycznie''.Jedyną wadą takiej procedury jest to ,że ''nakjeki nie są transparentne,ale przy fajnie dobranym tle samego projektu przestaje mieć to znaczenie.

Dla mnie efekt końcowy jest MEGA! Chciałbym tak ozdobiane kije!



#31 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 lipiec 2016 - 11:41

Dla mnie efekt końcowy jest MEGA! Chciałbym tak ozdobiane kije!

-------
Bez przesady. Wszystko co robi Paavo jest tylko zamaskowaniem tego co nie powinno widzieć oko. Wprawne widzi wszystkie niuanse.
Robie kalkomanią woblery i zawsze, mimo jej przeźroczystości widzę krawędź oraz "mętność" niby przeźroczystej folii. Nie ma foli przezroczystej, zwłaszcza tej ktora ma klej aby trzymać sie kredowego papieru. :(

#32 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:36

-------
Bez przesady. Wszystko co robi Paavo jest tylko zamaskowaniem tego co nie powinno widzieć oko. Wprawne widzi wszystkie niuanse.
Robie kalkomanią woblery i zawsze, mimo jej przeźroczystości widzę krawędź oraz "mętność" niby przeźroczystej folii. Nie ma foli przezroczystej, zwłaszcza tej ktora ma klej aby trzymać sie kredowego papieru. :(

???...ja niczego nie maskuję tak wyglądają moje projekty...kto powiedział,że ''naklejki'' mają być tylko transparentne...???,wydruk pod lakierem wygląda jak wydruk,jego jakość się liczy,moim zdaniem wygląda to lepiej niż ''kulfoniaste'' opisy i pasuje charakterem do kiji które robię.


Użytkownik Paavo edytował ten post 04 lipiec 2016 - 14:19


#33 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:42

Kalkomania ma przede wszystkim tę zaletę, że można skorygować jej położenie. Można też taką kalkomanię wykonać ręcznie, bo tak naprawdę największą trudnością jest pisanie po śliskiej okrągłej powierzchni blanku. Opanowanie ładnego napisu na płaskiej powierzchni jest dużo łatwiejsze. No ale to trzeba trochę chcieć, :) a nie zaraz po chińsku  -  dużo i tanio.

 

Panie Irku widzę, że mamy podobny tok myślenia o "customach" . Nie wyobrażam sobie klejonki z uchwytem Bellingera i nalepką...

Ale... różne są "customy"    ;) 

Hubercie podpisuj, z tego co widziałem, to napisy wyglądają coraz lepiej, może spróbuj zamiast drukowanych używać pisanych liter, wtedy każde, nawet "najgorsze" pismo nabiera innego wymiaru. 


  • trout master i biker1 lubią to

#34 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:57

-------
Bez przesady. Wszystko co robi Paavo jest tylko zamaskowaniem tego co nie powinno widzieć oko. Wprawne widzi wszystkie niuanse.
Robie kalkomanią woblery i zawsze, mimo jej przeźroczystości widzę krawędź oraz "mętność" niby przeźroczystej folii. Nie ma foli przezroczystej, zwłaszcza tej ktora ma klej aby trzymać sie kredowego papieru. :(

No cóż, Każdy lubi coś innego, Mnie takie coś na wędzisku akurat się podoba. :)


Użytkownik Dokuś edytował ten post 04 lipiec 2016 - 13:58


#35 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:23

???...ja niczego nie maskuję tak wyglądają moje projekty...kto powiedział,że ''naklejki'' mają być tylko transparentne...???,wydruk pod lakierem wygląda jak wydruk,jego jakość się liczy,moim zdaniem wygląda to lepiej niż ''kulfoniaste'' opisy i pasuje charakterem do kiji które robię.


OK. Na fotkach nie wyglądają jakoś szałowo. Może w realu lepiej. Projekt naklejki ciekawy.
Krytykować nie bede bo nie o to chodzi. Przecież to twój kij i mozesz sobie na nim dać co ci sie tylko podoba.
Pisałem o "maskowaniu" nieudanej naklejki bo sam taka kiedyś zrobiłem aby opisać firmowy patyk a oryginału nie miałem. Tło wybrałem czarne, napisy jak w oryginale-białe, ale ten czarny kolory nie pasował za nic do koloru i struktury blanku. I był syf. Takie syfy (przejścia) trzeba maskować aby nie waliły po oczach. Wolałem zedrzeć to wszystko i zrobic bazgroły własnymi rekami. Zawsze to mój oryginalny i niepowtarzalny podpis. A czy ktos chce wierzyć czy kij jest oryginał czy nie, to już nie mój problem. :)
  • Jozi i biker1 lubią to

#36 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 07:36

Panie Irku widzę, że mamy podobny tok myślenia o "customach" . Nie wyobrażam sobie klejonki z uchwytem Bellingera i nalepką...

Ale... różne są "customy"    ;)

Hubercie podpisuj, z tego co widziałem, to napisy wyglądają coraz lepiej, może spróbuj zamiast drukowanych używać pisanych liter, wtedy każde, nawet "najgorsze" pismo nabiera innego wymiaru. 

 

Tomek, może to jest dobry moment, żeby sobie przestać "panować" :)

 

Custom chyba jest tylko jeden,  i dzięki dbałości o szczegóły można go odróżnić od "sklepowego" montażu. ;)


  • TomekSudety lubi to

#37 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2016 - 07:48

Tomek, może to jest dobry moment, żeby sobie przestać "panować" :)

 

Custom chyba jest tylko jeden,  i dzięki dbałości o szczegóły można go odróżnić od "sklepowego" montażu. ;)

 

Bardzo mi miło Irku :)  .

 

Jeden z najbliższych tego słowa znaczeniu "custom" jest u Pana A.B. , ale.... też nie do końca, bo przelotki trzeba kupić ;)

 

A wracając....

 

Krótki instruktażowy filmik, który w pewien sposób też mi pomagał:

 

Trudno ustrzec się błędów na początku, kwestia stalówki też robi swoje.

 

Teraz udało mi się wyselekcjonować tę jedyną z pośród 10-ciu (które lądują w kuble), znalazłem odpowiedni kąt, kilka godzin treningu na okrągłej nawierzchni      i zaczyna to wyglądać. 

Dla tych, którzy  mają problem z podpisywaniem okrąglaków.... zawsze można zbroić na blankach tonkinowych... na płaskiej powierzchni ;)


Użytkownik TomekSudety edytował ten post 05 lipiec 2016 - 07:49


#38 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:25

Teraz udało mi się wyselekcjonować tę jedyną z pośród 10-ciu (które lądują w kuble), znalazłem odpowiedni kąt, kilka godzin treningu na okrągłej nawierzchni      i zaczyna to wyglądać. 

 

 

Pochwal się tym co ci wychodzi.   ;)  :P



#39 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:27

Pochwal się tym co ci wychodzi.   ;)  :P

 

Jak skończę Blaasa to się pochwalę .... ;)    (może przyszły tydzień)



#40 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:40

OK. Na fotkach nie wyglądają jakoś szałowo. Może w realu lepiej. Projekt naklejki ciekawy.
Krytykować nie bede bo nie o to chodzi. Przecież to twój kij i mozesz sobie na nim dać co ci sie tylko podoba.
Pisałem o "maskowaniu" nieudanej naklejki bo sam taka kiedyś zrobiłem aby opisać firmowy patyk a oryginału nie miałem. Tło wybrałem czarne, napisy jak w oryginale-białe, ale ten czarny kolory nie pasował za nic do koloru i struktury blanku. I był syf. Takie syfy (przejścia) trzeba maskować aby nie waliły po oczach. Wolałem zedrzeć to wszystko i zrobic bazgroły własnymi rekami. Zawsze to mój oryginalny i niepowtarzalny podpis. A czy ktos chce wierzyć czy kij jest oryginał czy nie, to już nie mój problem. :)

Fakt faktem zdjęcia nie oddają rzeczywistości bo to ,bo to tylko zdjęcia z telefonu i też nie za rewelacyjnego...co do dobierania koloru tła do blanku i jego koloru,faktury,aparycji i i innych duperkoloców,to już na samym poczatku zabawy dałem sobie z tym spokuj.Projekt napisów czyli typ trzcionki oraz jakieś ewentualne logo dobieram do charakteru wędziska,a kolorystykę tła i opisu do kolorów dominujących na rękojeści oraz nici jakich użyję.Dla mnie projekt kija ma być projektem skończonym,zacząwszy od doboru komponentów ,na szacie graficznej ''naklejki'' skończywszy.

Rozumiem ,że na forum w 90% dominuje zamiłowanie w rodbuildingu do powiedzmy to ''klasyki'' z korka,drewna i metalu i ręcznie opisywanie (kaligrafia nie ''bohomazy'') pasuje w tym wypadku najlepiej.Przy projektach bardziej modern,industrial czy nie bardzo lubianego ''dżapan style'' ręczne opisywanie wygląda jak najbardziej słabo...często nawet śmiesznie,bo cały projekt traci przez to na swoim dość zadzornym czy ''sportowym'' charakterze.

 

Nie tak dawno miałem taką sympatyczną sytuację.Byłem na jednej ze ''swoich'' miejscówek i w pewnym momecie przyjechał samochód,z którego gość dość skrupulatnie zaczął wypakowywać sprzęt (castingowy :) ).W pewnym momencie podszedł do mnie i po wymianie uprzejmości,zapytał czy może obejrzeć mój zestaw.Po wnikliwym obejrzeniu podziekował i przez dobre 15minut stał obok i wertował coś w telefonie,następnie nie wytrzymał i potrzedł do mnie z pytaniem...gdzie kupiłem kij bo nie może go znaleźć w internecie :lol: :lol: :lol: ...


Użytkownik Paavo edytował ten post 05 lipiec 2016 - 09:43






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, opis, naklejka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych