Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Straszne problemy z cienką plecionką!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 17:47

Na plecionki łowię już ładnych kilka lat i jak do tej pory nie miałem z nimi za dużych problemów,aż zacząłem stosować cieńsze rozmiary do łowienia okoni.

Zacząłem od kamatsu 0.04mm i już po kilku rzutach zaczęły się problemy,co kilka rzutów przy wymachu na plecionce robiły się supły,tak że po dwóch dniach łowienia 100m poszło się walić  :o łowiłem małymi kopytkami na główkach 3-5g,pomyśłałem,że może to wina nowego kołowrotka (Abu Orra)który być może mi ją skręca,więc zakupiłem Daiwe Caldie 2000,wędkę do 10g i nową plecionkę PP 0.06mm.

Pierwszy dzień bez problemów,a na drugi się zaczęło,co kilka-kilkanaście rzutów kolejne supły i kolejne metry do odcięcia,a później zwoje plecionki zaczęły wchodzić pod siebie,tak,że nawet były problemy z odcięciem kolejnych metrów ^_^

Miałem zapasową wędkę do 18g z PP 0.10mm i tu o dziwo ta grubość nie plątała się wcale.

Miał ktoś może podobnie?Czy to ja coś robię nie tak?Tylko co????

Proszę o pomoc.



#2 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:05

Ja też przez 2 miesiące zużyłem ok. 100m PP 0,06mm Ultralajtowe łowienie nie służy mojemu portfelowi. U mnie problemem jest pewnie kołowrotek (brak krzyżowego nawoju linki)

#3 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:15

Czyli też robiły Ci się supły przy wymachu,czy zwoje wchodziły pod siebie?bo w mojej Caldii jest krzyżowy nawój,więc nie wiem o co kaman  :angry:



#4 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:16

Nowa PP jest dość sztywna, łowienie na lekkie główki powoduje, że plecionka nie układa się zbyt sztywno na szpuli, w efekcie przy rzutach robią się brody, z miękkimi plecionkami powinno być lepiej.



#5 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:19

Właśnie też zauważyłem,że jest dużo sztywniejsza niż kiedyś,tyle ,że ta kamatsu 0.04,jest już bardzo miękka,a plątała się jeszcze bardziej.



#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:47

Najtańszy varivas, normalna cena w sklepie internetowym w kraju 75zł i się sprawdza, poza tym przyzwoite spiderwire, stren, xzoga, ygk, sunline...nie ma co 10 czy 15zł oszczędzać, bo się zemści.


  • tebe lubi to

#7 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:07

No ja właśnie nie oszczędzam,kupiłem PP  za 90zeta,a teraz ,aż się boję kupować następnej,bo jak znowu starczy na 2 dni? :D narazie przewinę sobie tą 0.10,choć to troszkę przy grubo do takiego zestawu i takich przynęt,a do żyłki też nie chcę wracać,bo nawet przy fluorocarbonie brania w opadzie są słabo wyczuwalne. :huh:



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:13

Podałem Ci kilka opcji gdzie cienkie rozmiarówki są dobrej jakości. PP to tasiemka, ale dobra tasiemka i grubsza do multika mi nie przeszkadza. itp. nie ma co się rozwijać, szkoda prądu. Kup sprawdzoną, szczególnie jeśli cienkie to polecam japońce, jeśli nie oszczędzasz to drożej: duel i wyższe modele sunline, ygk, varivas też, o plećce xzoga generalnie też złego słowa nie powiem.



#9 ONLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:18

Poczytaj wątek na temat  Ryobi Slama.

Ja po dwóch plecionkach też jestem mądrzejszy i o jakieś 200 zł lżejszy. Orra i slam to bliźniacze konstrukcje. Lekki nie znaczy dobry. Porównaj sobie ślimakowy posuw szpuli shimano jak i orry czy innych tego typu konstrukcji.

U mnie stanęło na zauber 2000 i splątania są incydentalne. Przy cienkiej plecionce być może nie do uniknięcia ale zdarza mi się raz na łowienie. Od nawinięcia nadal cała na szpuli mimo iż minęło już kilka miesięcy łowienia.



#10 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:26

Nie śmiałem podważać tezy autora, że to wina plecionki nie młynka, to jednak oczywiste, że od sprawdzenia tego się zaczyna...jeśli wszystko się wyjaśniło to temat zmierzałby ku zamknięciu, wątków o kołowrotkach spinningowych na forum hipotetycznie więcej jak w Moskwie rakiet.



#11 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:27

Ciężko zdiagnozować problem. Ja też łowię Kamatsu ((za pisanie bzdur o pisaniu na opakowaniach średnicy plecionki powinni linczować) za oświecenie dzięki @Pitt)). Osobiście nie zauważyłem problemu (0,04 również). Nawet obrotówki nie powodują plątania. 

 

Czy nawijasz plecionkę pod sam rant? Czy łowisz na obrotówki bez krętlika? Czy sprawdzałeś płynność pracy rolki kabłąka? Więcej grzechów nie pamiętam.


Użytkownik no raczej edytował ten post 03 lipiec 2016 - 19:29


#12 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:28

Podałem Ci kilka opcji gdzie cienkie rozmiarówki są dobrej jakości. PP to tasiemka, ale dobra tasiemka i grubsza do multika mi nie przeszkadza. itp. nie ma co się rozwijać, szkoda prądu. Kup sprawdzoną, szczególnie jeśli cienkie to polecam japońce, jeśli nie oszczędzasz to drożej: duel i wyższe modele sunline, ygk, varivas też, o plećce xzoga generalnie też złego słowa nie powiem.

Fajnie wygląda Duel,tyle,że najcieńsza dostępna 0.12  ^_^



#13 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:38

Ciężko zdiagnozować problem. Ja też łowię Kamatsu ((za pisanie bzdur o pisaniu na opakowaniach średnicy plecionki powinni linczować) za oświecenie dzięki @Pitt)). Osobiście nie zauważyłem problemu (0,04 również). Nawet obrotówki nie powodują plątania. 

 

Czy nawijasz plecionkę pod sam rant? Czy łowisz na obrotówki bez krętlika? Czy sprawdzałeś płynność pracy rolki kabłąka? Więcej grzechów nie pamiętam.

Nie nawijam pod sam rant,kiedyś nawijałem ,ale bardziej mi się plątało,gdyż często linka sama spadała ze szpuli,krętlika używam,rolka bez zarzutu.


  • Alexspin lubi to

#14 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:38

Fajnie wygląda Duel,tyle,że najcieńsza dostępna 0.12  ^_^

?

http://www.plat.co.j...ardcore-x8.html



#15 ONLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:38

Te mlynki Abu Orra to się nadają tylko na przewijak.Miałem ten sam problem z s20 i sx30.Nawoj w tych konstrukcjach jest tragiczny.Bardzo gesty nawoj powoduje ściąganie zwojów przez siebie i brody nie unikniesz.
Kup porzadny młynek a zaoszczędzisz nerwów i zaczniesz łowić ryby.
Juz kiedyś o tym badziewiu pisałem.
http://jerkbait.pl/t...3986-kołowrotek

Użytkownik adriano edytował ten post 03 lipiec 2016 - 19:41


#16 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:39

Dzięki.



#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:42

O ile bardzo miękka plećka sprzyja castingowi o tyle, moim zdaniem, w spinningu lepiej sprawdza się sztywniejsza.

Już to gdzieś pisałem  :ph34r:



#18 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:43

Te mlynki Abu Orra to się nadają tylko na przewijak.Miałem ten sam problem z s20 i sx30.Nawoj w tych konstrukcjach jest tragiczny.Broda za broda.
Kup porzadny młynek a zaoszczędzisz nerwów i zaczniesz łowić ryby.
Juz kiedyś o tym badziewiu pisałem.
http://jerkbait.pl/t...3986-kołowrotek

O tego Abu to pytałem jednego kolegę  z tego właśnie forum i go zachwalał więc mu uwierzyłem  <_<  teraz zakupiłem Daiwe Caldie A 2000A



#19 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 21:59

Najtańszy varivas, normalna cena w sklepie internetowym w kraju 75zł i się sprawdza, poza tym przyzwoite spiderwire, stren, xzoga, ygk, sunline...nie ma co 10 czy 15zł oszczędzać, bo się zemści.

Gdzie mozna kupic varivasa za 75zl I jaki to model...

No ja właśnie nie oszczędzam,kupiłem PP za 90zeta,a teraz ,aż się boję kupować następnej,bo jak znowu starczy na 2 dni? :D narazie przewinę sobie tą 0.10,choć to troszkę przy grubo do takiego zestawu i takich przynęt,a do żyłki też nie chcę wracać,bo nawet przy fluorocarbonie brania w opadzie są słabo wyczuwalne. :huh:



Sent from my K10000 using Tapatalk

#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:13

http://team-rapa.pl/...-chwilowy-brak/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych