Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Straszne problemy z cienką plecionką!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 lipiec 2016 - 16:09

(...) Nie łowiłeś na obrotówki?

Wojtku, a co to ma do rzeczy?


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 lipiec 2016 - 16:10


#42 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 lipiec 2016 - 16:18

Skręcona plecionka może się plątać...
  • coma lubi to

#43 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 lipiec 2016 - 16:24

Skręcanie plecionki przez obrotówkę, to sprawa marginalna. Każdy kołowrotek ze stałą szpulą, z samej swojej konstrukcji, powoduje znacznie większe skręcenie plecionki lub żyłki niż obrotówka i to już podczas pierwszego nawinięcia, a później podczas każdego kolejnego, więc o czym tu mówimy.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 lipiec 2016 - 16:25


#44 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 lipiec 2016 - 17:52

Skręcanie plecionki przez obrotówkę, to sprawa marginalna. Każdy kołowrotek ze stałą szpulą, z samej swojej konstrukcji, powoduje znacznie większe skręcenie plecionki lub żyłki niż obrotówka i to już podczas pierwszego nawinięcia, a później podczas każdego kolejnego, więc o czym tu mówimy.

Bzdura



#45 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:40

Miałem kiedyś problemy z Varivasem 0,6 high grade pe...w przeciągu 2 miesięcy poszła do kosza.Łowiłem kijem do ok.7 gram,młynek quantum smoke.Zaczeły się robić brody do tego stopnia,że musiałem ciąć pletkę na szpuli :(.Zastanawiałem się co mogło być powodem czy aby za ciasno nie nawijałem linki...poszedłem w nanofil i nie mam problemu z brodami.Zdarza mi się łowić obrotówkami,nigdy nie stosuję krętlika i jest wszystko ok .Oczywiście widać,że to tasiemka w porównaniu do tego varivasa ale rybom to nie przeszkadza.


  • Alexspin lubi to

#46 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:53

Bzdura

Jedno słowo, bez żadnych rzeczowych argumentów. Tak najłatwiej.



#47 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:15

Krutko i na temat , sprawa wyglada tak. Od 3 sezonow (nie jestem wedkarzem weekendowym zanacze) od kad nabylem dosc dobry starszej daty kolowrotek marki daiwa , lowie na obrotowki czesto i bardzo gesto , nie zaliczylem ani jednej brody , splatania czy innego cuda. Gdy w przypadku poprzednikow , lapalem takie kiksy dosc czesto., bywalo ze wywalalem szpulke nowej plecki po godzinie. Dobre obrotowki nie zauwazylem by skrecaly mi linke nie mam z nimi zadnego najmniejszego problemu chyba ze kretlik jest zapieczony hehe


  • Alexspin lubi to

#48 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:55

Skręcanie plecionki przez obrotówkę, to sprawa marginalna. Każdy kołowrotek ze stałą szpulą, z samej swojej konstrukcji, powoduje znacznie większe skręcenie plecionki lub żyłki niż obrotówka i to już podczas pierwszego nawinięcia, a później podczas każdego kolejnego, więc o czym tu mówimy.

Owszem,po nawinięciu się skręci,ale podczas wyrzutu wraca do pierwotnego ułożenia,tak na chłopski rozum :) .



#49 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:08

Moim skromnym zdaniem plątaniu cienkkiej pletki winny jest kołowrotek. Miałem nawiniętą 0,08 na ryobi ecusimie i brody były tak często, że pletki wystarczyło na dwa dni. Teraz mam tej samej firmy pletkę nawiniętą na red arca i brody się skończyły.
  • Alexspin lubi to

#50 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:25

Według mnie głównym winnym najczęściej jest młynek, ale też często słabej jakości plecionka. Miałem kiedyś taki przypadek że "kongeroska" pletka na młynku dragon maxima plątała mi się strasznie. Zmieniłem ją na PowerPro i problem ustał, a i nawój nawet się poprawił. A niby dwie linki o tej samej średnicy mniej więcej, dziwne bardzo. Natomiast na żadnym zauberowatym młynku ani na żadnej daiwie nie odnotowałem żadnych splątań. Jedynie w team dragonie pletka wkręciła mi się ze 2-3 razy w pokrętło hamulca, ale to akurat jest bardzo prosta sprawa do zrobienia. 


  • Alexspin lubi to

#51 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:27

Bingo ;) Kołowrotki bez krzyżowgo nawoju nie nadają się na ultra cienkich linek.

Pozdrawiam!

Wow (czyt. łał)

#52 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:33

Po pierwsze za luźno i na sucho. Nową plecionkę przed nawinięciem na kołowrotek moczę w wodzie przez noc.
Po drugie przy wyrzucie, zanim przynęta dotknie wody, hamuję ją przyciskając palcem do rantu szpuli, dopiero wówczas zamykam kabłąk.
To wszystko, proste jak konstrukcja cepa. ;)

Tak, dopóki używasz relatywnie ciężkich przynęt >2g. Schody robią się gdy chcesz podać np. 0,5g jiga. Szczególnie często węzełki robiły mi się przy łowieniu na mormyszki w wietrzny dzień.
  • Alexspin lubi to

#53 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:38



Panowie to nie wina linek tylko tego badziewia od "Abu".
Luvias '12 1003 latał z oshikage 3LB
Stella '10 2500s latala z baitviness 0.3 nic sie nie platalo.


Prawda ale nie porównujmy Abu z chociażby Luviasem, bo to chyba nie ta półka. Problemy z cienkimi plećkami=chooyowy kołowrotek

#54 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 lipiec 2016 - 04:35

Tak, dopóki używasz relatywnie ciężkich przynęt >2g. Schody robią się gdy chcesz podać np. 0,5g jiga. Szczególnie często węzełki robiły mi się przy łowieniu na mormyszki w wietrzny dzień.

Trudno mi wypowiedzieć się na ten temat, gdyż do ultra lekkiego spinningu i przynęt do 2-3g używam wyłącznie żyłki, a w ostateczności Nanofilu.



#55 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 lipiec 2016 - 05:26

u mnie na staruszku Shimano Perfection 1000W i fluorocarbonie GABOA Vanguard Varivasa 3lbs nie mam problemów.

Wg mnie kołowrotek w rozmiarze 2000 to zbyt duży do tak cienkich linek. Podobny problem miałem przy Pennie Slammerze 360 jak zachciało mi się nawinąć plecionkę 0,10. Broda za brodą się robiła, teraz nie nawijam na szpulę nic innego niż 30 lbs i problem zniknął.

 

Skoro używamy wędek do 10 gramów i mniej , ultra cienkich linek to dopasujmy również kołowrotki do tych linek, bo nie każdy się nadaje

 

Moja Caldia 2000 jest najmniejszym modelem z tej serii,a gabarytowo i wagowo jest podobna do Shimano 1000



#56 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 lipiec 2016 - 05:28

Panowie to nie wina linek tylko tego badziewia od "Abu".
Na dobrym mlynku po nawinieciu super cieniej Momoi Oshikage 3lb nie ma prawa się nic platac.
Wiem to z własnego doświadczenia
Luvias '12 1003 latał z oshikage 3LB
Stella '10 2500s latala z baitviness 0.3 nic sie nie platalo.

 

 

 

 

pisałem na początku ,że te badziewne Abu zamieniłem na Daiwe z krzyzowym nawojem i problem pozostał.



#57 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 lipiec 2016 - 05:32

Łowie białą caldią 2000 z PP 5lbs(0,06) i nie nam żadnych problemów. Nie łowiłeś na obrotówki?

 

na obrotówki łowię sporadycznie,ale to napewno nie to ,bo łowię z kretlikiem i plecionka wcale się nie skręca.


  • Alexspin lubi to

#58 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 06:23

pisałem na początku ,że te badziewne Abu zamieniłem na Daiwe z krzyzowym nawojem i problem pozostał.

To teraz  czas na coś lepszego-Shimano,jaki model-niech się wypowiedzą eksperci,ale jako,że lubię "stare" konstrukcje,to taki Stradic z systemem aero,który to system pod względem jakości nawoju bije większość "high tech" maszyn (można znaleźć w necie szpulki z nawiniętą jak od linijki pletką lub żyłką),może być antidotum na taką przypadłość :) .


  • Apioo lubi to

#59 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:07

Po pierwsze za luźno i na sucho. Nową plecionkę przed nawinięciem na kołowrotek moczę w wodzie przez noc.
Po drugie przy wyrzucie, zanim przynęta dotknie wody, hamuję ją przyciskając palcem do rantu szpuli, dopiero wówczas zamykam kabłąk.
To wszystko, proste jak konstrukcja cepa. ;)

zgadza sie, bardzo proste. Jednak jest jedno ale, ja nie hamuje przynety, nie przykladam palca i nie mocze plecionki przez noc. Mi sie nie placze i nie skręca, ciekawe dlaczego?
  • coma lubi to

#60 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:37

witam Dodam coś od siebie .Łowię na plecionki juz od bardzo dawna .Pierwsze plecionki jakie były dostępne power pro.015 to była podstawowa plecionka .Po latach trzeba było się przestawić na inne firmy plecionek.Przetestowałem Dawia Tournament 008 ocena po sezonie sznurek.Dragon Jigin braid 010 -ocena pozytywna choć mocno farbuje na początku,DRAGON hm forte  008 .ocena pozytywna .Obecnie na 5+ to nr1 G-SOUL UPGRADE X8 YGK 006.POLECAM .Co do robienia bród to trochę cierpliwości i sprzęt czyli  kołowrotek sprawny dobrej marki .Daiwa 2508 od 8 sezonów .Jedna rada czym większa szpula tym mniej bród.Żadne kołowrotki nie do plecionki o rozmiarze 1000,1500 a nawet nie wszystkie 2000.U mnie 2500 jest normalnie.polecam

 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych