Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akweny Państwowe zarządzane jak Lasy Państwowe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 10:09

@sebo

  • "Jeśli Twój temat został przeniesiony do działu Poczekalnia to oznacza, że taki lub podobny temat już istnieje." Mozesz napisać jaki podobny temat jest na forum? 

Użytkownik Jan76 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 10:09


#22 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 11 lipiec 2016 - 10:46

Choćby ten: http://jerkbait.pl/t...wistość/page-30

 

Więc najpierw poczekalnia, potem Cafe (jeżeli okaże się, że wnosi on wartość dla społeczności JB.PL).



#23 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 10:51

Tam piszą o OM i tam pisałem na początku. Ten pomysł dotyczy zmiany całego zarządzania wodami. Ale ok. Ja już i tak kończe :)

Pozdrawiam i połamania



#24 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 11 lipiec 2016 - 14:21

Jak widać pisać sensu nie ma , jeden jest wielki i nieomylny, jakże genialny ponad nami maluczkimi idiotami, oświecony wolnym rynkiem i rybactwem, SOB...
Kolejny przykład jak samozadowolenie klasy posiadającej sięgnęło zenitu, i przekonanie że mają co chcieli a resztę można wyśmiać bezkarnie, bo wszak nic i nigdy już się nie zmieni.
Już nawet się, Sławku, nie silisz na demonstrację wyższości intelektualnej, tylko po proste gówno "idiota" siegasz? Nie wstyd, panie hrabio?
  • Jan76 lubi to

#25 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 lipiec 2016 - 19:29

Forum wędkarskie nie musi być miejscem ciągłego równania w dół, a zatem nie powinno też  być tubą do nieskończenie infantylnego bredzenia - choć regulamin tego nie zabrania. Moja trollosoba jest w nadzwyczajny zupełnie sposób tolerancyjna, ale przecież nawet  tolerancja nie jest z gumy, ma swoje ekstrema oraz granice wytrzymałości..Kwiczę dosłownie ze śmiechu czytając takie wodotryski jak ten wątek. Nie potrafiąc założyć i utrzymać zwykłego koła, kawałka rybnej wody, założymy w ich miejsce rajskie Akweny Państwowe.Już to widzę.. :)  Humor jak z zeszytów szkolnych.. :)

Oczywiście, etherni - co to jest właściwie to etherni? - jestem z reguły, natury oraz zasady, wrodzonej inteligencji i poczucia własnej wartości a także odrębności przeciw idiotycznym kanonom umysłowym cechujących wędkarski demimondzik. To źle ? Nie jesteśmy tacy sami, czy więc obłudna ogłada albo plebejska odmiana głupkowatej urawniłowki i poprawności powinna nas wszystkich przecwelić na jeden bezmózgi model..

Naturlich - doceniam wolny rynek, bardzo też szanuję rybaków - z nich przecież wszyscy jesteśmy..Rybacy są ok.. :) 



#26 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:12

@etherni 

wiki :Blog (ang. web log – dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery.

 

 Wiadomo  że bloger to jest gość. Umie założyć swoją stronę i przyciągnąć do niej czytleników. Umie na tym zarobić. Czy SOB pisze u siebie? Pewnie tak skoro moje posty szły do kosza pod byle pretekstem a jego konta aktywne mimo, że denerwuje i obraża już chyba każdego. Stara się przykuć uwagę zakrywaniem słomy która wystaje z jego butów.  Może na tym polega jego robota.... 

 

wiki :Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja.


Użytkownik Jan76 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 20:33


#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:33

Ja kończę bo to co chciałem przekazać przekazałem. Dalej uważam, że pomysł jest dobry (1 post w tym wątku) i na razie nikt nie podał jednego sensownego argumentu przeciw. Poza hejtem nic ciekawego, szkoda czasu. 

 

 

 

Pomysł nadal uważam za dobry ale zostawiam pisanie na forum. Duuuużo tu hejtu. 

 

 

Tam piszą o OM i tam pisałem na początku. Ten pomysł dotyczy zmiany całego zarządzania wodami. Ale ok. Ja już i tak kończe :)

Pozdrawiam i połamania

 

 

Prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy.  ;)

Zacząć zawsze łatwiej.



#28 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:33

Brawo Janie, Poczta Polska poradziła sobie, ja pierdziu, ryczę ze śmiechu :D Państwo dba jak może o monopol dla PP jeśli chodzi o mało-gramowe przesyłki. Dlatego jeszcze żyje, a konkurencja i tak im ten rynek kurczy zwykłą blachą doklejaną do koperty, żeby złamać narzucony monopol przez Państwo. Sądy dostały prykaz odgórnie, bo są - no popatrz Janie - też państwowe.

 

Nigdy nie byłem przeciwny państwowym lasom, czy wodom. Problem w tym, że ludzie zajmujący się gospodarką leśną, czy wodną nie muszą konkurować na rynku, więc nie mają powodu aby zwiększać zyski. Jest im po prostu wygodnie. Janie chcesz państwowego zarządzania wodami, a ono przecież już jest i też ci nie pasuje.

 

Wolny rynek i wolna przedsiębiorczość to podstawa do wzrostu gospodarczego, ale jak widzę brak wiedzy w narodzie w tej materii. 


  • olo86 lubi to

#29 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:10

Wolny rynek i wolna przedsiębiorczość to podstawa do wzrostu gospodarczego, ale jak widzę brak wiedzy w narodzie w tej materii. 

 

 Nie potrafiąc założyć i utrzymać zwykłego koła, kawałka rybnej wody, założymy w ich miejsce rajskie Akweny Państwowe.Już to widzę.. :)  Humor jak z zeszytów szkolnych.. :)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 21:18


#30 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:13

Hejt.

Agresywny lub obraźliwy komentarz. Tyle definicja. 

Ale umówmy się - każdą dyskusję można by zamknąć, jeśli dyskutanci nie zgadzają się ze sobą. Dlatego też, szanując regulamin, ale i swobodę wypowiedzi, redakcja za hejt nie uważa ataku na poglądy rozmówcy, tylko na rozmówcę. Można się spierać na argumenty, wytykać braki i nieścisłości wszelkich pomysłów, poglądów, swoboda dyskusji dopuszcza różnorodne formy argumentacji. Nikt nikomu nie knebluje ust.

 

Chyba, że hejt odnosi się do osoby. Tutaj zgody nie ma, a interwencje są i będą zdecydowane. 

 

 

Niezbyt to ciekawy temat, bo moderatorzy przenieśli go do poczekalni.

REGULAMIN jerkbait.pl

5. Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich

 

Dodam jeszcze, że nie jest przyjęte, by publicznie komentować działania moderatorów. Tym razem skończę na słownym upomnieniu.

 

 

Jak widać pisać sensu nie ma , jeden jest wielki i nieomylny, jakże genialny ponad nami maluczkimi idiotami, oświecony wolnym rynkiem i rybactwem, SOB...
Kolejny przykład jak samozadowolenie klasy posiadającej sięgnęło zenitu, i przekonanie że mają co chcieli a resztę można wyśmiać bezkarnie, bo wszak nic i nigdy już się nie zmieni.
Już nawet się, Sławku, nie silisz na demonstrację wyższości intelektualnej, tylko po proste gówno "idiota" siegasz? Nie wstyd, panie hrabio?

 

To jest atak na osobę, nie na poglądy. Na poglądy niejako "przy okazji".

 

(...)

 

 Wiadomo  że bloger to jest gość. Umie założyć swoją stronę i przyciągnąć do niej czytleników. Umie na tym zarobić. Czy SOB pisze u siebie? Pewnie tak skoro moje posty szły do kosza pod byle pretekstem a jego konta aktywne mimo, że denerwuje i obraża już chyba każdego. Stara się przykuć uwagę zakrywaniem słomy która wystaje z jego butów.  Może na tym polega jego robota.... 

 

(...)

Tutaj kolejny przykład hejtu, również skierowanego przeciw osobie SOB.

 

Nie pałam miłością do Sławka. Większość kolegów, w tym i Sławek o tym wiedzą. Gdy łamał regulamin, był karcony jak każdy inny. Wbrew obiegowej opinii nie jest nietykalny. Jest on jednak jednym z naszych kolegów, forumowiczów i albo będziecie odnosić się do Niego z należnym szacunkiem, albo ten szacunek zostanie wymuszony. 

 

Walczcie z poglądami, z którymi się nie zgadzacie. Brońcie swojego zdania i swoich poglądów. Pamiętając o istnieniu naszego REGULAMINU, w tym punktu pierwszego. Kolejne naruszenie spotka się z odpowiednią reakcją, którą niniejszym zapowiadam. 


  • logun74 lubi to

#31 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:19

Tam piszą o OM i tam pisałem na początku. Ten pomysł dotyczy zmiany całego zarządzania wodami. Ale ok. Ja już i tak kończe :)

Pozdrawiam i połamania

Janie - z całym szacunkiem - cytując klasyka - od 1:32


Użytkownik olo86 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 21:20

  • Friko i joker lubią to

#32 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:19

Nigdy nie byłem przeciwny państwowym lasom, czy wodom. Problem w tym, że ludzie zajmujący się gospodarką leśną, czy wodną nie muszą konkurować na rynku, więc nie mają powodu aby zwiększać zyski. Jest im po prostu wygodnie. Janie chcesz państwowego zarządzania wodami, a ono przecież już jest i też ci nie pasuje.

 

 

 

Przeczytaj uważnie post nr 1. W tej chwili Państwo pobiera haracz za to, że ktoś dzierżawi wodę.  Praktycznie rzecz biorąc Państwo obchodzi głównie to żeby dzierżawca płacił. W moim pomyśle, odpowiedzialność przechodzi na Państwo które wyznacza zarządce na dany obszar i rozlicza go z pracy.  Dobra jakość zarządzania przez tą osobę przekłada się na większy zysk dla Państwa. 

Zatem powstaje silna motywacja ze strony Ministerstwa Środowiska na znalezienie osób właściwych na to miejsce. 

 

Mam nadzieje, że udało mi się wyjaśnić. 

 

@godski - cieszę, się że ktoś czyta moje posty to miłe. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 21:38


#33 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:26

W moim pomyśle, odpowiedzialność przechodzi na Państwo które wyznacza zarządce na dany obszar i rozlicza go z pracy. Dobra jakość zarządzania przez tą osobę przekłada się na większy zysk dla Państwa.
Zatem powstaje silna motywacja ze strony Ministerstwa Środowiska na znalezienie osób właściwych na to miejsce.

Wody już należą do Skarbu Państwa, a wyznaczonym zarządcą są RZGW...
Ministerstwo Środowiska ma gdzieś stan wód i jakieś głupie ryby - patrz plany kaskadyzacji i udrożnienia Wisły na potrzeby żeglugi...

#34 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2016 - 23:24

@venom_666 -  ten system który jest i te przepisy które są nie pozwalają na poprawę. Szukanie rozwiązania albo trwanie kolejne 25 lat w tym co jest. 

 

@etherni - moderator nas słusznie upomniał. Dziekuje za twoje wsparcie ale trzeba mu oddać sprawiedliwość. Zamiast pisać wprost  "Już nawet się, Sławku, nie silisz na demonstrację wyższości intelektualnej, tylko po proste gówno "idiota" siegasz? Nie wstyd, panie hrabio?"  odpowiadając na jego post "Śmiech jest podstawą zdrowia. Naturalnie prócz nieskażonej  elementarna wiedzą, wesołości idioty..  :)" 

Trzeba mniej więcej tak " Wsród blogerów nietrudno znaleźć jednostki apodyktyczne, które przez zbyt częste korzystanie z komputera utraciły zdolność do normalnej komunikacji z ludźmi. Niestety proces często prowadzi do kłopotów natury psychiatrycznej gdzie niezbędna jest specjalistyczna pomoc. Leczenie jest trudne i rzadko kończy się całkowitym wyleczeniem. Zawsze jednak jest nadzieja. Rezygnacja we właściwym czasie z nadmiernego korzystania z komputera może prowadzić do odnowienia przez pacjenta relacji we własnym otoczeniu. Jest to najlepsza dla niego droga" Czego jak myślę każdemu wirtualnemu BOSowi razem życzymy. :)

Myślę , że ta moja forma nie narusza regulaminu tak jak post naszego szanownego (!) oponenta. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 23:26


#35 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 lipiec 2016 - 06:19

Januszu z Bielska - mamy o dziwo całkiem podobny pogląd na funkcjonowanie forum dyskusyjnego. Każdego forum. Nie da się oczywiście nie zauważyć bardzo popularnej skazy charakterologicznej, dopatrującej się obrazy w każdym przeciwnym oglądzie, albo odmiennym zdaniu. Typowe to dziś zachowanie, nacechowane prostotą wprost rozczulającą.. zwyczajowo używane z braku istotniejszych argumentów jako pała/donos/osobisty chwyt poniżej pasa.. :)

Panowie, wrogowie i kibice..

Czyżby nigdy nie było mało bezsensownego ubijania piany podobnego dętemu wątkowi o OM, wałkowania urojonych krzywd i komicznych pretensji do całego literalnie świata w wykonaniu rozhisteryzowanych, członków uczestników ? Czyżbyśmy tonąc w zalewie umysłowej tandety, chrzanienia trzy po trzy para piętnaście, postredkultowego ględzenia pomieszanego z odlotowym bredzeniem , nie mielibyśmy nigdy doczekać się realizacji naszych śmiałych planów, erupcji zbiorowej chęci, czynów prostych.. i burzy mózgów czy najpierw uczynić rzekę Wisłę polskim Renem, czy najlepszym w świecie łowiskiem sumowo sandaczowym, co się ze sobą kompletnie nie kłóci.. :)     



#36 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2016 - 09:01

@etherni jak już pisałem jest trochę bloggerów bez swoich blogów.  Myśl , o stracie tego skrawka sieci gdzie mogą pisać to czego nikt nie chciałby czytać u nich, doprowadza ich do stanu w który nawet pochwała, gest wyciągniętej ręki przychodzi im z niespotykaną wcześniej łatowścią. Zwykle jednak ten gest kierowany jest do właścicieli , moderatorów. Zaraz jednak następuje powrót do pokazywania siebie jako tego pomysłowego i wspaniałego natomiast o kolegach piszących przecież uzasadnione żale, do czego jak mi się wydaje mają pełne prawo, odnosi się z jakże niestarannie ukrywaną pogardą. 

Pogardą wylewającą się z każdej niemal wypowiedzi świadczącą jednocześnie o stanie psychicznym i postępujących zmianach w mózgu. Natomiast lata treningu doprowadziły do automatycznej już kontroli wypowiedzi tak aby mieściła się w ramach regulaminu. Jest on stosowany niezależnie od stanu umysłowego pacjenta. 

 

Tacy jak ja wędkarze być moze nie mają wystarczającej wiedzy i ich pomysły nie są trafione. Być może nawet zupełnie jest to strzał kulą w płot. Ale czy burza mózgów właśnie w sytuacji stagnacji nie jest metodą najlepszą do znalezienia rozwiązań nowatorskich wcześniej nie branych pod uwagę? 

Czy swobodne wypowiedzi nie prowadzą do większej kreatywności? 

 

wiki: "W praktyce badania pokazały, że jakkolwiek burza mózgów może być bardzo skuteczna, to jej skuteczność może też być łatwo utracona. W szczególności czynnikami niszczącymi jej efektywność są np. obecność bardzo silnej dominującej osobowości w pierwszym etapie, zbyt duża ambicja niektórych uczestników, nie pozwalających dojść innym do głosu, niewielka otwartość na nowe idee ekspertów oceniających pomysły, skłonność uczestnika do zmiany tematu na niezwiązany z zadaniem, itp." 

 

Czy zatem możliwy jest postęp w środowisku wędkarskim, postęp w myśleniu a póżniej w działaniu? 

Jak to podsumował @Sławek O-B i jak wynika z tego wątku jest to wątpliwe. 

A nasz szanowany kolega pisze tak "Nie potrafiąc założyć i utrzymać zwykłego koła, kawałka rybnej wody, założymy w ich miejsce rajskie Akweny Państwowe.Już to widzę..  :) Humor jak z zeszytów szkolnych..  :)" 

 

Ciśnie się na myśl konkluzja, że skoro sami nie potrafimy to szukanie rozwiązań systemowych jest na tą chwile właściwym kierunkiem. 

I nie ma to nic wspólnego z humorem z zeszytów szkolnych... . 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 lipiec 2016 - 09:23


#37 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 lipiec 2016 - 09:53

Przeczytaj uważnie post nr 1. W tej chwili Państwo pobiera haracz za to, że ktoś dzierżawi wodę.  Praktycznie rzecz biorąc Państwo obchodzi głównie to żeby dzierżawca płacił. 

 

 

I bardzo dobrze i prawidłowo aby dzierżawca płacił, a Państwo nie ponosi kosztów z tytułu posiadania wód. Bo jak coś leży odłogiem to kosztuje Janie, kosztuje więcej. Ta zasada dotyczy towaru w magazynie, ziemi uprawnej, czy obwodu rybackiego.

 

W Twoim pomyśle Janie, Państwo będzie musiało jakoś zrekompensować tą stratę z braku opłat dzierżawnych. Ciekawe czym? Wyższą ceną ryb i wyższą ceną pozwoleń za połów ryb zapewne, bo to najprostsze.

 

Dzisiaj gospodarka rybacka funkcjonuje dzięki pieniądzom dzierżawców. W Twoim pomyśle skądś Państwo musi mieć środki na materiał zarybieniowy, na armię pracowników, na zakup samochodów do transportu narybku i odłowionych ryb, łodzi, sieci, nowych placówek administracyjnych, na operaty lub inną formę raportowania stanu obwodów rybackich i wielu innych składowych, aby takie Państwowe Gospodarstwo Rybackie mogło funkcjonować. I te pieniądze Państwo musi mieć na start, pewnie z OFE by wzięli ;)

 

Acha, PGR jeszcze musi sobie zorganizować sprzedaż ryb, to jest dopiero zagwozdka jak. Marne szanse, jakby to z francuska powiedzieć ;)



#38 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2016 - 11:02

@joker staram się naprawdę zrozumieć o co Ci chodzi. Może wytłumaczyć mi jaka jest różnica między tym, że PZW pobiera opłaty za wędkowanie oraz sprzedaje ryby a robi to Spółka Państowa? Przecież z tego PZW płaci za dzierżawe.  Postaraj się zrozumieć mnie - dla mnie różnica jest taka, że kontrola działań PZW zaczyna się i kończy na tym forum oraz kilku podobnych. O ilu przypadkach słyszałeś, że RZGW odebrał PZW wodę albo ktoś wygrał przetarg z PZW? Dużo jest takich przypadków w kraju? Prawie zawsze PZW realizuje operat. Jest dobrze? 

Dopóki wędkarze będą płacić pieniadze na składki a z wody da się jeszcze co nieco wyszarpnąć sieciami żadnej poprawy nie będzie.  Jeśli ktoś przejmuje wodę to zwykle jest tak, że PZW już tej wody nie chce.  Były Prezes PZW mówił, że PZW to "rzesza emerytów i rencistów". Myślę, że składki będą płacone nawet jeśli w wodzie będą pływały już tylko krąpie czy ukleje. Przyzwyczajenie wystarczy. 

 

Dla mnie argumentem za zmianą systemu jest stan rybności wód w Polsce jeśli chodzi o gatunki cenne  -sandacza, szczupaka, suma. 

Ten stan się pogarsza czy polepsza? Na ilu wodach na których łowisz obserwujesz poprawę?

 

Kolega wyżej napisał : "Wody już należą do Skarbu Państwa, a wyznaczonym zarządcą są RZGW...". Czyli RZGW zarządza oddajc w dzierżawe głównie PZW wody. PZW jest sponsorowane przez wędkarzy. Teraz będzie natomiast problem bo jak powstanie Spókla Państowa to PZW zabierze cały ten sprzęt o którym piszesz "środki na materiał zarybieniowy, na armię pracowników, na zakup samochodów do transportu narybku i odłowionych ryb, łodzi, sieci, nowych placówek administracyjnych, na operaty lub inną formę raportowania stanu obwodów rybackich i wielu innych składowych"  dla siebie to Państwo (czyli my) będzie musiało to wszystko kupić...drugi raz.  A może po prosty wędkarze uwłaszczą się na majątku PZW na który całe życie płacili i będą sami realizować zadania "leśniczych".  Pewnie to kolejny głupi pomysł ale ... trudno. 

 

I chce podkreślić co może nie jest jasne. Ten pomysł to jakaś propozycja. Jak już pisałem mogę się mylić. Z dotychczasowych odpowiedzi zobaczyłem tylko tyle, że ustawa musiałaby precyzyjnie określać zadania i odpowiedzialności. 

Sam pomysł dalej uważam za dobry. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 lipiec 2016 - 11:24


#39 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 12 lipiec 2016 - 19:56

@venom_666 -  ten system który jest i te przepisy które są nie pozwalają na poprawę. Szukanie rozwiązania albo trwanie kolejne 25 lat w tym co jest. 

Chyba jednak nie bardzo orientujesz się w polskich przepisach, bo proponujesz rozwiązanie które istnieje...

Powtórzę jeszcze raz:

Wody należa do skarbu państwa.

Instytucja państwową która sie nimi zajmuje jest RZGW.

Część tych wód pozostaje w jego gestii i od RZGW wykupujesz zezwolenie, a częśc jest dzierżawiona.

Chcesz rozwiązać ta instytucję i powołac inną, ktora zrobi dokładnie to samo.

Jak wyobrażasz sobie teraz rozwiązanie WSZYSTKICH umów dzierżawy, nie tylko tych z PZW, ale i z prywatnymi dzierżawcami, ze spółkami rybackimi czy np. Klubem Passaria, lub Związkiem Gmin który wygrał przetarg na PArsętę itp. ??

Kto zapłaci odszkodowania z tego tytułu??

Ustawowo chcesz zakazać PZW działalności??

Zakazac im startu w przetargach??

Polegasz na Ministerstwie Środowiska??

Tam rządzi lobby betonowo-zaporowe...

Mają ryby i wędkarzy gdzieś, liczy się kasa na "likwidację szkód powodziowych"

Poza tym RZGW jest w planach do przekształcenia w instytucję zarządzającą zlewniami rzek...

Nie ma to nic wspólnego z dbałością o stan wód a jedynie uproszczenie procedur do niszczenia przyrody.

Straż ochrony Przyrody...

Uważasz że ktos wyegzekwuje znacznie większe pieniądze na etaty niz teraz na PSR ??

Nie ten kraj i nie ci ludzie gdzie liczy się tylko kasa do zrobienia tu i teraz przez garstkę kolesi...

Życze powodzenia...



#40 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:40

Poziom wiedzy i percepcji momentami prezentowany, może nawet u ludzi wyjątkowo spokojnych i układnych - jak na ten przykład moja trollosoba - stać się przyczynkiem do słownego komentarza, kwalifikowanego zazwyczaj błędnie jako brak szacunku do rozmówcy. A nie obiektywna, wyważona ocena..

Litości.. :)


  • woblery z Bielska lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych