Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Foregrip w SKSS - powybrzydzam trochę

dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:04

Tak. Powybrzydzam.  Mody się zmieniają. Nasze wędziska również. Coraz lżejsze, coraz szybsze, coraz bardziej poręczne i manewrowe (!?!)

I tu, do meritum.

Osobiście, jestem zwolennikiem tradycji, jeśli chodzi o kształt rękojeści. Czasami jednak ulegam modom różnorakim i podszeptom niespokojnego ducha.

Ot, choćby dzieleniu rękojeści.

Ulegam. Bywa, że skutek żałosnym jest, niestety  :wacko:

I tak jest akurat tum razem.

Miewałem już wędeczki z dzieloną rękojeścią, jednak zawsze gdzieś tam znalazło się miejsce na blanku, dla "ogryzka" z korka, czy też innego materiału, pod palec wskazujący.

Załączony plik  01.jpg   52,98 KB   42 Ilość pobrań  Załączony plik  02.jpg   33,05 KB   42 Ilość pobrań

 

Licho jakieś podkusiło i tym razem, okroiłem rękojeść z tego dodatku. Tak. I to na własne życzenie.

Bez żadnych podpowiedzi i sugestii. Ot, moda i tyle  :angry:

Załączony plik  03.jpg   78,62 KB   43 Ilość pobrań

Napiszę krótko, bo właśnie  wróciłem znad wody. Łowiło mi się źle. Wskazującym, w trakcie rzutu, przytrzymywałem linkę na tymże koreczku. Gdy go zabrakło była lipa i ....zniechęcenie.

Rzuty niecelne, za długie lub odwrotnie, bo linka, spod "wskazującego" wyślizguje się zbyt łatwo.

I tylko żal, że nigdzie, na opis tegoż, możliwego przecież dyskomfortu, się nie natknąłem  :huh:

 



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:10

Lepsze wrogiem dobrego co ;) ja tam dosyć konsekwentnie twierdze ze SKS mi nie leży z tego co pamiętam...chociaź Ty masz w jeszcze w miare w 'luckim' wydaniu bo na rurze

Miast korzystac ze zdobytego doswiadczenia zachcialo Ci sie eksperymentow to masz na co zasluzyles ;)

#3 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:17

Popper jesteś pierwszym,który zwrócił publicznie uwagę na ten problem. B)

 

W prywatnych rozmowach słyszałem o skutkach braku oparcia dla ... paluszka

Jednak "szczęśliwi" posiadacze takiego rozwiązania dyskomfort w użytkowaniu

zawsze kładli na karb specyficznej budowy swojej łapy i dlatego siedzieli cicho.



#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:22

Waldek jak dla mnie Delfin jest idealny do trzymania paluszka na blanku.
  • JanuszD i Michał. lubią to

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 lipiec 2016 - 16:28

Czyli nie wszystko jest złotem co się świeci ????  ;)  :) . Nie jesteś w tym odosobniony, Mnie też nie leżą "ogołocone blanki" do niezbędnego minimum. Ładnie to wygląda, lecz nie do końca przy dłuższym łowieniu jest to wygodne oraz jak w powyższym - przyzwyczajenie przyciskania palcem linki do foregripu podczas rzutu niestety odpada.

Każdy ma swoje gusta, upodobania , poza tym trochę moda   -   więc wszystko w rekach klienta, bo pod niego jest to wymyślone.  ;)



#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 lipiec 2016 - 17:33

Waldek jak dla mnie Delfin jest idealny do trzymania paluszka na blanku.

Z delfina rzucałem. Jest po prostu inaczej i palec trzymający linkę, również układa się inaczej. W przypadku delfina to nie przeszkadzało.

Tu pewnie też potrzebna jest adaptacja nawyków ale, póki co, nawijam na blank podkład z taśmy izolacyjnej. Mało estetyczne ale powinno działać.


Użytkownik popper edytował ten post 17 lipiec 2016 - 17:34

  • Piotrek Milupa lubi to

#7 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 lipiec 2016 - 17:36

Miałem goły skss...bez rurki na gołym blanku...komfortu zero...szczególnie przy moim specyficznym trzymaniu wedki...sprzedałem i więcej nie będę podchodził do takiego rozwiazania;-)

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 lipiec 2016 - 17:58

Miałem goły skss...bez rurki na gołym blanku...komfortu zero...szczególnie przy moim specyficznym trzymaniu wedki...sprzedałem i więcej nie będę podchodził do takiego rozwiazania;-)

Dla mnie goły skss to zupełne nieporozumienie :D .

Delfinka trzyma się mi superowo , choć jest on z tych mniejszych bo przy delikatnej wykałaczce.


Użytkownik Jozi edytował ten post 17 lipiec 2016 - 17:59

  • JanuszD lubi to

#9 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 lipiec 2016 - 18:00

Przewrotnie-w UL to nie kwestia ergonomicznosci, tylko zbicia wagi; im wedka lzejsza, tym bardziej elektryczna. Wszystko rozbija sie (rb to sztuka...ale uzytkowa) o ten zloty srodek-chcemy wedke ladna ale funkcjonalna; skss w wedce sumowej to masochizm, w okoniowce do 6g-hmmmm..-zdecydujcie. Przewrotnie, bo moja ukochana okoniowka jest na VSS ;)

Użytkownik madmatt edytował ten post 17 lipiec 2016 - 18:01


#10 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:03

Waldek ,jeżeli kijek jest jednoczęściowy to przeróbka będzie pracochłonna ,jeżeli w dwóch kawałkach ,wystarczy zdjąć tylko jedną przelotkę ,zdjąć omotkę oraz pierścień i zaomotkować polakierować i będziesz miał kij z fore .Jakbym mieszkał w PL to po koleżeńsku zrobiłbym taką operację za friko :)


  • Friko, popper i Tomasz eS lubią to

#11 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:09

Miałem raz w życiu w rękach wędkę z skss- to był raz pierwszy i zarazem ostatni-

wg mnie, to się nie nadaje do łowienia.

Jednak jest mnóstwo zwolenników, więc pewnie jestem w błędzie :D



#12 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:19

Miałem raz w życiu w rękach wędkę z skss- to był raz pierwszy i zarazem ostatni-

wg mnie, to się nie nadaje do łowienia.

Jednak jest mnóstwo zwolenników, więc pewnie jestem w błędzie :D

Nie jesteś w błędzie , już kilka lat temu zwracałem uwagę że ten uchwyt jest niewygodny a bez insertu to jakaś katastrofa , ale na niektórych filmach z serii "tato ,takich wędek nie ma" (nie ma to jak marketing :) ) i po wielkich zachwytach jak uchwyt się pojawił wolałem nie forsować moich przemyśleń .Kilka wędek jednak ukręciłem z tym uchwytem , ostała się tylko jedna w stojaku ,okoniowy Phenix ale uchwyt ma insert z frezowanymi bokami więc dłoń dobrze się zaciska a dodatkowo jest szczątkowy fore i palec bez kłopotu spoczywa na blanku i tak jak w wypadku Waldka może służyć jako oparcie przy przytrzymaniu linki palcem . 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 17 lipiec 2016 - 19:20

  • Little Wing lubi to

#13 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:24

Dla mnie jak SKSS to tylko z insertem, ale dużo wygodniejszy od SKSS jest KSKSS z nakręcanym fore i insertem, zupełnie to dla mnie niweluje problem powierzchni która przylega do dłoni.
  • Bander lubi to

#14 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:26

Posiadam wedkę z uchwytem skss i przyznam się że ten typ rekojeści nie dla mnie.

Wędka ze względu na w/w uchwyt poszła w odstawkę.

Uchwytem który w pełni mi odpowiada jest Delfin :)


Użytkownik januszz edytował ten post 17 lipiec 2016 - 19:26

  • Jozi i JanuszD lubią to

#15 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 20:16

Waldek ,jeżeli kijek jest jednoczęściowy to przeróbka będzie pracochłonna ,jeżeli w dwóch kawałkach ,wystarczy zdjąć tylko jedną przelotkę ,zdjąć omotkę oraz pierścień i zaomotkować polakierować i będziesz miał kij z fore .Jakbym mieszkał w PL to po koleżeńsku zrobiłbym taką operację za friko :)

Jeśli to jednoczęściówka to wystarczy rozciąć dorobiony korek wzdłużnie i skleić na blanku, przeszlifować i wio nad wodę...



#16 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 lipiec 2016 - 22:28

SKS'ów nigdy nie miałem, bo nie chciałem, bo niewygodne :angry: . Natomiast rękojeść dzieloną, albo raczej "oddzieloną", mam w dwóch kijach. Kijach muchowych ;) . Uchwyt oddziela w nich rękojeść właściwą od dopalacza. Innych dzielonych nie chcę, choć patent Yglo z długim reargripem od biedy może być :rolleyes: . Ja nawet w swoich ultralajtach mam rękojeści pełne i innych nie chcę. B)



#17 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 lipiec 2016 - 22:58

I ja byłem mocno zniesmaczony tym uchwytem. Przeszkadzał, dłoń nad "dziurą" nijak nie chciała się wygodnie ułożyć, wciąż pamiętałem o uchwycie, co komfortu łowienia nie podnosiło...

Z dnia na dzień przeszkadzało coraz mniej...

Aż wreszcie pewnego dnia przestałem na to zupełnie zwracać uwagę. Rzucam równie celnie, trzymam komfortowo, nic mi w trzymaniu nie przeszkadza. Hole są bezproblemowe, tak jak i całodzienne wędkowanie. Czyżbym był wyjątkiem? 



#18 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2016 - 00:08

Ależ tak! ;)  :lol:



#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 lipiec 2016 - 08:07

Pare lat temu probowalem sie polubic z SKSS. 

Nawet w wersji z pelna rekojescia.

Od tamtej pory posiadam juz wedki z rekojescia dzielona.

Ale SKSSy nie zawitaly w moim arsenale.

Jakos nam ze soba nie po drodze.

 

Zastrzegam, ze UL czy L nie uzywam. Obracam sie w przestrzeni mocy wedek miedzy ML a XH.

 

Pozdrawiam



#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 lipiec 2016 - 15:31

Moim zamiarem, było zwrócenie uwagi na brak fore. Jego brak, powoduje znaczny spadej jakości łowienia.

Do samego uchwytu nic nie mam.

Więcej.

Miałem go, bądź mam, w kilku wersjach i uważam za bardzo wygodny. Ponadto znakomicie  i pewnie mocuje Stellę 2500. Np. ten https://goo.gl/photo...uCSKb42mPsdDnN7


Użytkownik popper edytował ten post 18 lipiec 2016 - 16:19






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dolnik, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych