Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie te sandacze latem? ---lipiec---


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 27 lipiec 2016 - 12:50

jezioro do 10 m jest kilka górek, spady dosyć mocne.

moze lepiej taki szkic mapki

 

Jeśli chodzi o drobnicę to jest cała masa płoci, uklei, krąpi, leszczy i okonków. Z rozmów z rybakiem wynika (po odłowie kontrolowanym) do odłowu jest ok 100 ton płoci :(. ile w tym prawdy nie wiem. kiedy płynę nie ma miejsc bez ryby. W jeziorze występuje mała populacja szczupaka, osobiście złapałem 1 przez ostatnie 5 lat. Rybacy na żaki i to coś co w trzcinach wyciągają sumy w granicach do 15 kg. Z innych gatunków tołpygi, karasie, karpie.

 

Ogólnie sandacz nie ma problemów z pokarmem każdej wielkości. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  jez.jpg   42,9 KB   43 Ilość pobrań

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 sierpień 2016 - 19:25


#22 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2016 - 13:09

warunki widać po mapie książkowe. To nic, że nie widzisz ryb na echu, pytanie tylko czy potrafisz zlokalizować ławice drobnej uklei bo taka tu musi być. Na 100% pod tymi ławicami pływają zanderki lub okonie lub szczupłe. O tej porze roku łapać musisz lekko, niestety większości brań z toni nie poczuje na wędce. Wyobraź sobie, że prowadzisz w delikatnym opadzie gumę 2m nad dnem, sandacz uderza z boku w głowę i w początkowej fazie połyka rybkę delikatnie, kąsa, lub uderza zamkniętym pyskiem w kolejnej fazie gdy czuje że to żywe atakuje błyskawicznie drugi raz. Ty musisz wyczuć to kąsanie i je starać się zaciąć. Niestety nie wyczujesz go na kiju, musisz ustawić sobie tak łódkę aby kontrolować wzrokiem całą plecionkę, przy tej metodzie nie potrzeba dalekich rzutów i obserwujesz wejście plecionki do wody. Przy jakimkolwiek przesunięciu w lewo lub prawo tniesz, starając się zacinać w przeciwną stronę niż przesunięcie plecionki. Drugi sposób to dropshot, taki nawet 1,5m z duzymi gumami 3 - 4 cale, uwierz że w to walą zanderki poniżej wymiaru. Sandacze przyklejone do dna latem potrzebują dobrej echosondy, dobrych ustawień aby je zobaczyć nad twardym dnem, dodatkowo o tej porze roku przyklejone do dna nie żerują, muszą być nad dnem! Na echo nie szukaj ryb w tym okresie, masz za dużo przeszkód: zakwit, termoklima, zielsko itp., szukaj miejsc gdzie może być i nie zawsze bankowych! Wieczorem wobler przy brzegu, nad dużym spadkiem. Dopisaleś widzę jakie ryby wystepują, więc sandacz to ukleje i ... stada małych okoni. Okonie to przysmak sandacza!


Użytkownik Matteoo edytował ten post 27 lipiec 2016 - 13:15


#23 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 27 lipiec 2016 - 13:24

dzięki za podpowiedzi. działam dalej.



#24 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 lipiec 2016 - 16:07

znów próbujecie kogoś wychowywać według standardów , które panowały u nas przez wiele lat i nawet obecnie powracają, czyli "albo jesteś z nami, albo przeciwko nam"

nie jestem zwolennikiem Ultimate C&R, a może dokładniej Wyznawcą

sam zabieram ryby, oczywiście nie zawsze, nie wszystkie, nie z każdej wody itd. ale zdarza mi się i niem mam z tym problemu, bo robię tą z pełną "świadomością"

nie chodzi o to , aby kogoś linczować, to nic nie da, trzeba myśleć

 

np. jakbym złowił sandacza, nie wiem jak długo takowego nie spożywał i jak bardzo na to miał ochotę, z wody, gdzie jest go dużo, a presja nie masakryczna, ale :

 

- złowiłbym go w towarzystwie jakiegoś młodego adepta wędkarstwa, to na 100% bym uwolnił :)

 

jakbym był sam i zaszły by wszystkie powyższe okoliczności/warunki ku temu, to bardzo możliwe, że bym zabrał (jakby był oczywiście w "moich" widełkach wymiarowych)


Użytkownik -BazyL- edytował ten post 31 lipiec 2016 - 16:08


#25 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 18:12

Cześć, wracając do tematu, wczoraj na prawie 12 godz łowienia zameldował się jeden sandacz 55 cm. Wziął z trola, woda płynąca, w samo południe na wypłyceniu ok 2 metry gdzie obok były dołki do 4 metrów , na woblera który schodzi do 1,2 metra, Wcześniej obrzucałem wspomniane dołki różnymi przynętami, bez skutku. No to potem dalej płytkim trolem i nic. Gdzie są sandacze latem ? WSZĘDZIE. Jak powiedział kiedyś zapytany Fin , gdzie szukać sandaczy w jeziorze w którym stawiał siatki. Tam woda dość przeźroczysta a kolega w samo południe na środku jeziora, gdzie było na 15 metrów głęboko, w bardzo pogodny dzień trafił sandacza w trolu ok metr pod powierzchnią wody, a wieczorem łapaliśmy je zarówno na 2 metrowych wypłyceniu jak i na 8 metrach



#26 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 sierpień 2016 - 19:47

Panowie dyskutanci.

Jak zauważyliście usunąłem większość treści mających znamiona niechcianej dyskusji z elementami ewidentnego hejtu wobec autora wątku. Kolega Kuba popełnił błąd, mam nadzieję, że to zrozumiał. Przeczytał Wasze wpisy i zapewne już wie, że czasem lepiej "ugryźć się w język". Nie namawiam nikogo do hipokryzji, sugeruję by myśleć, co się pisze (dotyczy to wszystkich w każdym wątku). Pozostawiłem wpis Kolegi Kamila vel @-BazyL-  jako wyjaśniający wiele.

Powrót do usuniętej dyskusji będzie skutkował karami administracyjnymi.



#27 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:32

Myślę, że dyskusja już lekko nieaktualna patrząc na tytuł (lipiec) :)

#28 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:35

w tegorocznym lipcu mieliśmy zeszłoroczny sierpień, więc ....

jadę jutro szukać ich w toni woblerami jerkbait minnow


  • bartsiedlce lubi to

#29 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 01:54

Cześć, zapomniałem dodać że kolega 3 tyg temu miał piękną rybę właśnie z takiego dołka 4,5 metra
Tomek
  • Dano. lubi to

#30 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 04 sierpień 2016 - 14:11

zmieniłem jezioro i pojechałem na kilka godzin po ciemku. miałem piękną rybę na haku, niestety spad. to był bardzo duży sandacz, nie tam taki 70cm



#31 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 15:16

Cześć, zapomniałem dodać że kolega 3 tyg temu miał piękną rybę właśnie z takiego dołka 4,5 metra
Tomek

Też zapomniałem napisać że w samo południe . A ten nocny to płytko czy głęboko się skusił ?

#32 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 05 sierpień 2016 - 10:00

Też zapomniałem napisać że w samo południe . A ten nocny to płytko czy głęboko się skusił ?

na 1,5m wodzie na spadzie. Wczoraj z kolei mój bratanek (uczę go spiningu) pojechał z tatą i miał walnięcie z głębszej wody. Znając jego rzuty i miejsce to gdzieś na 5m max.

Akcja również po ciemku.


Użytkownik kuba81 edytował ten post 05 sierpień 2016 - 10:01


#33 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 sierpień 2016 - 11:38

na kukurydze nie wpadłem :D

Sąsiad nad Bugiem podczas zwijania gruntówki na której miał założone 3 ziarna kukurydzy wyjął sandacza 65cm. Ale nie sądzę żeby sandacz był wegetarianinem, kręciło się to przyatakował. 



#34 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:22

Hej, kolego, uwierz, że sandacz lubi kukurydzę :) zresztą połów na gumę w jej kolorze.

65 to żaden wynik na kukurydzę. Padały już blisko metrówki właśnie na kukurydzę/

 

pozdrawiam



#35 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 23:49

No cóż nie dość że są WSZĘDZIE to jeszcze biorą na wszystko , osobiście słyszałem o cieście z czosnkiem , ale o kukurydzy to nie
  • tomas24 lubi to

#36 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 06 sierpień 2016 - 09:28

Teraz już sierpień, dalej sobie poradzę. Temat do zamknięcia.

 

Dzięki za pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych