Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zebco Microbite 2,10 m - naprawa? Szukam wlascicieli tej legendy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 22 lipiec 2016 - 16:32

Koledzy,

 

z rynku wtornego stalem sie posiadaczem legendy Quantum Zebco Microbite 2,10m.

Niestety moja wedeczka jest krotsza i ma 203 cm i konczy sie przedostatnia przelotka vs. orginal.

 

 

Szukam kogos kto taki kijek posiada i jesli juz to prosze podac dokladne wymiary tego ostatniego odcinka - srednice za przedostatnia oraz przy ostatniej przelotce. Mile widziane jakies zdjecie pogladowe tego odcinka.

U mnie za ta przedostatnia przelotka jest wystajace jakies 3 mm i ta szczytowka ma zdajsie pomaranczowy kolor. Caly kij jest natomiast czarny/ciemny.

 

 

I podstawowe pytanie - szukam "Magika" co bylby w stanie mi ja doprowadzic do stanu w orginale. Znacie kogos tu na forum co robi takie cuda? :) Z tego co obadalem to jest to wklejka wiec jesli nie koncowa czesc to pewnie daloby rade wymienic cala czesc wklejki na mozliwie podobna sekcje. Da rady???

 



#2 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 773 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 22 lipiec 2016 - 18:24

Napisz do Rafała http://jerkbait.pl/u...2904-skalek-77/

Przerabiał i naprawiał dwa moje Microbity. 2,70 m dostał nową wklejkę i lżejsze przelotki i wyszedł z tego naprawdę miodzio kijek na okonie. Lepszy niż oryginał. Możesz się na mnie powoływać ;)



#3 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 lipiec 2016 - 07:08

Bartku, posiadam również taki kij w 3 metrach ponad 20 lat. Również oryginalna węglowa szczytówka pękła w tym samym miejscu co tobie, dwa razy. Po pierwszym razie dokupiłem cały element, znalazłem w kącie hurtowni wędkarskiej. Okazało się, że miał już szczytówkę szklaną (ostatnia partia produkcji), niestety to już nie było to. Udało mi się ponownie znaleźć cały element z pierwszej serii ze szczytówką węglową. Po sezonie odłamała się ta nieszczęsna część do pierwszej przelotki. Naprawy oraz renowacji dokonywał Jacek Suwała z Gostynina. Odradzał mi odcięcie szczytówki i wklejanie nowej jeśli chciałem nadal mieć stan oryginalny. Te oryginalne szczytówki węglowe były bardzo cienkie na szczycie, mniej niż 2mm.

Mój kij dostał przelotki REC od szczytu potem lżejsze pierścienie i oczywiście większą, niż oryginalna dwustopkowa, przelotkę wyjściową. Po ćwierćwieczu jest jeszcze lepszy od oryginału. Ma większą dynamikę, celniej podaje przynęty i niesie je dalej niż oryginał. Mogę wrzucić zdjęcia po przeróbce, tak przy okazji.


  • Kuballa44 i Dokuś lubią to

#4 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 773 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 23 lipiec 2016 - 21:42

Rafał wstawiał mi wklejkę Garbolino i do tego jeśli dobrze pamiętam jeszcze ją nieco podszlifował. W rezultacie na szczycie wklejka jest cieniutka do tego stopnia, że pierwotnie był problem z dobraniem przelotki o tak małej średnicy. Teraz już są Torzite i problem się rozwiązał. Nie wiem ile tam jest dokładnie, ale może Rafał będzie pamiętał. Kojarzy mi się coś ok. milimetra :)

Ja mam kije 2,7 i 3,0 m - oba pękały w tym samym miejscu co Wasze, z tym że tego 2,7 , kupiłem już skróconego, a 3,0 m sam uszkodziłem.



#5 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:23

Mialem juz odpuscic sobie naprawe tego kijka ale jednak jeszcze raz podejme sie tego wyzwania :)

 

Panowie ktorzy sa posiadaczami tego samego kijka prosze o wrzucenie fotek czesci szczytowej koncowej gdzie wmontowana jest wklejka oraz dokladne foto czesci pomiedzy przelotka przedostatnia a przelotka szczytowa.

 

 

Bartku, posiadam również taki kij w 3 metrach ponad 20 lat. Również oryginalna węglowa szczytówka pękła w tym samym miejscu co tobie, dwa razy. Po pierwszym razie dokupiłem cały element, znalazłem w kącie hurtowni wędkarskiej. Okazało się, że miał już szczytówkę szklaną (ostatnia partia produkcji), niestety to już nie było to. Udało mi się ponownie znaleźć cały element z pierwszej serii ze szczytówką węglową. Po sezonie odłamała się ta nieszczęsna część do pierwszej przelotki. Naprawy oraz renowacji dokonywał Jacek Suwała z Gostynina. Odradzał mi odcięcie szczytówki i wklejanie nowej jeśli chciałem nadal mieć stan oryginalny. Te oryginalne szczytówki węglowe były bardzo cienkie na szczycie, mniej niż 2mm.

Mój kij dostał przelotki REC od szczytu potem lżejsze pierścienie i oczywiście większą, niż oryginalna dwustopkowa, przelotkę wyjściową. Po ćwierćwieczu jest jeszcze lepszy od oryginału. Ma większą dynamikę, celniej podaje przynęty i niesie je dalej niż oryginał. Mogę wrzucić zdjęcia po przeróbce, tak przy okazji.

 

Mozesz wrzucic takze focie tego swojego kijka?



#6 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 28 wrzesień 2016 - 13:20

Z tego co pamiętam to pierwsze Microbaity były opisane Zebco, miały węglowe, czarne szczytówki. Później były sprzedawane pod nazwą Quantum Microbite te miały wklejki w kolorze pomarańczowym i były szklane. 

Posiadałem kilka tych kijków i żaden nie pękł, fakt że nie przeciążałem ich, używałem do okoniowania na paproszki. Genialne kije.

Został mi jeden Zebco Microbite 2,4 m, będę miał chwilkę to wstawię foty. 



#7 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 28 wrzesień 2016 - 13:37

Zaraz za przedostatnia przelotka wystaje malutki koniuszek wlasnie w kolorze pomaranczowym, ale dopiero teraz mnie utwierdziles bo jest tak maciupenki, ze nie bylem pewny czy jest tam kolor czy nie.

 

Oprocz wklejki mam w tym kijku uszkodzony dolnik ok 15cm powyzej uchwytu na kolowrotek.

 

Tak czy siak wysylam wedke do forumowego kolegi filser celem naprawy oraz wymiany odtworzenia tej wklejki do stanu orginalnego. 

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie. ;) I Czekam na foty!



#8 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 28 wrzesień 2016 - 16:07

od @jokera możesz na razie się nie doczekać zdjęć - jak to kiedyś mówiono "zrezygnował ze względu na stan zdrowia" :unsure:


  • atb69 lubi to

#9 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 30 wrzesień 2016 - 14:03

ok, mam fotki

Załączony plik  DSCF0035.JPG   90,92 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCF0036.JPG   129,07 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCF0038.JPG   138,98 KB   4 Ilość pobrań

 

średnica pod ostatnią przelotką - mocowanie wklejki

Załączony plik  DSCF0039.JPG   138,68 KB   4 Ilość pobrań

 

wklejka ma ponad 50cm

Załączony plik  DSCF0040.JPG   87,02 KB   3 Ilość pobrań

 



#10 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 30 wrzesień 2016 - 14:15

atb69 a wez jeszcze poki ja masz jeszcze w rekach zmierz i podaj srednice wklejki przy szczytowej przelotce.

 

Sliczne dzieki jeszcze raz!



#11 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 30 wrzesień 2016 - 14:46

1-1,2mm ciężko zmierzyć suwmiarką.

Tylko ta jest węglowa, szklana była napewno grubsza, na 100%. 



#12 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 wrzesień 2016 - 22:37

Cześć.
Mój kumpel @garbusny ma takiego kija.
Napisz do niego to zmierzy ci co chcesz i sfoci. ;)

#13 OFFLINE   baldbadass

baldbadass

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 czerwiec 2023 - 19:39

może temat stary ale kupiłem tego kija Zebco Microbite 210 i tak się zastanawiam do czego go najlepiej zastosować... czy ktoś jest w stanie określić realne CW tej wędki?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych