Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki MATAGI LESSON PT

blank matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 22:29

Blanki MATAGI LESSON PT Super Seven - Panowie, czy ktoś już to używa?

Czy można to porównać do blanków matagi które się już sprzedają od dłuższego czasu (super shore lub super seabass)?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Pozdrawiam :)

 



#2 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 lipiec 2016 - 08:23

Łagodniejsze w ugięciu od Super Shore, mocniejszy szczyt niż Super Sea  Bass.Szybkie z ładnym ugięciem w holu.



#3 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:35

Blank MATAGI LESSON PT Super Eight-H 15-35g. 10-20lb, 254cm

 

Koledzy, może ktoś podpowie coś na temat tego blanku? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.



#4 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 03 styczeń 2017 - 11:38

I ja chętnie się dowiem czegoś w temacie, bo mam super seabassa a potrzebuję coś mocniejszego, a Matagi bardzo mi przypasowało.

#5 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:06

I ja chętnie się dowiem czegoś w temacie, bo mam super seabassa a potrzebuję coś mocniejszego, a Matagi bardzo mi przypasowało.

Użytkuję ten kijek na blanku 16lb, szybki czuły, o cieplejszym ugięciu od Super Shore.

Najfajniej pracuje w gramaturze 7g+10cm ES keitech do 20g+gumak 10cm.

Swoim oprócz jigowania mój kiek służył do dropsa sandaczowego, szczególnie sprawdzał się przy większej odległości haka od ciężarka czyli 1,5-2m.

Nada się też na pływadło jako jeden kijek pod bolenie szczupaki i sandałka.

Mój egzemplarz za chwilę ląduje na giełdzie, na rzecz mocniejszego brzegowego travelka :)



#6 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:12

 

Mój egzemplarz za chwilę ląduje na giełdzie, na rzecz mocniejszego brzegowego travelka :)

 

Pochwal sie Rafal co za travelka bedziesz robil? :)



#7 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:38

Coś w miarę mocnego ,mieszczącego się w walizce, na ciepłe wody.

Myślę ,że Phenixowy 8,6m 25lb w czterech kawałkach powinien się sprawdzić.Głównie powierzchniowe i płytko schodzące przynęty,a cel ? :rolleyes: Barakuda, ostrobok. tarpon.

W zasadzie wyjdzie w praniu.


  • Del Toro lubi to

#8 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:48

Aaaa... myslalem ze celujesz w cos delikatniejszego ;) jakis 17-20lb ;)



#9 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 styczeń 2017 - 13:02

Mam super seven-h czyli 2.3m 10-35g 20lb. W moim odczuciu ten już jest za ostry pod ciężkiego bolenia. U mnie miał spełniać takie właśnie zadanie.
Raczej blank pod sandałka, ogarnie swobodnie 10-30g+guma 10cm, szybki i czuły.

#10 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:43

Użytkuję ten kijek na blanku 16lb, szybki czuły, o cieplejszym ugięciu od Super Shore.

Najfajniej pracuje w gramaturze 7g+10cm ES keitech do 20g+gumak 10cm.

Swoim oprócz jigowania mój kiek służył do dropsa sandaczowego, szczególnie sprawdzał się przy większej odległości haka od ciężarka czyli 1,5-2m.

Nada się też na pływadło jako jeden kijek pod bolenie szczupaki i sandałka.

Mój egzemplarz za chwilę ląduje na giełdzie, na rzecz mocniejszego brzegowego travelka :)

Opisujesz właściwości blanku o długości 2,29 m czy też tego o długości 2,54 m?

Pytam, ponieważ przy tak znacznej różnicy w długości obu blanków i znacznej różnicy w średnicach szczytówki, optymalne c.w. dla tych kijów także mogą się różnić. Charakter ugięcia i praca całej wędki także.



#11 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 18:19

Blanki MATAGI LESSON PT Super Seven - Panowie, czy ktoś już to używa?

Czy można to porównać do blanków matagi które się już sprzedają od dłuższego czasu (super shore lub super seabass)?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Pozdrawiam :)

Chodzi oczywiście o Super Seven czyli 7'6"



#12 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:27

Mam super seven-h czyli 2.3m 10-35g 20lb. W moim odczuciu ten już jest za ostry pod ciężkiego bolenia. U mnie miał spełniać takie właśnie zadanie.
Raczej blank pod sandałka, ogarnie swobodnie 10-30g+guma 10cm, szybki i czuły.


Te górne 30 gram to już max dla tego blanku ?

#13 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 04 styczeń 2017 - 06:40

Te górne 30 gram to już max dla tego blanku ?


Ma jeszcze nie wielki zapas

#14 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:45

Chodzi oczywiście o Super Seven czyli 7'6"

Istotnie, nie zwróciłem uwagi, że długość jest określona w nazwie blanku.

Aby nie zakładać nowego wątku, chciałbym zapytać kogoś, kto łowi wędką wykonaną na blanku Matagi Lesson PT Super Eight-H 15-35g, 10-20lb., 254cm o realne parametry i rodzaj stosowanych przynęt, charakter pracy także przez porównanie np. z TR86 Super Seabass 7-28g, 7-20lb., 260cm.



#15 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 04 styczeń 2017 - 11:02

Witam

 

mam TR  86  Super  Seabassa 20 lbs /28 g   finezyjna  szczytówka   ja używam   8 g plus kopyto 3"  do 17 g  plus keitek 4" ES  YGK  PE  1.0   do opadu  super   sprawdzi  się  również  woblerowo   7-12 cm  7-15 g  . Ja bym subiektywnie go opisał ca 16/17 lbs .

 

ten Lesson 16 lbs  to coś pomiędzy  TR 86. Super Seabasem     a   Sylki Seabassem   -  porównaj   wymiary / średnice  szczytów / wagi   . Lesson 20 lbs     pełniejsze ugięcie  , grubszy szczyt , cięższy blank   mocniejszy  ....

 

pozdrawiam

Maciej



#16 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:25

Również mam TR  86  Super Seabass 20lb./28g i potwierdzam Twoje obserwacje tzn. jest on trochę przeszacowany w zakresie górnego c.w. i mocy.

Ja również podobnie analizuję blanki ich parametry geometryczne: średnice dolnika i szczytówki (zbieżność), grubości ścianek, rodzaj użytego grafitu.

W przypadku blanków japońskich - brak informacji o rodzaju użytego grafitu, a tym bardziej jego module sprężystości podłużnej znacząco komplikuje taką analizę.

Czy TR  86 Super Seabass 20lb./28gTR 86 Sylki Seabass 20lb./28g, Matagi Lesson PT Super Eight-H 15-35g,10-20lb wykonane są z takiego samego grafitu?

Myślę, że dwa ostatnie ww. blanki są wykonane z tego samego rodzaju grafitu sugeruje to ich zbliżona masa, natomiast Super Seabass jest wykonany z grafitu bardziej sprężystego.

Jednak aby to potwierdzić trzeba by znać realne c.w. Sylki  Seabass 20lb./28g i Matagi Lesson PT Super Eight-H 15-35g, 10-20lb.

​Z drugiej strony ceny blanków są zbliżone co znowu sugeruje, że materiał jest ten sam.

Tak czy owak trzeba chyba będzie kupić tego Lesson'a PT Super Eight-H i wtedy będzie wszystko jasne.



#17 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:09

Użytkuję ten kijek na blanku 16lb, szybki czuły, o cieplejszym ugięciu od Super Shore.

Najfajniej pracuje w gramaturze 7g+10cm ES keitech do 20g+gumak 10cm.

Swoim oprócz jigowania mój kiek służył do dropsa sandaczowego, szczególnie sprawdzał się przy większej odległości haka od ciężarka czyli 1,5-2m.

Nada się też na pływadło jako jeden kijek pod bolenie szczupaki i sandałka.

Mój egzemplarz za chwilę ląduje na giełdzie, na rzecz mocniejszego brzegowego travelka :)

 

 

Rafale, czy możesz doprecyzować swoją opinię na temat Matagi Lesson Super Seven 16lb?

Poza wypowiedzią cytowaną przeze mnie, wystawiając ten kijek w dziale "giełda" napisałeś:

"Ze mną nad wodą maks 8-10 wyjazdów ,głównie pod łódkowego sandaczowego DSa, Swietnie nadaje się też do brzegowego  jigowania gumami od 7g+guma 3" przy bezwietrznej pogodzie do 20g ołowiu +10cm gumak.

Wędka szybka ,czuła o ładnym progresywnym ugięciu pod obciążeniem . Z powodzeniem można łowić bolenie lotniejszymi wobami ,jak i szczupaki na żelazo."

http://jerkbait.pl/t...per-seven-16lb/

Natomiast około roku temu, w tym wątku http://jerkbait.pl/t...-2#entry1794724  stwierdziłeś:

"Jeśli dwuskład,to ostatnio łowię Matagi Lesson Super Seven 2,3m 16lb , zbadany realny komfortowy c/w to 10-25g+4".

Używam go głównie pod DSa gumami 7" z ciężarkiem 15-25g na wodzie 8-10m.Sprawdza się super. Dość szybki do animowania sporej przynęty,ale świetnie trzymający rybę,gnie się po rękojeść.Więc będzie miał zastosowanie również pod łódkowe bolenie i szczupłe.

Testowałem również z brzegu pod typowymi główkami i podbija w sposób więcej jak zadowalający j/w pisałem zaczyna ładnie gadać szczytem od 10g z gumą 4" i ciągnie komfortowo do 25g+guma."

 

Chodzi mi o to, jaka jest górna granica ciężaru główki dla tego blanku przy czterocalowej gumie, tzn. 20 czy 25 g?

Może jestem drobiazgowy, ale czasem te 5 g więcej ma znaczenie.



#18 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:51

Również mam TR  86  Super Seabass 20lb./28g i potwierdzam Twoje obserwacje tzn. jest on trochę przeszacowany w zakresie górnego c.w. i mocy.

Ja również podobnie analizuję blanki ich parametry geometryczne: średnice dolnika i szczytówki (zbieżność), grubości ścianek, rodzaj użytego grafitu.

W przypadku blanków japońskich - brak informacji o rodzaju użytego grafitu, a tym bardziej jego module sprężystości podłużnej znacząco komplikuje taką analizę.

Czy TR  86 Super Seabass 20lb./28gTR 86 Sylki Seabass 20lb./28g, Matagi Lesson PT Super Eight-H 15-35g,10-20lb wykonane są z takiego samego grafitu?

Myślę, że dwa ostatnie ww. blanki są wykonane z tego samego rodzaju grafitu sugeruje to ich zbliżona masa, natomiast Super Seabass jest wykonany z grafitu bardziej sprężystego.

Jednak aby to potwierdzić trzeba by znać realne c.w. Sylki  Seabass 20lb./28g i Matagi Lesson PT Super Eight-H 15-35g, 10-20lb.

​Z drugiej strony ceny blanków są zbliżone co znowu sugeruje, że materiał jest ten sam.

Tak czy owak trzeba chyba będzie kupić tego Lesson'a PT Super Eight-H i wtedy będzie wszystko jasne.

MATAGI!!!????? hm............... rozważamy długość oscylującą 250-260cm

SUPER SEE BAS - spigot - najdelikatniejszy bardzoo delikatny szczyt, szybki, szczytowy - materiał najwyższy moduł ze wszystkich n/w ;

SILKY - spigot - najgrubsze ścianki , ciepłe ugięcie , praca progresywna / głęboka nie tylko czuć siłę w dolniku ale całym kijku ;

LESON PT 25gr - put..... - ścianki grubsze niż SUPER, cieńsze niż SILKY, szybki ,szczytowy ale ugięcie fajne ;

LESON PT 35gr - put.... - ścianki grubsze niż PT 25gr ale minimalnie cieńsze/może takie same jak SILKY , szybki kijek , duża moc w całym kijku ale bardziej spręzysty i sztywniejszy od SILKY.

LESON SEWEN -40-50gr 25lb - spigot - bardzo grube ścianki, mocny kijek pod duże rybki (szczupak ,sandacz, troć) i większe przynęty szybki szczytowy ale o progresywnej pracy.

C.W.  max /min to dla mnie drugorzędna sprawa , zawsze zabieram dwa kijki lżejszy i mocniejszy . Rozwiązuje to sprawę czym i na co  ;)  :) , a jeżeli jeden to wybieram SILKY. Ma zapas mocy by używać cięższej przynęty i wyciągnąć większa rybkę , ale ze względu na swoją "miękkość" da  się połowić lżejszymi przynętami (ale nie UL)

Oba LSONY PT dopiero w tym roku bardziej poznam, zabrakło czasu w tamtym sezonie.

To tak dla szybkiego zobrazowania nie rozbijając gó.... na atomy ;) .

PS: aby nie było , że wszystko wyssane z palca dopowiem, że posiadam aktualnie wszystkie wyliczone i opisane z nich ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 15 styczeń 2017 - 21:56

  • MieczysławS i marekD lubią to

#19 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 styczeń 2017 - 23:00

Najwyższy moduł grafitu posiada SUPER

Czy reszta blanków zrobiona jest z tego samego???  Raczej nie / albo tak , ale na pewno z innej maty, bo LESONY wyczuwalnie i organo-leptycznie noszą znamiona wyraźnie wyższej sprężystości i sztywności w porównaniu z SILKY.



#20 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 23:19

Rafale, czy możesz doprecyzować swoją opinię na temat Matagi Lesson Super Seven 16lb?

Poza wypowiedzią cytowaną przeze mnie, wystawiając ten kijek w dziale "giełda" napisałeś:

"Ze mną nad wodą maks 8-10 wyjazdów ,głównie pod łódkowego sandaczowego DSa, Swietnie nadaje się też do brzegowego  jigowania gumami od 7g+guma 3" przy bezwietrznej pogodzie do 20g ołowiu +10cm gumak.

Wędka szybka ,czuła o ładnym progresywnym ugięciu pod obciążeniem . Z powodzeniem można łowić bolenie lotniejszymi wobami ,jak i szczupaki na żelazo."

http://jerkbait.pl/t...per-seven-16lb/

Natomiast około roku temu, w tym wątku http://jerkbait.pl/t...-2#entry1794724  stwierdziłeś:

"Jeśli dwuskład,to ostatnio łowię Matagi Lesson Super Seven 2,3m 16lb , zbadany realny komfortowy c/w to 10-25g+4".

Używam go głównie pod DSa gumami 7" z ciężarkiem 15-25g na wodzie 8-10m.Sprawdza się super. Dość szybki do animowania sporej przynęty,ale świetnie trzymający rybę,gnie się po rękojeść.Więc będzie miał zastosowanie również pod łódkowe bolenie i szczupłe.

Testowałem również z brzegu pod typowymi główkami i podbija w sposób więcej jak zadowalający j/w pisałem zaczyna ładnie gadać szczytem od 10g z gumą 4" i ciągnie komfortowo do 25g+guma."

 

Chodzi mi o to, jaka jest górna granica ciężaru główki dla tego blanku przy czterocalowej gumie, tzn. 20 czy 25 g?

Może jestem drobiazgowy, ale czasem te 5 g więcej ma znaczenie.

W wiślanym warkoczu można poprowadzić nim gumę 4"na 25g główce,ale w tym przypadku robotę wykona nurt ,nawet po delikatnym ruchu nadgarstka opad trwa dość długo.

W stojącej wodzie gdzie trzeba jednak uwijać się podczas jigowania ,najlepiej mi się łowiło główkami do 20g.


  • Krzysiek Rogalski lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych