Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzet na polskie dorsze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 18 styczeń 2017 - 21:00

no przeciez J.Swistak odsprzedał jednostke swojemu uczniowi Grzesiowi,Grzesiu pierwsze kroki stawiał u Swistaka na kutrze az do konca rybołówstwa,az razem wskoczyli na Capti...to tez ok jednostka..Grzesiu sie przykłada..



#82 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 21:42

No o tym piszę  :) .

 

Grzesiowi zdarzały się... hmmm.... gorsze dni, Jasiowi nie  ;) . Ale to młodość , młodość!!

Uczył się, jak każdy.

Generalnie Grzesiek pływa super, jest chwalony, ma super opinię - polecam, polecam !!!! :). To już firma znana, co zresztą polecałem kilka postów wyżej.

 

Może inne były czasy, ale pamietam jak Jasiu mówił, do ludzi, którzy kumali o co chodzi- no Panowie, jest taki rowek 15/ 5 i tam są ryby  :) . I były  :) . Tam pobijałem rekordy bałtyckie  :) .


Użytkownik Tom_S edytował ten post 18 styczeń 2017 - 21:49

  • Traveller lubi to

#83 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 19 styczeń 2017 - 04:49

Tak z tym sie zgodzę,bylem z jasiem kilka razy i tak jak powiedzial tak było
..wtedy tez polowilem ;-)

#84 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 19 styczeń 2017 - 09:05

Jest jeszcze coś takiego jak "polski dorsz" ??? Mieszkam nad morzem ale od 5lat nie widziałem ryby większej od 50cm.



#85 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:12

Bo polskie znaczy delikatniejsze ....


  • godski i Remicki lubią to

#86 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:21

Bo polskie znaczy delikatniejsze ....

Co lepsze? Knur i maciora czy prosiaczek? ;)


  • Remicki lubi to

#87 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 22 styczeń 2017 - 08:14

Jest jeszcze coś takiego jak "polski dorsz" ??? Mieszkam nad morzem ale od 5lat nie widziałem ryby większej od 50cm.

 

czytam tego posta i przecieram oczy z niedowierzania :blink: może kolego nie widziałeś bo pływasz na nieodpowiednich kutrach, albo nie pływasz wcale. :huh:  Ja osobiście może nie mam setek rejsów z uwagi na odległość, ale kilka dorszy w okolicach 80cm udało mi się wydłubać :) tak więc polski dorsz jeszcze istnieje a pokazuje to ilość wędkarzy gnających setki kilometrów, jakby go nie było to morka turystyka wędkarska nie rozwijała by się, przynajmniej ja tak to widzę ;) Pozdro


  • Alexspin lubi to

#88 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 22 styczeń 2017 - 09:11

czytam tego posta i przecieram oczy z niedowierzania :blink: może kolego nie widziałeś bo pływasz na nieodpowiednich kutrach, albo nie pływasz wcale. :huh:  Ja osobiście może nie mam setek rejsów z uwagi na odległość, ale kilka dorszy w okolicach 80cm udało mi się wydłubać :) tak więc polski dorsz jeszcze istnieje a pokazuje to ilość wędkarzy gnających setki kilometrów, jakby go nie było to morka turystyka wędkarska nie rozwijała by się, przynajmniej ja tak to widzę ;) Pozdro

"W okolicach 80cm" to jest się czym chwalić jeśli mowa o boleniach, nie o dorszach. Niestety Twój wpis tylko potwierdza smutną prawdę o dewastacji pogłowia smoków.

Kiedy stada dorszy dawały utrzymanie stadom kutrów -nikt nie myślał o braniu wędkarzy na burtę. Nie było czasu na takie kurioza żeby kuter tracił czas na wędkowanie. To nie popyt na dorsze rozpoczął wędkowanie z kutrów. Tą turystykę nagonili zdesperowani szyprowie którzy w latach 90' zaczęli szukać alternatywnych źródeł dochodu, bo stada dorszy bałtyckich -zaczęły się kurczyć. W tym czasie i z podobnego powodu zaczęto odławiać szprota na niespotykaną dotąd skalę. I doszliśmy w efekcie do momentu że wspomnienie 80cm dorsza rozpala wyobraźnię....  -i w sumie dobrze bo w niej jest nadzieja. Dzięki pasji zmieniamy świat.

Połamania (:


Użytkownik Remicki edytował ten post 22 styczeń 2017 - 09:24

  • sacha, Z.Milewski i Viking lubią to

#89 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 22 styczeń 2017 - 11:26

"Kiedy stada dorszy dawały utrzymanie stadom kutrów -nikt nie myślał o braniu wędkarzy na burtę." no właśnie i nikt nie myślał wtedy że to eldorado się kiedyś skończy, że Bałtyk to nie studnia bez dna z której można czerpać bez żadnych ograniczeń i jakichkolwiek limitów, liczyła się tylko kasa i oby jak najwięcej nie zważając na konsekwencje. :( a co do rozmiaru 80, to wcale nie sądzę że jest się czym chwalić i mam świadomość tego że sytuacja z dorszem nie jest dobra, ale sam napisałeś że nie widziałeś dorszy powyżej 50 ;) wystarczy popływać tam, gdzie poławiacze nie mogą sieci rozstawić i od razu sytuacja się zmienia :) czasami walnie taki że do dna nie można oderwać. Poza tym w naszym "bajorku" nigdy nie zbliżymy się rozmiarami i liczebnością z rybami które łowi się np.w Norwegi nad Morzem Północnym :mellow: i dzięki bogu że ci zdesperowani szyprowie z lat 90' nagonili tę turystykę,bo dzięki nim taki szczur lądowy jak ja może spróbować czegoś innego, niż tylko wędkarstwo śródlądowe :o a przy okazji zmniejszyła się flota tłukąca dorsza na potęgę, a każdy może sobie wyobrazić ile złowi wędkarz, a ile zagarnie sieć :huh: i władze narzekają a ne wiele się z tym robi żeby przestrzegać wymiarów ochronnych :angry: jak po ostatniej wyprawie z ciekawości podeszliśmy do busa w którym oferowano dorsza, to można się zagotować jaki przedział wiekowy leżał w skrzynkach i ja się pytam gdzie jakiekolwiek kontrole w portach? Ale pozostaje tylko mieć nadzieje że sytuacja się kiedyś zmieni na+



#90 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 styczeń 2017 - 12:55

Co lepsze? Knur i maciora czy prosiaczek? ;)

A może sarkazm ?



#91 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:55

koledzy, macie może jakieś doświadczenie w łowieniu dorszy na główki jigowe? tak się zastanawiam czy warto się w to zagłębiać i czy zda egzamin łowienie na 50 metrach główką. widziałem różny przedział wagowy 100, 150 i 200g. :mellow: wiem że kwestia szybkiego opadu do dna jest podobno kluczem do sukcesu i że główka będzie wolniej opadała, ale może jak opadnie kilka a nawet kilkanaście sekund później, to nadrobi to pracą i będzie chętniej atakowana? co o tym myślicie. :rolleyes: pozdro



#92 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:20

koledzy, macie może jakieś doświadczenie w łowieniu dorszy na główki jigowe? tak się zastanawiam czy warto się w to zagłębiać i czy zda egzamin łowienie na 50 metrach główką. widziałem różny przedział wagowy 100, 150 i 200g. :mellow: wiem że kwestia szybkiego opadu do dna jest podobno kluczem do sukcesu i że główka będzie wolniej opadała, ale może jak opadnie kilka a nawet kilkanaście sekund później, to nadrobi to pracą i będzie chętniej atakowana? co o tym myślicie. :rolleyes: pozdro

Macie, ale zależy gdzie. 50m przy małym dryfie to i 100g starczy ale bezpieczniej 150. Trzepałem dorsze na 22-35m na główki 35-40g w Ustce i Łebie ale ładnych kilka lat temu.



#93 OFFLINE   sooroof

sooroof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWroclaw
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 czerwiec 2017 - 17:00

Witam, planuję zakupić kij na polskie dorsze. Będę łowił w Kołobrzegu i Władku... Wiem, że różnica głębokości jest duża (przez to i stosowanych pilkerów) i chciałbym dobrać uniwersalny kij. Mam 3 na oku:

1. Dragon Thytan Classic Pilk 75-180g dł. 2,7m

2. Dragon Millenium HDG Sei Jig 75-150g dł. 2,75m

3. Dragon Millenium HDG TorskPilk 100-200g 2,75m

 

Co sądzicie? W Thytanie podoba mi się dłuższy dolnik, większa uniwersalność c.w. (i podobno większy zapas mocy). Cena też korzystniejsza :)



#94 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 czerwiec 2017 - 18:30

A może:

Dragon  Viper SEA Vega Jig 150g 275cm

 

DRAGON Viper SEA Arnoy Pilk 200 2.60 m 200g

#95 OFFLINE   sooroof

sooroof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWroclaw
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 czerwiec 2017 - 18:37

Nie moge znaleźć ich w sklepach internetowych ;/



#96 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 czerwiec 2017 - 19:35

Chyba będą "przemalowywać" bo i na allegro coraz mniej ofert. 

http://allegro.pl/dr...6858827400.html

http://allegro.pl/dr...6847483192.html

http://allegro.pl/dr...6858827406.html

 

 

Osobiście używam na północ od Władysławowa taką wędkę:

http://allegro.pl/dr...6858827394.html


  • Alexspin lubi to

#97 OFFLINE   sooroof

sooroof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWroclaw
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 czerwiec 2017 - 20:03

  http://allegro.pl/dr...6847483192.html prawdopodobnie w trakcie finalizacji. fajna cena :)



#98 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 18 czerwiec 2017 - 20:07

Witam, planuję zakupić kij na polskie dorsze. Będę łowił w Kołobrzegu i Władku... Wiem, że różnica głębokości jest duża (przez to i stosowanych pilkerów) i chciałbym dobrać uniwersalny kij. Mam 3 na oku:
1. Dragon Thytan Classic Pilk 75-180g dł. 2,7m
2. Dragon Millenium HDG Sei Jig 75-150g dł. 2,75m
3. Dragon Millenium HDG TorskPilk 100-200g 2,75m
 
Co sądzicie? W Thytanie podoba mi się dłuższy dolnik, większa uniwersalność c.w. (i podobno większy zapas mocy). Cena też korzystniejsza :)


Na Kołobrzeg wzislbym 75-150g a na wladek 100-200g i nawet wiecej,ciężko pogodzić ci będzie tak dwie różne głębokości jednym kijkiem..

#99 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 19 czerwiec 2017 - 11:52

To może być alternatywa do tego co kolega russian80 napisał dwie głębokości i dwie różne szczytówki ;)

 

http://allegro.pl/we...6276942122.html

 

Oczywiście rozumiem że masz zamiar kupić "kijaszka" bo załapałeś bakcyla na morzu, a nie na pierwszy "wypad" :huh:

 

Pozdrawiam



#100 ONLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:35

Tak jak kolega wyżej napisal ,ten dragon może spełnić oczekiwania...choc ja na plytka wodę lubie dalekie rzuty i jigowanie....ajajaj ;-) setki dorszy wyciągnąłem tym sposobem :-) jak nie tony ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych