Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Favorite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 23 lipiec 2016 - 16:12

Miał ktoś z tym do czynienia? Zna ktoś modele white bird? Czy znacie kogoś kto mógłby to sprowadzić?

#2 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 23 lipiec 2016 - 17:30

Dystrybutorem na Polskę jest Stepanow Fishing tam pytaj

#3 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 23 lipiec 2016 - 18:36

Dzięki.

#4 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Imię:K

Napisano 23 lipiec 2016 - 23:14

Kijek Area zapowiada się całkiem ciekawie z warstwy wizualnej(pomijając te tribale na nakrętkach), pare też modeli o cw 5 czy 7 g powyżej 2 metrów co jest rzadkością w krajowych sklepach.
Areę chyba zamówie na przyszly rok pod ul kropki z siurków.



#5 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 24 lipiec 2016 - 08:15

Arena Kuba, ten model to Arena :) Mi osobiście jego wykonanie bardzo się podoba.

Niedawno kupiłem u Krzyśka Stepanowa model Balance 213 cm 2-7g. Fajny kijek do małych, choć nie mikro, przynęt. Jak na razie z żadnym poważnym przeciwnikiem do czynienia nie miał. Jedyny minus to brak zaczepu na przynętę

@dawidzcm tego White Bird używa czasem jeden z chłopaków z tego kanału: https://www.youtube....5Ywf66rwAEDx-8w

A do Krzyśka to śmiało z pytaniami uderzać. Jeśli chodzi o jego ofertę to chętnie służy radą. Sam miałem dylemat w wyborze między kilkoma modelami i po rozmowie z Krzyśkiem stanęło właśnie na Balance.


Użytkownik rav_id edytował ten post 24 lipiec 2016 - 08:21

  • Kuballa44 lubi to

#6 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:52

Ten Arena na filmie pięknie pracuje. Wizualnie rękojeść ładna, a praktycznie mam obawy czy nie będzie uchwyt rysował stopki kołowrotka. Kto by pomyślał że Ukraińcy potrafią coś zrobić.



#7 OFFLINE   Krzysztof Stepanow

Krzysztof Stepanow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Stepanow

Napisano 27 lipiec 2016 - 09:52

Ten Arena na filmie pięknie pracuje. Wizualnie rękojeść ładna, a praktycznie mam obawy czy nie będzie uchwyt rysował stopki kołowrotka. Kto by pomyślał że Ukraińcy potrafią coś zrobić.

witam, uchwyt nie rysuje stopki. Sprawdzone na kilku rodzajach kołowrotków także bez obaw :) Kijek jest naprawdę super -  leciutki, bardzo starannie wykonany i pięknie pracuje podczas holu ryby. Ja w tym kiju po prostu jestem zakochany... :) pozdrawiam !!


  • szczupak1 lubi to

#8 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 19:39

Dziękuje za rozwianie wątpliwości :)  Muszę mu się bliżej przyjrzeć w takim razie.


  • Daniel13 lubi to

#9 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 sierpień 2016 - 14:41

A ja dzisiaj oglądałem właśnie white bird'a . Blue bird'a zresztą też . Bardzo fajnie zrobiony kijek za niewielkie pieniądze . Może rzeczywiście to nie był tytułowy SUL , ale biały do 7 gram , o ile pamiętam , zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - stosunkowo szybki , blank wygląda na czuły , może uzbrojenie nie powala na kolana , ale VSS-podobny uchwyt i niezbyt duża masa wyglądają zacnie . W cenie ok. 200 zł . Ale i tak największe wrażenie zrobił na mnie model Varita , bodajże do 16 gr . Naprawdę zacny dwuskład do opadingu . Przelotki fuji nawet ma  :) . Bardzo elektryczny blank , sam kij dobrze zbalansowany , szybki i lekki  o fajnym ugięciu . I ładny był w/g mnie oczywiście  ;) . Tutaj cena coś koło 500 . Warto poszukać i oglądnąć , jeśli ktoś szuka czegoś podobnego w tym przedziale cenowym .



#10 OFFLINE   Muszka

Muszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Muszyński

Napisano 19 październik 2016 - 16:22

Witam. A tak sobie buszując po sieci natknąłem się na filmik z udziałem Martina Forbaka, kórego przedstawiać raczej nie trzeba, jak łowi pstrągi na Popradzie właśnie wyżej wymienionym kijkiem. Miał może ktoś z was styczność z tą firmą i jej wyrobami? Co o tym myśleć? Taka trochę zagadka. Poniżej filmik i link do polskiego przedstawiciela wraz z opisem tego kijka.

 

 

https://www.perchsho...c-1_18_217.html

 

 

Pozdro, pozdro.



#11 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 19 październik 2016 - 18:16

Znalazłem jeszcze jednego przedstawiciela  :) http://www.stepanow-...e/favorite.html



#12 OFFLINE   Muszka

Muszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Muszyński

Napisano 19 październik 2016 - 19:45

Bartku, to to samo - Pan Stepanow, forumowicz też zresztą.


Użytkownik Muszka edytował ten post 19 październik 2016 - 19:46


#13 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 19 październik 2016 - 19:46

Ja mam Vizora do 10gr ;)



#14 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 19 październik 2016 - 20:07

Bartku, to to samo - Pan Stepanow, forumowicz też zresztą.

Tylko że Dariusz - ja znam Krzysztofa . Ale nie popatrzyłem dokładnie - fakt  :) . A wędki bardzo fajne w swoim przedziale cenowym . Sporo znajomych używa budżetowych blue birdów / white birdów do okoniowania . Mnie spodobała się najbardziej seria Varita . Ładnie i gustownie wykonane , dobrze wyważone , ubrane w Fuji KR SIC bodajże . Nie są to jakieś demony szybkości , ale kolega używa z powodzeniem do sandacza na lekko i sobie chwali . Tytułowy Professional , o ile pamiętam , przy łódkowych łowach byłby taki bardziej okoniowo-szczupakowy z ugięciem bardziej środkowym . Aaa...miałem jeszcze w łapkach wklejkę Solo . Cudeńko ubrane w Torzite , bardzo szybkie , z ceną już czterocyfrową niestety .

 

A tak w ogóle to może połączyć tematy http://jerkbait.pl/t...wędki +favorite ? Chociaż się powtarzam nieco jak zauważyłem  :rolleyes: ...


Użytkownik malinabar edytował ten post 19 październik 2016 - 20:28

  • Piotrek Milupa lubi to

#15 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 20 październik 2016 - 11:19

Czekam na Varite 198 cm 2-7gr. ciekawe jakie zrobi wrażenie :)



#16 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 20 październik 2016 - 17:29

Ja od sierpnia używam Favorite Balance 213 cm, 2-7g. Dość szybki, z ładnym ugięciem kijek. Do wykonania - za tą cenę - też się nie można przyczepić, choć nieco brakuje zaczepu do haczyka/lotwiczki. Łowię nim okonie, zdarzyły się jakieś wzdręgi i kleń (41 cm, branie na "krótkim dyszlu") który w kilkanaście sekund był w podbieraku.


  • gringo lubi to

#17 OFFLINE   Muszka

Muszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Muszyński

Napisano 28 październik 2016 - 10:52

Myślałem właśnie o tym Professional 2-7 g z filmiku pod kątem pstrągów. Sam już nie wiem, oferta rynkowa jest bogata. Savage, Fenwick, Pontoon 21, czy choćby Trout Series St. Croix. Ten Favorite to trochę taki "świeżak. Hmm...

#18 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 listopad 2016 - 10:01

Ja od sierpnia używam Favorite Balance 213 cm, 2-7g. Dość szybki, z ładnym ugięciem kijek. Do wykonania - za tą cenę - też się nie można przyczepić, choć nieco brakuje zaczepu do haczyka/lotwiczki. Łowię nim okonie, zdarzyły się jakieś wzdręgi i kleń (41 cm, branie na "krótkim dyszlu") który w kilkanaście sekund był w podbieraku.

Zastanawiam się czy nie sprawić tego kijaszka bracholowi. Mógłbyś napisać jakie główki ogarnie z dołu i z góry tak, żeby można jeszcze dość agresywnie podbić? A jak z woblerami w średnim nurcie nie wyginają go za bardzo?



#19 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 08 listopad 2016 - 22:02

Zastanawiam się czy nie sprawić tego kijaszka bracholowi. Mógłbyś napisać jakie główki ogarnie z dołu i z góry tak, żeby można jeszcze dość agresywnie podbić? A jak z woblerami w średnim nurcie nie wyginają go za bardzo?

Jeśli chodzi o woblery to ogarnie 5 cm Dorado Invader, choć w silnym nurcie pomorskiej "górskiej" Brdy to już wg. mnie granica komfortu. Jeśli mowa o gumach to używam głównie kopii Swing Impact 2" i 3", twisterki ok 5 cm i jaskółki 7-8 cm, a więc przynęty stawiające niewielki opór podczas "pracy". Fajniej rzuca się już od tych 2 g + guma. Łowię na niewielkich głębokościach więc nie mam potrzeby podbijać agresywnie, ale do gum jak powyżej to myślę, że max 5 g + 3" guma podbije jeszcze (najciężej dla testu założyłem 14 g: główka+guma) dość energicznie. Granica to 8 g (Relax Ohio na główce 4 g). Najwygodniej łowi mi się w przedziale 2-5 g do gum 2-3".

p.s. kijkowi brak zaczepu na przynętę. Ja dorobiłem we własnym zakresie ;)


Użytkownik rav_id edytował ten post 08 listopad 2016 - 22:04


#20 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 listopad 2016 - 10:11

Dziękuję Rafale, Twoja wypowiedź bardzo mi rozjaśniła sytuację, ale mam jeszcze dylemat między dwoma kijami. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych