Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Favorite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
188 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 04 luty 2017 - 15:17

Jaka to wersja?

ARN-632SUL



#42 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 05 luty 2017 - 18:41

Witam. Czy ktoś z Was porównywał bezpośrednio white z blue birdem? Czy blue jest dużo sztywniejsza od white ? Oglądając wideo white wydaje się bardzo " kluchowaty" co mi jak najbardziej pasuje bo takiej wędki szukam właśnie na okonie.

 

pozdrawiam



#43 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 06 luty 2017 - 18:08

Witam. Czy ktoś z Was porównywał bezpośrednio white z blue birdem? Czy blue jest dużo sztywniejsza od white ? Oglądając wideo white wydaje się bardzo " kluchowaty" co mi jak najbardziej pasuje bo takiej wędki szukam właśnie na okonie.

 

pozdrawiam

Co prawdz nie porównywałem bezpośrednio ale White Bird jest z niższego modułu (24T) niż Blue Bird (30T) i z dwóch kijów o tych samych parametrach White będzie pewnie, tak jak piszesz, bardziej kluchowaty. Zadzwoń do Krzyśka Stepanowa, nr masz na stronie, na pewno udzieli ci szczegółowych informacji.



#44 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 07 luty 2017 - 15:56

Mam White Bird do 7gr i nie jest ani szybki ani też kluchowaty, coś po środku, kijek super współgra z plecionką. Fajny budżetowy kijek na okonie w Polskich rozmiarach.


  • intoxication lubi to

#45 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 07 luty 2017 - 20:15

Mam White Bird do 7gr i nie jest ani szybki ani też kluchowaty, coś po środku, kijek super współgra z plecionką. Fajny budżetowy kijek na okonie w Polskich rozmiarach.

Ja mam wersje do 5 gr,i zgodze sie z kolegą,choc prawdziwe testy dopiero przede mną.Narazie około godzinki nad woda bylem...jak dla mnie kijek za te pieniadze ok..wykonanie omotek i nadlewki lakieru psuja efekt...a reszta na plus.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#46 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 08 luty 2017 - 15:49

Witam,posiadam blue birda 0,5-5gram od roku,okonie,klenie - super,nawet dał radę kilku brzanom 60+,w ręce leży przyzwoicie,i portfela nie osłabi.
  • MarcinZ lubi to

#47 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 luty 2017 - 16:58

Czy white/blue bird obsłużą mikro jigi poniżej 1g? Czy te 0,5g jest osiągalne?

#48 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 08 luty 2017 - 22:35

Czy white/blue bird obsłużą mikro jigi poniżej 1g? Czy te 0,5g jest osiągalne?

Czy zejda do 0,5gr to nie wiem.Ale wiem ze 1gr glowka i paroszek najmniejszy i leci ladnie,w moim przypadku z żyłką aż 0,13.
Pewnie z jakas wlosowa linka..0,5 gr da rade rzucić,bo kijek sam ładuje...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#49 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 09 luty 2017 - 06:19

Łowiłem główeczkami 0,5grama,plećką 0,03 i operuje się nimi przyzwoicie.

#50 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2017 - 20:51

Dzisiaj przeszła mi Arena 632-sul  na początku przeraziłem się jak zobaczyłem blank... mój phenix na wyjsciu z rękojeści ma małą średnicę ale arena ma 5,5mm mierzyłem suwmiarką :D lekka jak piórko. Blank bym powiedział spolegliwy po rękojeść ale szybko prostuje po wymachu. Wrażenie pozytywne.

Dobra ale przejdźmy do konkretów czyli minusów a jest parę. Więc tak po pierwsze odziwo pierwsza przelotka na dolniku krzywo posadzona ewidentnie widoczne gołym okiem nawet nie trzeba się przypatrywać. Przelotki widać nie najwyższych lotów w końcu nie fuji ale pierścienie klasa sic.pozostałe przelotki raczej równo może setne milimetra;p  Pierwsza część składowa z rękojeścią dość obfito polakierowana bez wyczuwalnej struktury blanku.Brak zaczepu na przynęty ale mam bezinwazyjny więc ok. Rękojeść dobrze wykonana bez większych zastrzeżeń.Natomiast już widzę po starych fotkach w sieci że poszli w taniość i kapsel na koncówce dali alu bez tej gumow-silikonowej wstawki.Uchwyt kołowrotka z nakręcanym foregrip-em trzyma dobrze młynek bez luzów. Kij fajnie się wyważa dzięki krótkiej rękojesci. Młynek 240g osiągnął środek ciężkości tuż za stopką kołowrotka na foregripie...dla mnie ideał. Kolejne zastrzeżenie jak opisywałem pierwsza sekcja wędziska dobrze polakierowana tak druga  zdecydowanie nie równo...Tzn od łączenia w górę coraz cieniej z ewidentnie coraz mocniej wyczuwalną strukturą blanku jak i gołym okiem widać. Nadlewek na przelotkach brak,omotki równo i schludnie ułożone. Nie wiem co sądzić o insercie gdyż nie jestem w stanie stwierdzić czy to drewno czy nie.Wygląda jak prawdziwe drewno ale czy nim jest? w dobie technologi:D Korek na pierwszy raz ok bez zastrzeżeń brak ubytków,ładny. Ogólne moje wrażenia hmm są mieszane tzn. z jednej strony widzę fajny blank z potencjałem z drugiej jak by chińską odstawkę produkcyjną.Ciekaw jestem jak by blank oskrobać sciągnąć wszystko i zrobić na innych komponentach:D moooże kiedyś... Do rzeczy, kijek kosztował mnie 455zł czy warto hmm trudne pytanie... i tak i nie.W zasadzie narazie stawiam na NIE myślę iż przy takim uzbrojeniu jest wart max 200-250zł  z drugiej strony jak powyżej pisałem ten blank... On jest po prostu inny.  Może zmienię zdanie po paru wyprawach. Na razie recenzja na sucho.Będę miał chwilę czasu wrzucę jakieś fotki.

Aaaa bym zapomniał... paskudny pokrowiec jak by osrany ,kolor kackupy:D:D rzecz gustu,mnie się nie podoba:D


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 13 luty 2017 - 20:58

  • coma i cyta73032 lubią to

#51 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 luty 2017 - 21:17

Dołożyłby 100 i miałby s871-2 albo 781 używkę z giełdy a tak wtopił po całości :) Mam MC Firstcasty za 350 zł i o takich bublach nie ma w nich mowy. Spasowanie pierwsza klasa, precyzja w wykonaniu na najwyższym poziomie.



#52 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2017 - 21:31

Dołożyłby 100 i miałby s871-2 albo 781 używkę z giełdy a tak wtopił po całości :) Mam MC Firstcasty za 350 zł i o takich bublach nie ma w nich mowy. Spasowanie pierwsza klasa, precyzja w wykonaniu na najwyższym poziomie.


Machałem tym mhx i to nie to. Arena ma zdecydowanie lepszy blank. Mogłem mieć tego mhx ale kupiłem to. Woda zweryfikuje:) oby przelotki nie rdzewiały tak jak pisałeś:D

#53 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 luty 2017 - 21:34

to w CrazyFish :D



#54 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 14 luty 2017 - 19:03

Dzisiaj porobiłem parę fotek Areny. W wątku z ugięciami kijków wrzucę też dla zainteresowanych.

 

20170214_163312.jpg

20170214_163325.jpg

20170214_163529.jpg

20170214_163543.jpg

20170214_163639.jpg

20170214_163743.jpg

20170214_163918.jpg

20170214_163845.jpg



#55 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 22 luty 2017 - 10:33

Miałem jakis czas  temu bo się napaliłem na Varite i poszła w zwrot bo za 500 zł to słabo wypadła ze swoimi wadami. Patyki za 200 zł od kongera są lepiej wykonane.



#56 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 luty 2017 - 10:42

Nie wiem jak można dawać się nabrać na te  Favority :) ? to jakiś k** zbiorowy owczy pęd. Pytanie za czym ?


  • pawelHERP lubi to

#57 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 22 luty 2017 - 10:58

Widoczne Favorite ma lepszy marketing niż ,,nasze" smoki :)



#58 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 luty 2017 - 11:05

MC biją je cenowo i jakościowo na głowę ...



#59 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 22 luty 2017 - 11:21

Jakosc nie powala faktycznie. Ale łowiac nad woda arena ciekawie sie prezentuje.Główny plus tego kija to blank.Jest naprawde świetny. Nie trzymałem MC wiec nie porownam.Ale powiem tak załozyłem 0.4g jig na plecionce 0.03 i poleciał bez problemu.Czucie przynety jest jak i tego co pod wodą.Zdecydowana zaleta tego kija to blank. Jak by go inaczej uzbroić co tylko mentalnie podniesie klase kija bo naprawde nic mu nie brakuje to dla psychicznego spokoju wymagajacych mozna miec niezłą szpade.
Zapomniałem dodac... Podawane przez kolege wyzej mhx to przy tym blanku laga.Wiem bo łowiłem nimi.Słabsze czucie oraz nie ogarnia tak takich małych jigow jak arena. Arena kijek na wzdregi i inne idealny.

Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 22 luty 2017 - 11:27


#60 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 luty 2017 - 12:36

"Czepcie się lepiej swojej baby" ktoś kiedyś powiedział
  • jezier lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych