Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Favorite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
188 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:13

Cześć  . Czy ktoś miał styczność z kijami Favorite : arena, x1, zander, varita ? rozważam pod delikatnie łowienie micro jigami arene i szzupakowo / sandaczowy - albo varite jakąś albo zandera, - ew x1 jako budżetówka do ewentualnego potestowania ;]

 

pozdro



#102 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:56

Cześć.Wystawiłem w dziale sprzedam arena sul-632. Pod delikatne łowienie fajny.Nadaje się pod microjigi.Sprzedaje bo przyklepałem sobie batsona.Kijek jak najbardziej godny polecenia.

#103 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 styczeń 2018 - 21:07

Cześć, cały sezon przełowiłem okonie Favorite Varita VRT-662UL 1.98m 2-7g, mi pasuje zero spadów ( o to mi chodziło). B.dobre czucie ładnie ładuje 2g+ 3` jaskółka, jej max tak jak opisane 7g. Osprzęt pełne FUJI, schludnie i estetycznie.

 

Załączony plik  VARITA_2.jpg   78,06 KB   32 Ilość pobrań

 

Na sandacze na lekko i szczupaki mam Favorite Vizor VZR-662M 1.98m 5-21g, taki uniwersał. Vizorem przełowiłem połowę sezonu ale sandacza nie złowiłem, za to kilka szczupaków wyjechało bez problemu.

W tym roku planuję wymienić Inazumę do 35g na jeszcze jednego Favorit-a ;) .

To nie jest reklama, nie mam nic wspólnego z tą firmą. Po prostu moim zdaniem to fajne kije .


  • PabloPlus i Bednar14 lubią to

#104 OFFLINE   STYCHU3

STYCHU3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:S

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:54

Chłopaki szukam kija na okonie od 1- 7 g ,przynęty tylko główki jigowe i czeburaszki kijaszek pod typowy opading ,mam na oku trzy modele, white bird,balance i blue bird który z nich  najlepiej  będzie się nadawał do takiego łowienia?



#105 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:07

Cześć. Jak pod opad to odrzuc od razu White. Jest wolniejszy i bardziej kluchowaty niz Blue. Miałem Blue do 5 i super kij ale przy główce 5g przy podbiciu dosyć mocno się gnie. Co prawda szybko wraca. Może do 7g będzie szybszy więc go rozważ. Z balance nie miałem styczności.
Pozdro

#106 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2018 - 20:21

Cześć, szukam budżetowego kija na pstrągi i wpadł mi w oko następujący kijek : Favorite Balance 732L, 2,21m, 3-12g. Czy ktoś z kolegów miał w reku ten kij? Jak się spisuje? Będę wdzięczny za wszelkie rady odnośnie ww wędki.



#107 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2018 - 21:38

Wędki Favorite są do kupienia tylko na Rybomanii czy jak? Na stronie nie widziałem żadnej opcji zakupu. Ktoś? Coś?

#108 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 01 luty 2018 - 22:00

Piszesz maila albo dzwonisz. Ew na Facebooku możesz zamówić .

#109 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 luty 2018 - 22:04

Wędki Favorite są do kupienia tylko na Rybomanii czy jak? Na stronie nie widziałem żadnej opcji zakupu. Ktoś? Coś?


Można je kupić na UA jeżeli masz taką możliwość lub u Stepanowa.

#110 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2018 - 22:17

Dzięki.

#111 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 03 luty 2018 - 13:40

Chłopaki szukam kija na okonie od 1- 7 g ,przynęty tylko główki jigowe i czeburaszki kijaszek pod typowy opading ,mam na oku trzy modele, white bird,balance i blue bird który z nich  najlepiej  będzie się nadawał do takiego łowienia?

white bird ! super kijek za niewielkie pieniądze, a poradzi sobie nawet z większym przyłowem



#112 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 03 luty 2018 - 21:08

White jest wolniejszy niż blue . Także do typowego opadu na pewno za wolny. Miałem blue do 5 i też nie był zbyt szybki. Chyba , że np do 7g. Teraz mam streeto 2-9 i to zupełnie inne łowienie. Pozdro
  • rebowski12 lubi to

#113 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 luty 2018 - 23:32

Większość postów ma wzmianki o okoniach. A czy bym znalazł coś z tych kijów pod klenia? Mała rzeka z nie dużym uciagiem i łowienie na małe wobki i wirówki.

#114 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 04 luty 2018 - 09:02

White albo blue ale do 14g. Miałem white do 14 i dawaj radę z obrotowkami 2, może 3. Smuzaki też fajnie obsługiwał.

#115 OFFLINE   Sawiola

Sawiola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaKraina Boleni
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 04 luty 2018 - 21:02

Większość postów ma wzmianki o okoniach. A czy bym znalazł coś z tych kijów pod klenia? Mała rzeka z nie dużym uciagiem i łowienie na małe wobki i wirówki.

Ja w zeszłym roku po testowałem White Birda do 7 g właśnie na kleniach w Wiśle, głównie na przelewach z małym uciągiem , małe woblerki do 5 g ( Siek - bzyk) i świetnie sobie poradził , także z czystym sumieniem mogę polecić na twoją mała rzeczkę. Kolega jako przyłów miał Brzanę 60 cm i sobie poradził.


Użytkownik Sawiola edytował ten post 04 luty 2018 - 21:09

  • zmorces lubi to

#116 OFFLINE   jaga1962

jaga1962

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaŚmiłowo
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 06 luty 2018 - 17:05

Lowie crazy fishem stepanowa ale perfektem 0,5-5 g,cudowny kijek na okonie,dl.230cm,ma wszystko czego potrzeba,cena 490,

#117 OFFLINE   makarony7

makarony7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:jan

Napisano 17 luty 2018 - 20:47

Lowie crazy fishem stepanowa ale perfektem 0,5-5 g,cudowny kijek na okonie,dl.230cm,ma wszystko czego potrzeba,cena 490,

Jaga, powiedz mi, ponieważ zastanawiam się nad tym kijem, jakie rozmiary obrotówek da radę temu kijowi oraz jakie woblery? i głowki jakie maks gramaturowo używałeś? 



#118 OFFLINE   jaga1962

jaga1962

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaŚmiłowo
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 20 luty 2018 - 17:20

Nie lowilem wobkami ani obrotami,skupiam sie na roznych glowkach i wszystkim co sie z tym je,czyli 3-5 cm jazgarki,jaskoleczki,riperki,.....,gl.w gramaturze od 1,5- max 5 g,powiewm tylko tyle ze czym wiekszy okonek tym kij bardziej sie uklada,do tego linka 0,04-0,06 ,i mysle ze mozna powiedziec ,jestem happy,

#119 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 kwiecień 2018 - 20:05

Posiadam:

Favorite White Bird 2,19 / 0.5-5g

Używam w zestawie z:

Ryobi Zauber 2000

dragon invisible braid 0,08 (oni akurat podają średnicę) + zawsze przypon z fluorocarbonu 0,25

 

Zestaw złożyłem z myślą o okoniach i łowię nim od zaledwie kilku miesięcy. Już wiem, że pletka będzie do wymiany bo uważam, że jest przegrubiona i głośna. Zawsze używam przyponu więc nie przeszkadza mi to zbytnio. Mimo tej pletki to główeczki 2g + kajtek 2" leci pięknie. Najciężej łowiłem z główką 3g bo nie było potrzeby zakładać więcej ale wiem, że jest potencjał przynajmniej na 4g + kajtek 3" jak nie więcej.

Na wczesną wiosnę 2019 spróbuję z żyłką 0,12-0,14 i paproszkami na główkach 0,5-1g pod białoryb i jazie z toni.

Panuje opinia, że ta wędka to krowi ogon a ja się z tym zgodzić nie mogę. Łowiłem tą wklejką (tak, jest to wklejka choć nie w ogóle nie widać tego przesztywnienia) również na mocniej pracujące wobki 4cm pod klenia i też kijek nie klękał.

Wędka przeszła również pozytywnie test w postaci przyłowu szczupaka 80cm oraz karasia 39cm.



#120 OFFLINE   Leman22

Leman22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 kwiecień 2018 - 18:53

Cześć, szukam budżetowego kija na sandacze / szczupaki  i  zastanawiam się nad :

 

Cobalt / 2,4m/ 5-18g / CBL-802ML  lub  Cobalt / 2,7m/ 9-28g / CBL-902M

 

Czy ktoś z kolegów miał w reku ten kij? Jak się spisuje? Będę wdzięczny za wszelkie rady odnośnie ww wędki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych