Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zahar - ciesielstwo i kowalstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 czerwiec 2017 - 23:56

Pudełeczka. Dzisiaj na gorąco.

Jak się bawić, to chociaż z fantazją.

Na podkład byle co, na górę 24k i to chyba widać po kolorze.

Szkoda kłaść na to lakier, ale mogą wydrapać, więc jednak.

I przy tej robocie, zawsze wokoło pełno „syfu”.

Załączone pliki


  • Andrzej Stanek, woblery z Bielska, Dano. i 1 inna osoba lubią to

#82 OFFLINE   zahar

zahar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 lipiec 2017 - 17:48

Dzisiaj nieco historii.

Podstawowym opakowaniem był, jest i będzie blister, ale pojawiały się pytania czy nie warto by pakować uwalniacza w drewno.

Bo i ręczna robota i ciekawy kształt, zaś zamykanie blisterem klasyfikuje produkt jako typowo „sklepowy” z wieszaka i w jakimś sensie prowadzi do niższej grupy cenowej, jak większość masówki.

Zrobiłem kilka wzorów, i uderzyłem z nimi do producentów pudełek. Wszak robią różne, czy do szkła, czasami do produktów metalowych, a często pakowane są w nie wina.

Wzory najbardziej proste, może nieco wyższe wymagania z jakością drewna.

Nie bardzo chcieli zejść z ceny, więc żeby nie przeciągać jałowych rozmów, zacząłem robić to we własnym zakresie. Trzeba do tego trochę maszyn, a że takie akurat są pod ręką, puknięcie jakiejś partyjki nie stanowiło problemu.

Poniżej to już b. stary obrazek, taka mała seria, po to aby „dotrzeć” technologię, bo zawsze coś po drodze wylezie, co można poprawić, a czego przy kilku sztukach się nie zauważy.

To co było problemem z rozmów, aby robić pudełko z jednej deski, okazało się proste. Żeby uzyskać dobrą gładkość, porządne spoiny, eliminowanie sęków, itp., prostsze jeszcze bardziej.

Były też próby z polerowaniem drewna „na sucho”, co w przypadku sosny jest łatwe, ale zaniechałem, bo kto to doceni.

Przewiązanie narożników obcym piórem, dawało dodatkowy smaczek w wyglądzie, trochę polepszało wytrzymałość, chociaż była już wystarczająca. A dodatkowo było to najszybsze do wykonania.

I takie najprostsze, nielakierowane pudełko, okazało się dobrym rozwiązaniem, bardzo ponad standardowym i lepiej prezentującym produkt, co np. w przypadku prezentu, ma duże znaczenie.

Przecież to tak niewiele, a jak wiele zmienia.

 

19601517_1723424167957748_40632159318107


  • Piastun, Del Toro, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych