Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Deeper Smart Sonar PRO+ (WiFi and GPS)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:44

Miał ktoś kontakt z tym echem? Jak długo trzyma bateria? Czy jest sens inwestować pieniądze w to urządzenie? Z góry dziękuje za wszystkie informacje .

Użytkownik pablo40404 edytował ten post 24 wrzesień 2014 - 09:45


#2 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 wrzesień 2014 - 21:07

Nikt nie maił styczności z tą echosondą? Chodzi mi głównie o to, czy to praktyczne urządzenie, czy bardziej drogi gadżet? 



#3 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 26 wrzesień 2014 - 06:47

Miałem kiedyś smartcasta od humminbirda. Szczerze mówiąc to byłem średnio zadowolony. Rozwiązanie mało poręczne i w zasadzie ma sens tylko z dodatkową wędką (no chyba że machasz kijem do 100 i więcej gramów). Trochę poużywałem przy spławikowaniu, przy spinie jakoś słabo się sprawdzał.

Taki diwiajs może by był fajny na łajbie z kabiną, tablet z dużym ekranem, zadaszenie, zasilanie itd. Na łódce jeszcze spoko, ale z brzegu ? Będziesz targać dodatkowy akumulator do zasilania tableta (bo wierzę że transmisja BT będzie zjadać baterie). Dodatkowy kij ?

Jak dla mnie gadżet, ale jak kupisz to chętnie poznam opinie :)



#4 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 wrzesień 2014 - 07:20

Deeper smart fischfinder to jest wynalazek dla pokolenia które wierzy, że smartfon może robić za lustrzankę, zestaw Hi-Fi, edytor tekstu a nawet za mikser i dojarkę dla krów. Pewnie może, tylko po co ? 

Moim zdaniem te ponad 200 zielonych można wydać rozsądniej - ale kto bogatemu zabroni...



#5 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 wrzesień 2014 - 20:52

Dzięki za odpowiedzi. Tak jak myślałem, że to po prostu gadżet. Zastanawiałem się nad nią, ze względu na jej gabaryty i brak okablowania. Miała by być wykorzystywana głównie do łowienia z pontonu (290cm), na którym jak się domyślacie, miejsca zbyt dużo nie ma i każde dodatkowe kable i wyświetlacze po prostu by przeszkadzały. 



#6 OFFLINE   dygac

dygac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Michał

Napisano 26 wrzesień 2014 - 22:30

jedyne jako takie rozwiązanie dla tego gadżetu to łowienie spod lodu, ale i tak od kiedy to zobaczyłem - uważam, że to po prostu zabawka



#7 OFFLINE   Drabek

Drabek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWieruszów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Drab

Napisano 24 lipiec 2016 - 17:32

Witam

 

Czy ktoś może jest posiadaczem tej sondy?? Jak sprawdza się jej użytkowanie w praktyce?? 

 

Pozdrawiam

Drabek

Załączone pliki

  • Załączony plik  depper.jpg   18,24 KB   48 Ilość pobrań


#8 OFFLINE   Dim3n

Dim3n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Damian

Napisano 25 lipiec 2016 - 09:47

Deeper tutaj dla ludzi to szrot bo ich stać na łódki po 10k i echosondy po 5k, sam przymierzam się do zakupu tego deepera ale 1k cenna dość wysoka realny zasięg tej echosondy to 60m.
  • marek_m211 i Drozd lubią to

#9 OFFLINE   mokilok

mokilok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 25 lipiec 2016 - 10:16

"ich stać na łódki po 10k i echosondy po 5k" - bardzo ogólne stwierdzenie... Mnie nie stać... ;)

Patrząc na to jak krótki żywot mają na giełdzie używane echosondy w rozsądnej cenie, widać że nie wszyscy jerkbaitowicze to krezusi.



#10 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2016 - 10:26

a do czego to echo ma służyć i przy jakim łowieniu? na spławik czy grunt czy na spining/cast?



#11 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 lipiec 2016 - 19:10

Deeper tutaj dla ludzi to szrot bo ich stać na łódki po 10k i echosondy po 5k, sam przymierzam się do zakupu tego deepera ale 1k cenna dość wysoka realny zasięg tej echosondy to 60m.

nie zachowuj sie kolego jak pies ogrodnika , skoro kogos stac to i ma...., procz glebokosci marne szanse ujrzec cos wiecej. Jesli do lowienia z brzegu , to jestem w stanie zrozumiec taki wybor, jesli lowienie z srodka plywajacego ,to za 1000zl mozna kupic echosonde, ktora pokaze duzo wiecej


  • Dano. lubi to

#12 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 26 lipiec 2016 - 07:35

"Deeper tutaj dla ludzi to szrot bo ich stać na łódki po 10k i echosondy po 5k, sam przymierzam się do zakupu tego deepera ale 1k cenna dość wysoka realny zasięg tej echosondy to 60m"

 

Skąd Ty żeś się urwał i co to za argumenty???

Ręce opadają.

Wielu tu obecnych nie posiada w ogóle echosond, wielu będzie chwalić tanie echosondy i tak samo wielu będzie chwalić drogie.

Według mnie ten Deeper nadaje się na łowienie tylko i wyłącznie z brzegu.

Jeżeli łódka to w tej cenie lub podobnej znajdziesz coś lepszego np. Lowrenca Marka 5x Pro...



#13 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 06 sierpień 2016 - 01:23

Witajcie,

 

wczoraj dotarło do mnie to urządzenie. Pewnie najbardziej interesuje Was tworzenie map? Przejrzałem to wstępnie na symulacji w wersji demo - wygląda to na prawde dobrze. W tygodniu testy nad wodą :) 



#14 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 06 sierpień 2016 - 06:39

Aż jestem ciekaw ;)  Urządzenia nie mam , z ciekawości ściągnąłem aplikację na tablet , i co z tego widzę jest tu Google Map więc czym tu się podniecać? Na mapach Google nie ma batymetrii , więc w wędkarstwie to nie pomoże , a postawić waitponta to ja mogę w telefonie w apce Trek Buddy :)



#15 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 sierpień 2016 - 07:50

Ale google map obsługuje kml / kmz w których można zrobić batymetrie.  Tylko nie na tym echolocie



#16 ONLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 06 sierpień 2016 - 09:43

Tak to wygląda z wersji demo:

 

a82e2aa01d86b7f2gen.jpg

 

Po lewej jest mapa batymetryczna naniesiona na mapę lokalną taką jak w Google Maps. Biała linia oznacza trasę przebytą łodzią, a czerwona strzałka to łódka. Mapę można przybliżać i oddalać etc. Po prawej jest zapis z echa, na dole jest suwak, który jest historią zapisu odczytów, przesunięcie suwaka powoduje zmianę położenia łodzi po lewej stronie dzięki czemu możemy zobaczyć jak wyglądał zapis w danym miejscu. Po dotknięciu palcem mapy po lewej stronie pokazywana jest głębokość w miejscu dotknięcia.



#17 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 sierpień 2016 - 13:18

Rosjanie tym wywijają:https://www.youtube....OpkcwNjA4MjAxNg

https://www.youtube....4MjAxNg&index=4



#18 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 08 sierpień 2016 - 10:04

Jestem po pierwszym pływaniu. Muszę powiedzieć, że jestem mega pozytywnie zaskoczony, choć znalazłem jeden mankament.

 

efe6c5174fabeb81gen.png

Przy pływaniu z większą prędkością +10km/h Deeer skacze po wodzie, więc nie jest w stanie skanować dna, natomiast przebyta trasa jest zaznaczona.

 

28770bfa6322aadfgen.png

Przy większych prędkościach odczyt z echa też nie jest zbyt czytelny. Przy silniku elektrycznym na pewno będzie w porządku - ja latam na spalinówce.

 

f16622774115edc8gen.png

Przykładowy zapis z echa bez FishID.

 

2c3ef160fdc33701gen.png

I z FishID.

 

 

e4def7a5122e799agen.png

To według mnie największy mankament. Mapy nie są zbyt dokładne, przy pływaniu praktycznie na brzegu zeskanowana głębokość jest nanoszona poza obszar jeziora. Pływałem póki co na jednym zbiorniku i w kilku miejscach właśnie mi naniosło na na brzeg.

 

 

Co mogę powiedzieć po jednym dniu pływania... na pewno pokazywana głębokość i struktura dna nie odbiega w zupełności od innych echosond, bo pływałem też z tradycyjnym echem. Za te pieniądze na pewno warto się zastanowić nad kupnem tego urządzenia. Szczerze powiedziawszy to bardziej się skupiałem na Deeperze niż na tradycyjnym echo. Jednak żeby zrobić dokładną mapę jeziora to trochę trzeba się napływać :P 



#19 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:17

Tworzenie map to mega godziny na wodzie i kilometry tras. Z tego co wkleiles podobne do qd Garmina.  Dokładnością nie powali ale da ogólny zarys bajora.  Myślę że w tej cenie produkt jak najbardziej ok. Do deep era powinieneś mieć uchwyt aby zamontowac jak przetwornik w tedy nie będzie skakal



#20 ONLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:31

Mam wszystkie akcesoria, może źle to ująłem... nie skacze, ale gdy daje więcej gazu łódź się podnosi i czujnik wychodzi ponad wodę. Przy pływaniu z różną prędkością trzeba cały czas podnosić lub opuszczać to elastyczne ramie.


Użytkownik okonilowca edytował ten post 08 sierpień 2016 - 17:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych