Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Deeper Smart Sonar PRO+ (WiFi and GPS)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 sierpień 2016 - 19:10

Deeper tutaj dla ludzi to szrot bo ich stać na łódki po 10k i echosondy po 5k, sam przymierzam się do zakupu tego deepera ale 1k cenna dość wysoka realny zasięg tej echosondy to 60m.

Podaj dilera co ma takie extra zioło :) .Mimo że rzuciłem jaranie, ale takiego skręta chętnie zapodam do organizmu, jak są po nim takie odloty :) .

Mimo, że mnie stać na echo za 5 koła to reanimuję starego hummba matrixa 27.


Użytkownik Jozi edytował ten post 08 sierpień 2016 - 19:11


#22 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 sierpień 2016 - 19:11

Wiec spróbuj go tak zamontowar aby przy wolnym plynie ci był z 20cm pod lustrem wody . To Prz v max będzie ciut głębiej

#23 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:52

Gdyby ktoś chciał zaczerpnąć więcej informacji na temat tego urządzenia to zapraszam:

 

http://rubiksfishing...o-wprowadzenie/



#24 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 sierpień 2016 - 13:40

Witam

 

Czy ktoś może jest posiadaczem tej sondy?? Jak sprawdza się jej użytkowanie w praktyce?? 

 

Pozdrawiam

Drabek

 

Dostałem takie urządzenie rok temu do testów
W domu połączyłem się i pobawiłem się jakąś wersją demo
Zabrałem na łódź, bardzo szybko wystąpiły problemy z połączeniem, zrezygnowałem z dalszych testów, szkoda nerwów

 

Stąd:

Jak do łodzi - stanowczo odradzam. Lepiej kupić dowolne echo, będzie znacznie skuteczniejsze i wygodniejsze w użyciu

Jedyne zastosowanie jakie przyszło mi do głowy, to łowienie z brzegu i na początku zarzucenie tej kuli celem zbadania ukształtowania dna. Ale obawiam się że może to być problematyczne, ze względu na problemy z połączeniem się.

Widzę że piszecie tutaj o tworzeniu map przy jego pomocy - tej funkcji nie testowałem, bo miałem już dość po próbie przetestowania podstawowych jego funkcji ;)


Użytkownik SzymusS edytował ten post 22 sierpień 2016 - 13:46


#25 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 22 sierpień 2016 - 13:59

Starsza wersja którą otrzymałeś była zapewne jeszcze oparta na łączności Bluetooth - najnowsza Pro+ wykorzystuje do tego WiFi. Jeszcze nigdy mi nie zerwało połączenia ;) Tworzenie map jest też dostępne tylko w najnowszej wersji urządzenia.


Użytkownik okonilowca edytował ten post 22 sierpień 2016 - 14:00


#26 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 sierpień 2016 - 14:26

Starsza wersja którą otrzymałeś była zapewne jeszcze oparta na łączności Bluetooth - najnowsza Pro+ wykorzystuje do tego WiFi. Jeszcze nigdy mi nie zerwało połączenia ;) Tworzenie map jest też dostępne tylko w najnowszej wersji urządzenia.

Tak, to było bluetooth

Wifi to zupełnie inna technologia transmisji, to stanowczo może zmieniać sytuację :)



#27 OFFLINE   esox lucius

esox lucius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin

Napisano 03 grudzień 2016 - 09:14

Witam

Deeper pro+ ma możliwość ustawienia sonaru w tryb wędkarstwa podlodowego i w takim celu go kupiłem (jeszcze nie testowałem).

Co do używania z brzegu tryb nabrzeżny GPS:

-Mapy tworzone są niedokładne izobata co 1m porównując do map z autochart duża przepaść.

-Po wpadnięciu deeper-a do wody zanurza się w niej i może tracić zasięg Wi-Fi, zdecydowanie lepsza łączność jak stoi się wyżej nad lustrem wody.

-Gdy urządzenie wpada do wody w pobliżu wysokich skarp, murów, to ma problem z namierzeniem sygnału GPS przez co wprowadza błędne dane do tworzonej mapy.

 

Podczas łowienia z łodzi i lodu należy pamiętać że dokładność  położenia GPS nie zależy od deeper-a tylko od smartfona.


Użytkownik esox lucius edytował ten post 03 grudzień 2016 - 09:14


#28 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 grudzień 2016 - 10:23

Autochart program jest droższy niż cały deeper... takęze nie wymagajcie osiagow sprzętu za 800zl tak ich jak od sprzętu za.4000.... czy więcej

#29 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 31 grudzień 2016 - 17:04

Mam wersje Deeper pro, uzywam z brzegu, Gadzet , fajny i przydatny. Niestety nie pokazuje wielkosci ryb. Uksztaltowanie dna ,ok. Na ludz to bym nie uzywal orginalnego uchwytu, lepszy sznurek ;) . To tak, jak przy szybkim sciaganu wedka, zanurza sie i traci lacznosc Raz zapomniale dokrecic, troche sie zalal, po wysuszeniu dziala dalej. Dzis po skonczeniu uzywanie deepera, zglupialem. Zwijalem wedke a deeper lezal na trawie, i tak zostal, odkrecilo sie ucho :o  Cale szczescie ze nie oddalem jeszcze jednego rzutu Macie jakis patent na to wkrecane uszko? Tak zeby trzymalo , ale dalo sie odkrecic.  Raz w czas, trzeba przetrzec te dwa male czujniczki "sniedzieja" i moze byc problem z lacznoscia :rolleyes:  Pozdrawiam Adam



#30 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 31 grudzień 2016 - 17:09

jedyne jako takie rozwiązanie dla tego gadżetu to łowienie spod lodu, ale i tak od kiedy to zobaczyłem - uważam, że to po prostu zabawka

Mam i sie z toba ne zgadzam B)  ,lowie z brzegu i pokazuje calkiem fajnie uksztaltowanie dna,  i raz w czas ryby. Do tego byl zrobiony i nie oczekuje po nim nic innego ;)



#31 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 styczeń 2017 - 16:36

Mam wersje Deeper pro, uzywam z brzegu, Gadzet , fajny i przydatny. Niestety nie pokazuje wielkosci ryb. Uksztaltowanie dna ,ok. Na ludz to bym nie uzywal orginalnego uchwytu, lepszy sznurek ;) . To tak, jak przy szybkim sciaganu wedka, zanurza sie i traci lacznosc Raz zapomniale dokrecic, troche sie zalal, po wysuszeniu dziala dalej. Dzis po skonczeniu uzywanie deepera, zglupialem. Zwijalem wedke a deeper lezal na trawie, i tak zostal, odkrecilo sie ucho :o Cale szczescie ze nie oddalem jeszcze jednego rzutu Macie jakis patent na to wkrecane uszko? Tak zeby trzymalo , ale dalo sie odkrecic. Raz w czas, trzeba przetrzec te dwa male czujniczki "sniedzieja" i moze byc problem z lacznoscia :rolleyes: Pozdrawiam Adam

Jeżeli nie wykręcasz tego uszka, to klej anerobowy. Tylko nie kupuj mocnego, co da się odkręcić tylko po podgrzaniu, wystarczy najsłabszy. Oczywiście uszko da się później wykręcić, tylko że zabezpieczanie nim gwintu za każdym razem będzie upierdliwe.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • adam 13 lubi to

#32 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2017 - 22:24

Witam,

Czy zetknął się ktoś z was z chińskimi braćmi deepera?

przykład poniżej

https://pl.aliexpres...1b-85b891dccbcc



#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2017 - 23:24

Witam,

Czy zetknął się ktoś z was z chińskimi braćmi deepera?

przykład poniżej

https://pl.aliexpres...1b-85b891dccbcc

Oparty na technologii Bluetooth a nie Wi-Fi więc odpada. Poczytaj wyżej o kłopotach z zasięgiem.



#34 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2017 - 13:17

Używam obu wersji i tak jak piszą poprzednicy Bluetooth to porażka.
Po za tym na lodzie bomba. Do dyntki będę szukał na wiosnę normalnej.
Pro
https://www.instagra.../p/BQYFUVyFJJY/
Najtańsza:
https://www.instagra.../p/BPh2_xwjjnZ/

#35 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 16 październik 2017 - 14:03

Niedawno zakupiłem wersję pro z zamiarem używania jej na belly. Po pierwszym razie jestem bardzo zadowolony, pokazuje wszystkie podstawowe parametry i na dodatek w domu można sobie na spokojnie prześledzić cały zapis.

Zastanawiałem się jakiś czas czy kupić Deepera czy Dragonfly ale wygrała mobilność.

Wiem, że są inne lepsze i bardziej zaawansowane sondy ale jeśli ktoś poszukuje mobilności i prostoty to jest to.

Zastanawia mnie tylko jak będzie z trwałością baterii. Przez 3 godziny używania na wodzie poziom baterii spadł o 30%. 



#36 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2017 - 18:19

Na lodzie 6h dawała radę gorzej ze smartfonem, przydał by się power bank.



#37 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 16 październik 2017 - 18:34

Jeśli chodzi o smartfona to na ryby mam Hammera Energy z baterią 5000 mAh dniówkę powinien ogarnąć. 



#38 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2017 - 20:50

Trafiłem okazyjnie pro +, z zamiarem używania na belly. Miałem normalną ale aku, ekran, za dużo miejsca zajmuję i dodatkowy ciężar. Po testach napisze czy trafiłem z wyborem.

#39 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 23 październik 2017 - 21:58

Ja mialem strikera 7sv, ale jako ze plywalem w wiekszosci kajakiem zamieniłem na deepera i w zupelnosci mi to wystarcza.
Do tego telefon z dobrym ekranem i zestaw najbardziej mobilny jaki chyba mozna obecnie kupic. Prawidlowo pokazuje drobnice, glebokosc (sprawdzalem kamera podwodna) i mapy tez sa calkiem przyzwoite.

#40 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2018 - 13:54

odświeżam temat. Ktoś używa dłużej, możecie coś powiedzieć, czy to jest coś warte ?????? Myślałem głównie o łowieniu z lodu.


  • bulionn lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych