Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Śruba kabłąk Stella ar 2500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 25 lipiec 2016 - 13:24

Witam.

 

Wykręciła się w czasie wczorajszego łowienia. czy ktoś pomoże i podpowie gdzie takową kupić lub tez ktoś może dorobi?

5697532_IMG_20160725_140544.jpg

5697531_IMG_20160725_140701.jpg



#2 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 lipiec 2016 - 14:10

Mefisto lub Plat.co.jp

#3 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:45

Mefisto lub Plat.co.jp

 Przemek jak możesz to ogarnij Marcinowi tą śrubkę, to już druga jaka mu zniknęła po wizycie kołowrotka u mnie :P ;P fatum nad nim wisi...



#4 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:57

Ok ale nie wiem kiedy będe coś zamawiał...bo jak narazie nic nie potrzebuje. Te tulejki w piątek będe miał. Moze kto inny akurat zamawia? i pomoże? Zginęła nad wodą? Jak nie to na klej ją wkręć i troche wytrzyma :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 25 lipiec 2016 - 17:59


#5 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 lipiec 2016 - 18:52

Marcin na priv masz wszystko.

#6 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 25 lipiec 2016 - 21:55

Ok ale nie wiem kiedy będe coś zamawiał...bo jak narazie nic nie potrzebuje. Te tulejki w piątek będe miał. Moze kto inny akurat zamawia? i pomoże? Zginęła nad wodą? Jak nie to na klej ją wkręć i troche wytrzyma :-)

zginela nad woda



#7 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 25 lipiec 2016 - 22:48

 Zginęła nad wodą? Jak nie to na klej ją wkręć i troche wytrzyma :-)

Obowiązkowo te duraluminiowe śrubki montujemy za pomocą specjalnego preparatu do gwintów.Wystarczy odrobina w otwór i na gwint śrubki,oraz odpowiedni moment dokręcania ( na co uczulam) i nie ma prawa się zgubić. Z pózniejszym demontażem nie ma problemów.Zabieg z udziałem preparatu należy powtórzyć po każdorazowym demontażu. Posługuję się preparatami firmy LOCTITE które uważam za najlepsze do tych celów.

 

I w tym miejscu nasuwa się konkluzja - tacy "spece" a udają że nie wiedzą  ;) .

 

 

Pozdrawiam specjalistów.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 25 lipiec 2016 - 22:51

  • filser i Hunter_pike lubią to

#8 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2016 - 09:48

Trafna konkluzja.

"Spece" są młodzi,ale jak wiadomo wiedza i chęć dzielenia się nią

przychodzą z wiekiem. (Oczywiście pomijam przypadki,gdy jest to... 

wieko od trumny).


  • trout master lubi to

#9 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:32

Dobre. Przecież widać ze poprzednia śruba była wkręcona na klej......więc tego typu uwagi troche nie na miejscu panowie super specjaliści :-) pozdrowienia od kołowrotkowego przedszkola..... :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 26 lipiec 2016 - 11:33


#10 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:33

zginela nad woda


Też taką potrzebuję. Zamów dwie to jedna wezmę. :)
Oczywiscie musi pasować do Stelli 4000FD ze schematu w wątku z linku niżej.

http://jerkbait.pl/t...rzyczyny/page-1

#11 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:38

Nie opłaca się 2 śrubek zamawiać bo przesyłka więcej wyjdzie niż te śrubki :-)))

#12 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 26 lipiec 2016 - 20:35

Dobre. Przecież widać ze poprzednia śruba była wkręcona na klej......więc tego typu uwagi troche nie na miejscu panowie super specjaliści :-) pozdrowienia od kołowrotkowego przedszkola..... :-)

Była wkręcona na klej,ale fabryczny. Po demontażu to już nie wystarcza i należy ponownie "fiksowac" preparatem. I proponuję uważnie czytać to co napisałem,a nie irytować się.

 

Nauczycie się kiedyś konkretnie serwisować,ale warunek jest jeden.Nie ilość tylko jakość.Jak trzeba poświęcić dwa dni na kołowrotek to tak trzeba i nie ważne że klientowi się spieszy,bo ma wyjazd do Szwecji,a dzwoni tydzień przed wyjazdem. Czasu na serwis nie wiele.Takich zleceń na "łapu capu" ja nie przyjmuję.Terminy ustalane są dużo wcześniej.



#13 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 lipiec 2016 - 20:39

Wątpie żeby Łukasz tego nie zrobił.....ale nie będe tu za adwokata...

#14 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 26 lipiec 2016 - 20:49

nie było demontażu tej śruby a kabłąk trzymał się normalnie zresztą ciągle z Marcinem na łączach byłem bo generalnie chciał sprawdzić stan kołowrotka  świeżo po zakupie, chodził "tak se", młynek dostał tylko nowy smar do środka , do rolki i do hamulca i nic nie było na łapu capu bo akurat Marcina dwa kołowrotki leżały u mnie miesiąc i o ile dobrze pamiętam to oba były wcześniej już przez kogoś serwisowane, chyba nawet z forum ale to ustalimy.

 

I szczerze to jerkbait rozwiał już nieco magię serwisu bo sporo osób jest już w temacie , wiele osób również przyjeżdżając do mnie siedzi obok i widzi jak to wszystko wygląda, więc konkretnie w tym wypadku po co poświęcać dwa dni na kołowrotek w idealnym stanie chyba nieużywany ?


Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 26 lipiec 2016 - 20:59

  • przemo_w lubi to

#15 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:17

Była wkręcona na klej,ale fabryczny. Po demontażu to już nie wystarcza i należy ponownie "fiksowac" preparatem. I proponuję uważnie czytać to co napisałem,a nie irytować się.

 

Nauczycie się kiedyś konkretnie serwisować,ale warunek jest jeden.Nie ilość tylko jakość.Jak trzeba poświęcić dwa dni na kołowrotek to tak trzeba i nie ważne że klientowi się spieszy,bo ma wyjazd do Szwecji,a dzwoni tydzień przed wyjazdem. Czasu na serwis nie wiele.Takich zleceń na "łapu capu" ja nie przyjmuję.Terminy ustalane są dużo wcześniej.

 Potwierdzam, że stelka była u Łukasza na smarowaniu. Rolka, hamulec. kabłąk (śruby) nie były przez Łukasza dotykane.  To potwierdzam  i proponuje się powstrzymać od jakichkolwiek aluzji....  oraz wycieczek osobistych. Nie po to założyłem ten wątek ...  Dodam tylko, że w  ciągu 11 miesięcy Łukasz przesmarował, dla mnie) 7 kołowrotków i wszystkie dotąd działają tip top.


  • przemo_w lubi to

#16 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:25

Mogę pomóc, bo zamawiam knoba z plat.jp. Tylko podajcie konkretnie co chcecie. Nie będę zamawiał na chybił trafił ;)

#17 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:36

 

 

I szczerze to jerkbait rozwiał już nieco magię serwisu bo sporo osób jest już w temacie , wiele osób również przyjeżdżając do mnie siedzi obok i widzi jak to wszystko wygląda, więc konkretnie w tym wypadku po co poświęcać dwa dni na kołowrotek w idealnym stanie chyba nieużywany ?

Zaś nieuważnie pan przeczytał .Szybka pokazówka,ok.  Tylko po co.Nie mógł bym tak pracować jak ktoś mi na ręce patrzy.

Dwa dni na kołowrotek ? nieraz tak bywa jak jest upierdliwy i nie mówię tu wcale o idealnym stanie.Są to wyjątki potwierdzające regułę. Panie Łukaszu jak i zresztą bardzo wielu młodych użytkowników jest pan zafascynowany magią jerkbait i w tym miejscu powiem że te forum coraz bardziej schodzi na "psy". Przykro mi że tak jest,ale to zdecydowanie da się zauważyć.

 

Ps.

A co do osób w temacie serwisowym to darujmy to sobie,doświadczam tego nazbyt często.



#18 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:47

Wracając do meritum. Na plat.jp brak w dziale z częściami zamiennymi kołowrotka FW 2500AR z 2001. Jakiś pomysł, w którym innym modelu szukać tych pierdół?

#19 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:50

Zaś nieuważnie pan przeczytał .Szybka pokazówka,ok.  Tylko po co.Nie mógł bym tak pracować jak ktoś mi na ręce patrzy.

Dwa dni na kołowrotek ? nieraz tak bywa jak jest upierdliwy i nie mówię tu wcale o idealnym stanie.Są to wyjątki potwierdzające regułę. Panie Łukaszu jak i zresztą bardzo wielu młodych użytkowników jest pan zafascynowany magią jerkbait i w tym miejscu powiem że te forum coraz bardziej schodzi na "psy". Przykro mi że tak jest,ale to zdecydowanie da się zauważyć.

 

Ps.

A co do osób w temacie serwisowym to darujmy to sobie,doświadczam tego nazbyt często.

Owszem przypadków jest wiele nad którymi trzeba posiedzieć kilka dni, tak bywa ale nie konkretnie w tym, mówimy tu już o ekstremalnych przypadkach bo kołowrotek nie jest kosmiczną technologią.

Co do forum, to z wielu stron gnije i schodzi na psy, ale w wielu aspektach rozwija się w świetnym kierunku.

 

A tak na zakończenie, wciąż Pan powtarza kwestię wieku, to ja 2x młodszy człowiek napiszę Panu coś co ludzie odkryli już bardzo dawno a mianowicie to ,że wiek nie świadczy o człowieku i nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem.


  • Hunter_pike lubi to

#20 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:51

Wracając do meritum. Na plat.jp brak w dziale z częściami zamiennymi kołowrotka FW 2500AR z 2001. Jakiś pomysł, w którym innym modelu szukać tych pierdół?

 

stella FW  i sporo części pasuje z tych roczników (tp i stelka fa) i pewnie jeszcze z wielu innych






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych