Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Temperatura Wody i Klarowność a drapieżniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:45

Witam,

Wiem, że nie ma recepty, ale może podpowiecie jak szukać?

 

W zbiorniku z jednej strony woda ma ok 23 C i woda jest czysta z drugiej zaś strony woda ma 25.8 C i jest zmącona. Może jest jakaś zależność u drapieżników? Szukać je (myślę głównie o sandaczu) tam gdzie zimniej i więcej tlenu, czy tam gdzie woda ciepła i zmącona? Żywiec jest na całej długości zbiornika przy brzegu.

 

pytanie czy w ogóle są takie zależności :)

 

Jak mnie opieprzycie za głupi temat to przynajmniej będę wiedział, że nie ma powiązań ;)

 



#2 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:51

He, he, jak to w wędkarstwie, nie ma reguł :)

Jak żre to wszędzie i na wszystko.

A jak nie żeruje to szukałbym raczej tam gdzie zimniej i mniej klarownie...

 

A jak nie ma takiej opcji w menu to tam gdzie zimniej :)


Użytkownik chojny83 edytował ten post 26 lipiec 2016 - 12:15


#3 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:52


A jak nie żeruje to szukałbym raczej tam gdzie zimniej i mniej klarownie...

nie ma takiej opcji w menu :D


  • AdamCh i Sebalos lubią to

#4 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 26 lipiec 2016 - 13:35

witam Moja teza to tylko wiosna i strona zawietrzna czyli tam gdzie kończy się fala .Drapieżniki gromadzą się tam gdzie jest ciepła woda [wiosna ] ale czy latem w takiej temperaturze to chyba nie .Ryby schodzą do głębszych i chłodniejszych miejsc.Szukam ryb w starych korytach rzek jak są w zbiornikach zalewowych i tam gdzie gromadzi się drobnica .



#5 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 26 lipiec 2016 - 14:43

Z moich doświadczeń wynika , że wiosna i jesień to temperatura wody 15-17 stopni , najlepsze brania , głównie szczupak , latem nie podpowiem Ci , bo jeśli już sie zapauszczam nad wodę  to wieczorem i nie sprawdzam ile ma stopni , ale pływając po nurcie łodzią woda w Warcie ma czasami 25 stopni pod powierzchnią a szczupaki potrafią stać na początku warkocza w środku dnia.



#6 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:43

Nie wiem jak w wodzie stojącej, ale w górskiej rzece, pogranicze wody zmąconej

i czystej zawsze gromadzi ryby z całej okolicy. I jest to z reguły najlepsze łowisko.



#7 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 18:51

Nie wiem jak w wodzie stojącej, ale w górskiej rzece, pogranicze wody zmąconej

i czystej zawsze gromadzi ryby z całej okolicy. I jest to z reguły najlepsze łowisko.

 

sprawdzę i powiem



#8 Guest_Dariusz Lipka_*

Guest_Dariusz Lipka_*
  • Guests

Napisano 26 lipiec 2016 - 19:48

Temat egzotyka :) Warto dowiedzieć się dlaczego woda jest zmącona z jednej str a z drugiej str czysta. Może spływ z rzeczki, zakwit glonów, bobry (na starorzeczach jak zmącą wodę to ryby nie biorą, a jak się wyklaruje to zaczynają brać). A nie napisałeś na jakim zbiorniku. To też może mieć super znaczenie. Może nie warto pytać forumowiczów tylko ludzi znad tego zbiornika. Często trafiają się takie gaduły nad wodą, że wszystko opowiedzą, nawet to z kim ostatnio spała córka. Pytałeś miejscowych? 



#9 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 20:55

im wieksza temperatura tym szybsza przemiana u ryb ,moim zdanie wyniki sa kiepskie w lecie bo ryby sa nazarte jak swinie  a na jesien jak sa tłuste to efekt zżarcia w lecie ,nie powiecie chyba ze ktoś się w tydzień utuczyl jak swinia ??tak gdzie s kiedyś czytałem w jakims miesiaczniku wędkarskim ze ryby najwięcej jedza w lecie jak temperatura wody jest najwyzsza taka moja opinia


Użytkownik robertd edytował ten post 26 lipiec 2016 - 20:56


#10 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:31

Temat egzotyka :) Warto dowiedzieć się dlaczego woda jest zmącona z jednej str a z drugiej str czysta. Może spływ z rzeczki, zakwit glonów, bobry (na starorzeczach jak zmącą wodę to ryby nie biorą, a jak się wyklaruje to zaczynają brać). A nie napisałeś na jakim zbiorniku. To też może mieć super znaczenie. Może nie warto pytać forumowiczów tylko ludzi znad tego zbiornika. Często trafiają się takie gaduły nad wodą, że wszystko opowiedzą, nawet to z kim ostatnio spała córka. Pytałeś miejscowych? 

 

To ja jestem miejscowy, cała brać wędkarska i rybacka odpuściła jezioro. na wodzie jestem ja i jeden kłusownik na 500 ha jeziorku :)



#11 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:34

im wieksza temperatura tym szybsza przemiana u ryb ,moim zdanie wyniki sa kiepskie w lecie bo ryby sa nazarte jak swinie  a na jesien jak sa tłuste to efekt zżarcia w lecie ,nie powiecie chyba ze ktoś się w tydzień utuczyl jak swinia ??tak gdzie s kiedyś czytałem w jakims miesiaczniku wędkarskim ze ryby najwięcej jedza w lecie jak temperatura wody jest najwyzsza taka moja opinia

 

tylko, że wraz ze wzrostem temperatury w wodzie jest mniej tlenu. ponad 25 C to już zupa :/ w jednej części a w innej znowu 23 C różnica 2 C to dużo. Dlatego podpytuję o możliwe relacje



#12 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:11

Polecam artykuł Spigota o termice wody.W google znajdziesz.

Użytkownik zuraw16 edytował ten post 26 lipiec 2016 - 22:13


#13 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 26 lipiec 2016 - 23:17

kuba81, to wszystko w poszukiwaniu sandacza zależy od pory dnia. W dzień szukaj raczej na głębokiej wodzie i tu taka prawidłowość - większość zbiorników przy głębokości powyżej 4m ma już wodę czystą (przy pogodzie bez wiatru silnego). Z rana i wieczorem szukaj przy brzegu, gdzie zanderek doskonale widzi swoje ofiary w "kwitnącej" wodzie, na płyciźnie możesz go również szukać w dzień po deszczu lub silniejszym wietrze (woda wtedy na płyciźnie się napowietrza) Co do temperatury wody to pomyśl iż woda poniżej 6m ma prawie zawsze, nawet w środku lata, temperaturę kilku stopni. Widać tę różnicę temperatur nawet na echu (termoklima). Latem na głębszych zbiornikach sandacz zajada raczej stado uklejek lub okonie na nich żerujące, gdzie wyprawa z głębszej wody do środka wody to mała zmiana temperatury. W tym okresie jak znajdziesz sandacza na echu przyklejonego do dna to ciężko będzie go w dzień złapać, jest nieaktywny, aktywne sandacze latem stoją nad dnem i tak te ryby musisz nauczyć się łapać, więc albo dropshot albo lekki opad i brania "z linki".



#14 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 27 lipiec 2016 - 12:16

kuba81, to wszystko w poszukiwaniu sandacza zależy od pory dnia. W dzień szukaj raczej na głębokiej wodzie i tu taka prawidłowość - większość zbiorników przy głębokości powyżej 4m ma już wodę czystą (przy pogodzie bez wiatru silnego). Z rana i wieczorem szukaj przy brzegu, gdzie zanderek doskonale widzi swoje ofiary w "kwitnącej" wodzie, na płyciźnie możesz go również szukać w dzień po deszczu lub silniejszym wietrze (woda wtedy na płyciźnie się napowietrza) Co do temperatury wody to pomyśl iż woda poniżej 6m ma prawie zawsze, nawet w środku lata, temperaturę kilku stopni. Widać tę różnicę temperatur nawet na echu (termoklima). Latem na głębszych zbiornikach sandacz zajada raczej stado uklejek lub okonie na nich żerujące, gdzie wyprawa z głębszej wody do środka wody to mała zmiana temperatury. W tym okresie jak znajdziesz sandacza na echu przyklejonego do dna to ciężko będzie go w dzień złapać, jest nieaktywny, aktywne sandacze latem stoją nad dnem i tak te ryby musisz nauczyć się łapać, więc albo dropshot albo lekki opad i brania "z linki".

 

Znalazłem artykuł. Dla zainteresowanych:

 

 

Echosonda Vol 2. ( termika wody a pory roku , gdzie szukać ryb )






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych