Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SYTUACJA NA POLSKICH WODACH I CO ZROBIĆ ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2016 - 13:00

Kolumbie - wstawiaj jakieś fotki boleni - chętnie o nich podyskutujemy :)

 

@tymon - całym wpisem potwierdzasz, że całkowita likwidacja PZW jest warunkiem niezbędnym do jakiekolwiek zmiany ;)

 

Inaczej: wyobraź sobie, że ktoś w roku 1975 czy 1983 powiedziałby, że Polska może nie być pod protektoratem ZSRR albo że nie będzie w Polsce baz wojsk radzieckich.

Myśl tak absurdalna i nieracjonalna, że każdy taki fantasta zostałby głośno wyśmiany.

 

A jednak...

Skoro dało się zmienić ustrój całego państwa, dało się wyprowadzić armię czerwoną, dało się zlikwidować jednym ruchem wiele komunistycznych organizacji, to niby czemu nie dałoby się skasować archaicznego PZW?

 

Ale co to za porównanie ? 

99% społeczeństwa całego nie rozumie w ogóle, jak można iść na ryby i po złowieniu ją wypuścić.Jaki ma to sens ? Nie znasz reakcji ludzi w swoim otoczeniu ? Ile razy ktoś Ci wspomniał - wziąłbyś jakąś rybkę do zjedzenia. Nie było tak ? 

 

Edukacja w tym temacie już od najmłodszych lat jest zerowa. W tv, radiu - wszędzie trąbią - jedzcie ryby, bo ryby są zdrowe. Dla każdego zwykłego zjadacza chleba ryba nie jest czymś wyjątkowym, czymś, co należy darzyć szacunkiem - to jest towar, który swój koniec ma w konsumencie. 

 

Powtórzę - jak garstką ludzi cokolwiek myślących o stanie naszych wód przekonasz taką rzeszę ludzi, którym przynależność do pzw jest na rękę ( bo mało się płaci, bo nie ma kontroli, bo coś tam sypną do wody ryby i nikt tego po zarybieniu nie pilnuje). Co ma ich przekonać ? 

Zmieni się ich podejście do wędkarstwa ? 


  • Guzu, maicke82, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#182 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 26 listopad 2016 - 13:49

Panowie tyle tu osób świadomych, uczonych i lubiących pisać.
Więc moja propozycja jest taka:

Zbierzcie się razem, zróbcie burze mózgów i napiszcie pismo do rządzących które przedstawi wasze słuszne postulaty.
Przedstawcie dowody na dochodowość racjonalnego zarządzania wodami, a tych mamy w koło mnóstwo.
Ponadto przedstawcie tej naszej nowej podobno lepszej władzy tak nienawidzącej komunistów fakty kto im pod nosem zarządza największym związkiem sportowym z którego ciągnie bajońskie nieopodatkowane pieniądze.

I jeśli wam się to uda to na rękach was nosić będziemy, a i pamięć o was pozostanie.

#183 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 26 listopad 2016 - 14:04

Ze spokojem... Fidel Castro zmarł... będzie odwilż. :) 


  • Qcyk i bieniaś lubią to

#184 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 listopad 2016 - 15:16

Jeżdżenie po działaczach albo stowarzyszeniu to wyjątkowo łatwa ale powszechnie przyjęta maniera czy sposób na niedostrzeganie prawdziwego dramatu, czyli poziomu tysięcy jego uczestników.  Co z nich można innego sklecić, czego oczekiwać prócz biadolenia i jojczenia ?

Cała to scentralizowana, zbiurokratyzowana organizacja - oprócz statutowych konieczności - wciąż pozostaje główną i jedyną formą realizacją zbiorowych projekcji członków oburzonych, formą beznadziejnie niefunkcjonalną, swoistą fantazją nt jak powinno być dla nich zorganizowane wędkarstwo, odgórnie ma się rozumieć.. :) 



#185 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 26 listopad 2016 - 15:37

@arielos - dziękujemy za propozycję, ale...

 

jak idziesz do kina, to interesujesz się, albo sam musisz sobie wymienić szpulę w projektorze, przygasić światło, rozsunąć kotarę? No nie. Robi to wszystko ktoś inny, Ty przychodzisz na gotowe, płacisz i masz.

 

I tak chciałbym łowić: ktoś najpierw wynajmie/kupi rzekę czy jezioro, zarybi, będzie jej pilnował przed kłusownikami i zatruciami - to wszystko mnie nie interesuje.

Ja kupuję bilet i sobie łowię. Jak gospodarz kiepski, to idę do innego i jemu płacę za łowienie.

Przecież tak to funkcjonuje w wielu krajach Europy i nie jest to jakieś rewolucyjne odkrycie.

 

Gdyby kino działało tek jak PZW, to usiadłbyś na obsmarkanym fotelu, najpierw puściliby parę reklam, a później zapalają światło i każą wyp.dalać.

A jak zaczniesz się burzyć, że słono zapłaciłeś za film i żądasz zwrotu pieniędzy, to cie postraszą policją albo poszczują psami.

Aha - i jest to jedyne kino, więc jedyny wybór jaki masz, to nie chodzić do kina w ogóle, albo płacić i z góry skazywać się na oszustwo i rabunek.

 

Edit: na przykład:

https://youtu.be/82TAgNoIGzs?t=10m26s


Użytkownik pezet edytował ten post 26 listopad 2016 - 15:39

  • kefaspirit i konopaa lubią to

#186 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 listopad 2016 - 15:53

Sławek ma rację.

A porównań politycznych bym do tego wątku nie mieszał (tu z kolei Tymon ma rację). Wędkarstwo dla nie wędkarza jest na dzień dzisiejszy lekko pi...lnięte . W dobie dzisiejszych "dobrych zmian" ludzie mają inne problemy na głowie. I wciąż cały czas pokutuje stereotyp: O, na rybkach się było. Złowiliśmy coś? Rybka lubi pływać,itp. Ja od wielu lat, wziąłem sobie na przekór temu ostatniemu stwierdzeniu je do serca. Lubi pływać i pływa nadal. Moja mama ma na to odmienne zdanie. No cóż, ma na mnie taki wpływ, jak hodowla ptaka dodo a wydobycie miedzi w krajach Trzeciego Swiata.Wędkarstwo niewędkarzom kojarzy się z czynnością relaksującą, niechybnie w ich świadomości powiązaną z pozyskiwaniem rybiego mięsa. Faktycznie, jestem w pewnych środowiskach uważany za dziwaka. Jeździ na ryby i je wypuszcza. To po co jeździ? Słabo widzę zmianę mentalności ludzi w tej kwestii w ciągu najbliższych lat.



#187 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 listopad 2016 - 16:02

@arielos - dziękujemy za propozycję, ale...

 

jak idziesz do kina, to interesujesz się, albo sam musisz sobie wymienić szpulę w projektorze, przygasić światło, rozsunąć kotarę? No nie. Robi to wszystko ktoś inny, Ty przychodzisz na gotowe, płacisz i masz.

 

I tak chciałbym łowić: ktoś najpierw wynajmie/kupi rzekę czy jezioro, zarybi, będzie jej pilnował przed kłusownikami i zatruciami - to wszystko mnie nie interesuje.

Ja kupuję bilet i sobie łowię. Jak gospodarz kiepski, to idę do innego i jemu płacę za łowienie.

Przecież tak to funkcjonuje w wielu krajach Europy i nie jest to jakieś rewolucyjne odkrycie.

 

Gdyby kino działało tek jak PZW, to usiadłbyś na obsmarkanym fotelu, najpierw puściliby parę reklam, a później zapalają światło i każą wyp.dalać.

A jak zaczniesz się burzyć, że słono zapłaciłeś za film i żądasz zwrotu pieniędzy, to cie postraszą policją albo poszczują psami.

Aha - i jest to jedyne kino, więc jedyny wybór jaki masz, to nie chodzić do kina w ogóle, albo płacić i z góry skazywać się na oszustwo i rabunek.

 

Edit: na przykład:

https://youtu.be/82TAgNoIGzs?t=10m26s

PZW to nie kino, a........ I jeszcze jedno.Tu abonament musisz uiścić z góry, filmów może być mnóstwo, ale żaden może Ci się nie spodobać. Konkurencyjność innych kin w tym temacie jest znikoma. :lol:



#188 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 26 listopad 2016 - 16:18

Widze że jedyne co wy tu umiecie to tylko biadolić. Więc biadolcie sobie dalej.I chodźcie do tego obsmarkanego kina płacąc z góry abonament. Ten kraj to nie bajka o zachodzie i jak ktoś czegoś sam nie zrobi to będzie miał to co ma, czyli g... nie rybną wodę. Tam gdzie zaczeli działać sami wędkarze są też i ryby.

#189 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2016 - 16:46

Widze że jedyne co wy tu umiecie to tylko biadolić. Więc biadolcie sobie dalej.I chodźcie do tego obsmarkanego kina płacąc z góry abonament. Ten kraj to nie bajka o zachodzie i jak ktoś czegoś sam nie zrobi to będzie miał to co ma, czyli g... nie rybną wodę. Tam gdzie zaczeli działać sami wędkarze są też i ryby.

 

To jest najdoskonalszy twór dzisiejszych czasów. Płacisz za coś ( nie mówimy o kwotach, to nie ma znaczenia) i do tego jeszcze musisz zapierniczać, by coś z tego wszystkiego było. Tak samo działają ssr - chcesz mieć, to płać ustaloną kwotę, ale sam chroń. 

 

Podam ciekawy przykład. 

Będąc na zebraniu w lutym br swojego koła zostało poruszone sporo kwestii z mojej strony, ale jedno, co było najciekawsze to to, że na zebraniu był przedstawiciel zarządu okręgu radomskiego, niejaki pan W. No i tak od słowa, do słowa, zaczął chwalić się ogółowi, że mamy tyle i tyle członków. Wszyscy - brawo, brawo. 

Nie byłbym sobą, gdybym owej liczby członków nie przeliczył na pln. I tak uśredniając biorąc za kwotę bazową 150zł od łba wyszło mi bagatela 5tys.zł dziennego wpływu do jak to nazwijmy - budżetu pzw. 5 tys.zł dziennie. Nagle sala zamilkła. Zaczęły się cmokania z kierunku stołów władzy. Myślicie, że jakiś komentarz był z ich strony ? Zero, totalne zero. 

Ale czy coś dalej się stanie lepszego, skoro nikt nie jest tematem zainteresowany bardziej, dogłębniej ? Mam walczyć sam ? Reszta ma w dupie, bo dla nich liczą się tylko pseudo zawody spławikowo-gruntowe i te śmieszne blaszane pucharki. 

Dalej twierdzicie, że można to rozwalić bez chęci większości ? Jeżeli tak, to naprawdę zazdroszczę optymizmu i samozaparcia. Naprawdę zazdroszczę :(


Użytkownik tymon edytował ten post 26 listopad 2016 - 16:48

  • Jopek1971 lubi to

#190 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 listopad 2016 - 16:56

Jest sławny film na YT jak murzyni w jakimś Bandustanie cedzą wodę do spodu. Jest też taki kraj jak Holandia gdzie rządzący ustalili takie zasady uprawiania wędkarstwa, że wszyscy łowią i łowią i ryby cały czas są. Każdy może sobie ustawić Polskę gdzieś miedzy tymi krajami. Niby zasady jak w cywilizowanych krajach ale wody są cedzone jak w Afryce. Z tego co mi wiadomo to generalnie tam gdzie ryby są, wędkarze nie maja za dużo  do gadania. Wiedzą doskonale, że gdyby mieli tak jak w Polsce to by się skończyło jak w Polsce. Tak jak napisałem, problemem są rządzący. Ja już napisałem pismo do miejscowych władz. Ich reakcja jest typowa. Nie zrobią nic aby się narazić wyborcom. Oni rządzą da ciepłych posad. Zaklęty krąg. PS. Dziś wyczytałem bardzo zabawną rzecz. Okręg Tarnobrzeski na jednej z wód ustanowił C&R - od 1 listopada do 1 stycznia. Domyślam się, że to taki eksperyment który ma udowodnić nikłe zainteresowaniem tego typu wędkarstwem :)


  • Jopek1971, Jozin i konopaa lubią to

#191 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 listopad 2016 - 20:53

Pisalem o tym wiele razy (jakby to wogole mialo jakies znaczenie :) ) , ze wody powinny byc podzielone, na te z ktorych mozna brac ryby i na te na ktorych nalezy je wypuszczac. Oplaty 2 (w danym okregu) na wode ZiW oraz ZiZ, mozna oplacic jedna, drufa albo dwie naraz.Pzw szczesliwe, lowiacy szczesliwi. Kto chce pobawic sie w wedkarstwo i poholowac idzie na ZiW, kto chce zjesc rybe idzie na ZiZ. Nie trzeba z nikim walczyc, nikomu sie tlumaczyc. Wedkarz, ktory zaplacicl za mozliwosc lowienia na ZiW, sam bedzie "ochraniaczem" tej wody ( no chyba , ze sie zjedzie banda miesiarzy i reka reke myje, ale wtedy mozna prosic "wladze" o zwrot kosztow poniewaz zabierano ryby w miejscu zabronionym a pzw tego nie upilnowalo, podejrzewam ze film nagrany komorka bylby dobra podstawa). Mozliwosci jest wiele, trzeba je tylko realizowac.



#192 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:26

Bardzo lubię wędkować na Zalewie Nowomiejskim min dlatego:

 

http://www.pzw.org.p...wow_na_rok_2017

 

 Można dbać o łowisko? mimo iż PZW.

 

http://www.pzw.org.p...wy_zakaz_polowu

 

Można podpytać prezesa koła w Nowym Mieście jak zarządzać wodą :-) bo zauważyłem że jest na JB.

 Jak się dba, tak się ma :-)


Użytkownik przemo_w edytował ten post 19 grudzień 2016 - 21:27

  • freshwater lubi to

#193 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:22

Bardzo lubię wędkować na Zalewie Nowomiejskim min dlatego:
 
http://www.pzw.org.p...wow_na_rok_2017
 
 Można dbać o łowisko? mimo iż PZW.
 
http://www.pzw.org.p...wy_zakaz_polowu
 
Można podpytać prezesa koła w Nowym Mieście jak zarządzać wodą :-) bo zauważyłem że jest na JB.
 Jak się dba, tak się ma :-)




Rozumiem że za każdym razem jesteś kontrolowany co najmniej kilkakrotnie a nocą odgłos silników łodzi patrolowych zakłóca kontemplację,zaś kary za najmniejsze wykroczenie wymierza sam Wasilij Błochin :D

#194 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:26

Przemilczę. Lepiej narzekać że ryb nie ma , PZW jest winne..i rybacy.

Towarzysze Gumofilce avanti robili, straszyli że składki nie zapłacą i co ? Można jak się chce a nie tylko narzeka. Chodzi mi o Zalew Nowomiejski a nie o cały okręg.


Użytkownik przemo_w edytował ten post 19 grudzień 2016 - 22:30

  • godski lubi to

#195 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 20 grudzień 2016 - 13:03

Panowie przeczytałem kawałek i jedno co do mnie dociera, że to my wędkarze jesteśmy źli i be a PZW jest ok. Niestety nic się nie zmieni do czasu , aż jednak cześć naszych składek będzie odprowadzana na zarybienia a nie biesiady rządzących.



#196 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 13:51

Ile procent wędkarzy jest tych ,,dobrych". I co to ogólnie oznacza??? Praktycznie nie znam nikogo kto wypuszcza wszystko co jest niewymiarowe, szczupak w kwietniu czy sandacz z sumem w maju jest OK itd. Czy tylko same struktury PZW są takie złe???



#197 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 grudzień 2016 - 15:16

Przy obecnym stanie wód to chyba te zakazy i ograniczenia mogą coś zmienić.
Nawet gdyby 100% składek wydali na zarybienie to i tak ryby zostaną bezlitośnie wytrzepane.
Na przykładzie mojego koła. Około 600 członków he :-). Zaporówka 70ha. ( szału ni ma)
Może 20stu wypuszcza wszystko co złowi, kolejnych 100 zabiera wg regulaminu a cała reszta wszystko jak nikt nie widzi. Około 20stu z tej ostatniej grupy jest codziennie nad wodą! Kontrole są ale cwaniaki rozsiadają się w różnych miejscach i jak widzą strażników to aż się telefony grzeją.
To winne jest PZW? Jak na zebraniu zgłosiliśmy wprowadzenie przez rok całkowitego zakazu zabierania drapieżników to się skończyło przyjazdem Policji , takie jaja były :-)
Podoba mi się to jak dbają o Zalew Nowomiejski wbrew krzykom niektórych wędkarzy. Ale tam jest fajna i co najważniejsze liczna grupa pasjonatów którzy nie czekają ze ktoś zrobi coś za nich.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 20 grudzień 2016 - 15:39

  • freshwater i Alexspin lubią to

#198 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2016 - 08:30

Najwyższy czas, żeby wprowadzić bardziej restrykcyjne zasady:

- obowiązkowe szkolenie kandydatów,

- egzamin na kartę z prawdziwego zdarzenia (obecny to "pic na szybę i fotomontaż"),

- wprowadzenie obowiązkowej opłaty egzaminacyjnej, minimum 100 zł bez ulg i zwolnień,

- obowiązkowe rekomendacje udzielane kandydatom przez co najmniej 3 członków, którzy mają co najmniej 5-letni staż,

- obowiązkowy okres próbny, minimum 1 rok pod opieką rekomendującego,

- ograniczenie wędkowania młodzieży pod opieką rodzica, pod warunkiem posiadania przez rodzica 5-letniego stażu,

- wręcz drakońskie kary za wykroczenia przeciwko regulaminowi, włącznie z dożywotnim wykluczeniem za trzy wykroczenia,

- znaczne zmniejszenie limitów połowowych,

- wprowadzenie "widełkowych" wymiarów ochronnych,

- wprowadzenie dodatkowych opłat za zezwolenie na połów szczególnie cennych ryb,

- zwiększenie liczby łowisk specjalnych z bezwzględnym zakazem zabierania złowionych ryb,

- szkolenie wolontariuszy SSR,

- dobór wolontariuszy SSR spośród wędkarzy z ponad 5-letnim stażem,

- rozszerzenie uprawnień wolontariuszy SSR,

- obowiązkowe prace na rzecz koła określone liczbą przepracowanych godzin, w tym godziny poświęcone przez wolontariuszy SSR,

- ostateczne bezwzględne i bezterminowe wyłączenie połowów sieciowych na wodach PZW.

 

Nie wiadomo czy to wiele zmieni, kiedyś za kradzież obcinano dłoń a i tak złodziejstwa nie wyeliminowano, ale może choć trochę pomoże w ochronie rybostanu i podniesie prestiż wędkarstwa.

Myśliwi to elita, czemu wędkarze nie mogą być również grupą elitarną?!


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 grudzień 2016 - 08:32


#199 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 27 grudzień 2016 - 09:44

-obowiązkowe szkolenie kandydatów,

- egzamin na kartę z prawdziwego zdarzenia (obecny to "pic na szybę i fotomontaż"),

- wprowadzenie obowiązkowej opłaty egzaminacyjnej, minimum 100 zł bez ulg i zwolnień,

- obowiązkowe rekomendacje udzielane kandydatom przez co najmniej 3 członków, którzy mają co najmniej 5-letni staż,

- obowiązkowy okres próbny, minimum 1 rok pod opieką rekomendującego,

- ograniczenie wędkowania młodzieży pod opieką rodzica, pod warunkiem posiadania przez rodzica 5-letniego stażu,

 

Te postulaty to jakiś kompletny absurd, po co jakieś egzaminy jak wszystko pisze w małej książeczce która można przeczytać w 5minut, po co jakieś rekomendacje członków, obowiązek opieki itp.

Ja wręcz bym postulował o jak najmniejszy kontakt młodzieży ze "starymi dziadami" bo to oni rządzili przez ostatnie kilkadziesiąt lat i jak jest to każdy widzi(oczywiście są wyjątki) i jest ryzyko że swoimi przekonaniami, doświadczeniami i moralnością "zainfekują" młodych.

 

- znaczne zmniejszenie limitów połowowych,

- wprowadzenie "widełkowych" wymiarów ochronnych,

- zwiększenie liczby łowisk specjalnych z bezwzględnym zakazem zabierania złowionych ryb

 

 

Z tym się ogólnie zgadzam ale w punkcie 3 napisałbym raczej tak: zwiększenie liczby łowisk z bezwzględnym zakazem zabierania złowionych ryb.

 

- wprowadzenie dodatkowych opłat za zezwolenie na połów szczególnie cennych ryb

 

Jak dla mnie kolejny niezbyt trafiony pomysł,

 

- szkolenie wolontariuszy SSR,

- dobór wolontariuszy SSR spośród wędkarzy z ponad 5-letnim stażem,

- rozszerzenie uprawnień wolontariuszy SSR,

- obowiązkowe prace na rzecz koła określone liczbą przepracowanych godzin, w tym godziny poświęcone przez wolontariuszy SSR,

- ostateczne bezwzględne i bezterminowe wyłączenie połowów sieciowych na wodach PZW.

 

Ten staż przewijający się w postulatach to błędny kierunek, przecież te wszystkie zarządy na które tak narzekamy mają bardzo długi staż.

 

 

Nie wiadomo czy to wiele zmieni, kiedyś za kradzież obcinano dłoń a i tak złodziejstwa nie wyeliminowano, ale może choć trochę pomoże w ochronie rybostanu i podniesie prestiż wędkarstwa.

Myśliwi to elita, czemu wędkarze nie mogą być również grupą elitarną?!

 

Myśliwi to elita ale tylko z nazwy i lepiej żebyśmy nie dążyli do takiej elitarności.

 

A to moje propozycje

1.Edukacja - z tego co widzę to jest spora zmiana na +, a z moich obserwacji wynika że ci z mniejszym stażem(mniej elitarni) są bardziej podatni na tą edukacje.

2.Konkurencja- jak nie ma konkurencji na rynku usług wędkarskich to nie ma postępu (czyt. rybnych łowisk) Czyli należałoby zlikwidować to całe PZW i zorganizować wędkarstwo na nowo, bez centralnego zarządu z małymi klubami/dzierżawcami/właścicielami wód i niech oni decydują co u nich dobre.

No i oczywiście musi się społeczeństwo trochę wzbogacić. Powiedzcie wędkarzowi zarabiającemu statystycznie 2000 brutto mającego 3 dzieci i żonę z 1600 brutto + kredyt  żeby wypuścił 3 kilowego sandacza w okresie przedświątecznym, a następnie kupił takiego za 40zł kg  auchanie.. 


Użytkownik szkutnik edytował ten post 27 grudzień 2016 - 09:46


#200 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2016 - 10:21

O właśnie i to jest przykład podejścia młodych do tematu. Nic dodać nic ująć. Za kilkanaście lat będzie można złowić już tylko cierniki i jazgarze a to na wigilijny stół nie wystarczy... :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 grudzień 2016 - 10:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych