Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SYTUACJA NA POLSKICH WODACH I CO ZROBIĆ ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#201 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 27 grudzień 2016 - 10:53

Ja nie jestem taki młody:) i rozumiem że pijesz do tego:

 

No i oczywiście musi się społeczeństwo trochę wzbogacić. Powiedzcie wędkarzowi zarabiającemu statystycznie 2000 brutto mającego 3 dzieci i żonę z 1600 brutto + kredyt  żeby wypuścił 3 kilowego sandacza w okresie przedświątecznym, a następnie kupił takiego za 40zł kg  auchanie..

 

Nie jestem taki młody i nie jest to moje podejście ale rozumiem żeby coś leczyć należy znaleźć przyczyny choroby, a to co napisałem powyżej to są fakty czyli jedna z przyczyn. W Polsce jest bieda  http://polskabieda.com/ ,a jak jest bieda to ciężko o zmiany w wiadomym kierunku.



#202 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 grudzień 2016 - 12:25

Rozumiem Twoje intencje i choć jestem emerytem (1700 na rękę), to będę okrutny - nikt nie obiecywał, że wędkarstwo będzie tanim hobby (sportem) i  powinno być traktowane jako hobby (sport), a nie jako sposób na wyżywienie rodziny.

Jeśli mamy prezentować takie podejście, to usankcjonujmy kłusownictwo, kradzież kury chodzącej bezpańsko po drodze i cielaka swobodnie brykającego po łące w zależności od statusu majątkowego.

 

Ps

Nie jestem ortodoksyjnym przeciwnikiem spożywania ryb złowionych własną wędką - choć ja takowych nie spożywam, ani nie zabieram - pisałem o znacznym ograniczeniu limitów, a nie o całkowitym zakazie zabierania złowionych ryb.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 grudzień 2016 - 12:26


#203 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 27 grudzień 2016 - 13:21

Myślę że się dalej nie rozumiemy.

  Ja nikogo nie usprawiedliwiam, nic nie pochwalam tylko zwracam uwagę na przyczynę. Bardzo ważne jest poznanie przyczyny bo jak jej nie znamy to nic nie możemy zrobić żeby naprawić "złą rzeczywistość". Napiszę wręcz że jak prawo będzie zakazywało zabierać ryby to niestety im więcej biedy tym pokusa do łamania tego prawa będzie większa. Wraz ze wzrostem zamożności rośnie świadomość(nie tylko wędkarska).

Twoje słowa miały by sens jakbyś je napisał do kogoś kto spożywa złowione ryby (legalnie bo takie jest prawo/regulamin). Ja nie zabieram ryb bo jest mi ich szkoda zabijać.

 

PS Też jestem za zaostrzeniem limitów :)


Użytkownik szkutnik edytował ten post 27 grudzień 2016 - 13:35

  • Alexspin lubi to

#204 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 27 grudzień 2016 - 14:29

Bieda ma cos tam wspolnego z zabieraniem ryb, ale nie koniecznie jest powodem. Mieszkam w Stanach gdzie stopa zyciowa obywateli jest chyba jedna z najwyzszych na swiecie. Polakom tam mieszkajacym glod nie doskwiera, a rybki beretuja tak samo jak w Polsce. Zeby nie bylo,  Amerykanie cos tam tez biora. Roznica jest jednak taka, ze Jankesi biora jak maja smaka i tyle na ile maja ochote. Nasi niestety laduja w leb ile wlezie, tak jakby na jutro mialo im ryb zabraknac. Czym to wyjasnic?


  • venom_666, freshwater i Alexspin lubią to

#205 OFFLINE   freshwater

freshwater

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaw drodze nad Wisłę
  • Imię:Marcin

Napisano 27 grudzień 2016 - 15:51

 Czym to wyjasnic?

 

Nad tym samym zastanawiałem się podczas ostatniego wypadu za Odrę. 80% łowiących w miejscach, które odwiedzam to przybysze z byłych republik ZSSR, którzy wyemigrowali  na początku lat 90-tych. Teraz żyją na poziomie, mają duże domy a w nich..... duże zamrażarki. W swoich rodzinnych stronach, również łowili z wielkim zapałem i nie koniecznie na wędkę. Ryba od dziecka kojarzyła się tylko i wyłącznie z czymś co trzeba zjeść. Mimo, że na przestrzeni lat stopa życiowa się zmieniła, podejście do wędkowania i ryb - nie. Zapał do łowienia jest ogromny. Jak nie biorą sandacze to można zawsze połowić pstragów na komercji.  Jak usłyszałem : "Kak siemia biez ryby - eta płocha"  :)


  • Alexspin lubi to

#206 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 27 grudzień 2016 - 16:18

Bieda mineła, a przyzwyczajenia zostały, często ta postawa zostaje przekazana dalej.


  • Alexspin lubi to

#207 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 17:32

Bieda ma cos tam wspolnego z zabieraniem ryb, ale nie koniecznie jest powodem. Mieszkam w Stanach gdzie stopa zyciowa obywateli jest chyba jedna z najwyzszych na swiecie. Polakom tam mieszkajacym glod nie doskwiera, a rybki beretuja tak samo jak w Polsce. Zeby nie bylo,  Amerykanie cos tam tez biora. Roznica jest jednak taka, ze Jankesi biora jak maja smaka i tyle na ile maja ochote. Nasi niestety laduja w leb ile wlezie, tak jakby na jutro mialo im ryb zabraknac. Czym to wyjasnic?

No to są chyba znamy dwie rożne Ameryki  .

Amerykanie,Meksyki,Porotoryki Afroamerykany i inne nacje tam zyjace  które spotykałem nad woda   beretuja jak każdy inny naród ,i nie ważne czy przyjechał  nad wodę syrenka czy mercedesem ,spod lodu łowią  na żywca na różne patenty nie majace nic wspólnego z wędka poza żyłka i haczykiem - od taki kawlek deseczki z chorągiewka pokazująca wędkarzowi ew. branie  , na dziale wędkarskim widziadłem w sprzedaży  sznur z hakami ,do łowienia żywca nie używają podrywek ,tylko  siat ktore rzucają na wode , ktore w sprawnych rekach moga lowic nie tylko żywczyki .

A wypreparowane ryby -trofea - wiszą   po scianch  domów ,sklepów wędkarskich 

 

acha karta  wędkarska  na każda wodę 40$ -160zl na rok- stan Texas ,bez żadnych książeczek,legitymacji  egzaminow itp biurokratycznych pierdol do kupienia w każdym sklepie  z działem wędkarskim, każdej stacji benzynowej ,która jest blisko jeziora ,rzeki .I ryb maja pełno w wodach .

.Oto moja Ameryka .



#208 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:35

O właśnie i to jest przykład podejścia młodych do tematu. Nic dodać nic ująć. Za kilkanaście lat będzie można złowić już tylko cierniki i jazgarze a to na wigilijny stół nie wystarczy... :angry:

Nie, młody ma trochę racji z tymi wymaganiami; większość to po prostu zbędna biurokracja. Droga powinna być inna, to jest znacznie znacznie wyższe opłaty, ze zróżnicowaniem, np. wyższe jak ktoś zaprasza złowione rybki na obiad, czy kolację, a niższe, ja ktoś nie jest taki uprzejmy dla złowionych rybek. No i stworzenie i utrzymywanie dość licznej i sprawnej służby ochrony wód, zamiast obecnej PSR, bo niestety miałaby dużo roboty na krajowych wodach. 



#209 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 grudzień 2016 - 09:04

żeby zrobić większość z tego o czym piszemy trzeba przejąc władzę w PZW, to odpowiedzcie sobie ilu z Nas chodzi na zebrania w kołach,kandyduje, zgłasza takie wnioski, zapisało się do SSR etc. Samo się nie stanie, tylko dlatego że ktoś o tym napisze na jb

Mając podejście płacę - wymagam, nic nie zdziałamy, bo moloch PZW nie odczuje braku 100 czy nawet 1000 składek, a dla większości stan taki jak jest wystarcza lub nie chce im się nic robić, płacą i płaczą lub beretują w ramach limitu ile wlezie



#210 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 grudzień 2016 - 09:17

PZW ? A do czego, a komu to potrzebne ? Olać leśnych dziadów, zakamuflowanych ubeków i ormowców. Wpływać na zasadzie bilatelarnych porozumień i dogadywać się z dzierżawcami i prywaciarzami - mniej formalizmu, barier biurokratycznych i myślę, że więcej dobre woli. Stworzenie porządnego łowiska no kill pozwoli zarobić dzierżawcy do kilkunastu złotych więcej na każdym zezwoleniu. Wystarczy 200 - 300 ha wody i trochę dobrej woli z obu stron.


  • Alexspin lubi to

#211 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 grudzień 2016 - 10:15

żeby zrobić większość z tego o czym piszemy trzeba przejąc władzę w PZW (...)

Przewidzieli taką możliwość, stąd zmiana ordynacji wyborczej... paranoja! :angry:



#212 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 grudzień 2016 - 10:47

Przewidzieli taką możliwość, stąd zmiana ordynacji wyborczej... paranoja! :angry:

jeśli uważacie, że zmiany można wprowadzić tak od ręki to nie tędy droga, można poczekać i kilka lat, popatrzcie na obecne władze w Polsce, poczekali 8 lat i mają co chcieli i robią co chcą. Tak samo JKM, nienawidzi Unii Europejskiej a został europosłem, Walczy z systemem za jego własne pieniądze od środka :D

Poczekać jedną lub dwie kadencje, zebrać ludzi, wygrać wybory w PZW, wprowadzić uchwałę, że nikt to przed 2010 był we władzach PZW nie może kandydować lub powołać własną komisje weryfikacyjną i już masz beton z głowy i potem robić co się chce



#213 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 grudzień 2016 - 10:49

jeśli uważacie, że zmiany można wprowadzić tak od ręki to nie tędy droga, można poczekać i kilka lat, popatrzcie na obecne władze w Polsce, poczekali 8 lat i mają co chcieli i robią co chcą. Tak samo JKM, nienawidzi Unii Europejskiej a został europosłem, Walczy z systemem za jego własne pieniądze od środka :D

Poczekać jedną lub dwie kadencje, zebrać ludzi, wygrać wybory w PZW, wprowadzić uchwałę, że nikt to przed 2010 był we władzach PZW nie może kandydować lub powołać własną komisje weryfikacyjną i już masz beton z głowy i potem robić co się chce

Kolega z TVPinfo czy ze studio YaYo ? :)


  • Alexspin lubi to

#214 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:54

Ja nie jestem taki młody:) i rozumiem że pijesz do tego:

 

No i oczywiście musi się społeczeństwo trochę wzbogacić. Powiedzcie wędkarzowi zarabiającemu statystycznie 2000 brutto mającego 3 dzieci i żonę z 1600 brutto + kredyt  żeby wypuścił 3 kilowego sandacza w okresie przedświątecznym, a następnie kupił takiego za 40zł kg  auchanie..

 

Nie jestem taki młody i nie jest to moje podejście ale rozumiem żeby coś leczyć należy znaleźć przyczyny choroby, a to co napisałem powyżej to są fakty czyli jedna z przyczyn. W Polsce jest bieda  http://polskabieda.com/ ,a jak jest bieda to ciężko o zmiany w wiadomym kierunku.

Witam

 

Z tą biedą to dowaliłeś jak ruskie trole z Olegino.

 

Jaka bieda skoro ludzi stać na suchą karmę dla zwierzaków...na fryzjera dla pieska...

 

A poza tym - ryba złowiona własnoręcznie jest kilka razy droższa od tej z markietu.

Więc skoro kogoś stać na uprawianie wędkarstwa to stać go i na zakup ryby.

 

Pozdrawiam - Romek


  • Alexspin lubi to

#215 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:21

No faktycznie jaka bieda jak ludzie mercedesami jeżdżą, na wycieczki wędkarskie do Nepalu jeżdżą, lista miliarderów jest coraz dłuższa, a Karkosik nową fabrykę wybuduje. ..tego typu argumenty przytoczyłeś czyli z kija za przeproszeniem.


  • Alexspin lubi to

#216 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 grudzień 2016 - 17:09

No to widzisz sam jak jest hahahaha

 

No dobra - to może tylko ostatnie dwa zdania?



#217 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 grudzień 2016 - 07:34

(...)Poczekać jedną lub dwie kadencje, (...)

... i nie będzie już czego "zbierać", a na ryby będziemy jeździli do Korei i Chin... :angry:



#218 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 31 grudzień 2016 - 09:24

No to widzisz sam jak jest hahahaha

 

No dobra - to może tylko ostatnie dwa zdania?

Z przedostatnim to się zgadzam z zastrzeżeniami. ;)

A co do ostatniego, to pewnie u części osób tak jest, a u innych nie.

 

PS Szczęśliwego Nowego Roku!


Użytkownik szkutnik edytował ten post 31 grudzień 2016 - 09:24


#219 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 grudzień 2016 - 20:52

Ja też się nadziałem, bo zamknęli bramę na pomost a planu B jak butospodnie, nie miałem. Można się oddać pracy twórczej na 5 miechów póki to jest legalne bo Polskie Zwalczanie Wędkarstwa wprowadziło kolejny zakaz.


  • Alexspin lubi to

#220 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 01 styczeń 2017 - 00:58

Jaki zakaz?


  • bieniaś lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych