Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 5 z Gps, ktoś posiada ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 lipiec 2016 - 12:21

Czesc,czy ktoś z was posiada Helixa 5 tke i ma pojęcie ad.map ktore można zapakowac na sd ? Pytam bo ponoć tylko Navionics pasuje ale ktos i gdzies skonwertował jakąs mape na wzor navionicsa

#2 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 lipiec 2016 - 10:41

Posiadam, mapki uproszczone robię sam poprzez Reefmastera. Czyli łowię tam, gdzie wcześniej zrobiłem mapkę. Teraz już bym nie kupił "5" tylko "7" Lowrance'a z obsługą GPS. Mapki generowane przez RM są tam po prostu lepsze, czytelniejsze. Dobrej jakości mapy - cieniowane - zaczynają się od Helixa 9.Przydatność SI na tak małym ekranie "5"jest dyskusyjna. Cały czas drapię się w głowę, czy brać Lakemaster Autochart + zero lines , czy kupić jakiś używany ploter Lowrance'a o większym ekranie no i wygodnie obsługiwać mapy. Do jesieni mam czas.......



#3 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 lipiec 2016 - 12:18

Ja akurat mam Helix 5 sonar gps , więc bez SI ( przywieziono mi jako przezent zza duzej wody) teraz powiedz mi czy kazdy helix ogarnia tego RM ? Albo jak do tego podejsc w ogole.. Mysle ze gps i mapy sa w kazdym helixie takie same , mam wbudowaną tą ogolną ktora ma sam zarys naszych jezior wiekszych ( na usa wiekszosc dokladnych) a reszta navionics przez slot.Rozwin jak mozesz co dalej z tym

#4 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 lipiec 2016 - 14:05

Reef nie ogarnia map do helixa, wczytuje same izobaty, bez opisów głębokości, twardości, etc. Do Humminbirda, jako autorski program do map dedykowany jest Lakemaster Autochart Europe  + zero lines memory card. Koszt ok. 1100zł. Tak czy siak więcej widzisz na kompie w domu niż na ekranie echa.  Cieniowane mapy to tak jak pisałem od HB helix 9 się zaczynają. Na forum jest kilku userów, którzy mają Autochart Lakemaster, przeczytaj wątki o tworzeniu map , wytropisz ich. 



#5 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 lipiec 2016 - 14:45

Noo to jak oscylujemy w kwotach ok 1000 pln to Navionics gotowy na karcie w tej kwocie wchodzi.I jak patrzalem w necie to nawet przyzwoicie pokazuje.Jest troche jezior no i nasz baltyk ładnie rozpisany.Ale... nadal to 1000 pln co jest 1/3 kwoty za echo.Poki co latam na tej ogólnej,jezioro jest obrysowane z grubsza,punkty-miejscowki ładnie zaznacza tylko nawigacja do tych punktow jak dla nnie troche lipna i trzeba sie pomęczyc patrząc na mapke

#6 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 lipiec 2016 - 15:08

Wybrzeże Bałtyku jest zrobione, im dalej w las, tym więcej ........dziur. Ludzie z Normarku, mówili mi, że generalnie są braki w liniach brzegowych zbiorników zaporowych, ktoś sygnalizował brak linii brzegowej Odry, można to zrobić samemu,ale sporo z tym roboty. Co do kasy to za 1100zł z Hiszpanii lub o 150 zł więcej u nas dostajesz........wybrzeże i trochę ogólnych map. Jak sam nie zrobisz...to się możesz nie doczekać. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych