Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skjern - długośc przyponu i muchy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:48

Filip, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Martwi mnie jednak ostatnie zdanie, statystycznie jak wyglądały wasze wyniki?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

W 2017 roku byliśmy w czwórkę przez 6 dni złowiliśmy dwie ryby,kolega na spina, ja na muchę.

W tym roku byliśmy w sześciu, na spina mieli dwie ryby i jeden spad, mi dwie spadły.

Z łososiami i trociami nigdy nie jest lekko , nawet w Rosji nie zawsze biorą.

Są, skaczą i nie chcą brać- jak zawsze standard...przerabiałem to mnóstwo razu, i u nas i za granicą, w końcu nadchodzi taki moment że chapnie :), ot i cała "filozofia".

Połamania :)


  • Wobi i Luckyguliver lubią to

#22 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:50

Jedna ryba na 2-3 to jednak duuużo lepiej niż w Polsce ;). Nie łudzę się, że połowię, ale chciałbym mieć pewność, że ryby w rzece są, bo u nas w ostatnich latach to tak jakby kijem w studni mieszać... ;)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

W PL nie jest aż tak źle,trzeba być w miarę często to i się może trafi :P ...

Nie ma się co zniechęcać, Jak się jedzie to prawie na pewno się nie złowi, a jak weźmie to jest wielki sukces,radość- :D


  • Adrian Tałocha lubi to

#23 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:37

Hej

Kasper

Łowiłem tam dwa razy w maju po 6 dni rok, rok temu i w tym roku.

Filozofii wielkiej nie ma ze sprzętem, wędka pomiędzy 13 14 stóp w klasie minium 8, moim zdaniem, wszędzie wystarczy.

Linki to większość ludzi tam używa specyficznych linek hybrid zpey, w różnych klasach tonięcia.

Ja łowiłem z powodzeniem airflo rage, taka hybryda między scandi a skagitem i do tego polilider w różnych klasach tonięcia-głównie super lub extra fast sinnking-3 m

Rybę rok złowiłem na muchę na mosiężnej tubie a'la pathagorva- dość duża około 7-8 cm.

W tym roku dwie mi spadły obie na banna fly -też duże

Wg mnie mucha nie ma aż takiego znaczenia-ludzię tam łowią na różne-a le tym okresie jak woda duża i jeszcze zimna to na większe.

Choć wieczorem widziałem jak łowili na malutkie muszki, płytko prowadzone-ale się mocno ociepliło wtedy.

W tym roku też jadę w maju-dokładnie nie wiem kiedy, może się spotkamy. :)

 

Rzeka jest bardzo podobna do naszej Regi, głęboka w dolnym odcinku dość szeroka na niektórych odcinkach.

 

W mojej opinie skala trudności złowienia tam ryby, jest trochę mniejsza niż w Polsce.

 

Do powyższego dodam, że z reguły działają tam czarne i brązowe Ulsockeny uraz templedogi a'la Phatagorva. Poza tym wszystkie wariacje czerwieni, brązu, rudego. Ja tam złowiłem trotkę na monkey fly z czerwoną jeżynką. Popularną, lokalną muchą na Skjern jest też Munker czyli zonker z główką z sierści sarny - oczywiscie w rudej kolorystyce.

Takie wzory jak poniżej na pewno będą działać:

 

Załączony plik  fullsizeoutput_eb7.jpeg   36,91 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_5504.JPG   44,86 KB   8 Ilość pobrań

Załączone pliki


Użytkownik gladki edytował ten post 10 grudzień 2018 - 10:53


#24 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 10 grudzień 2018 - 15:59

Tomek, Filip - dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

 

Przygotowania czas zacząć... ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych