Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2006 - 22:00

...pomacałem - nowe blanki Composite Developments z serii Blue Rapid i Sunrise. Serie jakby stare ale blanki jakby nowe. Cóz moge powiedzieć. Od pierwszego dotyku ma się wrażenie obcowania z high-tech.
Blanki są bardzo lekkie i szybkie. ohmy.png ładnie pracują całą długością. Jest z czego wybrac w długosciach 2,5-3 metry, kilka blankow krótszych (UL) tez widziałem. Nie jest to oczywiscie oferta popularna ale czasem wrto potrzymać dobry blank w rece...żeby mieć pojęcie jak być może
 
Zachęcam!


#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 czerwiec 2006 - 08:54

Friko,
Tylko długość 2,5 - 3m? Są jakies jednoczęściowe blanki w okolicach 2m? Czy jest coś ok. 3m do 25g?

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2006 - 09:47

Jednoczesciowych krotkich niestety nie widzialem, ale były ciekawe blanki w dlugosciach 2.3 oraz 2.55

Dłuższe mocniejsze blanki też są, np taki do rzecznej gumy 2.75 7-28 grama

Oczywiscie blankow jeszcze dluzszych, takich od 2.90 w gore tradycyjnie jest tez duzy wybor, w tym naprawde potezny :huh: blank łososiowy - to trzeba wziąc do ręki niestety zeby zrozumieć, więc jak możesz to wpadnij do pracowni :mellow:

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 17 sierpień 2008 - 12:10

Witam. Chciałbym Was prosić o opinie nt. kijków zbudowanych na blankach CD- Blue Rapid i Sunrise w kontekście łowienia wielkorzecznych boleni (spinnig 2,75- 3,0, przynęty 10- 21 gram, żyłka o,23 mm). Czy macie jakieś uwagi na ich temat, jakieś plusy i minusy tych kijków?

#5 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 sierpień 2008 - 12:40

wydaje mi sie ze popper i pirania mogą ci pomóc

#6 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 17 sierpień 2008 - 16:07

Witam. Chciałbym Was prosić o opinie nt. kijków zbudowanych na blankach CD- Blue Rapid i Sunrise w kontekście łowienia wielkorzecznych boleni (spinnig 2,75- 3,0, przynęty 10- 21 gram, żyłka o,23 mm). Czy macie jakieś uwagi na ich temat, jakieś plusy i minusy tych kijków?



Witaj! Jakiś czas byłem w posiadaniu takiego kija:

COMPOSITE DEVELOPMENTS N.Z LTD ROD CLASSIC II

3,05 m 10-28 g moc 17 lb

przelotki Fuji Hardloy, szczytowa Fuji SiC, uchwyt Fuji DPS

Po krótkim użytkowaniu (na początku sezonu boleniowego) postanowiłem się z nim rozstać - powód - był jak dla mnie za szybki (sztywny) przez co zbyt dużo ryb traciłem lub miałem problem z zacięciem - zresztą opisałem to w wątku Bolenie 2008 prawie na początku

Kij ten bardziej nadałby się na sandacze i szczupaki - mocy miał sporo, że nawet przynętami >30g dało się spokojnie rzucać - może opis blanku był błędny??

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2008 - 08:56

@Herman

najlepiej bedzie jak wybierzesz się do pracowni Fishing Center i sam pomacasz blanki - zdaje sie ze na przelomie sierpnia / wrzesnia ma być nowa dostawa z CD.

Blank opisany przez @piranie faktycznie bardziej w kierunku sandacza niż bolenia. Ja bym sie rozgladal za modelami 9'0 opisanymi do 21 lub 25 gram - nie pamietam konkretnych nazw bo sa dlugasnie i skomplikowane, ale zdaje sie ze we wszystkich seriach CD (GIII, GIV, GV) sa takie modele - wiec na pewno cos znajdziesz.

Pozdrawiam

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 sierpień 2008 - 23:26

Witam. Chciałbym Was prosić o opinie nt. kijków zbudowanych na blankach CD- Blue Rapid i Sunrise w kontekście łowienia wielkorzecznych boleni (spinnig 2,75- 3,0, przynęty 10- 21 gram, żyłka o,23 mm). Czy macie jakieś uwagi na ich temat, jakieś plusy i minusy tych kijków?


Tu masz troszkę: http://fishingcenter.com.pl/forum/viewtopic.php?t=238&si d=cbe54313fc693809806ae6827e8b8fad

#9 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 13:15

Witam,
@Herman, jeżeli potrzebujesz wędkę pod bolenia, tak jak mówił Friko wpadnij do pracowni. Aktualnie z CD są dostepne Blue Rapid 2,75m 5-21g oraz XLS 2,75m 6-25g. Weź pod uwagę również G.Loomisa ST1084-2 IMX oraz ST1143-2 GL3
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#10 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 25 sierpień 2008 - 13:48

Pojawię się w Pracowni, zaraz po urlopie, czyli za ok. 2 tyg. :D Dzisiaj ganiałem za boleniami ze swoim starym Mitchell'em Prestige.Ale bolenie widząc, że łowię na takie starocie, ignorowały mnie :blush:
:mellow:

#11 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 09 październik 2008 - 19:52

Hi!

Mam pytanie do forumowiczów, czy jest ktoś może użytkownikiem spiningu zbudowanego na blanku BLRXLS2120MH (3,05 m; 8-32 gr; 8-20 lb; X/Fast) lub może coś na temat tego blanku powiedzieć. Chciałbym sobie sprawić coś nowego pod sandacza na rzekę, głównie guma i główki max. 25 - 30 gr., oraz woblery 7 - 14 cm. Okazyjnie połów boleni (uklejka RH-12). Będę wdzięczny za wszystkie opinie i sugestie.

#12 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 październik 2008 - 07:33

Ja mam starszego brata (blue rapida do 35g, 3m), kilka blanków z tej serii miałem w swoich rękach, ale tego niestety nie. Z opisu powinnien jak najbardziej nadawać się do Twoich celów, alenie ma jak samemu machnąć .Myślę że najlepiej jak odwiedzisz pracownie i sam zobaczysz.

#13 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 10 październik 2008 - 08:00

Hm, ja mieszkam na takim zadupiu :unsure: , gdzie mieszka 4,5 mln ludzi i nawet metropolię chcą tu zrobić :lol: ale do najbliższej pracowni, gdzie mógłbym teoretycznie pomacać ten blank (nie wiem czy go mają na stanie) mam 70 km , co prawda autostradą :D ale za to płatną i w dodatku w remoncie :(. Więc jak czytam wspomnienia remka to mnie h.j strzela i zastanawiam się za jakie grzechy się tak męczę :wacko:

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 październik 2008 - 08:53

Nie ma lekko. Ja zamawiam w ciemno Trafień w dziesionę mam jakieś 60-70% :o

#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 24 styczeń 2009 - 17:19

Witam


może ktoś z szanownych forumowiczów używa kija zbrojonego na takim blanku XLS BLRXLS2120MH G V/66mln.2 3,05 8-32gr 8-20lb X/Fast Med/H

szukam kija na noc do relatywnie dużych woblerów 12 14 cm o małej masie własnej i problemami z lataniem jak Rapala Huski Jerk i podobne. Główna zdobycz sandacz czasami uwiesi się niewielki sumek może jakiś boleń czy taki kij spełni moje nadzieje innym wyborem jest blank tej samej firmy z serii

BLUE RAPID BLSJH2118MH G IV 2 3,00 10-35gr 10-20lb X/Fast M/Heavy

blank będzie pracował pod linką 20 lb


z góry dzięki za wszelakie wskazówki

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 25 styczeń 2009 - 09:47

Ja łowię tym BR już 3 lata, i sobie bardzo chwalę. Do Twojego wyboru będzie jak najbardziej OK, chyba że chcesz go używać z DT na Parsęcie, wtedy się podda. Co do XLSa, niestety nie miałem nawet blanku w ręku, ale sądzę po innych produktach z tej serii powinien się nadać.

#17 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 13:43

Witam,
@szpiegu myślę, że kij na tym blanku będzie idealny. Będziesz na targach? Mam zmontowany taki kij.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#18 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 25 styczeń 2009 - 15:27

Panie Ireneuszu a o którym blanku pan teraz mówi XLS czy Blue Rapid niestety na targach być nie mogę :(

#19 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 17:12

Mówię o XLS. Nie tylko woblery, ale i gumy komfortowo odsłuży. Szczególnie te w długości 3,05m nie mają sobie równych.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#20 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 01 luty 2009 - 18:20

No wlasnie ogladalem tego xls o ktorym mowa. 305cm ale cw chyba do 25gr ale moge sie mylic. Super wędzisko, bardzo lekkie, bardzo szybkie dokladnie takiego kija szukalem na rzeke dla siebie. No niestety cena... z tego co pan mowil ok 1,4-1,5 narazie jest dla mnie nieosiagalna. Hehe no ale juz wiem do czego dążyc kiedys tam kiedys. Aha nie wspominalem o wykonczeniu... perfekcyjne!!
  • minnow lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych