Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Ryobi Applause CR Nowość 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:46

@Osin , pletki opisane u nas jako "0,12" to często odpowiednik 18-20lb. Przynajmniej wiele tańszych. I mozna tym wyrwać bebechy z młynka, osobiście to na słabszy kołowrót niż Spinfisher, stare shimano w gabarycie 4000, czy daiwe whisker ss bym tego nie nawijał.
Co do kategorii "kołowrotek ok. 200zł" , to widzę ogromny rozrzut opinii, i mam wrażenie że pierwsze serie trafiające na rynek są o dwie klasy lepsze, niż to co idzie potem w tysiącach. Te, które mają być nowowścią w sklepach, na targach, i pokazach. Choćby słynna daiwa ninja, były zachwyty przez pierwsze pół roku, teraz coraz częściej od nowości są buble.
Zauberowi zjazd jakości zajął wiele lat. Jak widać dzisiaj to juz w miesiącach idzie.

#22 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2016 - 08:49

Nie wiem jak inne plecionki ale ta której używam(mikado octa 8 splotów) jest opisana w miarę ok. Łowię tym okonie, o wiele cieńsza i słabsza od pp(0,15 10 lb)wiec trochę odwrotnie niż sądzisz. A młynki no cóż, nie da się żeby był tani lekki i mocny, coś za coś.
Jakby się ktoś zastanawiał to applause cr lepszy od slama wg mnie

Użytkownik Osin edytował ten post 23 sierpień 2016 - 08:51


#23 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 sierpień 2016 - 04:12

Akurat obie pletki znam. PP 0,15 to sznurek, w ogóle mi nie podeszła. Natomiast mikado macałem, bo te rzekome 8 splotów mnie kusiło - porównałem najtańszych i w końcu kupiłem robinsona titan. Taka sama tasiemka i ona oko i palec ta sama grubość przy tych samych opisach, moc w robinsonie jest, nie wiem jak w mikado. 0,12 wydała mi sie zdecydowanie za gruba na delikatne łowienie, chociaż fakt, cieńsza niż np. Mistrall shiro 0,13. W kazdym razie na sucho nie rozni się dla mnie od budżetowych plecionek 4 splotowych, a jest zdecydowanie bardziej płaska i szywna niż 4-sploty w tej samej cenie takie jak dragon maxima czy robinson phantom.
Wracając do applause cr i slama - oba jak dla mnie warte są max 120zł, a reszta ceny to legenda ryobi. I te 5 lat gwarancji, choć różne opinie słyszałem jak to działa w praktyce.

#24 OFFLINE   pranagal

pranagal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 23:31

Nie polecam lepiej kup sobie zaubera



#25 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:52

Witam wszystkich! Postanowiłem zaryzykować i kupiłem ten kołowrotek. Moje pierwsze wrażenia na plus  :) Kołowrotek jest bardzo dobrze spasowany, zero luzu i miarę dobrze nawija linkę . Po sezonie napisze coś więcej na temat pracy tego kołowrotka. Będzie podpięty do kija CD BR 299ML cały zestaw fajnie kolorystycznie wygląda i mam nadzieje że fajnie spisze na szczupakach.


  • holdfast lubi to

#26 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:32

Niedawno kupiłem wielkość Applause CR 1000 i niestety czuć bardzo mocno pracę przekładni, dodatkowo w losowych momentach niepokojące stuki i chrobotanie. Dodam, że miałem starą wersję Applausa i chodził bezszelestnie. Smarowanie CRa oraz zabawa z podkładkami nic nie daje. Smar po krótkim czasie kręcenia "w fotelu" staje się czarny. Kupiłem go ze względu na wagę i bezproblemowe działanie poprzedniej wersji. Co do Daiwy Ninja, którą posiadam w wielkości 2000, do główek 5g jest ok, natomiast boczny trok 5g to już stukanie, chyba trafi na spławik albo na części.

#27 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 22:07

Udało mi się poprawić pracę kołowrotka, na początku usunąłem ze środka mechanizm posuwu szpuli, zostawiłem tylko pinion i koło napędowe. Podczas pracy tych elementów nie było niepokojących odgłosów. Następnie pod lupą przyjrzałem się pozostałym elementom i zauważyłem na zębatce mimośrodu pozostałości po odlewie. Usunąłem nierówności, następnie papierem o gradacji 2000 wypolerowałem spodnią część koła zębatego. Również wypolerowałem dolną część metalowego element do którego przykręcona jest oś i który porusza się po zębatce mimośrodu. Na koniec jeszcze wyrównałem nierówności w kanaliku powyższego elementu. Ponownie nałożyłem smar i stukanie oraz chrobotanie nie występuje. Praca jest równa i miękka. Niedługo przetestuję nad wodą.

#28 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:08

Witam

U mnie Applause CR 1000 nawija plećkę w stożek  (mikado octa .08)  próbowałem podkładkami od zaubera (w zestawie brak) ale nie wiele to pomogło, efekt taki że straciłem 2/3 plećki, i nawet nie o to chodzi, bo i tak miałem wymieniać, ale co się k..wami narzucałem przy każdej brodzie to moje, a rozplątywanie plećki .08 - nie polecam.  Problem stożka częściowo rozwiązałem poprzez odwrotne nawinięcie podkładu, ułożyła się wtedy mniej więcej równo, ale brody i tak się robiły.   I tu pytanie, jakie wasze doświadczenia w temacie regulacji szpuli podkładkami? 

Dobrze kombinuje że jeżeli stożek zwęża się ku górze to podkładki trzeba usuwać - dobrze??   usunąłem z 0,8 do 0,5 i plećka po nawinięciu - wklęsła na środku    :(    Dodam że ogólnie z młynka jestem zadowolony, używam pod okonia, wklejanka 2.1  1-7  , praca jak dla mnie maślana, żadnych niepokojących odgłosów jak tu koledzy piszą, ale przez to nawijanie i brody gotów jestem pchnąć go do ludzi.

Chętnie bym dołożył i kupił drugiego Zaubera w najmniejszym rozmiarze, ale niestety mierzyłem do kijka i zdecydowanie za ciężki.

Może macie jakieś inne propozycje w podobnej cenie (do 250PLN)

dzięki za odp

pozdrower






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych