Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dam Quick Retro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 07 sierpień 2016 - 07:41

Witam

Wczoraj podczas wizyty w sklepie porównywałem sobie powyższy młynek do Slamera. Powiem szczerze że spasowanie i wykonanie lepsze niż w Penie. Kręciły podobnie typowo jak to w Penie. Czy ktoś miał z tym młynkiem doświadczenia? Zastanawia mnie jego konstrukcja - czy jest to faktycznie ślimak jak w starych Quick czy Abu? Myślę o takim młynku do kija pod troć - obecnie stosowany Biomaster jest za delikatny.



#2 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 07 sierpień 2016 - 08:50

Retro jest na przekładni ślimakowej, kręci się przyjemnie jak na ślimaka ale macałem też tylko na sucho.



#3 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 07 sierpień 2016 - 09:39

Poszperaj po necie. Wydaje mi się, że były z nimi problemy a mianowicie linka wskakiwała często pod pokrętło hamulca lub zahaczała o rolkę przy wyrzucie.

Kiedyś też go miałem na celowniku i kilka napotkanych opinii w necie ostudziło mnie przed zakupem.

 

PS: Biomek za słaby ??? Chodzi o FB?


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 07 sierpień 2016 - 10:27


#4 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 07 sierpień 2016 - 13:36

Jest to bardzo mocna konstrukcja i nawet podobna do legendarnego Royal'a  :)  Do kolegi powyżej, nie opierałbym swoich decyzji na opinii jakiegos pierdoły, któremu linka pod pokrętło hamulca się wkręca  ;)  Przy trociowaniu Biomek może być za słaby, jeżeli przez trociowanie rozumiemy np. łowienie w Parsecie przez 120 dni w sezonie kilka lat z rzędu.  :P


  • polifem8 lubi to

#5 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 sierpień 2016 - 21:38

Miałem w rękach model 3000 jak i zwykłego Quicka 2000. Oba na ślimakach. Retro pracował jakby ciut lżej, ale nie był tak pozycjonowany jak model zwykły. Hamulec precyzyjny, praca gładka ale rozmiarowo 3000 to wielki kołowrotek,coś jak 3500 Daiwy. I ten knob z pianki nie tak wygodny jak w zwykłym Quicku.

 

Gdybym miał sparować trociowy kij wykonany przez Wojtka Grocholę z równie gustownym kołowrotkiem to wybrałbym tylko takiego D.A.M-a.



#6 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 07 sierpień 2016 - 22:20

Miałem w rękach model 3000 jak i zwykłego Quicka 2000. Oba na ślimakach. Retro pracował jakby ciut lżej, ale nie był tak pozycjonowany jak model zwykły. Hamulec precyzyjny, praca gładka ale rozmiarowo 3000 to wielki kołowrotek,coś jak 3500 Daiwy. I ten knob z pianki nie tak wygodny jak w zwykłym Quicku.

 

Gdybym miał sparować trociowy kij wykonany przez Wojtka Grocholę z równie gustownym kołowrotkiem to wybrałbym tylko takiego D.A.M-a.

Już wyjmowałem eurogąbki z kieszeni, póki nie zobaczyłem piankowego knoba. Przy całym gustownym wykonaniu strasznie psuje efekt. Ale pracuje naprawdę gładko i też odniosłem wrażenie, że lżej niż FD. Quicki na ślimaku trzeba liczyć o numer wyżej niż standardowe numeracje, zarówno FD jak i Retro mają taką rozmiarówkę. Z kolei Royal ma standardową miarę ale upolować go dużo trudniej a szpula w zapasie to już w ogóle gratka. Ale jest co jakiś czas do trafienia w cenie nowego retro. Ja czekałem skromne... 6-7 lat żeby trafić w dobrej cenie, ale mam, jest mój ukochany i nie do odsprzedania  ;)   


  • polifem8 lubi to

#7 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 sierpień 2016 - 22:49

Royal swego czasu był w promocji, jeśli sklep kupił minimum 3 sztuki. Cena wtedy była na poziomie ceny FD.

#8 OFFLINE   polifem8

polifem8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Adam

Napisano 07 sierpień 2016 - 23:36

Kto wymyślił piankowe knoby, toż to zbiorowisko bakterii i symbol jakiegoś frajersko-oszczędnościowego trendu. Kołowrotki na ślimaku są mocne i trwałe, ale hipoidalne dają lepsze czucie pracy przynęty i brań. Proszę mi wierzyć.( Pierwszą składkę dla pzw opłacili mi Rodzice w 1974 roku). Stare Royale miło wspominam :)


Użytkownik polifem8 edytował ten post 07 sierpień 2016 - 23:37


#9 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 08 sierpień 2016 - 06:43

Ten knob wygląda na łatwy do wymiany. Jakieś ładne drewno będzie się dobrze komponować - np. wrzosiec, cedr. Przy okazji można dać łożyska do środka, i to bez problemu bo tu nie ma takich wymagań jak w przekładni co do precyzji.
Pytanie jak jest z jakością tego quicka, ślimak rzecz zacna, pod warunkiem że dobrze wykonana. Dużo bym dał za kołowrotek, oparty na napędzie i łożyskach z starego Rexa, ale z oporowką i sensownym nawojem. One miały system lepszy od Mag Sealed. Nazywał się Piach Mieli.
  • polifem8, AMIDOS i Kamil_Be lubią to

#10 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 08 sierpień 2016 - 12:33

Dzięki za opinie. Ja miałem w rękach model 3000 i był to już kawał cegły. Celowalbym raczej w 2000. Co do biomka to pod obrotówką 4 long w silnym nurcie zdarza mu się wydać dziwne dźwięki z przekładni. Muszę podjechać do Moritza uzupełnić zasoby Meppsa to zobaczę w jakiej cenie tam jest.

#11 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2016 - 13:06

Też zastanawiam się nad tym młynkiem do cięższego łowienia szczupaków ale konkretnych opinii niestety brak. Retro można teraz wyrwać w całkiem dobrej cenie.



#12 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 08 sierpień 2016 - 20:18

Gdy łowiłem korbą, to chciałem zakupić FD2000 lub Retro 2000 do kija szczupakowego, ale Retro akurat nie mieli w magazynie a FD już wycofywali. 

 

Ale mimo wszystko sprawię go kiedyś sobie  :wub:



#13 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 08 sierpień 2016 - 20:22

Jest jeszcze opór tych młynków w sklepach i na portalach aukcyjnych. Myślę, że DAM będzie miał zawsze w ofercie takiego cukierasa na ślimaku.

#14 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2016 - 20:49

Ciekawy jestem jak wypada taki Retro w bezpośredniej konfrontacji np. z Turkami czy Emblemami jezeli chodzi o nawoj, kulturę pracy i żywotność.
Wszyscy do cięższego łowienia polecają mi własnie starsze Daiwy, za ktore trzeba przy używce zapłacić ok 400pln w gore, czyli tyle ile za nowego Retro w promocji...

Użytkownik PatLove edytował ten post 08 sierpień 2016 - 21:05


#15 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 08 sierpień 2016 - 20:57

Żywotność oceni czas i serwisanci  ;)



#16 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 08 sierpień 2016 - 22:12

Tylko że stare Turki, Emblemy, supershipy były robione w Japonii, a DAM już niestety jest z Chin. Iny koszt siły roboczej. Co ciekawe, jeszcze niedawno były DAM-y made in germany. Mam takowego, i szczerze mówiąc to nie widzę w nim tej slynnej germańskiej precyzji. Ot, szwaby zrobiły okume... może z ciut lepszym nawojem.

#17 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 08 sierpień 2016 - 22:46

DAMy na ślimakach dalej są produkowane w Niemczech.

#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2016 - 23:14

DAMy na ślimakach dalej są produkowane w Niemczech.

To dobrze.

 

Czy 4000 da radę sumom 2 metry w górę? Nie rozsypie się przy pierwszym? Alternatywa to Slammer 460.



#19 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:05

@Heshher , jesteś pewien? W katalogu jest opis przy retro:
"Zaprojektowany, opracowany i przetestowany w Niemczech;" , jestem pewien że gdyby produkowali go w Reichu to by się tym pochwalili.

Quick ten "klasyczyny" (1000-4000) jest robiony w Niemczech. Tak samo cała seria quick calyber, byla bo chyba już nie produkują, calyber fd dostał nowe malowanie, nazywa się toxic i teraz tłoczą go w Chinach. I chyba jeszcze jakieś morskie DAM-y są nadal robione w RFN.

Co zresztą moim zdaniem wcale nie ma obecnie takiego przełożenia na jakość jak było dawniej. Moc - owszem. Wiem co mówię, bo używam calyber 830fd, i na zmianę kocham i nienawidzę ten kołowrotek. Raz stuka, raz szumi, raz chodzi jak złoto , ale nigdy nie zawiódł i ma "power".

#20 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:27

Chyba na stopce jest wybite Niemcownia, ale teraz to już nie mam pewności.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych