Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowe Nowości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1498 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 29 styczeń 2023 - 23:16

Yumeya ...przesadzili ewidentnie....jakby zaprzestawali działaności tuningowej :)

Stradic, Certate nowe na pewno będą w tym roku, ale widać później :)

SALTIGA mała...no tak...prezentuje się chyba najlepiej ze wszystkiego co ktokolwiek i kiedykolwiek wyprodukował ...jakby zrobili wersje PG to byłby NOKAUT :)


  • bogunow i kineret lubią to

#1382 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2023 - 06:56

Moim skromnym zdaniem Airity 23 wygląda spoko, dużo lepiej niż Vanquish 23. Zabieg ten sam, co w shimano - wsadzili airdrive design z 22' Exista. Tylko teraz jak pozycjonować ten młynek względem Luvias Airity, który dziedziczył technologię poprzedniego Exista ? Mieszają tymi modelami..... Ciekawe czy będzie ogólno dostępny model 2500 z płytką szpulą na nasz rynek. Retail price na australię ma wynosić 799$. Sporo...


Użytkownik scOOtt edytował ten post 30 styczeń 2023 - 07:00


#1383 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 30 styczeń 2023 - 07:50

Nowe airity zastąpi zwyczajnie dotychczasowego luviasa airity.

#1384 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 styczeń 2023 - 08:34

Szkoda tylko, że ceny Daiwy nie są takie same jak Shimano  :rolleyes:



#1385 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 30 styczeń 2023 - 09:17

Nowe airity zastąpi zwyczajnie dotychczasowego luviasa airity.


Czy aby na pewno?! Trochę szybko jak na następcę. Ale zamówiłem nowe Airity PC 3000, a mam kilka Luvias Airity 21, to może porównanie na żywo coś wniesie do dyskusji.
  • homax lubi to

#1386 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2023 - 10:04

Czy aby na pewno?! Trochę szybko jak na następcę. Ale zamówiłem nowe Airity PC 3000, a mam kilka Luvias Airity 21, to może porównanie na żywo coś wniesie do dyskusji.

Z niecierpliwością na takowe czekam Krzysztofie i z góry dziękuję :)


Użytkownik scOOtt edytował ten post 30 styczeń 2023 - 10:04


#1387 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 30 styczeń 2023 - 10:19

Luvias airity 21 był nieco lżejsza i tańsza wersją zrobiona na bazie exista 2018. Teraz mamy już exista 2022 i ten airity 23 analogicznie czerpie prosto od nowego exista. Kolorystyka i design również wskazuje, że zastąpi luviasa airity 21.

#1388 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 styczeń 2023 - 23:09

Czy aby na pewno?! Trochę szybko jak na następcę. Ale zamówiłem nowe Airity PC 3000, a mam kilka Luvias Airity 21, to może porównanie na żywo coś wniesie do dyskusji.

Krzysztof jak oceniasz Luvias Airity '21 w porównaniu do Vanquish '19 ? 



#1389 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 30 styczeń 2023 - 23:24

Ja dostałem nieoficjalne info, że AIRITY zastąpi AIRTY LUVIASA...więc KILLIM :)

Nie da się chyba porównać Vanquisha do AIRITY LUVIASA....Daiwami kręci się inaczej niż Shimaniakami...Airity Luviasowi na pewno bliżej do Exista 2018 niż Vanquish do Stelli...myślę, że oba są doskonałe zarówno wizualnie jak i technicznie ...osobiście w Daiwie nie odpowiada mi ten podwójny rant w szpuli oraz "wmawianie" klientom od końca lat 90tych , że "odwrotny stożek" wspomaga rzuty bo to wierutna bzdura...widać to na przykładzie kołowrotków karpiowych..gdzie Daiwa w kilku modelach EU w latach początek 2000 zastosowało ten głupi patent..oczywiście modele JDM zweryfikowały szybko te wynalazki...tam od 2000 roku jest stożek normalny oraz szpulę długie 45 mm...Shimano dopiero po 22 latach w najdroższym AERO TECHNIUM MGS skopiowało rzutowe szpulę od Daiwy na 45 mm ....więc pora by i w spinningowych było teraz na odwrót by Daiwa skopiowała stożek z Shimano.....niejako powoli i tak coraz bardziej swoje szpulę i nawój zaczyna nieśmiało "wyprostowywać" :)



#1390 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 31 styczeń 2023 - 01:11

Być może błędnie ale tak gdzieś sobie pozycjonowałem Luviasa Airity jak odpowiedz na V19. Wiem że inaczej kręcą. Bardziej mam na myśli odczucia z nad wody, samo użytkowanie, komfort pracy. Jeżeli Airity będzie tak gładka jak Ceratka LT to jest już bardzo dobrze, jeżeli utrzyma jej kulturę pracy z woblerem pstrągowym 4-7cm a będzie lżejsza to "lubię to" :)

 

Zatrzymałem się na Certate LT w drabince D. Swoja drogą jak do tej pory jedyna Daiwa do której się moja twarz uśmiecha. Bardzo przyjemny kołowrotek.

 

Jednak do L i UL najprzyjemniejszym młynkie był V19, i chciałbym sie do niego choć w minimalny sposób odnieść.

 

Poza tą szpulą z podwójnym rantem, niby ARC to największym rozczarowaniem było gdy odkryłem że te fajne jaskrawe kolorki na rotorach to nie farba tylko nalepki...

 

Główna rzeczą i chyba jedyną braną na serio pod uwagę to rozmiarówka, 2500 jest ciut mniejsze niż Shimano 2500. Daiwoskie 2500 LT jest wprost idealne do 7 stopowej pstrągóweczki. C2000S ciut mało, 2500 ciut dużo a do C2500 nie moge się przełamać, szczególnie z korpusem od 1000.

 

Tak sobie czekam wesoło na nowego V23, ale mąci mi jeszcze ten Airity 21.

 

K.... czemu tu nie ma ryb :)


Użytkownik gajosik edytował ten post 31 styczeń 2023 - 01:22

  • homax, malinabar i scOOtt lubią to

#1391 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 styczeń 2023 - 05:32

V19 ma lżejszy i płynniejszy start aniżeli Luvias Airity. Dlatego według mnie bardziej nadaje się pod lekkie i ultra lekkie zastosowania.
Airity 23 ma mieć ten start płynniejszy niż Luvias Airity dzięki airdrive, tak mówi marketing, jak będzie? Zobaczymy.
Jedno jest pewne, Daiwa z cenami zaczyna grubo przesadzać. Miesza tymi modelami jak opętana. Nie ma jakiejś spójności w tym wszystkim.
Jak dla mnie w relacji cena - jakość w dalszym ciągu prym wiedzie Certate.
Czekam na porównanie V23 z Airity 23 względem V19 i wówczas coś wybiorę dla siebie.
  • xyzzvpc lubi to

#1392 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 02 luty 2023 - 20:16

Nie znam się na tych startach, bo zbyt mało wymagający jestem 🤣 Dla mnie Daiwy kręcą lekko i przyjemnie. A przy tym Luvias Airity ma super design. Właściwie to kupiłem kilka sztuk tylko oczami. Teraz chcąc zracjonalizować zakupy (gryzie mnie sumienie, ze mam tyle tego złomu i dalej kupuje) zamawiam tylko następców kultowych R. To najfajniejsze, ze w ostatnich wypustach Daiwa wraca do tego co mnie najbadziej w niej kręciło, czyli o numer większa przekładnia niż wynika to z cyfry modelu. Nazywa to teraz PC, ale zasada znana i ceniona od lat. Więcej, robią to teraz i w modelach 2500 i 3000. Dlatego kupiłem dwa nowe Existy PC 2500 i 3000 oraz zamówiłem Airity PC 3000.
Vaniek 19 tez mi się podoba, bo jest czarny. Nie wziąłem tego 23, bo jakis mało przekonujący, a w dodatku korbki przy rozmiarze 2500 maja tylko 45mm. Jakaś masakra.

Użytkownik Krab edytował ten post 02 luty 2023 - 20:18

  • xyzzvpc lubi to

#1393 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2023 - 20:20

Na szczęście udało mi się jeszcze dorwać V'19 ;) ufff ;) Jutro będzie u mnie.


Użytkownik tpe edytował ten post 02 luty 2023 - 20:21


#1394 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 luty 2023 - 20:36

Nie znam się na tych startach, bo zbyt mało wymagający jestem Dla mnie Daiwy kręcą lekko i przyjemnie. A przy tym Luvias Airity ma super design. Właściwie to kupiłem kilka sztuk tylko oczami. Teraz chcąc zracjonalizować zakupy (gryzie mnie sumienie, ze mam tyle tego złomu i dalej kupuje) zamawiam tylko następców kultowych R. To najfajniejsze, ze w ostatnich wypustach Daiwa wraca do tego co mnie najbadziej w niej kręciło, czyli o numer większa przekładnia niż wynika to z cyfry modelu. Nazywa to teraz PC, ale zasada znana i ceniona od lat. Więcej, robią to teraz i w modelach 2500 i 3000. Dlatego kupiłem dwa nowe Existy PC 2500 i 3000 oraz zamówiłem Airity PC 3000.
Vaniek 19 tez mi się podoba, bo jest czarny. Nie wziąłem tego 23, bo jakis mało przekonujący, a w dodatku korbki przy rozmiarze 2500 maja tylko 45mm. Jakaś masakra.

korba w rozmiarze 2500s w nowym Vańku ma 50mm czyli tak jak było



#1395 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 02 luty 2023 - 21:01

korba w rozmiarze 2500s w nowym Vańku ma 50mm czyli tak jak było


Racja. Przekombinowalem. Patrząc na C2000S, w którym jest 40 błędnie wydedukowałem, ze w 2500 będzie 45mm. Tak czy owak Vaniek 23 nie jest w niczym ładniejszy od 19, wiec nie widzę sensu zmiany.
  • Karpiu95 lubi to

#1396 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 02 luty 2023 - 23:23

Vanquish abstrachując od rewelacyjnych aspektów czysto użytkowych nie prezentują sobie specjalnie ciekawych aspektów wizualnych. Generalnie w te tematy Daiwa umie dużo lepiej. Niech ktoś mi powie, że Vaniek 19/23 wyglada lepiej niż nowy Luvias/Airity czy Caldia MQ. Shimano są jakieś takie wyjątkowo klasyczne designersko, ani tu się nie ma co podobać ani nie podobać, poza wyjątkami z nowej serii XR (sephia, soare) które faktycznie mają jakiś pazur.

#1397 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 luty 2023 - 00:04

Pazur to miały stare Daiwy, były dopracowane i spójne, nowe są fajne, odważne, z wyraźną inspiracją oceanem. Linie body nawiązują do fal, morskich małży...jednak brakuje mi w nich spójności, nie są kompletne.

Nowy Van jest kwintesencją stylu japońskiego, technicznie kańciasty, trochę cybernetyczny, zupełnie jak Forester, lubisz to bardzo albo wcale jednak na pierwszy rzut oka czujesz zapach kwitnących wiśni ;)
  • DonPablo i rally lubią to

#1398 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 03 luty 2023 - 00:24

Pytanie co znaczy stare. Poprzednie generacje przed LT faktycznie wizualnie bardzo udane, ale jakoś prawie wszystko co jest starsze niż te 12-15 lat kojarzy mi tak samo jak kanciaste samochody, niby jakiś urok ma, ale już nie jest zbyt cool. Może po prostu jestem już z takiego pokolenia…

A spójności w Daiwe niewątpliwie brakuje, zwłaszcza jesli chodzi o całą te dziwną mieszankę modeli ze średniego/wyższego segmentu.

A ja nadal podtrzymuje, że ten Vaniek jest nijaki. Klasyczna już jest Stella i w swojej klasyczności ładna, Vaniek mógłby być odjechany :)

Użytkownik GroPerch edytował ten post 03 luty 2023 - 00:25


#1399 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 luty 2023 - 00:39

Właśnie rok 2005 był "najładniejszy"
  • DonPablo lubi to

#1400 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 luty 2023 - 00:49

Modele przed LT

Załączony plik  IMG_20230203_004836.jpg   78,53 KB   22 Ilość pobrań

18 latek

Załączony plik  IMG_20230203_004740.jpg   61,07 KB   22 Ilość pobrań
  • Polspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych