Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szukam wędki castingowej do 50g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:21

Panowie jaki kijek możecie polecić do 50g? Głównie pod gumy 15cm na główkach 15-22g i pod jerki do 40/42g.
Długość max 2.3m przy 2 kawalkach i max 2.05m przy jednoskładzie. Szybki ale nie kołkowaty :)

#2 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:37

kiedyś przymierzałem się do okumy black rok 10-42. podobno mocno niedoszacowany.

 

nie kupiłem, więc doświadczenie mam tylko sklepowe, ale generalnie po opiniach widać, że kijek wart rozważenia (w tym budżecie oczywiście).



#3 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:46

Poszukaj Fenwicka HMXT 60MH XF. Kij mocny (25lbs), opisany jako do 35gram ale pociagnie spokojnie do 50gram, przy czym nie jest to kij od szczotki.



#4 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:53

Poszukaj Fenwicka HMXT 60MH XF. Kij mocny (25lbs), opisany jako do 35gram ale pociagnie spokojnie do 50gram, przy czym nie jest to kij od szczotki.


A zatnie tym zandera?

#5 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:53

kiedyś przymierzałem się do okumy black rok 10-42. podobno mocno niedoszacowany.

 

nie kupiłem, więc doświadczenie mam tylko sklepowe, ale generalnie po opiniach widać, że kijek wart rozważenia (w tym budżecie oczywiście).

 

Okuma Black Rock występuje między innymi w wersjach z cw 10-35 (cast) oraz 14-42 (to już nie jest wersja cast tylko zwykły spin). Ale wersji 10-42 nie ma. Chyba, że jakiś nowy model wyszedł.


Użytkownik coma edytował ten post 12 czerwiec 2015 - 10:08


#6 OFFLINE   kafarus

kafarus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Godzwan

Napisano 12 czerwiec 2015 - 10:27

Tak jak kolega wyżej napisał, Okuma BR to w cast do 10-35g najwięcej opisana występuje, ale potwierdzam, te 50g pociągnie spokojnie, nawet 58g wyrzuca, ale już bez energicznego ładowania. Te 10 gram to w moim modelu jednak trochę mało aby go dobrze naładować, optymalnie 15-50. Jeśli chodzi o gramaturę to powinien spełnić Twoje oczekiwania, ale jest to raczej "spokojny" kijek, pod zedy są lepsze (ja używam Robinson Diaflex Pro Cast 10-28, 198cm, 2częściowy, ale są "mocniejsze" modele)

 

Użytkownik kafarus edytował ten post 12 czerwiec 2015 - 10:42


#7 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 12 czerwiec 2015 - 10:46

myślałem raczej o czymś "lepszym" niż okuma, ten diaflex brzmi już lepiej :)

biorąc pod uwagę, że widziałem kijek po 2 stówki


Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 12 czerwiec 2015 - 10:48


#8 OFFLINE   kafarus

kafarus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Godzwan

Napisano 12 czerwiec 2015 - 11:01

Ja właśnie za te "2 stówki" kupiłem ;) i jest naprawdę spoko, trochę korek słaby, no ale za te pieniądze... Dobre komponenty (fuji) bardzo wygodny chwyt. Z powodu ograniczonego budżetu musiałem iść w tańsze kije, żeby na "normalny" multik zostało, ale z okumy również jestem zadowolony, tyle tylko że ta okuma to taki bardziej "szczupakowy" cast



#9 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 12 czerwiec 2015 - 11:03

Ja właśnie za te "2 stówki" kupiłem ;) i jest naprawdę spoko, trochę korek słaby, no ale za te pieniądze... Dobre komponenty (fuji) bardzo wygodny chwyt. Z powodu ograniczonego budżetu musiałem iść w tańsze kije, żeby na "normalny" multik zostało, ale z okumy również jestem zadowolony, tyle tylko że ta okuma to taki bardziej "szczupakowy" cast

 

i co nie połamał się? bo różne opinie czytałem :)



#10 OFFLINE   kafarus

kafarus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Godzwan

Napisano 12 czerwiec 2015 - 11:29

i co nie połamał się? bo różne opinie czytałem :)

Diaflex? Nic mu nie dolega, kiedyś miałem model do 38g chyba to poszedł w 2 miejscach, ale to było na samym początku mojego casta i ewidentnie z mojej winy(zbyt gęsta trzcina za plecami ;) ), teraz jak kupiłem, to z gwarancją na 5 czy nawet 10 lat (nie pamiętam ale mogę sprawdzić/poszukać). Te Robinsony są opisane tak "akurat" więc do Twoich zastosowań szukał bym modelu z większym wyrzutem (wiem że takie są, ale nie będę pisał do ilu bo zaraz ktoś będzie poprawiał, a tak dokładnie to nie pamiętam). Obecnie mam model 10-28 i tak realnie do 25g (główka+guma) to jest spokojnie, bez żadnych trzasków, trzeszczeń itd. Pamiętaj jednak że to raczej "niska" półka, i w tym budżecie w którym ja akurat operuję różne sytuacje się zdarzają. Jeżeli masz więcej kasy to może koledzy coś lepszego doradzą, jeżeli do 200-300zł to polecam Diaflexa,



#11 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:36

A zatnie tym zandera?

Mój na Rugii dawał radę :)



#12 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:53

Zatnie spokojnie i nawet wyciągnie na klatę



#13 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 czerwiec 2015 - 17:10

4C74HF albo TBC74HF z st.croix



#14 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 12 czerwiec 2015 - 18:06

Lub Jig & Jerk po taniości - model do 100gr ma realnie 15-55 więc się nada



#15 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 12 czerwiec 2015 - 19:13

Lub Jig & Jerk po taniości - model do 100gr ma realnie 15-55 więc się nada


Modele chyba już nie produkowane, lukam po mecie i nie widzę ich. Były jeszcze modele do 70g....
Kijek ma służyć do nauki casta, dobrze gdyby mnie nie zniechęcił bo to już drugie podejscie :)
Kijek najlepiej w kwocie do 4.5stowy.

#16 OFFLINE   Nozo

Nozo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:...

Napisano 12 sierpień 2016 - 14:53

Witam kolegów z forum poszukuje wędki która będzie mi ładnie pracować z jerkami do 55g maximum . Tworze ten temat ponieważ wędka którą mam 20-70 g moim zdaniem nie daje mi odpowiedniego ładowania pod tymi przynętami i finałem tego są krótkie rzuty np spiningiem do 15-40 215 cm potrafię posłać slidera około 10 metrów dalej gdy każdy mówi , że castingiem rzuca się dalej .Łowię z brzegu więc da mnie to odległość jest bardzo ważna. drugą sprawą mojej wędki castingowej jest to że jest chyba za bardzo sztywna jak na  szczupaki które łowię tzn często ryby spadaj jakby brakowało przy pierwszych szarpnięciach pyskiem elastyczności następnie ryby bardzo często spadają zacięcie jest odpowiednie :). Mianowicie czy macie jakieś fajne wędki do polecenia z własnych doświadczeń łącząca fajna prace przy takich przynętach oczywiście odpowiednia sztywność do poprowadzenia np slidera  10  lub innego rodzaju jerka i fajne ugięcie nawet przed nie dużymi rybami oraz dobre ładowanie się podczas rzutu ? mam jeszcze jedno pytanie do was jak uważacie czy wędka do 40g gram wyrzutu poradzi sobie z 10 g cięższym jerkiem czy posiada tyle zapasu mocy ze podoła temu zadaniu ? Wędka która posiadam to devil cast 20-70 195 cm multik shimano cardiff wielkości 200 oraz plecionka 0.21mm. Z góry dziękuje za propozycje lecę do pracy cena wędki adekwatna do zarobków do 400 pln :D :D



#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 15:33

Castingiem nie rzuca się dalej. Wygodniej.



#18 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 sierpień 2016 - 20:08

Witam Zapytam na początek czy łowisz z brzegu czy z łódki.Bo to zasadnicza sprawa co do długości wędki.Łódka max 2 m a brzeg nawet 3m .Na łódkę mam 197 Talona 20-70 g i nie ma problemu z wygodnym wędkowaniu.



#19 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 sierpień 2016 - 20:27

StC PC66MHF



#20 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 sierpień 2016 - 06:17

Witam Zapytam na początek czy łowisz z brzegu czy z łódki.Bo to zasadnicza sprawa co do długości wędki.Łódka max 2 m a brzeg nawet 3m .Na łódkę mam 197 Talona 20-70 g i nie ma problemu z wygodnym wędkowaniu.

Napisał że z brzegu i do jerków to te 3m raczej odpada.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych