Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Dragon CXT - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:53

Przyzwyczajony jestem i mam to w ...

(i cyk i mam punkcik :)  wszak tylko o to mi chodzi na tym forum :D )

Ja też :D

A ja te kije pomacałem/na sucho,potem coś nawilżyłem i grało ;)  /i dla początkującego w tych pieniądzach/ w CWM w Gdańsku można jeszcze coś "urwać"promocyjnie ;) / są oki :)


  • BOB lubi to

#22 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:58

CW jest bardzo elastyczne jeśli chodzi o ceny pod warunkiem płacenia papierem i z oszczędzaniem drewna :)
  • BOB lubi to

#23 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:01

Sprawdzając dokładnie tą serię będąc w CW powiem szczerze, że pomimo niechęci do firmy Dragon kupił bym coś z tej serii. Fajna rękojeść, poprawne uzbrojenie oraz wykończenie, ugięcie książkowe i dobra czułość. Zamiast machać nim jak pizda w sklepie postanowiłem poprosić o pomoc sprzedawcę :) Przyciągnięcie linki przez przelotki i pstrykanie ukazało dobrą czułość na rękojeści. Myślę, że Dragon dobrze się wstrzeli na rodzimy rynek, gdzie nawet płoć łowi się z opadu.

Kij o cw 5-25 może być uniwersałem szczupakowo - sandaczowym na tzw i legendarne "lekko".

Wysunięcie tych wniosków zajęło 5-7 minut.

#24 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 wrzesień 2016 - 22:19

To bardzo ciekawa seria. Polecam bo wbrew pozorom są w niej kije o różnej charakterystyce. Sam nie łowię zbyt często z opadu różnych ryb (a opad szczupakowy, okoniowy czy sandaczowy jest jakościowo bardzo się różniący między sobą), dlatego polecam wypróbowanie na własnej skórze (albo jak są takie możliwości - przed zakupem). Na pewno warto zawiesić oko i dłoń.

PS Jakby ktoś doszukiwał się nieczystych intencji wpisu to oczywiście, mam sporo wspólnego z Dragonem i dzięki temu mam możliwość sprawdzania m.in. wędzisk nie tylko w sklepie ale i na łowisku. I co najważniejsze - zastrzegłem sobie prawo do niepisania pozytywnie o czymś, co uważam za... (tu uzyłbym słów wulgarnych a tego czynić nie chcę :-)).
  • wojciiech, Kamil_Be i Alexspin lubią to

#25 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 wrzesień 2016 - 21:51

To bardzo ciekawa seria. Polecam bo wbrew pozorom są w niej kije o różnej charakterystyce. Sam nie łowię zbyt często z opadu różnych ryb (a opad szczupakowy, okoniowy czy sandaczowy jest jakościowo bardzo się różniący między sobą), dlatego polecam wypróbowanie na własnej skórze (albo jak są takie możliwości - przed zakupem). Na pewno warto zawiesić oko i dłoń.

PS Jakby ktoś doszukiwał się nieczystych intencji wpisu to oczywiście, mam sporo wspólnego z Dragonem i dzięki temu mam możliwość sprawdzania m.in. wędzisk nie tylko w sklepie ale i na łowisku. I co najważniejsze - zastrzegłem sobie prawo do niepisania pozytywnie o czymś, co uważam za... (tu uzyłbym słów wulgarnych a tego czynić nie chcę :-)).

 

Czy jesteś w stanie choć w paru słowach opisać różnice w pracy poszczególnych modeli, o których piszesz w pierwszym akapicie?



#26 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 październik 2016 - 21:35

Ktoś coś o Dragon cf-x crossforce 275 14-35 ??

#27 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 03 luty 2017 - 22:50

Chciałbym odgrzebać nieco temat.

Zastanawiam się nad dwoma castami

CXT SuperFast SF-X 1,98m 5-25g  drugi 10-35g.

Może szanowne towarzystwo udzieli mi informacji jak opisane cw  ma się do rzeczywistości ?



#28 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 04 luty 2017 - 09:29

Tez jestem zainteresowany,a nigdzie w wawie nie mozna tej seri pomacac.Jestem zdecydowany na SFX 5-25g w spinie i w najblizszym czasie zamowie,to cos napisze. Z postu 23 mozna wnioskowac ,ze nie jest przeszacowany.



#29 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 04 luty 2017 - 14:28

No tak, tylko, że samo macanie, zakładanie linki w sklepie i pstrykanie dla mnie nic nie daje.

Chodzi mi raczej o realne zachowanie kija.

Też nie mam możliwości chociaż zobaczenia go na żywo. Mój zakup musi opierać się o internet.

Jeżdżenie, szukanie i przepłacanie w sklepie stacjonarnym dla mnie mija się z celem.



#30 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 04 luty 2017 - 15:36

Trzeba zaryzykowac nie wszystko i zawsze dostaje sie na tacy.



#31 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 04 luty 2017 - 18:38

Zdaję sobie z tego sprawę. Chodzi o minimalizację ryzyka.

Dlatego też najpierw szukam, czytam, pytam. Być może ktoś testował to co mnie interesuje.



#32 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 05 luty 2017 - 20:54

Jeżeli Ci się podoba to radze brać i testować na rybach cieszyć się nowością w swojej szafie ..Za jakiś czas wejdą znowu inne kije i znowu chęć posiadania:) i tak w kółko ... Czasami trzeba zaryzykować ..Pozdrawiam..


  • Rebel64 lubi to

#33 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 09 marzec 2017 - 19:11

jak by ktos z okolicy legnicy bylby zainteresowany to 10-11 marca bedzie dragon w  fishing 24 w legnicy

beda kije z serii cxt i inne

 

jak zdaze po pracy to zajade pomacac 



#34 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 30 marzec 2017 - 16:17

W dniach 1-2.04 Dragon prezentacja w Warszawie Centrum Wedkarstwa Spojnia.Ma byc wreszcie seria CXT.



#35 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:09

Oglądałem te kije w FM KAtowicach.
Muszę przyznać że robią bardzo dobre wrażenie. Pięknie wykonane , gustowne , uzbrojone w mikroprzelotki,itd.
Gną się równiutko w piękną parabolę , szybko gaszą drgania a przy tym nie są nadmiernie przesztywnione ( choć pisze że to xfast ).
Sprawiają wrażenie bardzo czułych , szczególnie lżejsze modele wydają się wręcz "elektryczne".
Ekspedient sugerował że jeżeli myślę o sandaczach to najlepiej wybrać model o cw. do 35g ; faktycznie - ten do 28g wydawał się zbyt delikatny żeby dać w pysk szkieletorom , jednak im "cięższe" te wędki tym mniej były ....."sensoryczne".
Generalnie bardzo , bardzo mi się spodobały.
Jednak ich cena oscyluje w okolicach 450-550 zł. I za taką cenę można kupić podobnej klasy japońskie wędki których jakość i walory są potwierdzone opiniami wielu użytkowników i światową renomą ; tymczasem o węzłach Dragona trudno cokolwiek znaleźć w Internecie ....
No nie wiem ...!

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 20:11


#36 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2017 - 16:01

Jednak ich cena oscyluje w okolicach 450-550 zł. I za taką cenę można kupić podobnej klasy japońskie wędki których jakość i walory są potwierdzone opiniami wielu użytkowników i światową renomą.

O jakich wędkach piszesz?



#37 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 17 kwiecień 2017 - 17:43

Major Craft.
Graphiteleader.
Daiwa.
Shimano.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 17:50


#38 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:48

Chyba jedynie Daiwa z wyżej wymienionych firm, jeżeli chodzi o Polski rynek, ma jako taką ofertę wędek castingowych. Niestety!



#39 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:21

Chyba jedynie Daiwa z wyżej wymienionych firm, jeżeli chodzi o Polski rynek, ma jako taką ofertę wędek castingowych. Niestety!

No nie do końca.Co do Shimano zgoda,ciężko u nas z castami na rynku.

Przedstawiciela Graphiteleadera masz na forum i Marcysia z którym można gadać o Major Craft.Także tak żle nie jest :) .



#40 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 10:09

No nie do końca.Co do Shimano zgoda,ciężko u nas z castami na rynku.

Przedstawiciela Graphiteleadera masz na forum i Marcysia z którym można gadać o Major Craft.Także tak żle nie jest :) .

W cenie 450 - 550 zł? :-) Może i są, ale nie w tym budżecie... Zasadniczo Dragony już kosztują około 400 zł. Oby ceny spadały jeszcze. :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych