Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Dragon CXT - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 16 sierpień 2016 - 12:30

CXT Dragon.
Czy ktoś z szanownych łowców mógłby wyrazić subiektywną opinię o tych wędkach. ?
Szczególnie interesują mnie wrażenia z manewrów sandaczowych, wędką dwuskładową o cw.25-30g.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 16 sierpień 2016 - 12:30


#2 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:16

Miałeś w ręku tą wędkę? Zastanawiałem się nad wersją 28 lub 35g z przeznaczenie do opadu kogutami w przedziale 20-30g. Na "sucho" wyglądała nieźle. Szczególnie interesują mnie modele CXT Spinning SuperFast SF-X 2.13m 14-35g oraz CXT Spinning CrossForce CF-X 2.13m 7-28g.Setia SF-X powinna być odrobinę szybsza.

 Sprzedawca pokazał mi również jako alternatywę Mikado Kamisori ZANDER 2,10m/35g, ale jednak Dragon chyba lepiej wykonany, lżejszy i ma cieńszy blank przy podobnej mocy. Mikado trochę tańszy, ale Dragon chyba zjechał trochę z cenami serii CTX w porównaniu początku sezonu.


Użytkownik mercoss edytował ten post 16 sierpień 2016 - 13:17


#3 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:41

Nie. Nie miałem w ręce.
Oglądałem tylko katalogi w internecie.
Chciałbym coś kupić na jesienne sandaczowanie na zaporówkach , ale na te kilka wyjazdów nie chcę kupować przesadnie drogich sprzętów.
Szukam wędki która się nada do opadu a jednocześnie będzie mogła posłużyć do lekkiego jerkowania.

#4 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:44

Jak nie chcesz za dużo zainwestować to spróbuj może Mikado Inazume. Sporo dobrego napisano o tych w sumie budżetowych kijkach, szczególnie o wersjach pod sandacza.



#5 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:51

Z tym że koledze chyba chodzi o kij pod multiplikator ;-) Inazuma to chyba tylko spin?
Co do serii cxt to też mam zamiar niedługo nabyć jedną sztukę pod multik ale pod okonia z cw 2-14.
Chętnie poczytam wszelkie informację na temat tej serii

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik lukastrance edytował ten post 16 sierpień 2016 - 13:55


#6 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:57

nie złapałem że chodzi o casta. Napisał CXT, ale OK, dział ;-) 



#7 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 14:01

jak bedziecie mieli jakies doswiadczenia co do wersji 2-14 jak i 7-28 to dajcie znac, tez sie przymierzam do nabycia w/w kijkow



#8 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 16 sierpień 2016 - 14:36

Mocne kije ale fajnie wykonane. Akcja podobna do SG Finezze. W Gdańsku w CW mają je -30%. Chyba z 6 castów.
  • GTS lubi to

#9 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:59

Dalej nikt tego nie używał? Szukam czegoś seryjnego do opadingu i nie wiem czy wziąć ten słabszy 5-25 czy mocniejszy 10-35, kije macalem w sklepie i wcale nie wydają sie przesadnie palowate, no może ten najmocniejszy 14-35, zakres przynęt to 7-15g ołowiu z przewaga 7, 10g +4-5 cali swimfishow lunker city/keitkow.

#10 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 00:48

Och.
  • BOB lubi to

#11 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:28

Dalej nikt tego nie używał? Szukam czegoś seryjnego do opadingu i nie wiem czy wziąć ten słabszy 5-25 czy mocniejszy 10-35, kije macalem w sklepie i wcale nie wydają sie przesadnie palowate, no może ten najmocniejszy 14-35, zakres przynęt to 7-15g ołowiu z przewaga 7, 10g +4-5 cali swimfishow lunker city/keitkow.

Skoro macałeś w sklepie to czego jeszcze chcesz wiedzieć? Magicznego "coś więcej" co jest różnym odczuciem dla innych osób czy tajemniczych niuansów, a może jakieś gorące info od Dragona?

Moja rada to 5-25. I co teraz? Idziesz kupić czy masz wypie*****ne w moją poradę? A może coś więcej, hmm?

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 25 wrzesień 2016 - 17:30

  • sucks_one, maykel i BOB lubią to

#12 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 18:35

Mocno toksyczny jesteś kolego, proponuje wyluzować, przestać napinać sie na internetowych forach, iść na ryby albo walnąc głowa w ścianę. Forum dyskusyjne służy dyskusji właśnie, a jak sie nie ma nic mądrego do napisania to lepiej po prostu milczeć.
Napisze jeszcze dla Ciebie kolego, bo wydajesz sie nieco ograniczony. Dla mnie istnieje duża różnica miedzy macaniem na sucho w sklepie, a użytkowaniu w warunkach bojowych. Może z Ciebie jest taki magic toucher, ze po jednym dotyku w sklepie od razu wiesz jak kijek bedzie sie zachowywać nad woda, ja niestety takich nadprzyrodzonych umiejętności nie mam.

#13 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 wrzesień 2016 - 18:47

Bez wątpienia Kamil wrzucił zdecydowany w wymowie wpis. Dla mnie postawił sprawę po męsku, po prostu "z jajami" ( a wędkarze to faceci z jajami czy delikatne dziewczynki ze stancji sióstr szarytek?)

Więc nie ma co robić focha, wszak napisał jednoznacznie; polecam... biorąc na siebie odpowiedzialność, że napiszesz: Kupiłem zgodnie z Twoim zalecenie i kij jest do dupy...bo mi nie pasuje!

Przychodzi taki moment, że trzeba podjąć męska decyzję (również "z jajami") samodzielnie zaryzykować a potem zamieścić wpis/opinię na forum, która będzie przydatna dla innych.

To forum koleżeńskie i innym też trzeba pomóc :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 25 wrzesień 2016 - 18:50

  • Kamil_Be lubi to

#14 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:42

Mocno toksyczny jesteś kolego, proponuje wyluzować, przestać napinać sie na internetowych forach, iść na ryby albo walnąc głowa w ścianę. Forum dyskusyjne służy dyskusji właśnie, a jak sie nie ma nic mądrego do napisania to lepiej po prostu milczeć.
Napisze jeszcze dla Ciebie kolego, bo wydajesz sie nieco ograniczony. Dla mnie istnieje duża różnica miedzy macaniem na sucho w sklepie, a użytkowaniu w warunkach bojowych. Może z Ciebie jest taki magic toucher, ze po jednym dotyku w sklepie od razu wiesz jak kijek bedzie sie zachowywać nad woda, ja niestety takich nadprzyrodzonych umiejętności nie mam.

Kamil robił w branży, ogląd może więc mieć. Bob ma rację także i tutaj - czasami trzeba empirycznie się przekonać i zaryzykować z kupnem. Jakby co giełda jb jest prężna i zazwyczaj po akceptowalnej stracie udaje się dany towar sprzedać.



#15 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:12

Mocno toksyczny jesteś kolego, proponuje wyluzować, przestać napinać sie na internetowych forach, iść na ryby albo walnąc głowa w ścianę. Forum dyskusyjne służy dyskusji właśnie, a jak sie nie ma nic mądrego do napisania to lepiej po prostu milczeć.
Napisze jeszcze dla Ciebie kolego, bo wydajesz sie nieco ograniczony. Dla mnie istnieje duża różnica miedzy macaniem na sucho w sklepie, a użytkowaniu w warunkach bojowych. Może z Ciebie jest taki magic toucher, ze po jednym dotyku w sklepie od razu wiesz jak kijek bedzie sie zachowywać nad woda, ja niestety takich nadprzyrodzonych umiejętności nie mam.

Oho, zabolało. Gdybyś przełowił sporo kijów od krajowych, przez USA po customy i JDM-y to bez problemu poznasz kij jeszcze w sklepie. Nie trzeba być "magic toucher" tylko troszkę więcej czasu poświęcić na oględziny kija a nie kilka machów bez sensu. Przyłożyłeś chociaż zamierzony ciężar do kija? Zapytałeś sprzedawcę podając jaką linkę będziesz mieć i na jakim dnie będziesz łowić?

Z kim prowadzisz boje na rybach? Bijesz pajki?

Ja się nie napinam, po prostu nie lubię lenistwa.

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 25 wrzesień 2016 - 22:12


#16 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 wrzesień 2016 - 05:48

Mocno toksyczny jesteś kolego, proponuje wyluzować, przestać napinać sie na internetowych forach, iść na ryby albo walnąc głowa w ścianę. Forum dyskusyjne służy dyskusji właśnie, a jak sie nie ma nic mądrego do napisania to lepiej po prostu milczeć.
Napisze jeszcze dla Ciebie kolego, bo wydajesz sie nieco ograniczony. (...)

Cała prawda, sama prawda i tylko prawda! @Deuce, masz u mnie "sześciopak"! :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 05:49


#17 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 wrzesień 2016 - 07:38

Cała prawda, sama prawda i tylko prawda! @Deuce, masz u mnie "sześciopak"! :)


Ty, a co ty robisz w dziale baitcasting? Idź może już do domu?

Swoją drogą jak chcesz to mogę podać ci nazwy użytkowników co tak jak ty mają ból odbytnicy czytając moje posty i zrobicie sobie koalicję :D Ale jak tak bardzo chcesz, to ja zacznę być nie miły, tylko wtedy możesz mieć problem :)

#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:20

PANOWIE (obawiam się że mój apel i tak potraktujecie jako nic nie znaczący) ale:

na tym forum przeszedłem już "bicie po mordzie", "kopanie w dupę" i (czego nie wybaczę temu ... panu) ubliżanie mojej rodzinie.

Mam sporo wrogów (choć nawet nie pamiętam z jakiego powodu, ale co?! mam swoje lata i swoje wątpliwe prawa :P )

więc gwarantuję wam< nie warto. Pozostańcie po prostu przy swoich opiniach i tyle. 

Wszak w jednym łóżku nie śpicie i dzieci nie macie? (kurwa, mam taka nadzieją?! :D )



#19 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 wrzesień 2016 - 16:39

Robert, ostrożnie, bo zaraz ktoś wyskoczy z nabijaniem postów ;)


  • BOB lubi to

#20 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 wrzesień 2016 - 16:50

Przyzwyczajony jestem i mam to w ...

(i cyk i mam punkcik :)  wszak tylko o to mi chodzi na tym forum :D )


  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych