Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Dragon CXT - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:02

W Daiwie wszystkie castingi oprócz Steezów są w tym zakresie cenowym.
W Major Craftcie - Basspara ~450. Inne - nie wiem , ale pewnie też się znajdą.
W Graphit Leaderze - wędki made in china są nieznacznie droższe .

#42 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:13

Nie mniej jednak , te Dragony sprawiają bardzo dobre wrażenie ( pisałem o tym trochę wcześniej ) tylko nie ma w necie na ich temat żadnych miarodajnych opini ; a może się okazać tak jak z serią GuideSelect - bardzo fajne wędki , tylko lubią się nagle bez powodu złamać.

#43 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:08

Ta łamliwość to chyba przypadłość wędek spod znaku smoka... Ogólnie może nie mam racji, ale patrząc na parametry wydaje mi się, że wędka o cw. 5-25g ma akcję bardziej szczytową - większa liczba przelotek i mniejsza waga - niż model 10-35g. 



#44 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 20:15

Jaki czas temu zakupiłem wędeczkę  5-25g za cenę mniejszą niż 400PLN.

Porównując ją w sklepie z 10-35 wydała mi się bardziej uniwersalna, oczywiście biorąc po uwagę przynęty jakich używam.

Obie mają podobną akcję.

Jak będzie tak dobra jak wygląda to bójcie się ryby.



#45 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2017 - 20:54

Nie mniej jednak , te Dragony sprawiają bardzo dobre wrażenie ( pisałem o tym trochę wcześniej ) tylko nie ma w necie na ich temat żadnych miarodajnych opini ; a może się okazać tak jak z serią GuideSelect - bardzo fajne wędki , tylko lubią się nagle bez powodu złamać.

Trochę ponad pół roku temu szukałem lekkiego kijka z pazurem i oglądałem właśnie tego Dragona, podczas prezentacji ugięcia przez sprzedawcę kijek złamał się przy raczej średnim naprężeniu i tak skończyło się moje zainteresowanie tą serią... Ale może trafiłem na pechowy egzemplarz?
  • asp lubi to

#46 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 22:06

Mam nadzieję, że taka przygoda mnie nie spotka.

Kijek jeszcze nie łowił.



#47 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:43

Trochę ponad pół roku temu szukałem lekkiego kijka z pazurem i oglądałem właśnie tego Dragona, podczas prezentacji ugięcia przez sprzedawcę kijek złamał się przy raczej średnim naprężeniu i tak skończyło się moje zainteresowanie tą serią... Ale może trafiłem na pechowy egzemplarz?

 

W konsekwencji poszukiwań kupiłeś jakąś wędkę? 



#48 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:57

Kuying Teton z Aliexpress ;) i jestem zadowolony
  • odik777 lubi to

#49 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:08

Czyli dragon, który pękł to pewnie był model microcast? 



#50 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:12

W sklepach z modelami wystawowymi różnie bywa. Trzeba dobrze oglądać. Czasami jak bywam u siebie w markecie gdzie wedek jest w ciul i jest samoobsługa ludzie oglądając potrafią uderzyć w metalową półkę. Efektem tego są ostre wgniecenia/ wyszczerbania blanku.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#51 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 19 kwiecień 2017 - 17:37

Wydaje mi się, że jeszcze z rok i ceny CXT spadną do rozsądnego poziomu. Rozsądnego na tyle, że nie będzie większej dziury w portfelu. Mam dwa casty dragona, ale ze starszej serii - 230/5-18 i 240/3-14 i w sumie dopóki mi się nie połamią (a na to się nie zanosi) to będą używane często i gęsto. Przy premierze też kosztowały w granicach 450 cebulionów, a później można było trafić nówki sztuki nieśmiganki za 250.

 

Zastanawiałem się nad tym CXT MicroSpecial 228/2.5-16 ale nie na razie nie będę mnożył bytów ponad potrzebę. Fajnie wygląda na zdjęciach i na papierze, szkoda że nie ma tych 12 cm więcej. Mam wrażenie, że jest też bardziej operatywny od poprzedniczek (krótszy dolnik, mniejsza waga). Ale dla kilku gram i centymetrów nie będę wydawał floty skoro ze starszymi patykami nic złego się nie dzieje.



#52 OFFLINE   mayki

mayki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:53

Witajcie czy już ktoś sprawdził jak śmiga ten kij CXT MicroSpecial lub może miał do czynienia z tym CXT XFast .
Chciałbym kupić któryś z tych castow .
Pozdr.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

#53 OFFLINE   mayki

mayki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:54

Oczywiście mowa .
CXT Casting MicroSpecial MS-X 2.28m 2.5-16g i

CXT Casting SuperFast SF-X 1.92m 3-16g

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Użytkownik mayki edytował ten post 26 kwiecień 2017 - 12:00


#54 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 03 maj 2017 - 12:54

Mogę już coś więcej napisać o CXT SuperFast 1.95 10-35g.
Kijek jest szybki ale nie jest to sztywna pałka, dobrze ładuje się w podanym zakresie. Gnie się już pod miarowym szczupakiem, większe na razie się nie trafiały. Krótki dolnik nie przeszkadza, daje radę przy rzutach z jednej i dwóch rąk. Czułość na przyzwoitym poziomie, wiem co dzieje się z przynęta. Ogólnie jestem bardzo zadowolony:)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

#55 OFFLINE   mayki

mayki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 21:16

Witam . Dla zainteresowanych Dragon CXT Microspecial 2.5 -16 gram testowalem juz kilka razy z Daiwa Tatula CT. Kij ładuje
Się bardzo fajnie testowałem 3 gramowe woblerki latają super .
Wczorajszy pstrąg bez problemu wycholowany kij zrobił swoją robotę piękne ugięcie. Jeśli ktoś ma jakieś obawy to mogę powiedzieć że naprawdę super kij . Wykonanie , jakość naprawdę warto kupić. A jest dostępny za 270 zł
Polecam

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

#56 OFFLINE   einstein25

einstein25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 czerwiec 2017 - 09:45

Witam.

Z Dagonem CXT microspecial 2,5-16g podpiętym do scorpiona biegam od zeszłego sezonu.Nigdy mnie nie zawiódł.Nic się nie łamie,nie piszczy i nie odpada.Łączenie elementów trzyma dobrze,na przelotkach nie widać żadnych oznak współpracy z plecionką,lakier na omotkach nie pęka i nie odpada.Blank pięknie się ładuje przy przynętach od 4,5g np.mepss1do 8g plus 5-6 centymetrowa guma.Przy większym obciążeniu brakuje mu już dynamiki.Czucie brania dobre, choć kij nie jest mocno elektryczny, to nie można narzekać.Podczas holu większych rybek kij gnie się  do połowy ,może trochę więcej i  ciężko zatrzymać pierwsze odjazdy,później szybko męczy rybę. Wyholowanie dwu kilowego szczupaka czy 60 bolenia z czystej wody jak najbardziej możliwe.Najważniejsze że nie rozrywa okoniom mordek a spady to rzadkość.Polubiłem ten kijek,a dziwny wyraz twarzy na widok jak i czym łowię okonie. Bezcenne



#57 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 29 czerwiec 2017 - 22:18

Lakier na omotkach w dragonie prędzej czy później spęka i tak..Jakiś felerny maja ten lakier ..A tak po za tym mam kilka różnych patyków od dragona i żaden mi jakoś nie pękł ( a przeciążałem je)..  Pewnie seria CXT też będzie udana...



#58 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 17 wrzesień 2017 - 19:40

Dla potencjalnego nabywcy, krótka opinia na temat Dragona CTX 5-25g 1.98cm wersja cast.
Wybór był podyktowany promocją  (280pln) w FM i dobrymi opiniami na JB. Chciałem spróbować łowić sandacze i okonie castem i szczere powiem spodobało mi się. Na początku było pokracznie ale z czasem dynamika podbicia, prezentacji jiga i zwijania poprawiła się. Wędka sparowana była z Daiwą zillion TWS. 

Co do samego kija to prezentuje się fajnie. Jest to szybki kij, dobrze pracujący pod rybą, zaczynając od 25 cm okonia, poprzez 40-50 cm sandacze, kończąc na sporych szczupakach (70-85 cm). Według mnie, kija bardziej pod normalne okonie i sandacze niż szczupaka ze względu na krótki dolnik, 25 cm od pazura. Po 2 większych rybach czułem dyskomfort. Hamulec zazwyczaj dokręcam mocniej, nie bawię się w podbieranie ryby ręką.  U mnie ryba szybko ląduje w podbieraku i zazwyczaj szybko wraca w dobrej kondycji do wody (chyba, że jest grana kolacja z rybką). Pod szczupaka wybrałbym kij dłuższy, z dłuższym dolnikiem (35 cm) i deko wolniejszy z większą mocą.

Wracając do wędki to uczciwie polecam dla chcących zacząć przygodę z castem w wersji medium light. Pod okonie i sandacze rzucałem 4-5 calowymi gumami na główkach 7-25 gram. Niżej z g nie schodziłem bo i linka 0.14 na multiku mogłaby zniekształcić receptywność kija. Sandaczowe pstryki jak w dobrej sandaczówce. Zacięcia pewne, mało spadów. Na początku stracone ryby wynikały z braku doświadczenia w lekkim castingu.
Polecam.


  • wojciiech i drag lubią to

#59 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2018 - 16:33

Mogę już coś więcej napisać o CXT SuperFast 1.95 10-35g.
Kijek jest szybki ale nie jest to sztywna pałka, dobrze ładuje się w podanym zakresie. Gnie się już pod miarowym szczupakiem, większe na razie się nie trafiały. Krótki dolnik nie przeszkadza, daje radę przy rzutach z jednej i dwóch rąk. Czułość na przyzwoitym poziomie, wiem co dzieje się z przynęta. Ogólnie jestem bardzo zadowolony:)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Była okazja, żeby zrobić zdjęcia ugięcia, z góry przepraszam za jakość.

Załączony plik  zmiana_50g.jpg   25,36 KB   76 Ilość pobrań

50g

Załączony plik  zmiana_100g.jpg   25,49 KB   73 Ilość pobrań

100g

Załączony plik  zmiana_250g.jpg   25,8 KB   69 Ilość pobrań

250g

Załączony plik  zmiana_500g.jpg   26,49 KB   71 Ilość pobrań

500g

Załączony plik  zmiana_750g.jpg   28,52 KB   69 Ilość pobrań

750g

Załączony plik  zmiana_1000g.jpg   28,62 KB   66 Ilość pobrań

1000g


  • Rebel64, xeniowy i Alexspin lubią to

#60 OFFLINE   mayki

mayki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 14:05

Witam .
Czy mógłby ktoś z szanownych kolegów pomóc i wypowiedzieć się na taki temat porównując (jeśli jest coś do porównania) Posiadam Dragon
CXT Casting MicroSpecial MS-X 2.28m 2.5-16g
A kij który mógłby być wykonany to:
Blaas SLXF8010-2N 2.40 dł, cw. 3-17gr
Czy jest to piekło a niebo czy może powinienem pozostać przy tym co mam bo dopiero jestem rok w temacie castingu i po czasie przesiąść się na taką brykę że tak powiem.
Bardzo dziękuję za każdą opinię.
Pozdr .


Sent from my SM-G935F using Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych