Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rolka w Daiwa Caldia 3500X

daiwa naprawa tuning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 sierpień 2016 - 12:07

Zajechałem już trzecią rolkę w kołowrotku,więc przyszedł czas żeby wymienić to plastikowe gówno imitujące łożysko na coś bardziej właściwego.

Z łożyskiem sobie powinienem poradzić ,jedyny problem to gdzie mogę kupić rolki bo mi się kołowrotki na przeszczepy skończy :P ?

 

 

 

 



#2 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 12:29

plat albo sklep rapa ;)



#3 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 12:33

Jeśli rolka jest taka sama jak w caldii 3000 to zamiast plastikowych tulejek wchodzą tam dwa łożyska 5x8x2, jedno z jednej strony rolki drugie z drugiej bardziej w głąb rolki, jak rolka jest sprawna łożyska ezo smr nierdzewne mam na stanie, jeśli zainteresowany to priv, jeśli rolkę szlag trafił to email do Mefisto, zamówić i tyle.



#4 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 14:14

caldii to jest 5 różnych wypustów.....do x szukaj rolki od 3500/4000 CALDI X , FREAMS KIX , TIERRA , GS8



#5 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 15:29

caldii to jest 5 różnych wypustów.....do x szukaj rolki od 3500/4000 CALDI X , FREAMS KIX , TIERRA , GS8

i wszystkie od 2011 do najnowszej caldii Z mają jednakową rolkę co do rozmiaru i kształtu.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 21 sierpień 2016 - 15:29


#6 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 15:40

i wszystkie od 2011 do najnowszej caldii Z mają jednakową rolkę co do rozmiaru i kształtu.

 

ale tu chyba mowa o caldii x z 2008/9 roku więc co ma piernik do wiatraka , różni się od caldi 11 , a caldia 11 ma inną rolkę i konstrukcję niż 14stka i to nowe coś więc znowu piszesz bzdury (po co ?), wystarczy rozkręcić kilka albo chociaż pokusić się o zajrzenie w schematy dostępne w internetach.



#7 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 15:51

Tomek nie napisał do jakiego rocznika caldii potrzebuje, od 2011 roku wszystkie mają taka samą rolkę, sprawdziłem właśnie na schematach i foto w sieci więc to nie bzdury. Caldia 11 i 14 i Z ma identyczną rolkę w rozmiarach i identyczne w nią pasują łożyska, wystarczy poczytać na stronie Daiwy.



#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2016 - 16:09

Tomek nie napisał do jakiego rocznika caldii potrzebuje, od 2011 roku wszystkie mają taka samą rolkę, sprawdziłem właśnie na schematach i foto w sieci więc to nie bzdury. Caldia 11 i 14 i Z ma identyczną rolkę w rozmiarach i identyczne w nią pasują łożyska, wystarczy poczytać na stronie Daiwy.

Napisał. Do Caldii X a to maszynka która wyszła przed 2011 rokiem.



#9 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 16:16

No i mówię że rolka niczym się nie rózni od tych od 2011 do 2016 roku wypuszczonych, dwa łożyska 5x8x2 w rolkę pasują. Zamieniałem w swojej a mam z 2011 i jest identyczna. Żeby nie było rozmiar 3500 ma identyczną rolkę w X jak 2000

 

Załączony plik  daiwa_caldia_x_2000_04 (1).jpg   25,71 KB   20 Ilość pobrań


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 21 sierpień 2016 - 16:17


#10 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 17:41

jednak może przepatrz sobie schematy i numery części zanim po raz kolejny się zaczniesz kompromitować bo w caldiach znam 3 konstrukcje rolki a nie wiem czy to wszystkie bo biała jdmka mogła mieć coś wymodzone :) a jak Andrzej zauważył to Kolega dokładnie zaznaczył o jaki model mu chodzi i akurat starsze miały zupełnie inne rolki niż szrot 2011 i kolejne następczynie, hanterze na spokojnie nie podniecaj się zdjęciami tylko zobacz że 2011 + zamiast mosiężnej tulejki ma aluminiową wmontowaną na stałe w kabłąk.



#11 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 18:18

Jak może mieć  wbudowaną na stałe aluminiową tuleję skoro ja mam model 2011 i obie tuleje zamienione są na łożyska. Nie pomyliłeś czasami modelu? http://www.plat.co.j...hog-studio.html


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 21 sierpień 2016 - 18:35

  • trout master lubi to

#12 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 18:34

nie pomyliłem , na coś chyba nasadzasz te łożyska, mam na myśli tuleje (gniazdo) z gwintem do wkręcania śruby, zauważ że w 2011+ jest dłuższa i zastępuje jeden z elementów jakie miały poprzedniczki



#13 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 sierpień 2016 - 18:38

Miałem 3500x i ten mosiężny element jest inny niż na tej fotce..... Łukasz wklej tą fotke bo nie umiem :-) Nie pamiętam dokładnie ale w niej nie było łatwo zamienić na łożysko i chyba coś od Certate dokupowałem......

Użytkownik przemow edytował ten post 21 sierpień 2016 - 18:50


#14 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 18:40

już ci kiedyś pisałem że suche dane i obrazki mało mówią , to element z 3500/4000 x który różni się od mniejszych modeli (małe były taiwan i tajlandia , duże japonia) tego rocznika jak również całość konstrukcji różni się od 2011 + , po raz kolejny wprowadzasz ludzi w błąd.

Załączone pliki



#15 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 18:55

co z tego że pokazujesz, to nieistotne, Tomek potrzebuje rolkę i taką niech sobie zamówi u Mefisto od konkretnego modelu, w nią zamiast tych tulejek da dwa łożyska o jakich pisałem wyżej i o to zdaje się mu chodzi.



#16 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:09

Nie będe się upierał bo na 100% nie jestem pewny ale chyba nie dało się 2 łożysk włożyć i dokupiłem element z innego modelu a to z fotki mi zostało. Tomek sprawdź jak jest u Ciebie.

#17 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:10

co z tego że pokazujesz, to nieistotne, Tomek potrzebuje rolkę i taką niech sobie zamówi u Mefisto od konkretnego modelu, w nią zamiast tych tulejek da dwa łożyska o jakich pisałem wyżej i o to zdaje się mu chodzi.

 

 

hahahaha :D no nie wierzę, człowieku ile wymieniłeś tulejek w rolce caldi x ? tam wchodzi jedno łożysko 3x6x2.5 i zostaje jedna tuleja z prostego powodu który odkryje nawet największy kretyn, powiem ci nawet w którym momencie , w momencie zamawiania łożyska a dlaczego ? zmierz sobie tulejke w caldi x  :)



#18 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:21

 Nie da rady i nie mam pojęcia jak do rolki w Caldi X można wepchnąć dwa łożyska. To jakaś paranoja i totalne nieporozumienie, :D  :D  :D .


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 21 sierpień 2016 - 19:28


#19 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:25

 Nie da rady i nie mam pojęcia jak do rolki w Caldi X można wepchnąć dwa łożyska. To jakaś paranoja i totalne nieporozumienie.

 

no właśnie może wepchnąć i by się dało ;) tylko to jeszcze pracować musi, ale hunter już pokazał że nie praca jest istotna, jego tokiem rozumowania można nasypać luzem łożysk do kołowrotka i zamknąć, wyjdzie na to samo.

 

reasumując, Kolega Tomek zadał , pytanie, otrzymał odpowiedź od huntera która jest nieprawdziwa jak wiele wcześniejszych, i teraz taki pytający Kolega Tomek kupiłby sobie 2 łożyska i na nie patrzył bo huntera caldia jest najlepsza na świecie i tak na pewno jest w każdym innym kołowrotku.

 

 

czy dalej ktoś uważa, że się czepiam ? przykładów takich jak ten jest na forum bardzo dużo i niestety ten stos bzdur tam ciągle wisi i nikt tych nieprawdziwych informacji nie usuwa.


Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 21 sierpień 2016 - 19:27


#20 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:31

no właśnie może wepchnąć i by się dało ;) tylko to jeszcze pracować musi, ale hunter już pokazał że nie praca jest istotna, jego tokiem rozumowania można nasypać luzem łożysk do kołowrotka i zamknąć, wyjdzie na to samo.

 

reasumując, Kolega Tomek zadał , pytanie, otrzymał odpowiedź od huntera która jest nieprawdziwa jak wiele wcześniejszych, i teraz taki pytający Kolega Tomek kupiłby sobie 2 łożyska i na nie patrzył bo huntera caldia jest najlepsza na świecie i tak na pewno jest w każdym innym kołowrotku.

 

 

czy dalej ktoś uważa, że się czepiam ? przykładów takich jak ten jest na forum bardzo dużo i niestety ten stos bzdur tam ciągle wisi i nikt tych nieprawdziwych informacji nie usuwa.

znów nie czytasz ze zrozumieniem a przypisujesz mi że piszę nieprawdę a wystarczy skupić się nad tym co się czyta a wyraźnie napisałem

 

Jeśli rolka jest taka sama jak w caldii 3000 to zamiast plastikowych tulejek wchodzą tam dwa łożyska 5x8x2

 

wiesz że jest inaczej trzeba było napisać że rolkę Tomek może zamówić sobie u np. Mefisto a w nie włożyć łożysko 3x6x2.5 z jednej strony a z drugiej tulejkę i było by po sprawie, merytorycznie i z sensem, ale nie Ty musisz odnosić sie do moich postów nawet ich nie potrafiąc zrozumieć. Użyj czasami mózgu.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: daiwa, naprawa, tuning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych